Funny Games USA

• Česko Funny Games USA (viac)
Dráma / Thriller / Horor / Psychologický
USA / Francúzsko / Veľká Británia / Rakúsko / Nemecko / Taliansko, 2007, 111 min

Chcete se vsadit, že v devět ráno budete mrtví? Prodloužený víkend s rodinou v luxusním venkovském sídle? Proč ne! Funny Games USA je průzkumem dnešní brutální společnosti a jak násilí ovlivňuje naší kulturu. Anna vypráví příběh své rodiny, která byla fyzicky i psychicky týraná dvěma neočekávanými návštěvníky. Peter a Paul se s milým úsměvem a v bílých rukavičkách objeví u dveří jejich chaty. Anna s rodinou nemá ani tušení, jak drsná hra na ně čeká! Vše začne nabírat rychlé otáčky, když se Paul vsadí, že rodina nepřežije do zítřejšího rána… (oficiálny text distribútora)

Blazin

Tak tenhle film mě nehorázně dostal. Tajuplné s velkým napětím co se z těch dvou šmejdů vyklube. No nakonec nic co jsem čekal, žádný klišé včetně konce. Naprosto úchvatný herecký výkon zejména Michaela Pitta a Naomi Watts. Michael Pitt byl naprosto odpornej vyšahanec, přesně jak má být :-). ()

lucinka.md

Brr, ještě teď mi běhá mráz po zádech. Zpětně se divím, že jsem vydržela dívat se až do konce, protože tento film mě málem přivedl do blázince. Dva vymydlení hošíci s nevinným úsměvem, který jim nezmizí ani ve chvíli, co někoho naprosto chladnokrevně zabijí. Celou dobu jsem čekala, kdy někdo řekne konec, je to jenom sranda. Nestalo se. Odporné, zvrhlé, neuvěřitelné, brilantní. Nevím, co víc k tomu říct a jak jinak popsat své pocity z toho, co jsem viděla. Snad jen, že kdo chce vidět film, který ho zhnusí a nadchne zároveň, ať se podívá. Ovšem ten, co žije v domění, že má čich na lidi a psychopata pozná na sto honů, ať si radši pustí nějakou komedii. Možná by se totiž po zhlédnutí Funny games USA mohl začít bát vystrčit nos ze dveří svého bytu. ()

Kroketa odpad!

Už od chvíle, co jsem si přečetla o čem film je, jsem věděla, že dám odpad. Stejně mi to nedalo a koukla jsem na to (samozřejmě kvůli Timovi, kterej tuhle roli snad ani neměl brát). Skoro dvě hodiny směsice nesmyslů, slabochů, fakt oplzlejch týpků a...tak trochu krve. Prostě zase jedna z úchyláren, který se lidem v poslední době asi líběj víc a víc. Originál jsem neviděla, ani koukat nebudu. Kromě věcí, co štvaly i ostatní lidi (zdržování, zbytečně dlouhý záběry, přetáčení, koukání do kamery,...) mi vadily hlavně ty náhody - vybitej mobil, druhej v autě, fénování vody, bloncka se rozhodne u prvního auta schovat za strom, u druhýho naopak vyleze... prostě dvěma slovy "Pane Bože!" Tenhle film ze mě snad udělal ještě většího nerváka... Ke konci už to bylo docela předvídatelný, ale stejně mi to lezlo na nervy. ()

LBsmoke

ne některé zbytečné omyly(promluva k divákům atd.) mi to trochu sráží a celkově tak krásně vystavěné situace bortí.. v jinak mistrovské jízdě (ty nádherné dlouhé záběry,nascar v tv).. herecky naprosto dokonalé(což sem ani jinak nečekal od Watts a Rotha a Michael Pitt ja na tyhle role šlechtěný) a to sem viděl i německé hrátky ale tyhle mě přesvědčili a bavili víc.. ()

geimz

Milujem originalitu a nové nápady u filmov. Funny Games spoľahlivo ničí všemožné zaužívané klišé a aj keď prichádza s otrepaným nápadom, prevedenie je famózne. Dvojka psychopatov ani nemohla byť lepšie vybraná, atmosféra fantastická, násilie nemusí byť explicitne ukazované na to, aby pôsobilo dostatočne silne, skvelá záverečná pointa, a jediné, čo mi kazí zážitok sú priblbé komentáre do kamery. Napriek tomu nehorázny skvost. ()

mazadlo odpad!

