Funny Games USA

• Česko Funny Games USA (viac)
Dráma / Thriller / Horor / Psychologický
USA / Francúzsko / Veľká Británia / Rakúsko / Nemecko / Taliansko, 2007, 111 min

Chcete se vsadit, že v devět ráno budete mrtví? Prodloužený víkend s rodinou v luxusním venkovském sídle? Proč ne! Funny Games USA je průzkumem dnešní brutální společnosti a jak násilí ovlivňuje naší kulturu. Anna vypráví příběh své rodiny, která byla fyzicky i psychicky týraná dvěma neočekávanými návštěvníky. Peter a Paul se s milým úsměvem a v bílých rukavičkách objeví u dveří jejich chaty. Anna s rodinou nemá ani tušení, jak drsná hra na ně čeká! Vše začne nabírat rychlé otáčky, když se Paul vsadí, že rodina nepřežije do zítřejšího rána… (oficiálny text distribútora)

diZAXter

výborný psycho-thriller, až do scény s dálkovým ovladačem, která ten film pro mě totálně zničila. Herecké výkony, zejména Naomi Watts jsou výtečné. ()

prskvik odpad!

Tak tohle je nejhorší hrůza jakou jsem snad viděl. Musím přemýšlet proč, když oba hlavní hrdiny mám velice oblíbené. Je jasné, že mne dohání k šílenství ten cynismus obou vetřelců. To s jakým klidem provádějí svoje zvrhlé jednání je mi natolik odporné, že i kdyby byl jejich herecký výkon sebelepší, nemohu to strávit. A je mi špatně z toho, že to dostane tak vysoké hodnocení. Spalovač mrtvol je asi taky velice morbidní ale ten neskutečně miluji i když Kopfrkingl vyvraždí celou rodinu. Ten film je symfonie ale tohle je nechutný. ()

flegmos

pribeh stoji za spinavy stipavy smradlavy PRD pre absolutne hlupe jednanie postav ale ked sa tak na to z odstupom zameditujem zacinam citit od kal veter fuka. Oooo boze ved tych primrdanych ludi je na svete akosi aj dost. Co nevedia o svete vobec nic, ziju si ten svoj bezpecny pohodlny zivot plny dohod a konvencii ze keby k nim domov prisiel psychopat nieco by sa ich spytal a nasledne odpovedal vobec by mi netrklo si to overit. Netvrdim ze Haneke je zly reziser alebo ze ten komorny az divadelny pribeh je zly ale toto mu nevyslo aj napriek tomu ze mal vybornych hercov dal si to druhy krat len po americku. NEVSTUPIS DVAKRAT DO TEJ ISTEJ RIEKY. ()

baronGrga

Pár dní před Funny Games U.S. se mi dostalo do rukou francouzské À l'intérieur z téhož roku. O to přesvědčeněji nyní mohu napsat, že trnout hrůzou a napětím zredukovat mrkání na minimum můžu i bez toho, aby mě neustále skrápěly cákance krve, a že naopak strategie Hanekeho umístit veškeré brutality mimo záběr je vlastně mnohem děsivější, než kdejaká sebečervenější řezničina. 95% ()

www odpad!

Totální blbost, v filmu hraje 5 herců, kolem kterých se točí celý film.. Naprosto nechápu jak to může mít tady na stránce 70 procent, větší kravinu jsem snad nikdy neviděl, dva psychopati, který se chovají jako blbci, a všemu se smějí, i když to není vůbec směšné.. A co mě nejvíc dostalo, bylo jak jednoho hlavního hrdinu zastřelili, a druhý vezme ovladač, a přetočí to zpět?.. A zabitý poslední oběti - taky totální blbost, strčení se slovy ''tak čus''... Absolutně nechápu jak tento film může někdo hodnotit pozitivně, za mě nejhorší film, co jsem kdy viděl zatím.. Mé hodnocení 0 z 5ti ()

Bassko

Je to zaujímavý film, pobavil som sa pri ňom. Páčilo sa mi ako zámerne nechávali kameru staticky stáť keď sa diali tie "neplechy" a tie pohľady do kamery tomu dávali ten nádych toho, že sa vlastne nedívame na obyčajný film, čo aj pravda, pretože osobne som ešte podobný snímok nevidel a to je dobre. A ten koniec bol pre mňa špičkový. Posledný pohľad do kamery typu "uhádnite čo bude nasledovať" ma dostal. Na druhú stranu to nebolo také, ako to popisujú niektorí užívatelia, nemal som pritom pocit eufórie ani nadšenia. Nebol som z toho mimo a scéna s tým ovládačom mi prišla zbytočná (i keď tuším, čo sa tým Haneke snažil povedať a oceňujem to) Funny Games U.S.A nechytí každého diváka a to je škoda, pretože takto tento zvláštny (v dobrom zmysle) snímok ostane nedocenený (možno sa mýlim) a to je podľa mňa škoda. ()

CharlesDow odpad!

Mám stejný názor jako na vsšechny filmy tohoto druhu. Nikomu a ničemu nic nepřináší. Není zde naprosto co obdivovat. Takový scénář a režii nelze nazvat uměním. Něco takového může napsat každý, kdo má tu odpornou chuť a je dost zvrácený na to, aby svou mysl nechal ponořit se do temnot zla. Ničeho jiného tato ubohá stvoření nejsou ani schopna. V lidech pak film evokuje přesně totéž, pouze touhu po odplatě, nenávist a zlobu. Tím hůře, pokud diváky jsou nedospělé osoby. Něco takového tento svět opravdu nepotřebuje. Režisérům, kteří něco takového natočí, by měla být upřena další činnost. Ohavný a stupidní styl čehosi, co naprosto nelze nazvat zábavou. ()

Vilma007

Neviděla jsem sice originál, ale jestli je alespoň z poloviny tak dobrý jako remake, a to prý je, tak bude stát za to, aby se na něj člověk kouknul. Michael Pitt a Brady Corbet v roli vyšinutých psychopatů působili víc než věrohodně, a to i přesto, že Michael Pitt vypadá jako mladší brácha Leonarda DiCapria. Kluci mi trochu připomínali Christiana Bala v Americkém psychu, což míním jako poklonu. Hned jak se objevili na scéně, si člověk musel říct: "o co jim jako jde?" Film měl spád od začátku až do konce, kdy vás nechá přemýšlet, co se dělo dál...ikdyž je to celkem jasný. Pozorný divák si navíc odnese cenné ponaučení: nikdy nepůjčujte svoje vejce lidem, které neznáte.-) ()

damic

Jak psala Viktooorka, taky si nedokážu rozmyslet, jak film ohodnotím. Byli věci, které film mohl originálně nabídnout a byli věci, které už mi nabídlo mnoho jiných filmů. První polovina byla super, potom tempo na nějakou dobu umřelo a i když i v té pauze byli faktory, které jsou tak reálné, jak ve skutečném životě jsou, tak já to asi ve filmu nepotřebuji. Zároveň brutalita a to, jak film skončil na mě udělal hluboký dojem a takový, jako u filmu často hledám, takže taky hodnotím střední cestou 3* a těch 70%, co tady je, k tomu naprosto sedí. ()

Mountain

Michael Haneke se s divákem rozhodně nemazlí, nic mu neulehčuje, nehýčká ho, spíš provokuje, mučí, zanechává v něm pocity veskrze nepříjemné a ze všech stran laskaný a ukolébávaný divák si ani nic jiného nezaslouží a nepotřebuje. Nebudu ze sebe dělat intelektuální masochistku, já se taky radši 5x podívám na Pána prstenů než 2x na tohle, jenže díky filmům jako jsou ty Hanekeho, nezapomínám myslet, a toho si sakra vážím. Není dost na tom, že děj samotný je krutý, syrový, odpuzující, ale ve chvílích, kdy Michael Pitt promlouvá na kameru nebo dokonce přetáčí film na nás ještě Haneke útočí otázkou, jestli právě to nás přitahuje. Líbí se vám to? Proč se vám to líbí? Má se vám to líbit? Díky těmhle zcizujícím vstupům pak ti dva zmrdi už nepůsobí ani jako reálné osoby, ale spíš jako nástroj režiséra, nositelé těch obviňujících otázek. Jak jsem řekla, Hanekeho filmy jsou nepříjemné, ale jsou i nezapomenutelné a to je pro mě dostatečný důvod k vysokému hodnocení. ()

