Kým predchádzajúce filmy trilógie X-Men sa odohrávali v nie príliš vzdialenej budúcnosti, príbeh o Wolverinovi sa odohráva v 70. rokoch minulého storočia. Dej sa vracia k počiatkom Wolverinovej (Hugh Jackman) hrdinskej kariéry i tragickým udalostiam jeho života, z ktorých ho najviac poznamená smrť osudovej lásky Kayle Silverfoxovej (Lynn Collinsová). Jej smrť spôsobí, že sa Wolverine zapletie sa s tajným vládnym vojenským programom Weapon X, ktorý mu navždy úplne zmení život. Pod velením Williama Strykera (Danny Huston) sa sformuje tajná vojenská jednotka Team X, zložená výlučne z mutantov. Jedným z nich je tiež Viktor Creed alias Sabretooth (Liev Schreiber), neskrotná bytosť s neuveriteľnou silou. A práve s ním musí Wolverine zviesť svoj najťažší súboj... (TV JOJ)

panMartin

Wolverine je jedna z mých nejoblíbenějších komixových postav a nejoblíbenější z X-Menů. Filmy X-men miluju. Líbí se mi ale návaznost na první díl. A také to Wolverinovo zrození. Vyzdvihnout musím přestřelku z vrtulníkem vlastne celou akci, velice povedené a efektní. Hugh Jackman samozřejmě výborný jako vždy. I tady si počkejte do konce titulků :)) ()

eye candy

Wolverine se nedá natočit vyloženě špatně, máte-li k dispozici Hugh Jackmana, speciální efekty a cit pro akci. Především ale, kývne-li vám na roli hlavního "zlouna" Liev Schreiber. Stručně řečeno, Liev dal Sabertoothovi dokonalý filmový rozměr, chvílemi dokonce vrhal stín i na svého citlivějšího adamantiového bratříčka a to je Hughův Wolverine koncentrovaný charisma. Další samostatnou kapitolou je Ryan Reynolds, ten už bohužel takové štěstí neměl a jeho Deadpool byl spíš na okrasu než aby stačil do filmu pořádně "promluvit". Každopádně celkově velmi zábavná jízda od začátku do konce, plus jedno skandální odhalení na závěr. Daniel Negreanu po nocích mastí čortovy obrázky v zaplivaný putice s mutantama. ()

Hafran

Pro mě naprosté zklamání po třech slušných X-menech. Film má naprosto tupý příběh, připomínající road-movie (tedy odnikud nikam, nic se nestane, ale cestou vám něco "hrozně důležitého" vysvětlí), všechny postavy vyjma Wolverina a Victora jsou naprosto dětinské, plytké a nekonzistentní (Gambit, Deadpool, Zero, Wade, všechny by vymyslelo 4-leté dítě a pak by je i lépe zahrálo). Chybí jakákoliv solidní záporná postava - nezapomeňme, že je to přece jenom komiks. Stryker je prostě příliš nezajímavý a Victor balancuje na hraně dobra a zla (to co by možná měl dělat spíš Wolverine). Největší zklamání pro mě ale byly akční scény, které jsou velmi špatně a nezajímavě natočeny (až na vcelku parádní úvod) a charakter Wolverina, který dle mého má společné s X-men Trilogy jen kotlety a dvě tři silácké hlášky. Kdyby to byl aspoň slušný žánrový komiks plný akce jako X-men 3, tak bych možná přešel i mizernou práci režie, kamery a hudby... 2.5* a to jenom proto že Wolverine je můj vzor od dětství. ()

TomStall

Naprosto pitomé předvídatelné akční béčko u kterého jsem se bohužel ani nebavil. Víc nemám chuť se o tom rozepisovat. Nejvíc z celého filmu mě potěšila asi dvousekundová přítomnost mého nejoblíbenějšího pokerového hráče Daniela Negreanu. Hugh Jackman se pomalu a jistě propracoval na TOP příčku mých současných nejneoblíbenějších herců a jeho "whyyyyyyyyyyyyyyyyy" nebo "nooooooooooooooooooo" nebo "aaaaaaaaaaargh" výkřiky ve mě vzbuzují naprosto stejné pocity jako v dr.Coxovi. Pro neznalé http://www.youtube.com/watch?v=M3d5Vm-rEG4 ()

ing.Frosty

Rozhodně žádné zklamání. Příjemně kráčí ve šlépějích svých předchůdců. Jistě že se nevyrovná prvním dvoum dílům, ale ostudu jim rozhodně nedělá. Výborné akční scény a sympatické postavy (i ty záporné) dělají parádní oddechový blockbuster. Občas ale trochu zlobí jendičky a nuly. Zvedám oba palce nahoru a vyhlížím další spin-offy. ()

Triple H

Solídna zábava - podľa mňa o kúsok lepšia ako tretí diel. Ten mal výhodu v tom, že postavy už človeku boli blízke a viac s nimi súcitil. Dej nie je najobjavnejší, ale film je celkom obstojný príspevok do série. Drobnokresba charakterov, ktorú priniesol Singer však nepokračuje ani tu. Väčšinou sú to len figúrky s minimom pozadia a maximálnou hrou na efekt. Jackman stále ťahá film dopredu a Schreiber je tiež dobrý. Ďalšieho Wolverina však úprimne povedané veľmi vidieť nepotrebujem. ()

Mr.Ripley

Scénář spíchnutý na koleni, režisér toužící po vlastních X-menech a zmateně pobíhající Wolverine. Příště prosím úplně jiné pojetí. Pro začátek změnit režiséra a místo kamery mu dát do ruky chrastítko, ať se učí hezky od začátku a pořádně! ()

filmmovier

Akcí nabitý prequel k X-menům je asi třetí nejlepší film v sérii (po dvojce a jedničce). Origins se velmi povedl, režisér Gavin Hood sérii pomohl, je to o dost lepší než Poslední vzdor. Hugh Jackman opět podal geniální výkon a ostatní herci mu skvěle sekundují. Potěšila mě i krátká návštěva Patricka Stewarta. Úvod byl nadupaný a takový byl i zbytek filmu až do závěrečných titulků. Pro mě to fakt bylo naprosto bezvadné, opravdu příjemný filmík. Už se těším na další film s Loganem. 80%. ()

filip.novak

Usekněte hlavu scénáristům! Takhle klišovitý příběh si Wolverine opravdu nezasloužil, i když on někdo čekal zázrak od někoho, kdo psal scénář pro Tróju? Ještě podivněji než volba scénáristů pak působí volba samotného režiséra, který má s velkou hollywoodskou produkcí zkušenosti asi jako Wolverine s krájením brambor. Co se ale opravdu povedlo, je casting - o výtečném Hugh Jackmanovi se asi nemá cenu ani zmiňovat, ale palec nahoru zvedám i za Liev Schreibera a Dannyho Hustona. ____ Samotné akční scény jsou krátké a natočené rutinně bez špetky invence, těch pár cool záběru v představovačkách nic nezachrání (vivat Agent Zero). Smutné je, že jediná věc, která se mi za nějaký čas z filmu vybaví, bude povedená úvodní titulková sekvence. A to je velká škoda pro film s takovým potencionálem, Wolverine si zasloužil kvalitnější film mapující jeho zrození. Bring Singer back! ()

Sonnik

Podle očekávání. Rosomák nenudí ale není níčím víc než průměrnou komixovkou, kterou drží zachraňuje boží Schreiber a výborný Jackman. Ostatní mutanti moc prostoru nemají a jsou docela nudní. Ani ta akce není nijak zvlášť ohromující. Jenom další průměrný kousek do mutantské skládačky. Snad bude Magneto povedenější. "Nobody gets to kill you but me!" ()

Mrkvič

Přehlídka komiksových hrdinů, která by se ráda tvářila jako drsná sestřička Batmana. Když chce někdo film s nízkou přístupností, musí ho natočit jak pro děti. Pár drsňáckých hlášek z něj nic kdovíjakého neudělá. Krve tam bylo asi tolik, jako v díle Xeny, když byla v klidnějším období svého měsíce. Jackman a Schreiber jsou stejně tak dobrý, jako jsou mizerní ostatní herci. A co mě vždycky dokáže zhnusit každý film, když se digitální triky použijí v takové míře, že se nedá hrdinovi uvěřit ani kapička potu na čele. Dívat se na to dá, ale nezničitelní hrdinové mě stejně nikdy nebrali. ()

Honzíno

Škoda tolika logických bot. A škoda té největší v posledním záběru, (proč létat letadlem a skákat do vody, když je všude kolem pevnina a vede tam most). Jinak bych volil solidní tři hvězdy. Zábava to je, Schreiber skvělý (perfektní hlas a práce s ním), Jackman se na tohle prostě hodí, ale celkově je to jenom zábavná kravina. Navíc bohužel hodně tupá. Škoda, 50%, přesně dvě a půl. ()

