Moje čučoriedkové noci

• Česko Moje borůvkové noci (viac)

Elizabeth (Norah Jonesová), sklamaná mladá žena, sa vydáva na púť po Spojených štátoch, aby spoznala samu seba a vyliečila si zlomené srdce. Na potulkách prežíva nečakané situácie - filozofuje s majiteľom nočnej kaviarne, odhaľuje zúfalé plány hazardnej hráčky, ktorej sa lepí smola na päty, a spoznáva zničený vzťah medzi policajtom a jeho spurnou manželkou. Všetky tieto zážitky menia Elizabethin prístup k životu, vzťahom a nakoniec aj k sebe samej. Oslobodzuje sa od pút minulosti a objavuje novú cestu, na ktorej konci čaká naozajstná láska. (TV JOJ)

cross

**1/2 - Podivná hodne stylizovaná nuda, která přestože by ráda něco řekla, nesdělí divákovi ani co se za nehet vejde... Poutavý se film stává v podstatě až po zjevení Natálky Portmanové, ale s jejím zmizením zase končí. Zajímavé obsazení zpěvačky Norah Jones, které rozhodně není žádnou tragédií... Zároveň musím trochu smutně uznat, že jsem ve filmu našel spoustu drobností, které evokují do jak hlubokých dálek se vyprávění mohlo dostat - leč, autor se k nim ani trochu nepřiblížil... ()

blackJag

Chladné a vyumělkované drama, které je sice zalidněno zajímavými postavami, na první i druhý pohled působí ale velmi nahraně. Herci dělají, co můžou, scénář a režisérský záměr jim ovšem nedovoluje projevit trochu přirozené životnosti, což umocňuje fádnost a neautenticitu. Je ironií, že být snímek obsazen asijskými herci, výsledek mohl být jiný než jen průměrný. Hudba: Ry Cooder. 60% ()

FrajerTom

Tenhle film je jako skvěle vypadající borůvkový koláč, který je ale jaksi bez chuti. Tak těžce nevyužitý herecký potenciál se opravdu jen tak nevidí. Přitom všichni herci hrají co jim síly stačí! Opravdu. Natalie Portman byla úžasná, výborní byli i Norah Jones s Judem Lawem a své charisma zde skvěle předvedl i David Strathairn, ale jako celek to vyšlo tak nějak naprázdno.. ()

Kurikmoon

Nezvyčajne pomaly plynúci filmík. A tie scény s ústrednou dvojicou a boruvkovým koláčom na mňa tak silno zapôsobili, že 4* boli jasné hneď. Tento film možno mnohých uspí. Ale ak to prežijete, možno si Vás to získa tak ako mňa. Rozhodne zaujímavé herecký výkony podali i ďalšie dámy. Takže pozor návykové látky. Poďte sa baviť bez nich. Napríklad s boruvkovým koláčom... ;) ()

strelenaL

Přesně takové jaké jsou borůvky chutné a barvité takový je i tento film. I přesto že je Norah Jones neherečka tak ve filmu exceluje a je úžasná. Měla to vělké štěstí že po jejím boku měla ty nejlepší Weisz, Portman, Law. Soundtrack je mým oblíbeným. ()

zajda404

Sledovala jsem první příběh a pořád jsem čekala, kdy se film konečně rozjede. To už nenápadně nastoupila druhá část a já si dělala zbytečné naděje. Ne, i přes excelentní Rachel Weisz to bylo jako by mě někdo v mdlobách tahal po podlaze. Pak konečně nastoupila třetí část a já ožila. Třetí příběh měl prostě něco do sebe... to už ale film skončil. Promarněný potenciál?! ()

