Nečestný policajt Anthony Stowe je závislý od heroínu. Nikto ho nemá v láske, vrátane jeho manželky Valerie. Jeho hlavným nepriateľom je bývalý kolega Gabriel Callaghan, ktorý prešiel na druhú stranu zákona. Pri prestrelke Anthonyho ťažko porania a upadne do kómy. O niekoľko mesiacov sa preberie a je z neho celkom iný človek. Rozhodne sa dať staré veci do poriadku, potrestať tých, kto ho kvôli odhaleniu pravdy takmer zabili, a oslobodiť svoju unesenú ženu... (TV JOJ)

Gilmour93

Dva různé filmy, které spojuje to, že je Fellows zbabral. V tom prvním zpustlý Jean-Claude bere drogy, úplatky i sebekontrolu všem blízkým a kolegům. Pod jedním okem sak na ryby, pod druhým pytel na raky, kotlety jak Bodie a snad i něco jako náznak hereckého výkonu, nicméně Cage mu o dva roky později v Herzogově The Bad Lieutenant ukázal, kde jsou ještě rezervy. Ve druhé pasáži si to nechá projít hlavou, půl roku si dáchne a po rehabilitaci jen o fous delší, než potřeboval Seagal v Hard to Kill, se s popelem nasypaným na hlavě definitivně utká s nepřítelem připomínajícím profesora teologie. Režisérovi zatmívačky mezi scénami, rotující kamera či podprahové záběry z toho nic extra neudělaly a alternativní happy-end pro DVD vydaná v Severní Americe jen potvrdil, že ten film je jako hod mincí. To zdejší hodnocení je past, do které jsem se nechal nalákat.. ()

korbitch22

Van Dammeho neskutečný herecký koncert,kdy jako drsnej a hodně zlej polda naprosto rozsekává každou svojí větou i činem.Neuvěřitelné překvapení a já můžu zase jenom lehce smutnit,že jakmile Claude hodí hodnou vlnu,režisér se z čista jasna posírá a neskutečně odbývá druhou půlku filmu a vše završuje příšernou finální přestřelkou.I přesto nemůžu jít s hodnocením níže,protože první půlka je takový film ve filmu,dokonalá atmosféra,podtrhnutá ještě lepší hudbou,vše je zlé,ponuré,zkorumpované a zfetované....do toho Jean Claude jako zákeřný zmrd a já sem opravdu ve filmovém nebi.Mno zbytek filmu považuji za Bulharské zlo které samostatně hodnotím 2* :-) a nepřestávám žasnout,jak moc se dá podělat neskutečně nadupaně rozjetý film.Ovšem za tu první půlku prostě smekám a těžce nadhodnocuji celkový produkt. ()

liuk

Občas si říkám, že rutinní akční thrillery jako je tento jsou hodnoceny (i mnou) příliš přísně, a když jejich zábavnost porovnáte s něčím vážnějším, neprojeví se to tak úplně v adekvátním ohodnocení. Until Death je ale typickým příkladem opravdu špatného filmu, kde se s hodnocením musí jít fakt hluboko. Nikdy nechápu, proč musejí mit akční STV filmy tak děravé scénáře. Jestli distributoři kinových filmů dávají producentům těchto fláků nějaké úplatky, aby domluvili svým scénáristům, ať píší hrozně, že pak filmy v kinech budou moct svou chytrostí víc machrovat. Opravdu bych chtěl vidět, který policista závislý na heroinu si nechává své dávky a stříkačky v šuplíku ve své kanceláři na stanici. Samozřejmě mu je tam najdou. Ten policajt je tedy Van Damme, který se chová jak a není nepodobný Dirty Harrymu. Hlavní záporák se jmenuje Calla(g)han, ehm. Ale i navzdory všem těm dírám se na začátek filmu docela slušně dívá, Van Damme je drsnej, občas řekne nějakou hlášku. Jenže pak nastane zásadní zvrat (je zase úplně trhlej) a z filmu se stane drama. Van Dammovi a jeho hereckému rozsahu tvůrci věřili opravdu neadekvátně, tohle nezvládnul ani náhodou. S ním a jeho filmovou ženou, která se do něj znova zamilovává, prožijeme hodinu, a pak film skončí. Nemám rád, když někdo shrne příběh filmu do jedné věty, a tím odůvodní, proč je špatnej. Ono to jde takhle shrnout totiž úplně vždycky, jenže nikde se zatím Van Damme nesnažil znova učit mluvit, chodit apod. Jediným kladem filmu jsou opravdu povedené nepřehnané dvě přestřelky, ve kterých hrdinové nedělají kotouly ke střílení, jak bych to od Van Damma čekal, bohužel po jedné z nich nastane ten hrozný zvrat, a druhá zas hrozně vznikne. Já se Until Death fakt snažil mít rád, ale u filmu kde hlavní hrdina v autě řekne klukovi na chodníku, aby si nastoupil, a když nechce, tak ho přinutí slovní výhružkou "Musíš.", a on si sedne a stanou se z nich kamarádi až do smrti, to fakt nejde. Prostě scénaristická blitka, kterou nemůže Van Damme zachránit tím, že potěší svou manželku tím, že si vzpomene jaká písnička hrala na jejich prvním rande. ()

