Pětice mužů se jednoho rána vzbudí v chemické továrně a zjistí, že si toho kromě svých jmen nepamatují téměř nic. Stoprocentně však vědí jednu věc: Chtějí odtud pryč, a to rychle. Pří útěku ven a pátrání, co se u všech svatých vlastně stalo, se však vyplatí být obezřetný – ani jeden z nich nezná ty druhé a je více než pravděpodobné, že někdo tady nehraje zrovna čistou hru… (4daPeace)

toffy

Preco mi to tak velmi pripominalo SAW ? Len v trosku vacsej miestnosti a trosku vacsej nude a nakoniec strasne vela informacii za kratku dobu... ()

sedm.1

Poměrně milé překvapení,kdy tento malý,téměř až komorní thriller dokáže skutečně zaujmout po celou svou délku,dokáže být značně napínavý a i pointa není vůbec zlá,ikdyž je onen závěr až moc nastavován.K dobru lze určitě přičíst výrazné herecké obsazení plné charismatických aktérů,neustále panující nejistotu v ději,v chování postav a jejich činů a i pár skvělých zvratů v průběhu celého filmu.Záporem bych zmínil skutečně snad jen již ten zmiňovaný přeplácaný závěr,ale nutno i připomenout,že je skutečně překvapivý a alespoň pro mě i dobře vyšperkovaný.A jelikož se zde po celou dobu vyskytuje i to správné thrillerové koření,jako napětí a atmosféra,mohu Neznámý v klidu fanouškům tohoto žánru určitě doporučit.Jde o thriller,který sice neškokuje,ale pobavit a napnout dokáže 100%. ()

cab

Neoriginalni variace na Saw ve skromnejsim kabatu, ale s lepsimi herci. O napinave situace neni nouze az do konecneho rozuzleni, ktere je obohaceno o zbytecnou "prekvapivou" vsuvku. 65% ()

Holina

Můj šálek kávy. Komorní thriller o partě chlapíků uzamčených kdesi ve skladu, kteří ztratili paměť a v průběhu filmu rozkrývají své úlohy, je prostě zábavný. Režisér nechá diváka hodinu přemýšlet, aby mu na konci naservíroval několik zajímavých zvratů. Žádná extra pecka to není, to zas ne, ale jako relax na vytuhnutí výborný. A nic nevadí, že tu hraje mistr jednoho ksichtu Caviezel. Naopak zase Stormare jako vždy exceluje. ()

divak84

tehda jsem byl celkem zklamaný. film to není špatný, ale strašně mě nevnadil tajuplný trailer. hvězdné herecké obsazení hráčů, kteří žijí ve stínu slavnějších, zajímavá zapletka , ovšem tak nějak ne moc kvalitní závěr, který není uplně pro všechny ()

kolemjdouc

podívala jsem se na film dvakrát ,protože jsem si myslela že jsem tam poprvé nenašla něco co mě mělo upoutat. V příběhu jsem našla jen nudu. ()

Miller

Odhororovanej saw, dobrej Kinnear, Pepper a hlavně Caviezel, u ostatních už byly vlastně výkony dost jedno. Prostředí bylo správně špinavý, scénář zamotanej, ale ne nelogickej, zvrat v pohodě, nehrál si na víc než byl. Dobrej průměrnej film, co běží v televizi v sobotu odpoledne. ()

Sochorisko

Škoda, byl jsem zvědavý a následně zklamaný. Myšlenka, "co kdybych se probudil někde pryč" mě občas pronásleduje a já sem vždy zvědav, jak tento nápad s obrovským potenciálem ztvární ten či onen scénárista. Nicméně, musím se přiznat, tohle bylo nudné. Samozřejmě, tak jako všude bych našel i světlejší stránky ale celkový dojem. Rozhodně bych to nezvolil jako výplň víkendového večera spíš to pustil formou "čuč na to" když děláš spousta jiných věcí. Škoda, příště bude líp. ()

Luukec

Hustej thriler, ve kterém nikdo nic neví.. ani 5 týpků zavřených ve skladišti, ani policajti a ani diváci.. tohle spolu s hereckým obsazením dokáže kompenzovat i trochu horší zprácování.. ()

lucyeee

Tak náhodou pěknej film,ale vůbec bych to nesrovnávala s filmem Saw jako někteří jedinci!!Nemá to s tím skoro nic společného!!!! ()