Bobik9

Přehnanej díl! Ale naprosto nejlepší! Nejlepší herecké obsazení, nejlepší efekty, nejlepší příběh. U X-menů mi někdy trochu vadily až příliš zdlouhavé rozhovory prakticky o ničem. To v tomto dílu není. Pouze akce! Will I am naprosto geniální tah, úžasně mi neseděl na drsnýho mutanta. Škoda, že nedostali více prostoru i Dominic Monaghan a Ryan Reynolds, který ovšem jako umlčený pokus vypadal opravdu děsivě. Prostě nejlepší X-men!!!! ()

Kamkon

Nadprůměrně klasický akční film o osudu jednoho X-mena. Nahoru tomu pomohl fakt, že Lynn Collinsová tam vypadá mnohem líp a skoro k nepoznání od její role v Kupci Benátském, ale Liev Schreiber se mi nikdy nelíbil a do záporaka mi taky moc nesedí. Obvyklé až klišovité postupy v předvídatelném příběhu, ale pokud máte rádi Hugha Jackamana a pohled na jeho odhalené tělo, tak do toho jděte. ()

JimmyII

Já půjdu proti proudu, ale pro mě je tenhle film hned po druhém dílu nejlepším kouskem celé X-Mení série. Naprosto vyváženě nakombinoval akci, zábavu a psychologii postav, takže jsem se ani na chvíli nenudil Gavin Hood má talent, má svůj styl a ten jsem z toho dovedl vyčíst - narozdíl od rutinérského přístupu Rattnera u třetího dílu. Navíc nám tu Benioff naservíroval pár skvělých postav v podání bezvadně vybraných herců - Taylor Kitsch, Ryan Reynolds, Will.i.am... A samozřejmě übersympaťák Hugh Jackman a nezapomenutelný Liev Schreiber. Je to jen zábava, akčňák jak má být, ale mě to nadchlo! Čtyři hvězdy jen proto, že těch pět si zaslouží jen druhý díl... ()

Wall-E

Gavin Hood je packal a udělal z Wolverina béčkovou akci, která po půlhodině ztrácí dech. X-Men trilogii nesahá (hlavně prvním dvěma Singerovým klenotům) ani po kotníky. Tupé dialogy, absurdní scénář a horší efekty než v jedničce, která měla CGI vynikající a to s polovičním rozpočtem. Konec filmu ani nemám sílu komentovat... S odřenýma ušima tři hvězdy a to jen díky slibnému začátku a taky za Hugh Jackmana. ()

Gothar

Konečne film, kde mi 100 minút ubehlo ako voda, ani chvíľu som sa nenudil a ostal som milo prekvapený. X-menov mám rád a Wolverine som videl ako posledný film zo série (až po First Class). V podstate sa mi na Wolverine páčilo všetko, ale na plné hodnotenie to nebolo, pretože mi chýbal akýsi wow efekt a nutkanie pozrieť si film znova. Vnímal som to skôr ako kvalitne spracovaný dokument :) 4/5 ()

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

01.10.2018

Komiksový Gambit, který se krátce objevil v cameu s tváří Taylora Kitsche v nezdařilém X-Men Origins: Wolverine, a má už x let dostat vlastní film, kde tentokrát hlavní postavu ztvární Channing Tatum… (viac)

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

16.11.2015

Marvelácký chirurg/kouzelník, který se podívá na plátna kin v listopadu 2016, už má za sebou natáčení v Káthmándú, hlavním městě Nepálu. Benedict Cumberbatch (Sherlock) se hned na to přesunul do… (viac)

Kdo natočí x-menovského Gambita?

Kdo natočí x-menovského Gambita?

15.11.2015

Mutantský zlodějíček z New Orleans, který umí manipulovat s kinetickou energií a rád hází karty, dostane už za rok tvář Channinga Tatuma (22 Jump Street). Gambit se sice objevil už v comicsovce X-Men… (viac)

Jak drsný bude Deadpool?

Jak drsný bude Deadpool?

03.07.2015

11. února 2016 čeká filmový reparát Deadpoola, ukecaného žoldáka, jenž si v X-Men: Origins utrhnul slušnou ostudu. Ryan Reynolds sice do nahláškované role seděl, jinak ale filmová verze postavy s… (viac)