hotentot

Skôr ako prejdem na pocity z filmu, tak musím najskôr pochváliť hercov. Tima Rotha poznám zo seriálu Klamari. Zatiaľ čo v Klamároch je vždy ten, čo má navrch, tak v týchto funny games je poriadny smoliar. V obidvoch prípadoch dokáže zahrať svoju rolu výborne. Tí dvaja hadi zahrali svoje role tak, akoby som mal pocit, že to ani nie je hrané. Úchvatné a dokonalé vžitie sa do svojích rolí. Aspoň ja som mal ten pocit. A teraz krutá pravda. Je to film na ktorom sa nezasmejete. Hnev, pocit bezmocnosti, strach, smútok a prekvapenie, čo všetko sa v živote môže stať. Po pozretí filmu som mal čo robiť, aby som neupadol do depresie. Rozhodne to nie je film, ktorý považujem za spríjemnenie večera. Každopádne bravúrne zvládnute dielo. Svojou originalitou si zaslúži 90%.Už to horšie nemôže byť. Ale môže a bude ! ()

majoman14

Film má neskutočne silný nasierací faktor a dokáže vás dohnať k zúfalstvu a beznádeji ktorá ide ruka v ruke hlúposťou. Hoci je to naozaj abnormálne vygradovaný film, aký som nevidel už dosť dlho, (asi najviac sa to gradovalo pri tom pretočení ovládačom), tak tento film je podľa mňa aj veľmi hlúpy, trápny a nebuduje niekedy dojem, že sa nedá nič urobiť, lebo ono sa dá. Postava otca, aj keď si nepamätám jeho meno, asi George, je sračka až to bolí, keď si niekto hoc aj zlomí nohu, keď je v ohrození života, nebude sa správať ako totálny slaboch. Naspoiloval som už však viac než dosť, tak to trochu zhrniem - film je fajn, hlavne keď ho hltáte bez rozmýšľania, ale stačí niekedy len trochu premýšľať a zistíte, že svojou hlúposťou stráca na kvalite. Hlavne tým, že sa zachrániť dalo ešte omnoho skôr ako sa niečo vážnejšie vôbec stalo a aj tým, že už keď sa aj stalo, treba sa správať inak. A ešte - nemám rád keď musím byť klamaný náhodami - keď žena hľadá pomoc a má práve také šťastie, že nezastaví akékoľvek iné auto, ale práve to, ktoré nemá. Aká je na to šanca - 5%?? 55%, hlavne vďaka tomu, že to malo zvláštne silnú atmosféru a zaujalo to. Keby som hodnotil otca rodiny, dám mu s tými vajciami po hlave a tej žene by som poradil, aby sa rozviedla. A aby rozmýšľala skôr, ako je neskoro. ()

