Kým predchádzajúce filmy trilógie X-Men sa odohrávali v nie príliš vzdialenej budúcnosti, príbeh o Wolverinovi sa odohráva v 70. rokoch minulého storočia. Dej sa vracia k počiatkom Wolverinovej (Hugh Jackman) hrdinskej kariéry i tragickým udalostiam jeho života, z ktorých ho najviac poznamená smrť osudovej lásky Kayle Silverfoxovej (Lynn Collinsová). Jej smrť spôsobí, že sa Wolverine zapletie sa s tajným vládnym vojenským programom Weapon X, ktorý mu navždy úplne zmení život. Pod velením Williama Strykera (Danny Huston) sa sformuje tajná vojenská jednotka Team X, zložená výlučne z mutantov. Jedným z nich je tiež Viktor Creed alias Sabretooth (Liev Schreiber), neskrotná bytosť s neuveriteľnou silou. A práve s ním musí Wolverine zviesť svoj najťažší súboj... (TV JOJ)

Rocky88

Úvodní půlhodina byla naprosto perfektní. Skvělé úvodní titulky, hezké scénérie, akce, hlášky, svůj talent ukazující Hood, Jackman a Schreiber. Jenže potom dostane prostor pro mě takový trošku retardovaný scénárista Skip Woods (Hitman, Swordfish). Všechno se děje strašně rychle, příběh postrádá dotaženost a hloubku, což je trošku škoda, protože jak herci tak režisér by si zasloužili víc. Do toho ještě zamíchejte průměrné triky a filmokaz je na světě. Trošku zklamán uděluji 7/10. ()

MrPierc

Po všech těch dílech, kde sledujete osud skupiny, dokáže tento díl vtáhnout do děje díky osudu jednoho mutanata. Začátek je velmi pěkně zpracován jakoby vývoj Higlandera běheme světových válek. Film je velmi svižný a i když film nepřináší nic, co bychom již v předešlých dílech neviděli, tak se na to dobře kouká a triky jsou na velmi dobré úrovni. ()

shyster

V poslední době se s komiksový filmy roztrhl filmy. A když nestačili zavedené firmy, začínají se natáčet prequely, sequely, týmovky a spin-offy. Až na výjimky (Nolanovy Batmani) jsou scénáře na stejné brdo. Když ještě k tomu připočteme to, že nemám rád filmy, kde se to jen hemží superhrdinami, u kterých netuším a myslim, že to ani nejde zjistit, podle jakýho klíče bychom mohli u každého z nich posuzovat sílu, abychom zjistili, kteří by měli vyhrát. Tak mi z toho vyjde jen průměr. Jenže, když už si myslím, že jsem z hodnocením u konce, přijdou na řady triky. A ty u komiksových filmů musí být prostě vidět. A tady (pozn. neporovnávám uniklý workprint) jsou triky dost odfláknuté (kam se proboha podělo těch 150 mil.dolarů). ()

bourec

Znovu potvrzení, že o co je komiks víc ne zemi, a víc v civilu, tím lepší. Já osobně nemám se scénářem žádnej problém, protože dát si na všechno v těchto obřích světech pozor, a saby to do sebe zapadalo, je asi nemožný. Takže rád přomhouřím očko. 80%. ()

cariada

Tentokrát se dostáváme na kobylku hlavnímu mutantovi z předchozích dílů , hlavně co se týká jeho minulosti. Film je jedna velká akce a přehlídka všemožných dovedností mutantů. Jako podívaná pěkné jako děj už spíše průměrné. ()

Sandstorm

Moc jsem po přečtení zdejších komentářů od nových X-Menů nečekal a o to víc jsem mile překvapen. Ano, chybí tady logika a to hodně, ale u kterých takovýchto filmů nechybí? Pro mě je důležité, že po uvodní slabší 20-ti minutovce, jsem se skvěle bavil a to díky velmi dobře zvládnutým akčním scénám prokládaným vtipnými hláškami, takže účel splněn. ()

Nach

Celkem spokojen z Wolverinovi sólovky, ač ve speciálních efektech někdy hodně zaostávající. Příběh má drive, postavy jsou chytlavé a celé to vcelku bez problému jede do efektivního konce. Takže určitě jeden z těch nadprůměrnějších snímků a to i v kontextu předešlých X-Menů (krom jedničky). 80% ()

