Funny Games USA

• Česko Funny Games USA (viac)
Dráma / Thriller / Horor / Psychologický
USA / Francúzsko / Veľká Británia / Rakúsko / Nemecko / Taliansko, 2007, 111 min

Chcete se vsadit, že v devět ráno budete mrtví? Prodloužený víkend s rodinou v luxusním venkovském sídle? Proč ne! Funny Games USA je průzkumem dnešní brutální společnosti a jak násilí ovlivňuje naší kulturu. Anna vypráví příběh své rodiny, která byla fyzicky i psychicky týraná dvěma neočekávanými návštěvníky. Peter a Paul se s milým úsměvem a v bílých rukavičkách objeví u dveří jejich chaty. Anna s rodinou nemá ani tušení, jak drsná hra na ně čeká! Vše začne nabírat rychlé otáčky, když se Paul vsadí, že rodina nepřežije do zítřejšího rána… (oficiálny text distribútora)

S.Robie

Nuda, sice je dost znepokojive vedet, ze se toto muze stat kazdemu z nas, takto chladnokrevni jedinci nejsou nic neobvykleho. Dal bych dve hvezdy za kvalitu, dosti pomijivou, treti hvezdu jen za revolucni pretaceni kamery a promlouvani hlavniho zapornaka do kamery. ()

joker30

Úvod filmu bol nadpriemerný, skvelá atmosféra , druhá polovica filmu však ovela slabšia, najmä počíňanie obetí po odchode tých dvoch až liezlo na nervy. Záver ma príjemne prekvapil vďaka tomu , že nenastal nejaký abnormálny zvrat k happyendu. ()

snoodles

Tedy ten konec, ten nominoval tento snímek do wtf kategorie. Strašně mě iritovalo, když mluvili ke mně jako divákovi, tohle fakt nemám ráda, a jako co mělo znamenat to s tím ovladačem jsem asi taky úplně nepochopila. pokud film vypnu před koncem, jsou to čtyři, a byla by škoda neocenit tu skvělou beznaděj. ()

Dimo

WOW.... Toto dílo mi bylo neznámé a tak jsem čekal jakous takous americkou brutalitu. Oh, jak já se mýlil! Toto je umělecké dílo s grandiózním, šíleným průběhem, plné hromady negativních vlastností a nulovou pozitivní atmosférou. Brilantní psychologická nálož, která se jen tak nevidí. Bravo. ()

Kejt

Tak tohle dílo zaslouží opravdu obdiv. Myslím, že 70% je pro něj málo. Originální prvky, které jsou zde použité - přetáčení a to promlouvání k divákovi, až strašidelné! Film, který se vám opravdu dokáže dostat pod kůži. Michael Pitt předvedl něco neskutečného. Když běžely titulky, měla jsem snad i pocit viny... ()

Ondr@932

Popravdě celkem solidní haluzZ ! Nepříjemná, mrazivá atmosféra s minimem hudby a minimem střihu. Prostě kvalitní psycho, které už tu dlouho nebylo ... 90% ()

bif

Vynikajíci začátek pokazí nepřekvapivý vývoj a některé scény jsou totálně na palici. (Až uvidíte, budete vědět o co jde). Rozumím tomu, že režisér chtěl vyvolat psycho atmosféru a někdy se to i daří (hlavně díky vynikající práci zvukařů), ale čeho je moc, toho je moc. Tvůrce jako by se sám ukájel tím, jaký je umělec a jak je geniální si hrát s divákem, ale pro mě to byla prostě jen nuda. ()

hrudka

Film, ze kterého mi nebylo psychicky dobře. Tolik nenávisti, které nerozumím. Tolik bezmoci. Tolik chladnokrevnosti, bezemočnosti. Přitom si říkám, proč byl takový film natočen? Opravdu jsme ve svém jádru zlí? Opravdu si máme připustit, že násilí děláme pro vlastní potěší a bereme to jen jako "funny games"? Nerad bych na to přistoupil, ale protože ve mně další snímek vyvolává negativní reakce, hodnotím ho velmi pozitivně. To jsou ty paradoxy. Haha, haha, haha. ()

CharlieSs

Mě se to upřímně tolik nelíbilo... Čekala jsem od toho mnohem víc. Nejvíc mě asi nasralo to, jak postavy promlouvaly k nám a jak tam došlo k přetočení děje zpět. To beru fakt jako naprostou demenci. Docela velké zklamání, ale Naomi Watts mě potěší vždy. ()

ecis

Absolutne nechapem, co tym chcel Haneke dokazat. Pretocenie svojej povodnej rakuskej verzie, zaber po zabere, s americkymi hercami. ZBYTOCNE!!! Ta jedinecna a specialna chemia sa vytratila. Velky palec dole. ()

Saimon

Kdyby hošani opustili obrazovku zhruba v polovine promitani, jak to zprvu vypadalo,tak by to bylo natolik uderne zvracene,ze bych nevahal ani vterinu a dal plny pocet. Bohuzel si vsak chtel reziser zumpit ve svem kanalku jeste nejakych 50 minut a tim to docela zazdil. Nekolik momentu bylo,ale vazne vynikajicich. Čágo Bella :D *** ()

BLADER

Veľmi, ale skutočne veľmi svojský a osobitný pohľad na to, čo dokáže človek a kam až siaha filmárska originalita. Nesmierne zvláštny, zároveň ale dokonale mrazivý film, ktorý každému privodí zvláštny pocit, dalo by sa povedať, že aj až za hranicou niečoho, čo sa nazýva film. 100% ako vyšitých. ()

Louie

Hodně nudný hry... Dva tydýti v bílejch hadrech bohužel nejsou ani zábavní, ani drsní a jejich počínání člověka hodně brzo začne nudit. Místo psychologickýho anebo alespoň opravdu drsnýho týrání bezbraný rodinky je tu jen kupa opakujících se žvástů, několik silných nelogičností (no, ty by člověk ještě odpustil) a hromada záběrů o ničem. Ani tý rodince nešlo moc držet palce... Šíleně promarněnej vynikající námět. ()

Fresh Film Fest začíná již ve středu

Fresh Film Fest začíná již ve středu

28.08.2012

Fresh Film Fest nabídne od 29. srpna do 2. září téměř 120 filmů. Proběhne v kině Světozor, Kině 35 – Francouzském institutu, FAMU, Studiu Béla – Maďarském institutu, a také pod širým nebem v… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz