Veselá Veľká noc

• Česko Veselé Velikonoce (viac)
TV spot

Francúzska komédia s Jeanom-Paulom Belmondom a Sophie Marceau v hlavných úlohách. Nenapraviteľný sukničkár Stefan má krásny nový objav. Julie sa práve rozišla so svojim ženatým milencom a nemá kde prespať. Stefan ju odvezie k sebe domov, kde sa znenazdajky objaví jeho žiarlivá manželka, ktorá mala byť na návšteve u svojej matky. Stefan sa zúfalo snaží zachrániť situáciu a tak vyhlási, že Julie je jeho dcéra... (RTVS)

PlayEasy

Naše nejlepší rodinná zábava na každé Velikonoce s krásnou Sophiou a dědkem, ale stále mladíkem Jeanem-Paulem. Aspoň jedno ponaučení: Tento trik nezkoušejte!, páč se dostanete do problémů!!! 70% ()

ostravak30

Nutno konstatovat, že Belmondo natočil i lepší filmy. V tomto filmu je už bohužel vidět, že není nejmladší a svými grimasami a postoji mě trochu připomínal Louis de Funès, který zemřel o rok dřív. Možná, že mu chtěl Belmondo svým ztvárněním postavy vzdát hold. Nicméně i když Belmondo skáče jako Velikonoční zajíček sem a tam, největší pozornost mi stejně zůstala u překrásné Sophie Marceau. Jistě, ve filmu je celá řada úsměvných situací a u několika konverzací jsem se pořádně zasmál. Také jsou tam ale takové, u kterých jsem konstatoval, že už je to moc a že zkrátka je snaha udělat vtip ze všeho a za každou cenu. Preferoval bych film o něco málo kratší a některé záležitosti zcela vypuštěné, pak by to mohlo být ještě lepší. ()

Anworon

Jeden z nejlepších filmů s J.-P. Belmondem. Má štěstí, že je díky sezónnímu zaměření často reprízován. Kromě komiky situační si můžeme vychutnat i konverzační, suchou, absurdní a groteskní. Belmondo coby Stephane Margelle hraje před svou manželkou kvůli nevěře okatou, průhlednou, nepřesvědčivou hru, ona to ví, ale nedává to najevo, a skvěle se tím baví. A já také._____"Drahá, uvědom si, že jestli mi nepřiklepnou tenhleten kšeft, budeme o dvě miliardy chudší!"_____"Má žena!! To je výtah mé ženy....totiž způsob, jakým moje žena zavírá výtah. Zapněte si blůzu až ke krku!" -- "Ale to se nezapíná." -- "Na to kašlu, dejte si tam špendlík."_____"Jak jsou tři dny volna, každej chce rodit."_____A spousta dalších dialogů, výroků a gagů, které jsou v kontextu vynikající. ()

rafix

Jedna z mých oblíbených komedií s Belmondem. Jako malý jsem si to pouštěl každou chvíly. Jean - Paul Belmondo je exelentní jako krásná Sophie Marceau. ()

hwnd

Dějově průhledné, občas tedy trochu vtipné. Ale za utahaný a celkem pitomý závěr a naprosto zbytečné automobilové honičky prostě nemůžu dát víc... ()

SB

Belmonda mám rád, ale tentokrát mě to fakt nebavilo... Začalo to jako obstojná, lehká, tříhvězdičková, i když trochu ukecaná, ale reálná komedie. Scéna, kdy se poprvé setkaly manželka a Julie, mě vyloženě pobavila, pak už se ale nic tak vtipného neobjevilo, zůstalo jen vršení šílených konstrukcí Belmonda, které přešlo až do "francouzské rozverné zábavy" (to je v podstatě filmový termín) - Belmondo s tváří debila sanitkou přejíždí přes auto před ním. Dál už sem to neviděl... Max. 2*, a to s přivřenýma oběma koulema. :) ()

Emilii

J.P. Belmondo nemohl lépe vyjádřit "cholerika", je to tak dobře obsazené a ty lidičky jsou tak suprově sehraní, že není možné se na to nepodívat znovu a znovu, vždycky se směju opravdu mooc a bavím se a je to skvělé!!!!! ()

g.laudeo

Doprdele, Lautnere, Ty ses s tím Sardem snad zbláznil!!!, říkal jsem si prvních 10-15 minut. Jenže ona se ta strašná parta, která to tam rozjela, nedala nedokoukat. ()

carl.oesch

Vždycky si u každého Belmondova filmu říkám, tenhle je jeho nejlepší....a tenhle patří ale zcela určitě v mém žebříčku na do té vybranější skupinky na vrcholu. Už za bolševiků mně fascinovalo, jak je tam vykreslen ten odpuzující socan, co Belmondovi šlape na paty (najednou jsme se podobných kreatur dožili taky a to včetně oné trapné multikulti výstavy na konci) a ještě více fascinující je, jak se Belmondo nakonec sám přesvědčí, že Sophie je jeho dcera a jede v bláznivém tempu hájit právě proti onomu socanovi její "čest". Famózní, rozjezd relativně divadelní, ale gradace skvělá.. Jenom je mi trochu smutno z toho, že podobné filmy už se v masově podporované (oněmi francouzskými socany) francouzské kinematografii nevyskytují a francouzští filmaři klesli na úroveň zemědělců (včetně vinařů...), tedy - bez dotací ani ránu a kvalita produktu a především zájem spotřebitele je tedy nemusí zajímat vůbec - vlastně ještě hůř, na rozdíl od těch zemědělců, tam přece jenom ty produkty kvalitu mívají, protože by neobstály se stejně nesmyslně dotovanými produkty ze sesterských zemí. Říká se, nejen chlebem živ je člověk, ale když už dneska chcete vidět slušný komerční (ne umělecký a především pseudoumělecký) film, tak je na 90% z USA..... ()

Stanmi

Stephane Margelle (Jean-Paul Belmondo) je bohatým a úspěšným podnikatelem, který má jednu slabost a tou jsou ženy. Při svých milostných záletech však ctí jedno pravidlo, nikdy si své milenky nevodí domů. Když jeho manželka Sophie (Marie Laforêt) odjede, seznámí se s mladou Julií (Sophie Marceau), kterou nakonec odvede k sobě domů. Jeho manželka se však nečekaně vrátí a Stephanovi nezbývá nic jiného než prohlásit Julii za svou dceru... Skvělá francouzská komedie těží především z výborně napsaných a vtipných dialogů a také z herectví Jeana-Paula Belmonda. Ten zde opravdu mistrně ztvárnil nenapravitelného svůdce žen a opět potvrdil svůj nesporný komediální talent a protože je to Bebel i zde samozřejmě předvede pár svých pověstných kaskaderských kousků. Ale pochvalu zaslouží také Marie Laforêt a Sophie Marceau, které také podávají velmi kvalitní herecké výkony. Zkrátka snímek Veselé Velikonce je naprosto komediální klasika, která mě vždy zaručeně pobaví (a to nejen o Velikonocích). ()

gotham

Je krásně vidět ten rozdíl, jak se točily komedie dříve a jak se točí nyní, když se jeden den kouknu na Velikonoce a další den na pecku Loudilové. Tady jsem se opravdu nasmál, jak si Belmondo chce užít s mladou krásnou kočkou a pak se kvůli tomu dostane do nepředvídatelných situací. Paráda. 80% ()

caMen

Ztřeštěnost, připomínající místama divadelní hru víc než film. Absurdnost dialogů je skvělá. Scéna při snídani u bazénu dokazuje Belmondův komediálni talent. Ten je v jedenapadesáti ve skvělý formě, Sophie Marceau v osmnácti... taky v úžasný fyzický formě. ()