Moje čučoriedkové noci

• Česko Moje borůvkové noci (viac)

Elizabeth (Norah Jonesová), sklamaná mladá žena, sa vydáva na púť po Spojených štátoch, aby spoznala samu seba a vyliečila si zlomené srdce. Na potulkách prežíva nečakané situácie - filozofuje s majiteľom nočnej kaviarne, odhaľuje zúfalé plány hazardnej hráčky, ktorej sa lepí smola na päty, a spoznáva zničený vzťah medzi policajtom a jeho spurnou manželkou. Všetky tieto zážitky menia Elizabethin prístup k životu, vzťahom a nakoniec aj k sebe samej. Oslobodzuje sa od pút minulosti a objavuje novú cestu, na ktorej konci čaká naozajstná láska. (TV JOJ)

F.W.Colqhoun

What's wrong with your camera? Zpočátku jsem měl dojem, že Kar-wai Wongovu manýru, založenou na odlescích, neonech, průhledech postříkanými výlohami, zpomalovačkách, zrychlovačkách a barvičkách jak ze hry na Atari, se ztrápenými krásnými hrdiny v emerických kulisách nedám. Borůvkově nasládlé zenové blábolení, plné hledání se, nacházení se, korespondenčního láskování a potkávání úžasných lidí NY→Memphis→Vegas, podbarvené kvazi-jazzovými ukolébavkami Norah Jones je pro jinou cílovku. Noci pro mě nakonec spasilo to, že jsem tou cílovkou v roce vzniku filmu vlastně ještě byl. Stejně jako v případě Chugkning expressu mě duch časů přemohl někdy za polovinou, když alespoň v rovině zvuku vystřídala Jones Cassandra Wilson s melancholickou verzí Harvest Moon. Čínskoamerická dojmovka penetrovala úzkostlivě opečovávaný cynismus a já byl ochoten alespoň dočasně (do závěrečných titulků) přijmout hypotézu, že v určité fázi nemusí být tyhle kecy a vlhké pohledy čistý kýč. Beztak mám pocit, že dnes by šel Jude Law za nekonsenzuální olizování smetany ze rtů spící zpité zákaznice nepodmíněně. ()

jasiska

Veľmi pekný film. Nevedela som, že Norah Jones je aj herečka a to dobrá. Jej postava zažíva sklamanie v láske a tak cestuje po krajine, aby zabudla a vyliečila sa. Stretá rôznych ľudí s rôznymi životnými situáciami, z ktorých sa mi všetky zdali zaujímavé aj dobre napísané. Navyše s takým hereckým obsadením... ()

DannyBoy80

Velká nuda, opravdu jsem měl problémy u toho neusnout. První hodina je opravdu hodně zdlouhavá. Trošku se to zlepší u karet. Pak to zase klesne. Řekl bych film téměř o ničem. Je akorát pěkně barevně natočený. Rozhovory nic moc, hlavně mezi Lawem a Jones, tyto scény jsou zároveň ty nejnudnější. Moc jsem nepochopil záměrné zpomalování pohybů. Dlouhé záběry jsou tady docela kontraproduktivní. ()

Nebeská

Kavárna, noční ulice, déšť a borůvky. Poetický, citlivý film, plynoucí v klidném tempu s příjemnou hudbou. Norah Jones navíc dokázala, že není jen výbornou zpěvačkou... ()

peetriss

Dobře natočené, bezchybně zahrané, obdařené kouzelnou atmosférou, ale přesto něco podstatného tomuto dílu chybí. Nejpravděpodobněji to bude myšlenka - režisér a scénárista v jedné osobě jakoby chtěl světu něco podstatného říci, ale nedokázal to ze sebe po celý film vymáčknout. Snad: važme si svých blízkých dřív než je ztratíme a nebojme se jít vstříc svým snům? Krom již ostřílených hereckých matadorů je pro mě příjemným překvapením známá písničkářka Norah Jones. ()

lucijelucije

Velmi sympatičtí hlavní hrdinové, což o to. Také námět je velmi význačný. Tento film ve vás totiž zanechá takový ten pocit přemýšlení. Možná, že to co opravdu chcete, není úplně v konečné fázi to, co opravdu chcete, jenom to musíte zjistit. A to zjištění vás stojí jakési úskalí, opuštění a poté opětovné nalezení sebe i toho, co bylo na dosah ruky. Hm zajímavé. Co mi trochu vadilo, bylo to, že ten příběh byl natočen velmi nevýrazně a některé momenty mě prostě nudily. ()

Barush

Nalákal mě ten název, představa borůvek mě navnadila. A taky obsazení, to mi přislo senzační. Ale nakonec jsem byla docela zklamaná. Ten děj se tak vlekl! Balancoval na hranici mezi usnutím a vypnutím... Dávám tak 55%, většina z toho pro hlavní herce, na které se mi hezky dívalo. ()

conery1

" Prejsť cez ulicu nie je tak ťažké. Záleží hlavne na tom, kto je na druhej strane." V príbehu sa mihnú Natalie i Rachel, ktoré milujem ( teda ich prejav ), ale prevalcovala ich cnostne, až anjelsky vyzerajúca Norah. Človek sa musí vrhnúť do víru života, alebo inak povedané, vydať sa napospas osudu, aby zistil kto vlastne je. A zasa som spoznal zaujímavého režiséra. ()

Mouzon

Náladový film pro náladové lidi. Do určitých životních etap a situací jako dělaný, vizuálně (za)jímavý, pro toho, kdo chce, také lehce rozbitný. Wong Kar-wai se, mírně řečeno, vydal směrem, který řadový divák na západě pochopí lépe, než třeba takové STVOŘENÉ PRO LÁSKU (o NA VÝCHODĚ ĎÁBEL, NA ZÁPADĚ JED ani nemluvě), pořád si ale ponechává něco ze své meditativnosti. Ta se však v kulisách moderní Ameriky a předávána prostřednictvím bílých herců může možná jevit poněkud těžkopádně. Klíčovou roli ale hraje především aktuální nálada a rozpoložení příjemce. U mě dobrý. Ke 100% to má daleko, k současným místním 64 % je ale ta vzdálenost přibližně stejná. ()

fredisek

Když zbožňujete Norah Jones, budete zbožňovat i tenhle film a budete si přát, aby taková kavárna stála na rohu vaší ulice. Ať už je příběh slabý jakkoli, je to milý romantický film s dobrými herci a skvělou hudbou... ()

lareinna

Nedá sa to opísať inak ako „príjemné, zvláštne", pretože sa cítim ako vo sne. Ničím extra prevratný dej, ale pútavo vyrozprávaný obyčajný príbeh obyčajnej mladej ženy, ma dostal všade tam, kde šla ona. Na cestu po Amerike, deň po dni, kilometer za kilometrom a nakoniec zase „domov“... Newyorská kaviareň, borůvkový koláč a on. ()

Cement73

Výborne obsadený film o hľadaní vlastného smerovania. Príjemná pomalá a uspávačná atmosféra mi ľahko plynula a story sa končí jasným koncom, ktorý bol jasný už od začiatku, napriek tomu mi to nevadilo... Jude Law tu pôsobí veľmi sympatickým dojmom... a Natalie je cool :) ()

Jaro_slav

Taková romantická roadmovie plná neuvěřitelně příjemný hudby a perfektních přesnejch herců, na kerý je radost se dívat. Trošku ruší občasný "timelapsově" nasnímaný scény - ne, že by byly špatný, ale je jich moc. Pro mě osobně je příjemnym bonusem epizoda z Memphisu, protože v Arcade, kde dělaj "the greatest chilli in the world", jsem byl (ale blbec jsem nezašel do E&H) a chci se tam vrátit; a navíc Jeremy v jedný scéně zjevně volá ke Gusovi, kde jsem taky byl. Takže z osobních důvodů 100%. ()

TereziaCSR

Samotný příběh by byl v pohodě, ALE. Ale to zpracování bylo hrozné. Příšerná kamer, vypadalo to, jako by se sekal film, otřesné dialogy, plné rádoby metafor. Takto normální lidi krucinál nemluví. Příšerná Norah Jones, která by se měla držet rači toho zpívání než hraní (no možná ani u toho ne, nejlepší by bylom kdyby se vrátila do Afriky a už se nevracela). Aspoň že to tam trochu vyzdvihla Natali. ()

Chosé85

Taky by mě zajímalo, proč nikdo nemá rád borůvkovej koláč? Vždyť ten je nejlepší! Zato tento film, ne. Vůbec mi ty příběhy nezapadaly do sebe a jediná dobrá byla Natalie Portman. A zcela jsem věděl, jak to dopadne, ale že takovým způsobem? 50% ()

Brylin

Název říká vše – tento film je hlavně o atmosféře noci, borůvkových koláčů, více či méně zpackaných vztahů a o cestě zase až na začátek, protože i cesta může být cíl a člověka změnit. Dýchá z něj zvláštní pomalá nostalgie - určitě díky hudbě titulní herečky Norah Jones i asijské produckci a štábu. Režisér Kar-wai Wong vede herce citlivě a ti se mu odvděčují dobrými výkony, ale příběh není tak silný, aby film dosáhl na čtyři hvězdy. Na pomezí tří a čtyř hvězd, ale nakonec za tři. ()