Náhodná návštěva kina na doporučení ,, známého " vedla k pocitu že mi na začátku filmu někdo vyřízl do lebky díru , vyndal mi mozek a 111 minut do něj bodal tužkou. Pak ho vrátil zpátky , nakopl mě do zadku a vyhodil mě zadním východem kina....tak jsem se cítil po shlédnutí tohoto...ehm...pokusu? Nepopírám filmu autentičnost ale kdyby tu nebyla Watts a Roth tak jsem si herectví nevšiml. Scéna s vajíčky je debilnější než asi skutečně má být a střílení do dětí prostě rád nemám...ne tomhle stylu. Za mě odpad. ()

Jorge-Z odpad!

Uživatel Cubinho mi doporučil tento film a opravdu mě naštval :-). Jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy shlédl. Film opravdu o ničem. Během 111 nejhůře strávených minut v mém životě jsem Cubinhovi napsal 2 výhružné smsky, málem rozbil sklenici od piva, párkrát praštil vzteky do noťasu a vytrhal si snad všechny vlasy na hlavě. Nelogičnosti na entou! Hnus! P.S. Film ihned po shlédnutí skončil tam, kde jako odpad patří - do koše! (a následně vysypat!). ()

halixCS93

jeden z nejlepších thrillerů, které jsem za poslední dobu viděl. Promluvy do kamery mi nevadily, ale scéna s ovladačem mi do kontextu moc nezapadla. Nicméně se pořád jedná o skvostný film s nejsližštějším záporákem. Chybí tu hlubší sdělení, ale to je předpokládám účel. Prostě je to funny! Nemáte prosím vajíčka ? ()

Santino7

Bezohľadné, mrazivé, brutálne, rozoruplné. No v každom prípade jedinečné. Tento prívlastok sa filmu nedá uprieť v žiadnom prípade. Vymyká sa normálu, kašle na zaužívané tradície, je proste iný. Svojský psychotriler, ktorý vás pravdepodobne šokuje, pokiaľ neviete, čo od toho máte čakať. Michael Haneke a jeho provokatívny počin, ktorý vyniká v prvom rade dychberúcou atmosférou. Tú môžete buď milovať, alebo sa vám to bude celé hnusiť. A dvojica mladíkov v bielych rukavičkách, ktorú budete nenávidieť za to všetko, čo spôsobujú tak sympatickej rodine. Priznám sa, sám som bol dlhú dobu na vážkach, aký postoj k tomu všetkému mám zaujať. Nakoniec som si však uvedomil, že niečo ma na tom vážne šokovalo, zaujalo. Bezmocnosť, do ktorej sme my, diváci, v tomto netypickom snímku stavaní a nič s tým nemôžeme robiť. Zostáva nám tento fakt jedine prijať a čakať, ako to celé dopadne. 5/5 ()

filipvrbik odpad!

Ti dva v rukavičkách byli slušní psychopati, ovšem stejně tak režisér, nechápu proč se toto vůbec natočilo - ani jsem se nakonec nedodíval (možná škoda,ale i tak mi z toho filmu bylo blbě a to nemám rád)...a zabili pejska hned na začátku a to už vůbec nemám rád! ()

Garch

Michael Haneke natočil znovu stejný film, prakticky úplně stejně, záběr po záběru. Pouze se známými hollywoodskými herci, kterým tady vůbec nejde věřit to, co neznámým tvářím z šokujícího rakouského originálu. Je to naprosto zbytečný film. ()

Oralfabet

Už delší dobu jsem se chtěl panu Hanekemu podívat na zub a myslím, že tohle nebyla špatná volba pro první kousek z jeho filmografie. Funny Games USA jsou neotřelý, chytrý a skvěle natočený thriller s celkem nezvyklou a hodně zábavnou dvojicí antagonistů. Námět samotný by nebyl nic až tak převratného, jde o zpracování a detaily. Skvěle využitá absence záběrů zobrazujících násilí a i to (zde zřejmě všemi zavrhované) pomrkávání na diváky mi fakt sedly. Jo, ovladač byl možná trochu moc, ale mě to nijak nevadilo... Ke konci, když oba golfisté zmizí ze scény, začne se to trochu vléct, rodina je sice zahraná dost přesvědčivě na to, aby s ní člověk soucitil, ale jinak moc zajímavá teda nebyla. S opětovným příchodem dvojice se však vše zase okamžitě změní, což mě nutí myslet si, jestli ta zdlouhavost již zmíněné scény nebyla zamýšlena a nemá jen dokázat, jaký jsem já (jako divák) zvrácený úchyl. Protože o tom to přece celý bylo, no ne? Ps: Tohle je poprvé, co mě pobavil komentář, v němž byly jen vypsány všechny skladby soundtracku. 8/10 ()