Koryntos

Tento film mě opravdu polechtal u srdce. Je to film o tom, že když ztratíme svoji velkou lásku, tak nějaký čas trvá, než to přebolí a můžeme jít dál. Na druhou stranu, je to opravdu zachyceno z ženského pohledu na vztahy. Zjistila jsem, že hodně kamarádů, určité scény, z mužského pohledu vůbec nechápali, na rozdíl od kamarádek, kde jsme se shodovaly ve všem. (Chtělo by to sociologický průzkum, jakou úspěšnost, měl snímek u mužů a jakou u žen.) Nicméně je to jeden z filmů, kde postavy jedí, kouří, mluví s plnou pusou, zaklejí si…. Ve kterém najdeme zrychlené záběry, nebo lesknoucí se scény, které jdou místy, až do ztracena. Celkově sytost a kompozice barev spolu s úžasným hudebním podkladem, výborně podtrhují atmosféru filmu. Skvěle tam zapadají i rušivé momenty slyšitelné za dialogem herců, třeba křupání hranolků, zvuky příborů, hlasy v dálce… Všechny tyto efekty film neuvěřitelným způsobem zlidšťují a dělají ho jedinečným. Přiznám se, že v jiných filmech nemusím Juda Lawa, vždy mi přišel jako prvoplánový krasavec z přeslazených filmů. Tady však působí, tak nějak jinak a hrozně sympaticky. Norah Jones a Rachel Weisz to ve filmu moc sluší a jejich role jsou jim šité na míru. Celou atmosféru filmu dokresluje úžasný hudební podklad. Člověk jen sedí, kochá se pohledem a vdechuje tu zvláštně okouzlující atmosféru filmu. Myslím, že tento film nejde dobře vystihnout slovy, ten se opravdu musí vidět. ()

Autogram

Nakúskované nesúvisiace príbehy podané extrémne rozvláčnou formou spojené hlavnou rozprávačskou postavou. Hoci sympatickou, ale keby to okrem nájdenia vlastnej nirvány malo aj nejaký iný zmysel, tak by som bol viac povďačný. Našli sa aj pekné myšlienky a pár zaujímavých situácií, ale to nestačilo. Už som si to musel pozrieť, keď to STV v krátkom čase znovu zopakovala. ()

Mr.KarlAdler

Šest let jsem se těšil na divně snovou atmosféru plnou záhadnýho prostředí a borůvek - koupil jsem si k projekci borůvkovou čokoládu (pohoda, čekal jsem větší hnus). A dostal jsem banální a ohraný příběh s přespříliš naivní Norou Jones, který z mezí obyčejnosti tahal jen oduševněle chlastající policajt, občasný pokus o myšlenkovou hloubku a doslova ukázková kamera (za tu klobouk dolů). Málo Natalie Portman a málo borůvek, škoda. ()

Styxos

Dalo by se říct - tři příběhy napasované do 90 minut, což se mi i docela zamlouvá. Jen škoda, že Norah Jones a Jude Law měli tak málo prostoru na to, aby rozvinuli naplno svůj milostný vztah (pohledy jsou fakt málo). Tento film pak trpí jednou a vadou a to je to, že je sice moc pěkný, ale časem na něj zapomenete, a přitom by stačilo tak málo... ()

Josefin

Na Kar-wai Wongovi obdivuji jeho smysl pro barevnost v jeho snímcích. Ta byla patrna i v tomto filmu. Jenže tady mi neseděla jeho pomalá stylizace. Tohle mi moc do amerického životního stylu nezapadlo, natahoval to jak čínské nudle a proto je tam spousta hluchých míst. Ve Stvořeni pro lásku je to obdivuhodné, v Borůvkových nocích chvílemi nudí. Konec, ale byl naštěstí přesně podle mého očekávání. Kdyby mi Jude Law taky naservíroval borůvkový koláč se zmrzlinou, určitě bych hvězdu přidala. ()

Pecival

Pyšním se tím, že dokoukám cokoliv, ale tady jsem dostal opravdu tvrdou zkoušku. Nulový děj, poetika nefunguje, postavy nezajímavé a romantiky by se našlo více i v Komandu - hrozná nuda. Jediné pozitivum je Rachel Weisz, které to až nečekaně sluší. ()

blixadovan

Po dlouhé době zase film, který jsem, při nejlepší vůli, nebyl schopen dokoukat do konce, tak moc mi unikal jeho smysl a tak hrozně nudil. Možná by bylo laciné napsat, že dialogy byly jalové, spíše tedy jsem je moc nechápal, nejsem zřejmě naladěn na stejnou vlnovou délku. Zpomalování a průhledy přes sklo mi moc zajímavé nepřijdou, páchnou trochu samoúčelností. Norah Jones mě však mile překvapila svojí přirozeností. ()

milancecil

Mé první filmové setkání s tvorbou Kar-wai Wonga, opět podnícený hodnocením mé oblíbené uživatelky Fridecky, jejíž skvělý cit na výběr se pro mne mění již téměř v sázku na jistotu, že zhlédnutí bude opět přínosným zážitkem, tak i tentokrát tomu tak bylo, jen jsem jej musel sledovat několikrát, abych si až pak a postupně uvědomil jeho plnou bohatost, jeho styl filmového vyjadřování a volené prostředky jsou jiné, odlišné a tak jsem musel právě tomu své vnímání přizpůsobit, až pak na mne silně zapůsobil, vše je tak mimořádně pečlivě promyšlené, výtvarná kompozice každého záběru, jeho pestrá barevnost, vše spolupůsobí a zároveň podporuje emotivnost sdělení, jsem nadšený, právě takové zpracování přidává ději zvláštní účinnost a vyprávění se stává pro diváky zážitkovou poutí, podobně jako pro Elizabeth, pro dívku zklamanou z nevydařeného vztahu, právě společně s ní se vydáváme na cestu, která nemá žádný jasně stanovený cíl, jen jí přináší do života stále změny a řada zvláštních setkání i nové zkušenosti, právě přes ně si uvědomuje, co dříve nevnímala nebo přehlížela, čeho si nevážila, pak postupně nabývá svou skutečnou, ale pro ni dříve zastřenou hodnotu, vše nenásilně plyne tak, jako by bylo jen pro ni nachystáno, aby pochopila, kde je její skutečné místo v životě, opravdu nádherné, ale divácky náročné dílo, jak už zde vždy napovídají rozporná hodnocení, ano, toto patrně nebude nikdy snadno čitelný tvůrce, ale své diváky si myslím již získal, mne tedy určitě, bravo!!!! ()

Čtec

Kar-wai Wong je víc než dobrý cukrář. Ale ono taky se to peče s takovými ingrediencemi jako Jude Law a borůvková Norah se zmrzlinou :-) ()

Heraldika

Po včerejším shlédnutí v kině jsem si pohrávala s myšlenkou, že to byl dobrý film a líbil se mi. Dnes už ten pocit bohužel nemám, naopak. Byl to trapně zdlouhavý, klišovitý a obehraný film. Nejlépe se to prohlédlo při večerní konfrontaci se Zlomenými květinami, protože to byla zatraceně dobrá záležitost. Billovi jeho road trip věříte, ovšem Norah se v tom plácá...proč si vůbec někdo z plejády skvělých herců dával tu práci v téhle zmatlanině. ()

ArdathBay

Některé filmy trvají 3 hodiny a připadá Vám to jako dvacetiminutovka, některé trvají hodinu a půl a vy se nemůžete dočkat než skončí. Modří už vědí kam "čučoriedky" řadím já. Slavní herci nemají co hrát, protože povrchnost hraje prim. Neuvěřil jsem snad žádné postavě, která ve filmu vystupuje. Nemohu uvěřit, že režisérem je člověk odpovědný za "Stvořeni pro lásku". ()

ZkuKol

Kar-Wai mě mimo Chunking Expressu moc neoslovil a ani tento film není výjimkou. Stokrát omletý příběh s dobrými herci, skvělou hudbou a vynikajícím občerstvením. Ani forma vyprávění, ani scénář, ani ztvárnění herců a u asijského tvůrce překvapivě ani kamera nedávají důvod k vzniku tohoto filmu. Jen Norah zpívá jako vždy skvěle a ostatní jen tak běží a protože by se vše vešlo do půlhodinové povídky, budete občas zívat a občas zkontrolujete hodinky... 50% ()