Comeback

(TV film)
všetky plagáty
TV spot

Osudy rockového zpěváka, frontmana populární kapely, kterého mlýn popularity semlel a on se po určité odmlce, způsobené odvykací léčbou, snaží nejen najít sebe sama, ale i cestu zpátky na výsluní. Režii filmu měl v rukou Václav Křístek a hlavní roli ztvárnil Richard Krajčo. S Pavlem Medkem (Richard Krajčo) se seznámíme v okamžiku, kdy opouští psychiatrickou léčebnu. Jeho svět, to jsou muzikanti z kapely, se kterou vystupoval, manažeři nahrávacích studií a koncertních agentur, atmosféra klubů a hospod. Hroutí se mu manželství, kolegové i kamarádi se vytrácejí. Rozhodne se odejít na venkov a začít znovu. Podaří se mu změnit styl života, najít nové inspirace, obnovit důvěru v sebe sama i vlastní rodiny a naskočit znovu do rozjeté mašiny pop kultury? Peripetie tohoto hudebníka sepsal do scénáře spisovatel Zdeněk Zapletal. Velmi uvěřitelný a dnešní realitu obzvláště reflektující příběh se opírá o slogan, který jej trefně charakterizuje: „Chceme-li se vrátit, musíme mít kam“. (Česká televize)

tranquill

"To je prostě rokenrol a v člověku se bijí ty energie, strašně moc jí vydáváš a potřebuješ taky něco dostat zpátky!" Poněkud psychologické drama, které by mě podle námětu mělo zaujmout, ale ty dialogy a monology byly někdy přitažené za vlasy. ()

Lichty

Zajímavý unikát mezi českými televizními filmy. Richard Krajčo si roli zhrzelého muzikanta skvěle užíval a jeho pasáže, kdy zpívá jak písně Vlasty Redla (hlavně Zpívej) či klasiku od Buty (Tramtárie) jsou dojemné stejně jako ústřední Lampion. Stopáž tak akorát, vedlejší výkony slušné a konec decentní, nikoliv přeplácaný. ()

OL@F

Námět byl děsně otřepaný,to všechno tady už někdy bylo.Ale zkuste v tomhle tématu vymyslet něco nového a ještě s tak minimálním rozpočtem.Na televizní film mě to mile překvapilo,Krajčovy texty i jeho hlas mám rád a písničky Vlasty Redla v Krajčově podání jsou pro mě ještě více emotivní.Podle mě se to podvedlo...A narozdíl od některých "kvalitních" filmů zde nenacházím herce,který by byl očividně špatný! ()

Hank

Ze života...jak už to bývá u tv filmů, trochu plochý a předvídatelný příběh, který stojí a padá na RK. Jakože Krajča vůbec nemusím v žádné podobě, tak tady mu to sedlo. ()

venina

Ano, obsahově jednoduchý a otřepaný příběh. K osobě Richarda Krajča jsou často různé výhrady, ale já ho jako herce i hudebníka beru, obojí umí dobře. A když k tomu přidám Ostravu, Beskydy, nostalgii nad strými písničkami Vlasty Redla a Pastrňáka k tomu, tak to je přesně kombinace, které nemůžu odolat - "bo su ostravsky patriot" ()

Verunka84

Opět zopakuju, že nemám ráda Krajča, ale v tomhle byl moc moc dobrej, k tomu smutný oči Radky Coufalový, drzá Kajnarová, Krajčo pějící Redla, bomba ()

ostravak30

Comeback je velmi nenáročný film. První půlku Richard Krajčo po návratu z léčebny prochlastá a pak konečně nastává ten jmenovec slavného seriálu. Že je dílo nadprůměrné především hudebně je nasnadě, když se na něm podílel Vlasta Redl a hudebník Richard Krajčo. Jenže to je asi tak všechno. Scénář je příšerný a některé dialogy pak působí doslova amatérsky. Těžko říct o čem film vlastně je. Název by sice mohl mnohé napovědět, ale nejprve se zpěvák nesnaží vrátit skoro vůbec a pak se mu to zase podaří až příliš snadno. Stejně snadno pak uniká podvůdku od Zuzany Kajnarové a slibovaného rozhovoru, ale do rádia a rozpadu rodiny. Dramaturgicky taktéž velmi slabé. A tak to nejlepší byla opravdu hudba. Milovnicí V. Redla - jako třeba já, si přijdou na své. Jinak ale herci neměli moc co hrát. ()

Prubner

Tak tohle je sbírka těch nejotřepanějších klišé: hrdina z města si jede vyčistit hlavu na vesnici, kde se změní díky čisté lásce, chlapské práci a rázovitým lidem. Kolik takových trapně schematických historek jsem už viděl ? Třikrát fuj ! Aspoň že to trochu zachraňuje Krajčo a hudba Vlasty Redla. ()

Lish84

Po upoutávkovém videoklipu jsem se těšil, ale nakonec jsem byl bohužel zklamán. Začnu klady: ocenit se musí Richard Krajčo, který film pozvedá, dává mu tvář a díky němu Comeback rychleji utíká. Fajn je i snaha o autentické dialogy - třeba když štamgasti vyzvídají, kolik ti umělci vlastně berou (není to bohužel snaha důsledná). Film je kromě Krajča do značné míry postaven na písničkách Vlasty Redla, což vyvažuje (jistě záměrně) řídký děj. A tím se dostáváme k záporům: tvůrci si sice libovali, jak Redlovy písničky do filmu sedly, z mého úhlu pohledu však děj zbytečně zpomalovaly a místy působily i rušivě. Často to jsou songy sice pěkné, ale někdy bývají zahrány příliš dlouho (třeba při scéně v hospodě). Pěknou písničku si člověk může pustit samostatně a i když se film pěknými písničkami zaplní celý, neznamená to automaticky pěkný film. Celkově tedy spíše nuda. ()

MaroCR

Musím dát čtyři hvězdy, přestože Krajčo rozhodně nepatří k hercům či zpěvákům, které bych vyhledával... Unikátní a zajímavý film ()

PORTER44

Docela zajímavý snímek z hudební branže,R.Krajčo jako frontman kapely kterého jednoho dne z kapely vyhodí a ani v rodině se mu nedaří tak se odstěhuje do hor kde se nejdřív utápí v chlastu a pak se vzpamatuje a začne znovu skládat a hrát s novou kapelou.Během filmu zazní docela dobré písně a hlavně Krajčo předvedl skvělý herecký výkon. ()