Izba 1408

Pokoj 1408 nemá moc hezkou pověst. Je to jediný pokoj hotelu Delfín, ve kterém se už téměř dvacet let neubytoval žádný zákazník. Není čemu se divit, když lze v jeho historických záznamech nálézt dvanáct sebevražd a třicet takzvaných „přirozených“ úmrtí. Když k tomu připočteme drobné nehody některých pokojských (záchvaty smíchu, záchvaty pláče, mrtvice, slepota), které pokoj udržovaly čistý a obyvatelný, není se opravdu čemu divit. Pan Olin (Samuel L. Jackson) jakožto ředitel tohoto malého newyorkského hotelu příběh pokoje 1408 velice dobře zná, a proto se všem případným zájemcům snaží pobyt v něm ze všech sil rozmluvit. Spisovatel Mike Enslin (John Cusack) se však psaním hororových povídek živí a nikdo a nic mu jeho noc v pokoji 1408 nevezme. Vždyť strašidelné pokoje jsou jen směšné hlouposti jako všechna ta místa, na kterých už strávil noc - o kterých psal. Navíc by mu chyběla jedna kapitola do jeho nové knihy. Vyzbrojen svým věrným diktafonem Sony se tedy vydává do čtrnáctého patra, které je ale ve skutečnosti patrem třináctým. Do pokoje 1408. Do pokoje, jehož součet čísel dává dohromady číslo třináct…

První verzi povídky 1408 Stephen King vůbec neměl v plánu dokončit, protože měla sloužit pouze jako dodatek v jeho částečně autobiografické kinze O PSANÍ, prý aby předložil konkrétní příklad toho, o čem v celé knize žvanil. Povídka však Kinga natolik pohltila, že ji dokončil a vydal jako součást audiokompilace BLOOD & SMOKE. Velice lákavého scénáře se pak chopil švédský režisér Mikael Håfström (ZLO). King sám říká, že povídka ho, zvláště v audiopodobě, opravdu děsí, uvidíme, jestli její fimová podoba bude děsit i nás. (3DD!3)

Oyer

.. a začlo to tak slibně. Když si jel Mike výtahem přebrat někdy v počátku filmu pokoj, měl jsem asi nejvíce nahnáno. Přeci jen předchozích 56 umrlců je pořádná porce a není lehké se k pokoji ani přiblížit Jak dvířka klapla a zůstal tam osamocen, začalo nadpřirozené představení. Bohužel, vše se zakládalo víceméně na jeho fantazii a zřejmě opičce, kterou získal nadměrným pitím nabídnuté whisky!! Pár trapných lekaček a představ trošku rozhodila až scénka zhruba po 70 minutě. A pak vše opět do stejných kolejí. Zatímco nazačátku byl Mike obrovský hrdina, během filmu se z něj postupně klubal alkoholický psychopat. V závěru se z něj stal opět "velmi silný člověk" a se vším se vypořádal po svém. Mírně zplacané, pár věcí by chtělo doladit a domyslet. Rozhodně jsem u tohoto výjmečně neusnul a stále zůstával ve střehu. Alespoň to je dobrá známka. ()

Movie Gourmet

Role Johna Cusacka jsou stále temnější a temnější. Díky bohu. Možná, že se přeci jen nakonec vypracuje na nadprůměrného herce. I když obličej záporáka vyloženě nemá, thrillery a horory mu vřele doporučuji. Klasické kingovské zpracování. Strach vám sice nenažene ale koukat se na něj dá. Verdikt: 3* a 70 %. ()

halixCS93

Tohle je přesně ten typ hororu co na mě prostě funguje,super ! Scéna s "dvojníkem (resp. zrcadlem) v okně mě dokonce nejednou vystrašila ve snu. Bravo pane Håfströme ()

Kejf.

Nektery sceny stojej fakt za to, nektery uz min, ale myslenka, ze by se mi neco takovyho stalo, me silne znepokojuje :D Kazdopadne si nenechte ujit alternativni konec. ()

Nethar

Bál jsem se, že to bude velmi špatný horor (takže úspěch, vzbudilo to ve mně strach), ale kupodivu to zase tak špatné nebylo. Jenom průměrně špatné :-) Jak už to tak bývá, tyto filmy končí většinou trochu podivně, viděl jsem asi teď už oficiální alternative ending a podivné to bylo ;) ()

Mikino00

Taková lekací slátanina co v podstatě nedává smysl, neobtěžuje se nic vysvětlit a jen se snaží předkládat bizarnější situace. To bych, ale jako hlavní problém neviděl, problémem je fakt, že pokud se film odehrává v jednom pokoji s jedním hercem, je třeba mít na tuhle práci nějakého sympatického herce, což Cusack rozhodně není. Konec mě pak rozesmál. Ono to celé navíc dějově nějak stojí. ()

kritiklon

John Cusack podává výkon nad rámec svého hereckého umu. Tady se mi hodně líbil, stejně jako napínavá atmosféra a překvapivé rozuzlení. Budiž důkazem to že z některých scén skutečně mrazilo v zádech. Kvalitní hororový kousek co stojí za pozornost. Další důkaz, že to jde i bez hektolitrů krve. 4* za 77% ()

Oxymoron

Díky za to, že se točí ještě takovéhle horory a ne jen samé ty bezduché lekací vyvražďovačky teenagerů na prázdninách. Pěkná děsivá atmosféra a docela originální příběh (King je holt prostě king) společně s dobře odvedenou prací filmařů (především oddělení speciálních efektů zasluhuje pochvalu) dělá z tohoto snímku jeden z těch lepších hororů posledních let. Pro mě má bohužel jeden nedostatek - chtěl jsem se bát o stupínek víc. ()

Illy

Jedno z lepších zpracování páně Kinga. Na Osvícení to nemá (asi už nic mít nebude), ale bavil jsem se a drahá se bála :-) ()

werus

Hodnocení 65%? To mi přijde docela málo.. Už to, že je to podle knižní předlohy Stephena Kinga mě ujistilo, že to nebude pod 3 hvězdičky, o to, že by příběh nebyl dobrej, jsem se bát nemusela.. Takže šlo o to, jak se s tím popere tvůrčí tým a jak se vyšvihne John Cusack, protože u takovýchto flmů, kde je tam hlavní hrdina 90 minut z 94 to s ním stoupá i padá. Ale nezklamal mě ani náhodou, John Cusack do toho filmu zapadá úplně přesně, parádní výkon.. a tvůrci? Výtečných scén je tam dost a budu si je pamatovat ještě dlouho (šachta, římsovka, hřbitov, zrcadlení...) a mezitím chudáka Johna dusí pokoj 1408.. Nevím jak moc je to horor, ale lekačky nechybí a vylekají vás určitě. A tradičně mi nevadila stopáž, já se nenudila ani chvilku. ()

chalp

Úžasne koľko nápadov a aká výborná atmosféra sa dá výkuzliť z jednej jedinej izby.Vlastne ma nenapadne jediná vec, ktorú by som mohol tomuto filmu vytknúť, fakt výborné! ()

kluk z Na

Samuel L. Jackson jako ředitel hotelu se snažil sebevíc o to, aby tam Cusack do toho pokoje nelezl a Cusack tam stejně šel, což dobře nechápu, protože i sám Fox Mulder by zvažoval, jesli tam má vůbec chodit sám. ()

Jožin

Čo dodať Steven King je proste ´king,. Film je podľa veľmi dobrý začiatok, stred boli bez chyby, len ten koniec už sa mi nejako nepáčil a preto má u mňa tento film 4* a nie 5* !!! ()

wampire23

Zaujímavé spracovanie Kingovej poviedky. Síce len na jedno pozretie, ale aj tak to stojí za vyskúšanie. Vskutku tajomná atmosféra jednej hotelovej izby, v ktorej sa začnú diať zvláštne veci. Ku koncu dochádzajú nápady, ale John Cusack sa snaží to dohrať do úspešného konca. ()

Emzet

Mám rád Stephena Kinga i jeho povídku 1408. Se kterou ale tento film kromě jmen hlavních postav a faktu, že jde o "strašidelný pokoj" nemá vůbec nic společného. Dusivý strach z neurčita, postupné šílenství, kterému hlavní hrdina propadává...nic z toho jsem zde nenašel. Nebo alespoň ne dobře provedené. Jenom záplavu digitálních triků, které na mě coby vzbuzovač strachu prostě nefungují a nepřesvědčivý výkon Johna Cusacka. A ve výsledku velmi nudný film. ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (viac)

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (viac)