Izba 1408

Pokoj 1408 nemá moc hezkou pověst. Je to jediný pokoj hotelu Delfín, ve kterém se už téměř dvacet let neubytoval žádný zákazník. Není čemu se divit, když lze v jeho historických záznamech nálézt dvanáct sebevražd a třicet takzvaných „přirozených“ úmrtí. Když k tomu připočteme drobné nehody některých pokojských (záchvaty smíchu, záchvaty pláče, mrtvice, slepota), které pokoj udržovaly čistý a obyvatelný, není se opravdu čemu divit. Pan Olin (Samuel L. Jackson) jakožto ředitel tohoto malého newyorkského hotelu příběh pokoje 1408 velice dobře zná, a proto se všem případným zájemcům snaží pobyt v něm ze všech sil rozmluvit. Spisovatel Mike Enslin (John Cusack) se však psaním hororových povídek živí a nikdo a nic mu jeho noc v pokoji 1408 nevezme. Vždyť strašidelné pokoje jsou jen směšné hlouposti jako všechna ta místa, na kterých už strávil noc - o kterých psal. Navíc by mu chyběla jedna kapitola do jeho nové knihy. Vyzbrojen svým věrným diktafonem Sony se tedy vydává do čtrnáctého patra, které je ale ve skutečnosti patrem třináctým. Do pokoje 1408. Do pokoje, jehož součet čísel dává dohromady číslo třináct…

První verzi povídky 1408 Stephen King vůbec neměl v plánu dokončit, protože měla sloužit pouze jako dodatek v jeho částečně autobiografické kinze O PSANÍ, prý aby předložil konkrétní příklad toho, o čem v celé knize žvanil. Povídka však Kinga natolik pohltila, že ji dokončil a vydal jako součást audiokompilace BLOOD & SMOKE. Velice lákavého scénáře se pak chopil švédský režisér Mikael Håfström (ZLO). King sám říká, že povídka ho, zvláště v audiopodobě, opravdu děsí, uvidíme, jestli její fimová podoba bude děsit i nás. (3DD!3)

DjMetal

Izba,plaz,posta...vsetko bolo dokonale spracovane,taky dojem psycho to robilo na mna.Ale hlavne, ked som uvidel kto tu hra Samuel L. Jackson napr. (Hadi v letadle 2007, Jumper 2008, Policajtem proti své vůli 2005) a John Cusack napr. (Con Air 1997, Identita 2003), tak som si to musel pozriet a herecke vykony boli taktiez skvele. Tvrdohlavy novinar (John), ktory neveri na duchov sa nenechal odhovorit od riaditela hotelu (Samuel), aby nesiel do pokoje 1408. On to musel zazit na svojej kozi a tak aj dopadol... ()

D.awi.d

"Evil fucking room" neboli 1408 je rozhodně pokoj kam bych se chtěl podívat.Své obyvatele straší velmi vynalézavě a nápaditě.7 Skulls. ()

biergof

Pro mně velké překvapení, je jasné že při druhém, třetím zkouknutí film strácí své temné kouzlo, ale vzpomínky na husí kůži a celou vyhulenou krabku cigár u jednoho filmu moc nemám. ()

papri

Horor plných standartních klišé,ale velmi dobře natočen,skvělé jsou vizualní efekty a kamera, jinak výkon Johna Cusacka mi přišel stejný jako v jeho ostatních filmech, takový nemastný a neslaný. Kdyby ubraly na efektech a přidali na tajemnosti tak by to byl děsivější snímek. Škoda dobrého příběhu. ()

lenzi

Typická adaptácia typického Kingovho tzv. hororu. Čo sa v praxi prejavuje tak, že človek sa namiesto strachu len usmieva popod fúzy a krúti hlavou nad neskutočným mysterióznym blbnutím. ()

Ogrb

Knížky Stephena Kinga mám rád, ale filmy podle nich mi málokdy udělají radost. A tohle je jedna z nejhorších adaptací. Začátek slušnej, ale pak se napětí vytratí neznámo kam (asi do vedlejších pokojů) a já se po zbytek filmu těžce nudím. Škoda, potenciál to mělo slušnej. I když už obsazení zoufalce Cusacka nic moc dobrýho nevěstilo. 4/10 ()