Phillo

Asi po polhodine som si uvedomil, k čomu som sa to pripútal. Mohol som to vypnúť a nenechať sa terorizovať, no to by som nevedel ako to dopadne. Stal som sa tak (respektíve už som bol/som) presne tým divákom, z ktorého si Haneke robí srandu a ku ktorému sa hrdinovia skrz kameru prihovárajú. Lenže Funny Games je tak napínavý a príťažlivo hnusný film, že od neho odlepiť oči nejde a ani sa nechce. Funny Games sú skúškou vašej ješitnosti a schopnosti uznať vlastnú malosť. Obdivuhodné ()

Gore

Mrazivý a nepříjemný film. Osobně nesnáším psychonásilí, proto můj šálek kávy to nebyl, ale na druhou stranu musím vyzdvihnout, že budování mrazivé atmosféry se velmi daří, bohužel jen ze začátku. Scéna, kdy se Naoomi Watts svlíká, a kamera zabírá po celou dobu jen její tvář, je jakoby mezníkem toho filmu. Divák je ochuzen o ponížení hrdinky, a tím se postava divákovi oddaluje, a tím pádem film ztrácí atmosféru a už diváka donutí o filmu víc přemýšlet a jeho smysly se tolik nesoustředí na to, co chce režisér sdělit. A scéna s ovladačem - to byla podpásovka, ta to srazila dost dolů. Mě jen potěšilo, že jsem zas po dlouhý době viděl Tima Rotha v nějakým filmu, nic víc. ()

WinstonS

Viděl jsem originál, takže můžu porovnávat. Haneke je Ďábel. Jeho americký remake je mistrný a jen o chloupek horší než originál. Přesto na pět hvězdiček. Jako obvykle. Kubrickem říznuté FUNNY GAMES vás zarazí do křesla bezprostředním a samoúčelným cynismem a sadismem, se kterým dva psychopati (Michael Pitt je suverénně nejlepší postavou celého filmu) terorizují manželský pár a jejich malého synka. Připravte se na to, že se vám bude tajit dech a často téměř přestanete dýchat. Některé scény jsou doslova zvrácené, o to více, pokud si uvědomíte, že daleko více než přímé násilí je ve filmu zobrazováno to psychické. Haneke ale není samoúčelný režisér. Hraje s vámi jakousi hru: tady máš, diváku, nechutné scény. Líbí se ti? chceš vidět další? a proč? vždyť přímo před tebou dochází ke krutému ponižování a bezlítostnému šikanování lidských bytostí - a ty se to, můj milý diváku, spokojeně koukáš. To jsi tak fascinován? To se vážně nestydíš? a jak si myslíš, že tohle všechno může skončit? ()

zdenur

Dlouho mi tenhle film leží v hlavě. Čekal jsem kdy příjde něco takového. Co čekáte od vyšinutého psychopata? Že vás nechá žít, i když vám slíbil smrt? Ve většině filmů to tak bývá. FG USA ukazují realitu - nevíte jak byste jednali vy, v případě že byste byli oběť.. ()

El Loco

- WARNING ! obsahuje SPOILERY - Fakt nechápem, čo chcel týmto filmom Michael Haneke (inak, všimli ste si, že na tu pripojenej fotografii vyzerá ako Saruman??) vyjadriť. Mám pocit, akoby si tento „veľactený“ rakúsky umelec (narodený v Nemecku) potreboval dokázať, že on je ten pravý, ktorý ukáže tlstým americkým konzumentom, ako sa robí „to pravé“ umenie. Jeho hra s divákom však v tomto prípade vyúsťuje do jeho totálnej prehry. Nemôžno mu síce uprieť skvelý námet a rovnako skvelú ruku pri výbere predstaviteľov dvoch terorizujúcich weirdos (M. Pitt, B. Corbet), ktorých outfit naznačuje akoby sa práve vrátili z tenisového krúžku, no ostatné momenty vo mne zanechali skôr sklamanie. Haneke sa totiž úporne snaží o zaujatie diváka neortodoxnými, ale v konečnom dôsledku, až smiešne vyzerajúcimi postupmi. Akoby za každú cenu, aj na úkor celistvosti a zmysluplnosti tohto snímku, musel do neho napchať „niečo originálne“, aby tým ukázal svoju „extratriedu“ art directora. Úvodne titulky, v ktorých sa príjemná klasická hudba šokujúco zmení na neskutočný avantgardno-thrashovo grindcoreový nárez („Bonehead“ od Naked City – ako som sa dozvedel od užívateľa O*R*I*Na a z wikipedie, díky obom), som mu ešte zožral, no postupom času ma Haneke presviedčal, že potreboval do popredia prestrčiť svoje ego, k čomu obetoval tento nádejný film. Prihováranie sa Paula divákom a scéna (hlavne tá!), kde Paul pomocou diaľkového ovládača vráti dej späť o pár minút sú prinajmenšom kontraproduktívne. Balansovanie medzi originalitou a zaužívaným klišé (1 mobilný telefón sa pokazí a druhý ostal v tom „fuckin´ car“; alebo keď Ann ide vyhľadať pomoc bojí sa pristaviť okoloidúce autá, pretože v nich môžu byť naši milí výrastkovia a, čuduj sa svete, hádajte, ktoré jej nakoniec zastane...atď.) Hanekemu zjavne nefunguje a z filmu je tak jedna veľka hatlanina, ktorá zúfalo potrebuje ostré nožnice a šikovného strihača. Nedá mi ani nevyjadriť sa k Naomi a Timovi, ktorých užasné oscarové herectvo ma síce nesmierne dojalo, ale dúfam, že ich už v podobnom filme neuvidím. Táto kombinácia neuveriteľného „prehrávania“ (u Naomi) a priblblej topornosti (Timmy) má za následok absolútnu nedôveryhodnosť a nerealistickosť...Vy ste im to nebodaj zožrali??...Nechápem ani nelogickosť správania sa manželského páru, ktorému práve niekto zavraždil ich jediné dieťa?!...Keď mladí golfisti odišli z domu po postrelení Georgieho, nieže by sa jeho milujúca matka aspoň pristavila pri jeho tele, aby nebodaj skontrolovala, či ešte náhodou nedýcha, nie ona si ho ani len nevšimla!!! a zbaĺila si švestky, aby čím skôr zdrhla...Asi po 10 minútach si na to spomenul (rozumej režisér) a Ann si pripomenula jeho skon jednou šabličkou a jede se dál...Keď sa k tomu pridala 10 minútová príšerne nudná a zbytočná scéna so sušením namočeného mobilu, prial som si, aby som aj ja mal ten ovládač, ktorým by som sa vrátil do doby, keď som si tento film nakopíroval na disk a mohol sa tejto chybe vyhnúť. Ale čo už, po boji je každý generál...Resumé? Z vyššie uvedeného vyplýva, že som režisérovu hru absolútne nezožral a Herr Hanekemu odporúčam návrat na starý kontinent, kde by jeho „invenčnosť“ bola potrebnejšia skôr pri Kobre 11 a Komisárovi Rexovi, a tam by to možno nevyznelo tak funny. Z tohtosezónnych konkurentov v podobnom žánri odporúčam jednoznačne radšej The Strangers... () (menej) (viac)

chalp

Tento snímok len dokazuje, že Naomi Watts je jedna z najlepších súčasných herečiek a ja ju žeriem čím ďalej tým viac. ()

jerenymo

Já nevím...... byl to dobrej a drsnej film,ale na druhou stranu sem se i nudil.... nejdřív sem chtěl dát čtyři pak zas jen dvě hvězdy....dám tomu tři....dle mě je to o tom jak komu tenhle filmeček sedne....celkem mě zaujal..... drsné scény jsou zde brány jinak než bych čekal...a to se mi právě líbilo. ()

Fresh Film Fest začíná již ve středu

Fresh Film Fest začíná již ve středu

28.08.2012

Fresh Film Fest nabídne od 29. srpna do 2. září téměř 120 filmů. Proběhne v kině Světozor, Kině 35 – Francouzském institutu, FAMU, Studiu Béla – Maďarském institutu, a také pod širým nebem v… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz