Pětice mužů se jednoho rána vzbudí v chemické továrně a zjistí, že si toho kromě svých jmen nepamatují téměř nic. Stoprocentně však vědí jednu věc: Chtějí odtud pryč, a to rychle. Pří útěku ven a pátrání, co se u všech svatých vlastně stalo, se však vyplatí být obezřetný – ani jeden z nich nezná ty druhé a je více než pravděpodobné, že někdo tady nehraje zrovna čistou hru… (4daPeace)

Campbell

Spokojenost. Režisér ukázal že má talent, umí natočit atmosférickou psychárnu kde jsem byl neustále napjatý jak kšandy, a to se ve filmu dost často kecá. Prostě jsem se vůbec nenudil. Navíc herecká sebranka v čele Caviezelem, Kinnearem a Pepperem mi už dávno řeklo že se budu bavit. Jen škoda naprosto nevyužitého Sista kterej tu je za celý film tak 8 minut. S dialogi si scénárista určitě vyhrál a povedlo se mu to, jen škoda že po filmu zůstalo plno otázek. Ale o pokračování nestojím. ()

Tomco

Exkluzívne herecké obsadenie, prevarený námet, lacná realizácia. V celom filme ani jeden moment, ktorý by zvrátil fakt, že si na tento počin už zajtra ani nespomeniem. ()

Slarque

Logická hádanka s mnoha neznámými. Výborná práce s tajemstvím, kdy si postavy postupně vzpomínají na útržky z vlastní minulosti. A ty mohou být v kontextu vlastního příběhu značně zavádějící. Sice to ve finále přemotali několikrát naruby, ale jinak je to docela dobrý kousek, který naštěstí není zbytečně natažený. ()

iamek

Jak jsem četl námět musel jsem snímek hned vidět. Jenže co pak následovalo se nedá moc popsat. Příběh plný flashbacků ve kterých se člověk pomalu, ale jistě ztrácí. A přeplácaný konec nemá ani smysl komentovat. ()

Chrustyn

Tajemný thriller o skupince mužů, kteří si nic nepamatují, ale z nějakého důvodu jsou uzavřeni v rozpadlé továrně a očividně se nevidí poprvé. Tyto typy thrillerů stojí vždy na scénáři, hercích a neuškodí ani zkušený režisér, ale tento snímek je po všech směrech průměrný a nedokáže vůbec ničím překvapit ani vyloženě zaujmout. Naštěstí nenudí a neurazí. ()

klerik

Vo výsledku priemer, ale veľmi pozerateľný. Aby tvorcovia zvládli celovečerák, museli sa venovať aj udalostiam mimo uzavretej miestnosti, čím film stratil na súdržnosti (rovnako ako tomu bolo pri SAW). Mainstreamovejšie a menej drsné ako KOCKA, ale s podobne závisláckym potenciálom. Skrátka musel som to dopozerať... ()

SeBig

Akční béčko, který splnuje podmínky na čistý, spokojený průměr. Pěkná kamera a lokace jen podtrhují k lepším třem hvězdám a herecké výkony správné. ()

honajz

Velmi dobrý scénář, promyšlený, který poskytuje všechna vodítka, aby si divák na konci celý příběh a jeho twisty poskládal sám. A že o nečekané zvraty zde není nouze. Někteří zde film přirovnávají poněkud nespravedlivě k Saw - to proto, že tento film se Saw nemá lautr nic společného, nejde o postupnou vyvražďovačku nejhroznějšími možnými způsoby, které tvůrce napadnou. Jde o promyšlené puzzle o dvou neznámých, kde je na divákovi, aby si dosazoval a nakonec zjistil, jak moc se mu dařilo. Navíc je to velmi slušně zahrané, dobrý střih, kamera. Pravda, nakonec se z toho vyklube taková vlastně banální historka, a ta policejní linie je rovněž poslabší, ale to nic nemění na tom, že je to jinak velmi chytře udělané a napsané. A kdy navíc některé věci do sebe zapadnou až po skončení filmu (třeba zpověď za pouta připoutaného těsně před jeho smrtí). ()

JASON_X

Lepší jeden prd než deset doktorů, říkávala moje babička. A lepší jeden zajímavý komorní nízkorozpočťák, než deset duchoprázdných blockbusterů, říkám já. Scénář sice mohl být trochu doladěnější a uhlazenější, ale každopádně pozitivní dojmy z tohohle kousku u mě převažují. Syrově industriální prostředí prázdné tovární haly, uvnitř skupina mužů, z nichž si nikdo nic nepamatuje, střípky rozbité paměti zcelující se jen velmi velmi pomalu, a nakonec několik překvapení. Oddechové, napínavé a slušně vypointované až do samého konce. Rozhodně mnohem přitažlivější podívaná, než bohatší a komerčně úspěšnější jmenovec z jedenáctého. ()

bouncer

Zajímavý nápad díky kterému se vydržíte bavit u tohoto celkem krátkého filmu celou dobu. Ale bohužel horší zpracování, průhledný scénář a málo napětí strhávají tento snímek spíše do průměru. ()

st.ranger

K takovému filmu není vhodné cokoliv prozrazovat. Chválím výborný nápad v konečných titulkách. Jelikož se hlavní postavy nepředstavují kvůli kompletní ztrátě paměti, dostali takové přezdívky, podle kterých se dají rozeznat, jména postav jsou uvedena v závorce, aby bylo jednodušší poznat, kdo hrál koho. Rozhodně jsem je tak poznal lépe než podle jmen. ()

Terva

Nejdřív jsem se lekl, že to je nějaká odnož nekonečného příběhu Saw, ale naštěstí ne. Vyklubalo se z toho docela zajímavé drama plné dobrých dialogů a velkých překvapení. V některých částech to trochu připomnělo filmy Q.T. Důkaz toho, že se dá natočit film i v jednom omezeném prostoru, který nenudí a nechá vás napjatě čekat až na samý konec. ()

themic

Obehrané klišé, pořád to stejné téma..:( Snímek hodně podobný filmům Kostka, Lovci Myšlenek a dalším... I když je to pořád omýlané téma stejně se na to dalo koukat, Jim Caviezel hraje v tomhle filmu dobře za něj taky jedna hvězdička navíc..! Film je plný zvratů a postupného zjišťování kdo vlastně každý je... Po zjištění všech potřebností se snaží o útěk, což už jsem taky někde viděl... Znovu musím z opakovat, že se tenhle snímek maximálně podobá filmu "Lovci myšlenek", ve je úplně stejná zápletka.. Průměrné klišé, takže za tři..:) ()

mysiak

Hmm...žeby pozerám pokračovanie Saw???...ale nie to je niečo iné...dobrá kriminálka, ktorá sa snaží budovať atmosféru tajomnom, ale skôr ako budovanie atmosféry a dobrého tempa zachraňujú tento film herci, ktorých je tu dosť a sú hlavne známy...a záverečný "zvrat" nie je nič mimoriadne, ale udrží diváka v strehu...dobrý priemer.. ()

Ridick

3 unosci a 2 uneseni. kto je kto? nik netusi. pribeh je dost zamotany a ma dobru atmosferu upoteneho a spinaveho prostredia tovarne, kde sa prakticky cely dej odohrava. k tomu este pridajte napinave dialogy a grand finale a mame nadpriemerny triler, kt. urcite stoji za viac len nez jedno skuknutie. ()

RAiken

Velice jednoduchý thriller, který mění svou tvář od začátku až do konce. Nejprve sledujeme zajímavě mysteriózní snímek vyvolávající spoustu otázek a hrající si s myslí diváka, který je potěšen nad tím, že si může sám vykonstruovat, jak to všechno vlastně bylo. V prostřední pasáži si může krásně ověřit své fantastické teorie a porovnávat je s filmovou skutečností, kdy nám režisér se scénáristou pomalu osvětluje události tajemné továrny. Tomu říkám ještě dobrá zábava. Postupně ale díky mdlé režii upadá film do technické klišovitosti a divák postupně ztrácí zájem na osudech bezesporu zajímavých postav, který se částečně oživí zajímavým rozuzlením a akčním zakončením. Ale úplný konec filmu je už jen hollywoodská berlička (používaná od léta páně 1999, kdy vznikl Šestý smysl), jak o něco zvýšit sledovanost filmu, která však v tomto případě selhává na plné čáře a jediný její efekt je rozčarování nad podivnými myšlenkovými pochody scénáristy. Ještě že je ale od začátku do konce na koho koukat, obsazení je totiž skvělé. Jinak průměr jak hovado... ()

IllIlIlIIl

Podobný námět jako Lovci myšlenek či Saw I. Od začátku se stupňuje zvídavost diváka, co se vlastně stalo a ve skutečnosti kdo je kdo. Jak se ale tahle zvídavost stupňuje, tak je vše stále méně a méně jasné a nepřehledné. Což je nelogické a kazí filmu reputaci. Zejména po závěru, kdy se nějaké věci až nad míru vyřeší, ale zároveň jiné věci se stanou více nepochopitelné. ()

stration

Perfektně obsazený, od začátku napínavý thriller. Bohužel až moc zamotaný. Když jsem absolvoval všechny ty zvraty a dějové veletoče, byl jsem fakt vyčerpaný. Ale za trochu přemýšlení to rozhodně stojí. ()

Toj

Příběh ze začátku vypadá jako špatná epizoda z průměrného sci-fi seriálu (hvězdná brána, krajní meze) a závěr je protwistovanější než cokoliv jiného. Mínusem budiž, že velkou část z nich jsem odhalil (ke svému potěšení) velmi brzo. Jen ten nejposlednější mi unikl a to snad jen proto, že člověk s trochou soudnosti by tohle skutečně nečekal - to shodou okolností platí i o scénáristovi s trochou soudnosti, který se očividně někam vytratil. Pravděpodobně byl příliš zaměstnaný nářkem k uchu barmana v zaplivaném baru u prázdných sklenic whiskey o tom, jaký BLBOSTI musí psát. Každopádně formální stránka se samozřejmě vyznačuje wannabe-SAW stylem, takže dynamický střih (jump-cuty, rapidmontáže) a kamera a ke zblití, přefiltované flashbacky. Když už jsme se společně zastavili u těch přefilrovanejch flashbacků, co je to sakra za trend, když obrysy předmětů ujíždí do modré a červené jako u filmu pro staré 3D brýle? Každopádně... Někdo by možná řekl, že se jedná o onanistickou manýru, já bych spíš použil výrazu "hnusná, klišé onanistická manýra". No a pak je tu ta věc, že když vidíte ve filmu o partě omámených gangsterů se skupinovou ztrátou paměti, jak při snaze uniknout ze skladu začnou pískat americkou hymnu (jeden po druhém se přidává a tak překonají společné rozpory), tak můžete říct, že jste v životě viděli už všechno a pak... a pak třeba klidně umřít... No abych filmu nekřivdil, musím říct, že přes veškerou hloupost, formální přehnanost, klišé a i přes naprosto absurdní děj to byla docela zábava... Možná né zcela nejzábavnější zábava a možná zábava, která má občas hluché a nezábavné místa, ale zábava u které si člověk povýšenecky odplivne, ale co? Aspoň, že to nebyla taková nuda.... Takže já hodnotím nízko a vzápětí budu doporučovat všem svým známým, protože z určitého pohledu je to neskutečně cenný kousek... ()