Babylon A.D.

• USA Babylon A.D. (viac)

Šéf ruské mafie Gorsky (Gérard Depardieu), který má pod kontrolou celou východní Evropu, vydává velmi riskantní rozkaz: eskortovat nebezpečnou ženu Auroru (Mélanie Thierry) z Ruska do New Yorku. Zkušený žoldák Toorop (Vin Diesel) vybojoval už mnoho soubojů a přežil války, které devastovaly svět od počátku 21. století. Právě on musí mladou dívku a její sestru Rebeku (Michelle Yeoh) dopravit do cíle, v tichosti a hlavně bezpečně. Aurora se během transportu chová podezřele. Jak je možné, že dívka dokáže řídit starou ruskou ponorku, umí plynně 19 jazyků a zná věci, které se nikdy neučila? Je infikována geneticky vytvořeným virem, který by možná mohl v budoucnu způsobit vyhynutí lidské rasy… (oficiálny text distribútora)

johnsnow

V rámci žánru určite nadpriemerný film. Potomkovia ľudí obohatený o akciu ktorú milujem takže sa my to páčilo viac. Príbeh fakt perfektný, aurora je kočena akurát * strhávam za ,podľa mňa, odfláknutý koniec. ()

Pitryx

Skvělá akční podívaná s pár hluchými místy, a totálně zvrzaným koncem. Tam někde se to zasekne, a je po akci a po všem, následuje dlouhá nudná pasáž. Tedy jak pro koho že. Jinak musím pochválit filmové nápady budoucnosti. Žádné přehánění, vize prostě na úrovni. Je možné, že se někdy podívám podruhé, a upravím, ale příliš pravděpodobné to není. ()

Nathaniell

Stát se otcem a nezapíchat si?? Z toho na mě smrdí církev jak magooor. A asi ani i jo. Akční pasáže jsou průměrný, Gérard Depardieu jako záporák překvapivej, jenže se tu jen mihnul a zprzněnej českej dabing (není součástí hodnocení) celkovému vzhledu taky nepřidá. Druhá hvězda je za prodlouženou verzi a hlavně (a na tom tady trvám) původní znění. 2* ()

JasonV

Začiatok perfektný, atmosféra a vizuálna stránka nádherná, Vin Diesel (ktorý tu hrá v podstate opäť Riddicka) dokonalý, bohužiaľ to celé kazí chaotický záver, na ktorom je vidno, že sa strihalo kde sa len dalo a namiesto nejakého seriózneho vysvetlenia o čo vo filme vlastne šlo sa dozvedáme pointu celého filmu v dvoch vetách. ()

DeepMaster

Nesklamalo mě to. Přesně to jsem čekal. Opět film s Vin Dieslem ve stylu XXX. Ten člověk hraje všechny role úpně stejně. Cely film se divák těší na to až začne a najednou je zničeho nic konec. Jen jedno mě mrzelo, že bezmála 3 týdení natáčení v Milovicích sestříhaly do nedůležitých pěti minut na začátku :-( ()

LP-SK

Na rovinu - tento film poháňa DIESEL. Napriek tomu to nie je jediné pozitívum a všetko pekne smeruje k slušnému filmu. Ale potom sa to stane. Záver tento film totálne zlikviduje. Slušne povedané, ten koniec je neobvykle dementný. Ak si niekto vie vysvetliť udalosti, ktoré sa udejú na konci Babylonu A.D., je jasnovidec. Celý film je vlastne zlikvidovaný hlúpym zostrihom posledných minút. Zrejme bude časom k dispozícii aj iná ako táto stupídna 90 minútová verzia a dorozpráva príbeh do konca. Do tej doby je to len podpriemer. 50 % ()

sendisis

Mohl to být skvělý film, ale není, bohužel. Tak do 2/3 jsem si říkala, že má smysl se dívát, ale ta poslední třetina... to mohlo být lepší. Některé dialogy a chování postav je dost podivné, ale když jsem si přečetla některé komentáře zde, nemyslím si, že je to až tak špatný film. Má něco do sebe. ()

Weirdman

Kľudne ma majte za vola, ale mne sa to páčilo! ... Ako prirovnať Babylon k Potomkom ľudí nie je úplne odveci, ale myslím, že už od uvodných tituliek, keď sa pozeráme na drsne kráčajúceho Tooropa, ktorému hraje do kroku tlstý rap je jasné, že sa treba naladiť na úplne inú vlnu :)) ... Jednoducho sa jedná o dosť akčnú, vizuálne vyčačkanú vec s fešným hudobným doprovodom... Ktorá navyše vôbec nie je úplne blbá!... A keby posledná tretina nebola taká uponáhľaná, tak dám s kľudným svedomím 5* ... Veľká škoda, že Kassovitza pri natáčaní tak obmedzovali, myslím, že hlavne na tom závere to najviac cítíť... Na záver len pripomínam, že som videl 100 minútovú uncut verziu... (●) ()

Simo16

Všetko je pekne krásne popísané vo vašich komentároch.Solídne akčné béčko s tak mrazivou atmosférou, až som sa bál, že zamrznem. ()

sirrgulo

Docela rád bych viděl i druhou (delší) verzi. Takhle mi to celé přijde být trošku nelogické a v závěru zbytečně komplikované. Proč to prostě nemůže skončit přestřelkou na ulici nechápu. Do té doby se mi ale film docela líbil. Vin Diesel sice k podobnému výkonu herectví moc nepotřebuje, ale s těma jizvama a tetováníma vypadá vážně drsně, taky bych se ho ze začátku bál a pak se s ním cítil v bezpečí. Ale nejdřív bych musel vypadat aspoň tak hezky jako Mélanie Thierry. ()

jjimmy

ááááááá, prežili sme to... nie je to až také zlé ako všetci píšu.. či áno? často to bolo neprehľadné, ale ako film na sobotu večer, keď nemáte čo robiť a neviete čo si máte pozrieť, tento film prináša zadosťučinené vypnutie. ()

CrazymanM

Tak tento film nebyl z nejlepších,takovej rádoby sci-fi akčňák,s plytkým příběhem,s dobrým Dieselem v hlavní roli a to je tak vše.Jen chci podotknout,že ten začátek byl určitě točen u nás a ten kluk ve sparťanském kulichu v tom paneláku byl prostě cool! ()

XXX: Návrat Vina Diesela

XXX: Návrat Vina Diesela

17.09.2008

Rob Cohen a Vin Diesel znovu spojí síly a vrátí se ke své hitové „cool bondovce pro teenagery“ z roku 2002. Nikoho to nepřekvapuje. Ani jeden z nich nemá za sebou zrovna úspěšné období. Cohenova… (viac)

Francouzský jestřáb sestřelen

Francouzský jestřáb sestřelen

30.05.2008

Přestože se herec (Mnichov) a režisér (Purpurové řeky) Mathieu Kassovitz nemálo natrápil se svým i v ČR natočeným akčním sci-fi thrillerem s Vinem Dieselem v hlavní roli Babylon A. D. (prošvihl… (viac)

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik

16.01.2007

Staré pořeklo říká, že méně je někdy více. Ano, je to pravda, někdy je skutečně lepší se krotit, vážit každé slovo a dělat vše se zdravou mírou. Na druhé straně... v každém z nás je kousek megalomana… (viac)