Segrestor odpad!

Neskutečně špatný film. Pro jednoduchost vysvětlím v bodech. 1. Je nevkusně složen z několika typů a stylů filmu - jako kdyby nějaký amatér nevěděl, který si vybrat. 2. Nabízí jen poměrně otřepané klišé: Zkorumpovaný polda, traumatizovaný polda, zhrzený polda, polda na drogách, zmrtvýchvstalý polda, zmoudřelý polda, nerozvážný polda, nevinný polda, poldova žena těhotná s jiným apod. 3. Legrační padouch. Skoro bych se nebál říci, že směšný. 4. Příběh jednak nedává moc smysl a jednak je nesmyslně roztříštěn na několik částí, které spolu ani moc nesouvisí. 5. Celé to stojí na tom, že vše může vyřešit jen jediný polda (Van Damme), který je ale od začátku vykreslován jako neskutečný looser. Poté, co upadne do kómatu, mafie řádí jako kobylky v Egyptě a nikdo nic neřeší. Město je zcela v rukou polomrtvého poldy. Ten se ale naštěstí zázračně probírá a za pět minut je zpátky ve službě. 6. Vandammův potenciál nebyl vůbec využitý. Postavu mohl hrát jakýkoliv trouba, který ještě unese brokovnici a dokáže unyle čumět před sebe jako nějaký zkušený feťák. Jo, to mohl klidně hrát Johny Knoxville... ANEBO: Film šlo zachránit tím, že poldu zahraje kvalitní charismatický herec a scénář se ještě aspoň třikrát přepíše a dodá větší hloubku a uvěřitelnost padouchovi. Zapracuje se na technické stránce přestřelek a hlavně se dá filmu jednotný design! Dejme tomu, že se vypustí scéna s kómatem a únosem těhotné manželky. K finální přestřelce dojde třeba rovnou na policejní stanici, to taky docela letí. Honička a přestřelka v ulicích prohnilého města by taky byla kůl. Já si myslím, že by to nemusel být špatný film... ()

Le_Chuck

Len si prečitajte obsah a máte nápovedu, ako toto môže dopadúť (ináč béčka všeobecne mám rád). A pritom prvá polovica bola výborná. Špinavou atmosférou neónoveho New Orleans nasiaknuté nočné túlanie zarasteného feťáka s odznakom narkotík, fuckujúceho všetko a všetkých. Agent Stowe si robí nepriateľov na každom kroku a jeho kruhy pod očami a pekelná angličtina sú prudko sympatické. Potom, ale nastáva onen neštastný prerod, uvedomenie sa, nová šanca (whatever) a film putuje spolu s tehotnou manželkou, ublížneým dôchodcom a žehlením celej prvej polovice (barličiek pre celé Kramáre) tam, kde tróni zbytok Van Dammeho produkcie posledných desiatich rokov (vyjima Kontrabandu). Do sračiek. Tento kontrast zamrzí a hlásim, že žiadny návrat akčnej ikony (ako napovdá pár komentov naokolo) sa nekoná. 30% ()

• Film má 2 alternativní konce, z nichž jeden byl vytvořen pro Evropu a druhý pro USA. (Eldrick)
  • Film měl původně režírovat Ringo Lam, kvůli neshodám s producenty odmítl. (TomikZlesa)
  • Jako koordinátor kaskadérů na filmu pracoval Michael Smith. Bulharským koordinátorem kaskadérů byl Kaloian Vodenicharov, v závěrečných titulcích uvedený jako Kaloyan Vodenicharov. (Rominator)