Crawler-D

Dopředu bych vypíchnul, jak hnusné jsou triky a jak reřie zabila potenciálně zajímavý příběh. Raději bych vyděl Wolverinovy počátky jako komornější, psychologičtější drama, v úplných prvopočátcích tomu volba Gavina Hooda naznačovala. Nicméně vznikl vcelku tradiční, ze začátku o něco vypiplanější a vyváženější (jakože směrem k umělečtějšímu dojmu) blockbuster. Sabertooth aka Victor Creed získává díky Lievu Schreiberovi zpátky reputaci, kterou mu pokazila podoba v prvních X-menech a tvoří parádní (anti)dvojku s Jackmanem, který Wolverinovi dává vše, co by měl mít. Pak je tu spousta dalších postav, jejichž účinkování jsem se dost obával (opět, není to ve shodě s komorním zkoumáním animální rozervanosti Loganovy duše), ale scenáristicky jsou zaopatření tak, aby měli svůj význam, ačkoliv nejsou nijak hlubší. Komixovost z toho všeho docela sálá. Budu muset nejspíš vidět ještě několikrát, ale zatím mám pocit, že Ratnera přečůral. Aktualizace po druhém shlédnutí: Tak nepřečůral, Wolverinovi chybí tempo, smysluplnější scénář a především triky, které by nebyly na hraně debility - zvláště těmi drápy si to hodně pokazili. Žehnejme studiu, že dvojku svěřili Darren Aronofskému, který z toho rozhodně udělá nejpozoruhodnější komiksový film všech dob. Pozn. 2011 - Aranofsky vycouval, což je ohromná škoda, Wolverine by získal důstojnou podobu. ()

cubajz

moc POPkornu a málo krve - snaha producentů o co největší přístupnost z filmu vysála skoro všechnu šťávu, takže brutalita, živočišnost a dravost byly nahrazeny efektními výbuchy způsobovanými neustále upraveně a načančaně vypadajícími mutanty. ()

Trainspotter

Jak už tady několikrát zaznělo, spin-off X-men nabídl přece jen více akce a bombastických výbuchů, všemožných náletů kamer a také více adamantia a o to méně mudrování a zbytečných hlubokých proslovů. Stručně řečeno, dobře jsem se bavil u poznávání Rosomákovy minulosti, ale na pět hvězd to samozřejmě není a tři jsou pochopitelně málo. AR: 2,35:1 - Super 35 (kamery Panaflex, film Kodak) ()

bukowski83

Jo jo akční nářez, který ve vás sice nic moc nezanechá, ale určitě neurazí a donutí vás zase fandit Hughovi s opravdu hustými kotletami! Ani mě nepřipomíná rosomáka, spíš Trautenberka, co váží o X-kilo méně.Ale bylo to dobrý a vím, že na pokračování se kouknu rád! 80% ()

DruidKarel

957. hodnocený film: Nepochybně jsem uchopil sérii X-Men za ten špatný konec, protože jsem se dal do sledování Hugha Jackmana coby mutanta od jeho posledního filmu. Naproti tomu ale musím říct, že jestli tohle má být vygradování celé série a také nejlepší film, pak jsem rozhodně nebyl zklamaný a užil jsem si film plným douškem. Skvělé akce, výborné triky (až na závěrečný souboj na jakési betonové římse - mizérie) a také dokonalý Hugh Jackman, který svým hereckým talentem překvapí už jen málokoho. 4* jsou ale nakonec přeci jen maximálním hodnocením, protože tu máme jiné adepty na top hodnocení. 4* ()

C0r0ner

Je smutné, když člověk po pár minutách ví, jak bude celý film probíhat a jak skončí. Naštěstí jsem se ani chvilku nenudil a proto nakonec ty slabé čtyři hvězdičky. Oproti úvodní trilogii je to ale dost velký krok zpět a celý projekt očividně sloužil pouze k vyvaření peněz. 70% ()

