Pětice mužů se jednoho rána vzbudí v chemické továrně a zjistí, že si toho kromě svých jmen nepamatují téměř nic. Stoprocentně však vědí jednu věc: Chtějí odtud pryč, a to rychle. Pří útěku ven a pátrání, co se u všech svatých vlastně stalo, se však vyplatí být obezřetný – ani jeden z nich nezná ty druhé a je více než pravděpodobné, že někdo tady nehraje zrovna čistou hru… (4daPeace)

Xatrix

Unknown je asi nejvic prirovnavan k hororu Saw, neni to ani tak zanrem, ale spis nizkym rozpoctem, thrillerovou zapletkou a stisnenymi prostory, ve kterych muze reziser rozehrat svoji "partii". Simon Brand narozdil od Jamese Wana nacpal vetsinu penez do hereckeho ansablu a to se mu vyplatilo. Herecke vykony jsou tim nejlepsim co ve filmu je. Ani zapletka neni k zahozeni, jen mi tu chybi povestne filtry a barevne korekce. Ve filmu se objevi par hluchych mist, ale i to se da zvladnout. Dle meho nazoru jde o slusnou podivanou. Necekejte nic (rozhodne ne Saw) a budete spokojeni. 6.5/10 ()

Skleni

Zo začiatku som mal pocit ako keby a jednalo o starší Saw alebo čo. Postupom času sa to zmenilo na slušný thriller so zaujímavou zápletkou a koncom i keď nie bohvieako geniálnym no zato nepredvídaným. Ja som bol dosť spokojný i napriek velmi slabým hereckým výkonom a strašne ale strašne slabej vizuálnej stránke. Kulisy, kostými a ostatné veci ma proste odrádzali od tohoto filmu. 69% ()

Ronyk7 odpad!

Pokud tohle chce někdo srovnávat se sérií SAW, tak by měl jít vyhledat odbornou pomoc. Naprosto se to k SAWu nemůže postavit. ()

..Anya

Tři s odřenýma ušima. Toto šlo zajisté natočit o mnoho lépe a mnohem lépe. Herci nic extra, šedivé místo, nálada o ničem. Jestli mi něco snímek velmi silně připomínal tak to byl horor The Hole, kdy se partička teenagerů octla ve vojenském krytu a také nevěděla jak ven a kdo je pachatel. The Hole byl ovšem jakožto psychologické drama zpracován skutečně zdařileji, alespoň dle mého soudu. Jestli nemusíte o nic nepřijdete, když trhák Neznámého vynecháte. ()

Lichty

Zajímavý námět se neuměním režiséra pomalu utopil v bahně. Závěrečný zvrat byl navíc hodně zbytečný a jen co si začnete potichu projíždět zápletku, poslední minuty useknou ze tří hvězdiček ocásek. Bohužel! ()

Hellsniper

Tento film mě udržel celých 98 minut v napětí. Pořád mi probíhala v hlavě myšlenka, kdo je ten zlý a kdo je ta oběť. Nakonec dramatické rozuzlení s perličkou. Jo ztráta paměti je svině... ()

majesty

premyslam ci to malo nejaky napad, asi nie, napatie? asi nie.. zaujimavy koniec? hmmm tazko...preco takto natocena takato fraska? hmmm netusim.. ale zbehlo to rychlo a ani neviem preco som sa nenudil.. 2* viac ani nahodou. ()

Veniss

Příjemný napínavý snímek, který dokáže udržet pozornost diváka až do konce. Hudby jsem si moc nevšimla, naopak mě potěšilo výborné herecké obsazení. Nicméně po zhlédnutí musím zkonstatovat – nevyužitá šance, měl na víc ;-). ()

Guran

Nechápu tak nízká hodnocení u takového to filmu. Pravda, ze začátku vám to může připomínat SAW, ale postupem času zjistíte, že tento film byl SAWem pouze inspirovaný. James Caviezel, jako hlavní hrdina. Barry Pepper, jako vedlejší role. Napínavý příběh, u kterého nevíte, co a jak bude a připoutá vás ke křeslu. Nechi tady spoilerovat, protože jinak přijdete o hodně. Film, který mě bavil a překvapil. Takové filmy mám rád. ()

Efreeti

Nevim proč všichni vidí Saw jako lepší film. Mě se daleko víc líbí Unknown. Méně zbytečné brutality a krutosti. Méně diravý scénář. Zvraty v zápletce do poslední chvíle. Kromě Stormara a Barryho Peppera se mi všichni herci velice zamlouvali. ()

rador

Dalo by sa očakávať že film s takýmto námetom bude po postupnom odhalovaní minulosti upadať, ale Unknown sa tomu našťastie vyhol. Drží sa až dokonca. ()

CrazymanM

Zajímavej film,spousta známých tváří,jako celek to až tak úplně dobře nefunguje.Za podívání to určitě stojí,i když téma není zas tak originální,ty flashbacky mi připadaly takové zmatené. ()

harycek

Zamotané s divným otevřeným koncem , žádná oddychovka na nedělní odpoledne , spíš šrouby do hlavy!! Z toho filmu jsem neměl dobrý pocit zvláště ze závěru!?!?! ()

blackout

Prave doprekladam titulky a po shlednuti musim jenom souhlasit s prumernym filmem. Obehrane tema bez noveho napadu a finalni rozuzleni jakkoliv scenarista, chtel aby bylo sokujici, tak nema sanci. ()