Babylon A.D.

• USA Babylon A.D. (viac)

Šéf ruské mafie Gorsky (Gérard Depardieu), který má pod kontrolou celou východní Evropu, vydává velmi riskantní rozkaz: eskortovat nebezpečnou ženu Auroru (Mélanie Thierry) z Ruska do New Yorku. Zkušený žoldák Toorop (Vin Diesel) vybojoval už mnoho soubojů a přežil války, které devastovaly svět od počátku 21. století. Právě on musí mladou dívku a její sestru Rebeku (Michelle Yeoh) dopravit do cíle, v tichosti a hlavně bezpečně. Aurora se během transportu chová podezřele. Jak je možné, že dívka dokáže řídit starou ruskou ponorku, umí plynně 19 jazyků a zná věci, které se nikdy neučila? Je infikována geneticky vytvořeným virem, který by možná mohl v budoucnu způsobit vyhynutí lidské rasy… (oficiálny text distribútora)

melloun

Role Thooropa byla Vin Dieselovi nejspíše napsaná přímo na tělo, protože si zde nedokáži představit nikoho jiného. To je rozhodně nemalé plus pro celý film. Tak nějak jsem, ale celou dobu nevěděl, o co jako jde. A ten závěr, co to sakra bylo? ()

TaanStari

Slušné béčko, které ke konci hódně ztrácí dech. Ale nadruhou stranu, má to zajímavou atmosféru a vyobrazení budoucnosti vypadá celkem normálně, není to žádný přiblblý cyber-punk. Já se bavil skoro celou dobu. No a řekněte sami, kde jinde uvidíte člověka, co přežil 2x za sebou výbuch rakety metr od hlavy? :) ()

G900

Proc, proc ho tak sestrihali??? Moje hodnoceni je z casti i za to, jaky film mel byt, nez jaky byl. Prijemne jsem se u nej bavil, ale cele to uteklo opravdu rychle. Coz bylo v tomhle pripade na skodu. Kdyby mel film o hodinu vic, pridal bych i tu ctvrtou hvezdicku. Misty to pusobi jako beckovy film, coz asi i bude, pribehem se skace oparvdu velkymy skoky, ale vcelku to dava smysl. Na filmu je hodne videt ze byl zkracen. Poznate to temer pri kazdem strihu. Je to skoda, zaslouzil by si mnohem vic. ()

Bozvav

Film ve mně vzbudil poněkud rozpoluplný dojem. Na jedné straně můj oblíbenec Vin Diesel, skvělá hudba v pozadí, slušný vizuál i akce, na straně druhé zbytečně brutální záběry na zabíjená, mrtvá a porcovaná zvířata (já vím, zjevný účel ukázat lidskou bezohlednost a marnost - nicméně film to nikam neposunulo) a také filmový děj nenabízí žádné finální vysvětlení ani vlastně nemá postupnou logiku, pouze klouže po nějakém náboženském sektářství v ponuré, špinavé vizi budoucnosti. Proč a nač tam vlastně není nikde vysvětleno. Nějaká pointa se nekonala. Zde evidentně tvůrci promrhali skvělý potenciál i Dieslův talent na ztvárnění akce. Možná by to chtělo dvojku - jasnou a výstižnou. Za mne 60%. ()

BathoryMan

Somarina roka!Síce je pravda že pri tomto filme som mal velké očakávania a tak zaslúžené velké bolo aj moje sklamanie!Prvá polka ,ktorá sa ešte odohrávala v Rusku sa ešte dala zniest a výrazne tomu napomáhala skvele vytvorená atmosféra.České lokácie namna posobili ako Košické sídlisko Luník 9!Ale v druhej polke to už išlo nezadržatelne dolu vodou a všetko to zaklincoval ten nevydarení záver a že to vlastne celé bolo oničom sa radšej ani nevyjadrujem!Vin Diesel tentokrát šliapol do velkého hovna a myslím že po pozretí výsledného diela si to asi tiež určite uvedomil! ()

Mary19

Pořádné zklamání. Film působí jako slepenec na sebe nenavazujících scén, kde ani nevíte, co se stalo, jak se to stalo a ani proč se to stalo... Vize blízké budoucnosti je sice zajímavá, exteriéry a triky jsou také na vysoké úrovni a Vin Diesel dělá co může, ale co naplat, Babylon A.D. je prostě a jednoduše trapný film, kterému se radím vyhnout pořádně velkým obloukem... 20% ()

PDcz

1* bod Využijme slova dnešní mládeže: "OMFG!!" Tak předně, začneme klady. . . . . . . . Tak a to je vše. A jdeme odebírat [X] Minus 1* bod Jestli mi něco vadí, tak to, že vše co není americké a je to od východní Evropy dál, je špinavé, chaos, bída. A česky mluvící rusáci byli taky dobrý. [X] Minus 1* bod Bojová akce s letadly u americké hranice byla fakt chujovina. Ani to nechci rozepisovat, jaká to byla blbost. U ž i ta přetahovaná Range Roveru a Hummera byla vtipná a vůbec vše tam bylo takové... zajímavé. Boeing Coca Cola Zero... prostě hustý jako fakt [X] Minus 1* bod O čem to bylo???? [X] Minus 1* bod O čem to bylo???? Jaké náboženství???? [X] A dokus nezemřeli, tak žili všichni šťastně až do smrti ve srubu se strýčkem cyborgem co měl rukavici jak pako. ()

P.J.2

Film to mohl být vcelku dobrý nebýt slabého scénáře a HLAVNĚ tak debilního sestříhání.Možná kdybych viděl SE verzi tak bych změnil názor ale 90 minut je opravdu málo a Film je šíleně chaotický a tím pádem ho nezachrání ani charizmatický Vin který se chová jak mladší brácha Riddicka a proto si zaslouží o jednu hvězdičku víc..... ()

mala_kea

Skvěle nadupaný začátek se v půlce promění ve špatně stravitelnou nechuťárnu. Pan Kassovitz se jen pokoušel zaplácnout zbylých 40 minut, ovšem mu to jaksi ujelo z ruky. Nicméně, kupodivu mi tento snímek v paměti zůstane na nějaký čas. ()

solid

Kdybych v tom filmu nehrál, dal bych dvě hvězdy, ale jelikož má přítomnost celý film jistojistě pozdvihla o ůrověň výš, musím dát tři=D. A Belgos tam hrál taky, ale asi se mu to tak nelíbilo, tak dal jen za sebe jednu hvězdu=D! ()

xavierr13

Sci-fi filmov je v súčasnosti naozaj dosť, aj keď v tom filme hrá hviezda Vin Diesel mal som veľké očakávania. Bohužial som filmom strašne zklamaný. Bol nudný, zo sľabým scenárom a ani tvrďák Diesel mu nedodal žiadnu štavu. Ceľkovo svet vyzeral gýčovito a príbeh tam vlastne ani nebol. Doporučujem len pre sci-fi fanúšikov. ()

J. T. Kirk

Nehorázně debilní film a že v něm hraje Diesel to jenom dokazuje. Jedno shlédnutí tohoto blábolu bylo až moc a kdybych se na to měl dívat znova, tak raději spáchám sebevraždu. Jedna * je pouze ze slitování a také za docela pěknou Mélanie. ()

DHDV

SE: Příjemné překvapení, Vin diesel ve své nejlepší roli. Perfektně zahraná postava, role mu sedla. Ostatní herecké obsazení je docela nadprůměrné na béčkový žánr, takže se dočkáte dobré herecké kvality. Příběh je zasazen do blízké budoucnosti, ale s budoucnosti se jen „koketuje“ a nic přehnaného ve filmu nenaleznete (teda“ skoro“ nic)… Myšlenka/pointa filmu není nějak úchvatná ale pár prvků příběhu je na zamyšlení. Hlavně to, že stroje se vyvíjejí rychleji než člověk. Film má zajímavou kameru a atmosféru, nemůžu si pomoct ale připadá mi, že režisér se nechal inspirovat některými temnými anime seriály. A tato inspirace přidala filmu hodně. Pokud máte rádi sci-fi tak se na tento film podívejte… ale nečekejte od toho hodně. Film spíše na nudné nedělní odpoledne.PS: Nevím, proč mají všichni ve zvyku srovnávat filmy… ()

FilmWave

Chvíli je ta "ruská" deprese docela zajímavá a dokonce se do ní neholený Vin Diesel docela hodí. Ale asi po 15 minutách, kdy začne první větší akce (ta je otřesná a další jsou ještě horší), to začne být nuda, pak otrava a nakonec je to spíš směšné. ()

Heroine

Jaj, tak to se nepovedlo! Bláboly z budoucnosti bez začátku a bez konce. Fakt slabý herecký výkony, a naprosto nezajímavá a nedůvěryhodná zápletka. Co to jako je? "Stvořil jsem dokonalý počítač, ze kterého se zrodila panna Marie, která z ničeho nic otěhotněla, a porodila dva spasitele světa?" Hloupý kecy. A všechny ty rádoby novátorský řeči o Bohu, no hrůza. Jedna hvězdička za Diesela a za jeho svaly. ()

Hapretor

Přišlo mi, že Diesel tady má větší kozy než Mélanie Thierry. Trochu divný ne? Děj na hovno, Diesel hraje to svoje, nuda a bla, bla, bla. Vypnout a zapomenout. ()

BOURQUE

„Apokalyptická“ vízia budúcnosti, kde ľudia sú ešte bezcitnejší, ako v súčasnosti. Ale aj v týchto ťažkých chvíľach sa nájdu takí, ktorí budú bojovať za dobrú vec. Škoda, že náš hlavný hrdina (V. Diesel) to pochopí len na konci. Čo sa týka samotného filmu: réžia – priemerná, hudba – podpriemerná, herecké výkony – občas podpriemerné. Osobné hodnotenie: 64% (**) ()

sadlokan

Dokud se to odehrává na divokém východě,nemám nejmenší problém,ale pak se to začíná rozplétat,alias zaplétat a kdo ví vo co de?NESERTE MĚ! ()

Ydrosten

Na Babylon A.D jsem se velmi těšil hlavně kvůli poutajícímu názvu a slušnému hereckému obsazení. Také díky tomu, že se Vin Diesel opět po xXx zavítal do České republiky, ale bohužel to české prostředí filmu nevylepšilo ani o kousek. Měl jsem z toho jen dobrý dojem, to je vše, co se týká natáčení v ČR. Vidět Diesela na obalu v brýlích, které nosí vojáci, ale nebylo dostatečným důvodem, proč se na film nepodívat, ale film je stejně dobrý z vnějšku i z vnitřku. Zkrátka vypadá jako blbost a taky to je blbost. Vin Diesel je buď tajný agent, voják nebo bouchač jako ve Fast and Furious, obávám se, že za nějaký čas skončí úplně jako Steven Seagal. Co nám tady ukázal nového? No nic, protože akční scény z něj dělaly zase nejlepšího z nejlepších, opět předváděl neuvěřitelné kaskadérské kousky, postřílel dvacet lidí a sám nevyfásnul ani škrábnutí, a boj beze zbraně se tu taky objevil, i když se do něj dostal rádoby omylem. Nic proti, ale radši jsem měl vidět film s dabingem, protože ten jeho hlas… Příběh je při nejmenším neoriginální. Odehrává se v budoucnosti a to ho neuvěřitelně oslabuje. Je zajímavé, že na jedné straně tu máme postkatastrofickou Asii, která mi ale udělala radost, a v New Yorku jsou kilometrové budovy s reklamami a všechny možné vymoženosti, o kterých se nám teď ani nesnilo. Jestli si mám představit budoucnost, tak takovouhle určitě ne. Jinak jako předmět příběhu, přenášení nějaké dívky, by mohlo být lepší, kdybychom se o ní alespoň něco dozvěděli. Z části umí předvídat budoucnost, zastaví letící raketu a mi ani nevíme, jak to udělala. A celou dobu se to nedozvíme. Jestli zde má nastoupit naše představivost, tak to ať mi radši tvůrci vlezou na záda. Těšil jsem se na Gerarda Depardieu, že ho uvidím vedle Diesela. Vypadal velmi vtipně, ale jeho účast mi ani při nejmenším nestačila. 5 minut je fakt málo. Na jeho místě mohl být kdokoliv. Vyskytlo se tu víc známých herců, ale Diesel je tu zkrátka číslo jedna. Ubírám 60% za neuvěřitelnou přímočarost a předvídatelnost. ()

XXX: Návrat Vina Diesela

XXX: Návrat Vina Diesela

17.09.2008

Rob Cohen a Vin Diesel znovu spojí síly a vrátí se ke své hitové „cool bondovce pro teenagery“ z roku 2002. Nikoho to nepřekvapuje. Ani jeden z nich nemá za sebou zrovna úspěšné období. Cohenova… (viac)

Francouzský jestřáb sestřelen

Francouzský jestřáb sestřelen

30.05.2008

Přestože se herec (Mnichov) a režisér (Purpurové řeky) Mathieu Kassovitz nemálo natrápil se svým i v ČR natočeným akčním sci-fi thrillerem s Vinem Dieselem v hlavní roli Babylon A. D. (prošvihl… (viac)

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik

16.01.2007

Staré pořeklo říká, že méně je někdy více. Ano, je to pravda, někdy je skutečně lepší se krotit, vážit každé slovo a dělat vše se zdravou mírou. Na druhé straně... v každém z nás je kousek megalomana… (viac)