lakikaki

Som na vážkach. Na jednej strane musím Wolverinovi uznať nie práve zanedbateľnú dávku coolovosti, či už v podobe fajn nápadov, niektorých konkrétnych scén, epickej záverečnej bitky alebo - a to predovšetkým - v podobe megaštýlových mutantov. Titulný Wolverine je proste Wolverine, démonický Sabretooth v podaní Lieva Schreibera je úplne perfektný, Gambit je frajer najväčší a jeho predstaviteľ, relatívne neznámy Taylor Kitsch, ma veľmi príjemne prekvapil a Deadpool Ryana Reynoldsa je frajer od Gambita snáď ešte väčší; ak ho však nepoznáte, uvedomíte si to až počas jednej, na zaplakanie krátkej scény, v ktorej sa predvedie naplno. No na druhej strane je film príliš rutinne a trochu nezaujímavo natočený a ešte k tomu je plný nelogickostí - či už všeobecných, alebo takých, ktoré sa viažu na zvyšné, chronologicky neskoršie diely série X-Men. A celkom ma iritovalo aj zopár nechutne klišéovitých scén typu "Jackman na kolenách kričí ‘Nooooooo!’ do kamery umiestnenej nad svojou hlavou" alebo "Jackman hrdinsky kráča v ústrety západu slnka" - s Jackmanom absolútne žiaden problém nemám, s tými scénami však áno. Neviem sa teda rozhodnúť, čo by boli zaslúženejšie tri alebo štyri hviezdičky, keď však vezmem do úvahy, že zatiaľ čo mnoho scén z prvého, druhého (z toho hlavne) a dokonca i tretieho X-Mena si veľmi dobre pamätám dodnes a že na Wolverina si pravdepodobne už o týždeň budem spomínať len s veľkými ťažkosťami, zaokrúhľujem smerom dolu, t.j. na priemerné, avšak výstižné tri hviezdičky. Ale je celkom možné, že keby som mal o nejakých päť rokov menej, písal by som tento komentár s Wolverinovskými drápmi na rukách a film by som hodnotil omnoho pozitívnejšie. Nanešťastie však tých pätnásť už nemám. P.S.: Kde ostalo cameo Stana Leeho? :( [69%] ()

pakobylka

V první řadě myslím, že Wolverine je jiný, než být MĚL - a především jiný, než být MOHL ... Nemá zkrátka ten přesah a tu hloubku jako "X-Meni" Bryana Singera. Ale zároveň musím uznat, že je o třídu výš než "X-Meni" Bretta Ratnera - přinejmenším proto, že děj dává smysl, drží pohromadě, prakticky nemá hluchá místa a dokáže si udržet napětí a hutnou atmosféru až do konce. Akční a trikové scény jsou na vysoké úrovni a mutanti vyhlížejí opravdově - narozdíl od některých podivných figurek v "Posledním vzdoru". Z mého pohledu Gavin Hood obstál se ctí a umožnil Wolverinovi, aby si napravil reputaci poněkud pošramocenou závěrečným dílem trilogie o lidech - mutantech se zvláštními schopnostmi. Vidím to na poctivé 4*. ()

carly

vizuálne veľmi pôsobivé - hlavne úvodné titulky sú celkom luxusné. film má dobré tempo, aj keď ku koncu trochu stráca dych. Hugh Jackman je excelentný ako aj väčšina ostatných hercov, ktorí sa ale filmom zväčša iba mihnú. čo ma obzvlášť mrzelo v prípade Ryana Reynoldsa a Dominica Monaghana. Liev Schreiber je ako Hughov protivník a zároveň spojenec tiež úžasný. hlavne teda jeho hlas. príbeh má možno trochu veľa "prekvapivých" zvratov, ale aspoň sa pri ňom človek nenudí a celkom dôveryhodne a zaujímavo vysvetľuje udalosti v ostatných X-Men filmoch. je to síce relatívne ľahko zabudnuteľná zábava, ale zábava je to určite. ()

Flynn

Osobně se mi to docela zamlouvalo, akce příjemná, efekty dobré, příběh holt musel navázat tak lehounce předvídatelný, herecké obsazení mi vyhovovalo měrou více než vrchovatou. Už teď se těším na další povedené filmy o X-menech. ()

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

01.10.2018

Komiksový Gambit, který se krátce objevil v cameu s tváří Taylora Kitsche v nezdařilém X-Men Origins: Wolverine, a má už x let dostat vlastní film, kde tentokrát hlavní postavu ztvární Channing Tatum… (viac)

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

16.11.2015

Marvelácký chirurg/kouzelník, který se podívá na plátna kin v listopadu 2016, už má za sebou natáčení v Káthmándú, hlavním městě Nepálu. Benedict Cumberbatch (Sherlock) se hned na to přesunul do… (viac)

Kdo natočí x-menovského Gambita?

Kdo natočí x-menovského Gambita?

15.11.2015

Mutantský zlodějíček z New Orleans, který umí manipulovat s kinetickou energií a rád hází karty, dostane už za rok tvář Channinga Tatuma (22 Jump Street). Gambit se sice objevil už v comicsovce X-Men… (viac)

Jak drsný bude Deadpool?

Jak drsný bude Deadpool?

03.07.2015

11. února 2016 čeká filmový reparát Deadpoola, ukecaného žoldáka, jenž si v X-Men: Origins utrhnul slušnou ostudu. Ryan Reynolds sice do nahláškované role seděl, jinak ale filmová verze postavy s… (viac)