ViktorEl

Celkom napínavý a zaujímavý film. Zase ďalší dôkaz toho, že dobrý film sa dá natočiť aj s nízkym rozpočtom, bez digitálnych trikov a bez akčných scén. Napätie, príbeh a dobrí herci to niekedy úplne stačí. Na dvd film to nie je zlé, na jedno pozretie dosť dobré, ako oddychovka výborné. 60% ()

PDcz

1*bod No to byl otřes. Zase jeden z filmů o kterém jsme vůbec nic nevěděli a měl tak šanci zapůsobit na naše vjemy bez ovlivňování trailery. [X] Minus 2* body Jedna věc se mu ale povedla.. Nelze mu upřít určité uspávací vlastnosti. Jíťa usnula asi 10x i přes mou snahu udržet ji v bdělém stavu, aby si vychutnala to tajemno. Já sám jsem měl hodně problémů udržet aspoň jedno oko v činnosti. [X] Miinus 1* bod Proč pořád všichni lezli do té koupelny? Jo už vím.. bez toho zrcadla by jim nic nedošlo.. to bylo důležité vlastně. A ten jeho celoživotní kamarád nevěděl co náš "hrdina" dělá a čím se živí? [X] Minus 1* bod To jak to dopadne jsem tipnul 30 minut před konecm a světe div se... já to uhádl.. do puntíku.. Ták, to sme si po ránu krásně zakritizovali :-) [X] Kdyby jste se toho plynu nadýchali ještě o pár minut déle, byli byste všichni mrtví!! NE! Johnny.. neumírej!! ()

mourinho

Průměrný snímek vezoucí se na vlně úspěchu série SAW s docela slušným hereckým odsazením. Ta průměrnost spočívá především v příliš velké překombinovanosti a nedostatečném objasnění. To vysvětlování pomocí flashbacků mi přišlo strašně nepřehledné a těch zvratů zbytečně moc. Přitom, když je opravdu dobrý a nepředvídatelný, stačí mnohdy bohatě jeden. Zkrátka jsem v tom měl na konci poměrně dost otazníků (nevím, ale asi jsem u filmu nedokázal udržet tu správnou koncentraci), které by mi dozajista při druhém shlédnutí bez problémů docvakli, jenže problém je, že já už další projekci absolvovat nechci. ()

Rockerman

Příběh lehce šmrncnutý Saw je od začátku do konce zajímavý. Hodně dobré je to postupné navrácení paměti a my se konečně dozvídáme, kdo je kdo a za koho kope. Závěr filmu je trochu překombinovaný neustálými zvraty v ději a v mých očích mu to uškodilo. Stále je to však ve svém žánru nadprůměrná podívaná a nevadí, že nejde o originál. 3 a půl *. ()

MickeyStuma

Pět lidí se probudí v neznámém skladě, či co, nepamatují si kdo a co jsou vlastně zač a chtějí jediné. Dostat se ven. A že to nebude žádná prča musí být všem divákům už okamžitě jasné. Stejně tak i fakt, že se jedná o další psychologický thriller tematicky o nuceném vězení, řešení rébusů a hlavně osobního zadostiučinění. Po smršti takovýchto filmů má tento už ale velice velký problém divácky oslovit. Stimulace příběhu je prostě pryč. Očekávaný potenciál je nepochopitelně potlačován už v zárodku, takže něco jako konflikty, klaustrofobní nálady, napětí, strachu a vůbec nějakých žánrových šíleností, se tu prostě nelze dočkat. Příběh by mohl být vcelku solidní, jen kdyby byl lépe zpracovaný. Nic naplat. Nudnost převyšuje nadšení a snad i předvídatelnost dalšího vývoje děje vlivem známé dějové šablony. Jako nenáročný odpočinkový film k zahození není, jen se do paměti nijak zvlášť nezapíše. ()

septic

dobrý casting, leč poměrně nešikovně zpracovaný režijně. Vzpomínky jsou s přibývajícími minutami spíše k nasrání, než že by spojovaly díly skládačky dohromady ()