JohnCZ

Kdyby se Sandler vykašlal na průměrné komedie a častěji točil silná dramata jako Reign Over Me, vůbec bych se nezlobil. V tomto snímku totiž dokazuje, že není jen praštěnej komik, ale že je opravdový herec (komu u scény v čekárně nenaběhla husina, tak kecá). A ačkoli i tentokrát tu a tam využije své komické vlohy, v konečném důsledku je Volání o pomoc dost smutnej a ne zrovna lehkej film. Vzhledem k Sandlerově srandovní nátuře a předchozím filmovým rolím je zajímavé sledovat jeho proměnu aneb jak by taková událost mohla zlomit i jinak veselého člověka. V životě se bohužel občas stává, že se komedie může kdykoli změnit ve smutné drama. ()

F.man

Nečekaná pecka do mého DVD přehrávače, spadlá snad přímo s nebes. Kde se vzal Adam Sandler jako Herec? Kdo to je Mike Binder? Live Tyler ve filmu o kterém jsem neslyšel? Nestačil jsem koukat. Za prvné - parádní atmosféra, kterou má na svědomí převážně Adam Sandler. Za druhé herectví - Adam opravdu hraje jako first-class dramatický herec. Nutno podotknout, že všechny hlavní postavy toho mají spoustu do sebe a jsou zahrané skvěle, ale Sandler vytváři tu skvěle smutně ujetou atmosféru v podstatě sám. Třetí - přesah. Nebudu citovat komentář Radka99, takže si přečtěte ten, ale cítil jsem to samé. A z toho vylézá tak nějak automaticky za čtvrté - reflexe 11 září. Celkově - parádní spokojenost a s čistým svědomím pět hvězd. I don't know how they can't see that he's just got a broken heart. It's so broken, his poor heart. ()

Marsik

Film, který vás osloví. Film, na který budete rádi vzpomínat. Film, na který se podíváte rádi víckrát. Sandler u mě zabodoval, protože ho všichni mají zafixovaného pouze coby komedianta, ale on dokázal, že umí zahrát i vážné role. Don Cheadle - čím více filmů s tímto hercem vidím, tím se u mě stává oblíbenějším. Je to prostě sympaťák. A co se týče Jady Pinkett Smithové, tak ta nezklamala, a Liv Tylerová zahrála poměrně solidně. Jinak téma "11. září" bylo ve filmu opět oprášeno, i když se přiznám, že téměř do 3/4 filmu jsem ještě netušil, že Charlieho rodina zemřela při této události. Každopádně film je velmi pěkným dílem a 5 hvězdiček si právem zaslouží. Moje hodnocení: 86%. // (27.2.2011) - Shlédnuto podruhé, avšak potvrdilo se mi, že dabing dokáže požitek z filmu zkazit. Jan Vondráček mi na Sandlera krajně neseděl. Hodnocení nebudu díky pokaženému dabingu měnit. Takže stále 86%. ()

yakoob

Když jsem naposledy viděl Click, říkal jsem si, že už více asi Sandler ze sebe nedostane...a ejhle...takhle zahrát člověka s posttraumatickým syndromem...hmmm:)... ()

Kryton

Obrovské překvapení a tolik emocí ve mě ještě Sandler nevytvořil.Uplně nejvíce to ve mě hrklo ve scéně u zubaře. Sandler není jen Happy Gilmore. Bravo! ()

schizmo

Silný příběh o velké osobní ztrátě a neschopnosti se s ní vyrovnat, bohužel zabalený do povrchní nablískané hollywoodské produkce a s nepříliž šťastným obsazením, což mě osobně bránilo sžít se s hlavními hrdiny a přes všechny nánosy řemeslného patosu tenhle film tvůrcům uvěřit. ()

ladko

Sandler bol prekvapujúco vynikajúci, takýto výkon som od neho fakt nečakal. On bol tou hlavnou príčinou, prečo ma film dojal. Ale ani ostatní herci( Cheadle, Tyler, Smith, D. Sutherland) sa nemajú za čo hanbiť - všetko vynikajúce výkony. Napriek dvom hodinám a absencii akeľkojvek akcie som sa nenudil ani na minútu. Bol som napätý, ako sa Charlieho príbeh vyvrbí a ani jedna línia(ani s "pošahanou" pacientkou) nebola naviac a do príbehu sedela. Film ma veľmi veľa vtipných scén(keď Charlie kupoval lístky do kina - tá je asi najlepšia...), ale aj veľmi veľa dojímavých(keď má Charlie monológ k svokrovcom - tam som sa neubránil slze ani smiechu). Pre mňa silný zážitok. ()

Zayl

Silný emotivní příběh o přátelství dvou kamarádů, jejichž životy nejsou ideální. Volání o pomoc je komorní drama, které se nese v pomalém tempu a divákovi vyobrazuje realistický pohled na vztah mezi nimi. Žádné vyumělkované emoce nebo laciné zlaté pozlátko, ale pouze čistá skutečnost. Pozornost také zasluhuje herecký výkon, kde Adama Sandlera, který dokázal, že umí zahrát i seriozní role. Na večerní podívání ideální. ()

Krt.Ek

Na jedné straně děkuji TV NOVA za vysílání tohoto pro mě do neděle neznámého filmu, ale na druhé straně jí musím vynadat za mimořádně otravné přerušování reklamami. Tím jsem se nedostat do té správné nálady k abych tento dosti depresivní snímek hlavně o posttraumatickém syndromu pořádně ocenil. Takže proto "jenom" za 4*. 75% ()

baribal

Krásný příběh o přátelství, bohužel trochu utahaný začátek. Film se parádně rozjede až od sezení s Liv Tyler. Fakt stojí za vidění hraní Adama Sandlera, překvapil. ()

RasputincZ

Na tento film jsem narazil náhodou a během 119 se zapsal mezi mé nejoblíbenější dramata. Najednou začal hrát výtečný song "Simple Man – Graham Nash" a po nočních ulicích se projížděl neznámý můž se sluchátky, brašnou a mně v tu chvíli došlo, že tento film nebude obyčejný. Obyčejný rozhodně není, je o člověku, který ze dne na den ztratí vše, co miloval. Charlie ( A. Sandler) se na celé neštěstí snaží zapomenout a dělat, že si nic nepamatuje, což si pomalu rozmyslí po setkání s Alanem ( D. Cheadle). Nejsilnější scéna filmu je určitě usmíření Charlieho s rodiči Doreen ( zesnulá Charlieho manželka). Don Cheadle hraje opět skvěle, Liv Tyler v roli mladé, trpělivé psycholožky hrála též obdivuhodně. Adam Sandler, ale skutečně zahrál svoji zatim životní roli, jak tu už bylo zminováno. Do zhruba poloviny filmu mi byla jeho role dost nesympatická, ale hlavně ke konci z vás A. Sandler prostě nějakou slzu dostane. Za zmínku určitě stojí i soundtrack, který je skutečně brilantní. At už se jedná o Reign over me od Who nebo cover PJ s nezaměnitelným hlasem Eddieho Veddera. Smutný příběh o smutné události o které ve filmu nepadne téměř ani slovo a myslím, že je to jen dobře. 5/5 ()

Paxxx.cz

Upřímně řečeno jsem mírně zklamaný čekal jsem trochu silnější zážitek. Na druhou stranu film měl myšlenku a herci zde předvedli dobré výkony. Hlavně Adam Sandler ukázal, že je použitelný i mimo komedie- 75%. ()

katasta

Z počátku mi přišel trochu podvivný a neurčitý a čekala jsem co se z toho vlastně vyklube. Nakonec se z toho ale vyklubal opravdu skvělý film o síle přátelství, který mě nutí přemýšlet, zda bych i já dokázala pomáhat někomu kdo o to zjevně nestojí. Adam Sandler, známý spíše z komedií, se zhostil téhle role perfektně a tim mě i trochu překvapil. ()

mysiak

Adam Sandler v životnej roli, narušeného mladík, ktorý prišiel o rodinu + vedľajšie postavy, ktoré sú skvelé...a máme tu najlepší film Adama Sandlera, ktorý ma prekvapujúco dokonca rozplakal:D ()

kobejn

...že je Sandler dobrý herec sem poznal už v Punch drunk love, Cheadle je sympaťák...no a Bindera neznám, ale natočil to podivuhodně civilně...sice ten konec byl už konvečněji americky happyendový...ale jinak almost perfect... ()

Ridick

pribeh o pokore a pomoci priatelovi a zvladanie vlastnych problemov k tomu, mi nesadol. jedine, co mi sadlo bol sandler a jeho playstation. nuda, velka nuda... ()

sta

tak za tohle by si sandler oskarovou nominaci zasloužil, stejně jako Don Cheadle.. škoda, že se oskar neuděluje jako třeba festivalové vavříny i hereckým kolektivům, tihle dva by si ho určitě dostali ()

Riddick77

Příběhy týkající se datumu 9/11 2001 jsou z amerického pohledu vždy silné a já k tomu můžu připojit jen to, že z pohledu zdravého člověka budou a jsou silné, ať si o okolnostech myslíme cokoliv. Neskutečně traumatizující zkušenost, kterou si museli projít příbuzní obětí z této ohavné události, je zde velmi živě a uvěřitelně představena na příběhu jednoho zvláštního muže, který v tento den ztratil vše, co se dalo. Příběh nevázne, má několik silných momentů a skvěle napsané a snad ještě lépe zahrané role. Don Cheadle jako tradičně excelentní, Liv Tyler konečně nepřehrávající. O výkonu Sandlera bych se vyjádřil asi takto: Jsou role a ROLE a tohle je Sandlerova nejlepší ROLE, jakou jsem kdy v jeho podání viděl. Binder zvládl režii výborně a je jen správně, že se stále živého tématu nebál, protože by se na to nemělo nikdy zapomenout a především na lidi, kteří v ten den zaplatili cenu nejvyšší (ať jsou to oběti nebo pozůstalí). Silný zážitek a jasných 10/10! ()

Freemind

Solidní a dojemné i když bolestivě standardní dramíčko. Oba hlavní protagonisté si u mě mírně vylepšili špatnou karmu (Sandler za komedie o vyměšování a Cheadle za Hotel Rwanda), celkově musím uznat, že toto dílko bylo "menší blbec než jsme doufali". No a nakonec - nedejte alespoň tři hvězdičky filmu, ve kterém Saffron Burrows hraje nadrženou MILF-ici. ()