Raven_PWL

Horor při kterém jsem se ani nenudil ani nebál. Dal bych 4 ale trailery mě namlsali a potom nic. Na to že se to odehrávalo v jednom apartmá tak to byla slušná atmosféra. ()

giaruj

Jadro filmu má na úžasné štyri hviezdičky. To čo sa deje pred ním, je viac parodické ako hororové. Začiatok si strieľa sám zo seba, úsmevné, veselé, všetko, len nie hororové. Za chvost dole ťahá i záver - happy end. Načo dobré jadro, keď je zhnitá šupka? ()

LetztesBiest

Vzhledem k tomu, že nejsem na horory typu "parta mladých lidí jede kamsi na konec světa, rozbije se jim auto a pak je začne někdo/něco masakrovat" mě tenhle mile překvapil. Nejdříve se jen seznamujeme s hlavní postavou a i ten obávaný pokoj 1408 nevypadá vůbec nebezpečně - ale jen z počátku. Atmosféra tak začíná pozvolna houstnout a když si to uvědomí i Mike, je už samozřejmě pozdě. Poté se roztáčí kolotoč různých triků (z nichže některé považuji za trochu slabší, jiné zas za velice zajímavé a povedené), lekaček a marné snahy proti tomu bojovat. To, že se pak po většinu filmu nacházíme v jednom pokoji s jednou postavou vůbec nevadí. Možná to mohlo být o něco kratší, ale film mě nenudil a kdyby se mě někdo zeptal na dobrý horor, klidně mu tenhle doporučím. ()

ClapTrap

Po dlouhé době se mi stalo, že bych seděl v křesle, namáčklej a skoro nedýchal. Cusack zahrál hlavní roli na jedničku a bylo tam snad všechno co takový "duchařský horor" by měl mít. ()

Megynka

No ... moje myšlenky jsou takové nějaké rozpoluplné. Film se mi jako celek líbí, ovšem pokud bych to opravdu rozebrala, minimálně první třetina nestojí vůbec za nic. Připomíná mi to Osvícení, kdy jsem si stáhla 3 díly filmu a něco se začalo dít až v tom třetim ... ze začátku docela nuda, potom už to dostává "grády". Viděla jsem tento film dokonce se třemi rozdílnými konci - a líbí se mi jen jeden. Takže 4 dávám hlavně za ten třetí konec. ()

Holly_Wood

Chápu Stephena Kinga, že má tuhle filmovou adaptaci rád - scénáristé mu tu povídku totiž vůbec nerozvrtali. V podstatě ji jen nafoukli a obarvili. Ale obecně to nějaká velká sláva není. Takový průměr. Ale místy to mrazilo docela fest. ()

Talina

Zanechalo to ve mě takový zvláštní dojem...nevím co si mám myslet.Na jednu stranu jsem byla nadšená, že jsem po dlouhé době narazila na horor se přijatelným provedením a bez trapného kečupu z hrdel, ale na druhou stranu jsem se lekla snad jen jednou a nebála jsem se ani minimálně.Prostě takový průměr no... ()

Indy21

Pro mě určitě kvalitní podívaná. nevím proč si plno uživatelů stěžuje. Klasický horor u kterého jsem se ani chvilku nenudil. ()

Conducteir

Přátelé, kamarádi:-) Musim vybočit z řady! Proč? Film jsem viděl poprvé někdy před 4mi lety. Nějak jsem ho tu zapomněl ohodnotit. Hodně si mě získala americká verze se špatným koncem. Miluju filmy se špatným koncem. Jsem člověk který si z nudy některé filmy pustí v průběhu let i víckrát. Pokoj 1408 k nim patří. Je docela štěstí, dostat do ruky horor který pobaví a u kterého vám i vyrazí husí kůže. Pokoj 1408 co se mě týče za 5 hvězdiček které nebudu litovat:-) ()

Naganes

Pamatuji si, že to dávali jeden večer na ČT 1 a popravdě jsem nevěděl co mám od takového filmu čekat, jelikož jsem o něm do té doby neslyšel ani zmíňku. Do teď nelituji, že jsem se na to podíval. A co se týče konce filmu? Opravdu nečekaný závěr, který mě dost překvapil. // 80% ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (viac)

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (viac)