tonguemasta

U tohohle filmu mám ohromnej problém s hodnocením. Určitě to je výjimečnej film s NEUVĚŘITELNOU atmosférou!! do půlky filmu se mi svíralo hrdlo, a to na filmech miluju - ale snad poprvé to zacházelo až trochu za hranici (teď nepočítám "skvosty" jako Srbský film apod.) Nejspíš za to můžeme poděkovat výkonu Michael Pitta, posledního člověka na zemi od kterýho byste chtěli být šikanovaný ;-) ale to asi od nikoho.. No každopádně, kdyby drůha půle filmu byla trošku překopána, mohl by to být TOP žánru thriller a drama. No a ted nějaké výtky, které POZOR, obsahují SPOILER... 1) Určitě velká díra ve scénáři, kdy na začátku filmu je jeden z tyranů sám s dvěma dospělejma chlapama. Samozřejmě, tomu chlapovi co o něm věděl, držel v baráku ten druhej blbec ženušku, ale jelikož už jejich dceru (pochopeno z kontextu) zabili, tak snad každej člověk by to už risknul :) 2) Někomu se to mohlo líbit, ale pro mě určitě rušivé elementy pomrkávání!!! Hlavně vůči té atmosféře! No a ovládání pěknej výser, ale kdyby se ve filmu objevilo jen ovládání, bez toho pomrkávání, tak se zlobim o dost míň. 3) Po zastřelení kluka brokovnicí, naprosto nerealné reakce rodičů :D ale naprosto.. nebo byli sami trochu psychopati :D každopádně, každá normální matka by se (a to i pokud by ji pořád šlo o život) stočila do klubíčka a už se nezvedla. Samozřejmě, v tomhle filmu to nešlo, neboť matka musela něco dělat, když se tatík nemohl postavit na nohu. 4) Scéna, po zastřelení kluka - HROZNÝ! chápu, má dát najevo beznaděj apod. Ale čeho je moc, toho je MOC! proboha, vždyt to byla tak desetiminutová (!) scéna o ničem!! stáhnout to o pár minut, tak asi v pořádku, ale bože, jak já se nudil! 5) Ač mám Tima Rotha rád převelice, s touhle rolí si dobře neporadil. Suma sumárum: Kdybych těchto 5 výtek nemusel 5x vytýkat, filmu bych dal 5 hvězdiček a ještě jednu navíc. ()

QuietRioT

Žiadny film nikdy nedosiahol toho, že som sa cítil fyzicky zle. Až na tento. Nedá sa dať nič iné ako odpad alebo 5*, ja to radšej nechám neohodnotené. ()

Peregrina

Těšila jsem se na klasický thriller, kde je rodina někde na opuštěné chatě terorizovaná, jak otec rodu v poslední chvíli zasáhne a zachrání syna atd...však to známe. JENŽE - to jsem se spletla - režisér si vysloveně pohrává s divákem. Divák se diví proč ty dva hnusné kretény nekopla hned do koulí manželka, přece jen golfová hůl není zas tak strašný nástroj.....a pak jsem to teprve pochopila. Jde o to, že diváci jaksi ČEKAJÍ urputný boj za syna, čekají násilí a to není....Nikdo nebojuje, když dvojka v rukavičkách vystřelí synovi mozek z hlavy, jsou jen prskance krve na zdi a televizi.....člověk by čekal zoufání, zbláznění se rodičů, ne...oni to vůbec neřeší, jde o to ukázat, že násilí a následné zoufalství je ve filmech vždy. V tomto není. Je to naprostá schíza - jim je to jedno, hned se matka odplazí a odskáče do kuchyně pro nůž, přeřeže si pouta, otec sice volá 911 atd...ale klasický thriller to popírá...oni jakoby nevěděli, nebo nechtěli vědět, že mezi nimi leží jejich syn s vystřeleným mozkem. Jediná část, kde se projeví nějaká láska je, když Roth a Naomi přikryjí tělo syna prostěradlem. Ale už tu zase jsou oba "rukavičkáři" - ty jo, bála bych se je potkat!!! Hráli to skvěle!!!! A nebýt scény s ovladačem, fakt bych to nepochopila....já to už chápu. Byl ukázaný thriller, který popírá všechny zákonitosti thrilleru a s divákem, který nezná a neví, si prostě pohrává režisér. Dlouho po závěrečných titulcích jsem se ještě vzpamatovávala z opravdového zážitku, který s thrillerem neměl nic společného..... ()

Fresh Film Fest začíná již ve středu

Fresh Film Fest začíná již ve středu

28.08.2012

Fresh Film Fest nabídne od 29. srpna do 2. září téměř 120 filmů. Proběhne v kině Světozor, Kině 35 – Francouzském institutu, FAMU, Studiu Béla – Maďarském institutu, a také pod širým nebem v… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz