Hrdinovia

Z nakrúcania 2 - Ali Larter, Sendhil Ramamurthy, Greg Grunberg
USA, (2006–2010), 56 h 17 min (Minutáž: 43–53 min)

Tvorcovia:

Tim Kring

Jack Coleman, Hayden Panettiere, Masi Oka, Sendhil Ramamurthy, James Kyson, Ali Larter, Milo Ventimiglia, Adrian Pasdar, Noah Gray-Cabey, Kristen Bell (viac)

Genesis. Zdánlivě nahodilá skupina jedinců po celém světě u sebe začne objevovat něco, co lze popsat jedině jako "zvláštní" schopnosti. I když většinu z nich zpočátku děsí, učí se s nimi zacházet, hledají jejich hranice a brzy je jasné, že vše má nějaký vyšší smysl... (oficiálny text distribútora)

myst3ry

Heroes je opět typickou ukázkou toho, jak snad lze spadnou z našlapeného seriálu někde na úroveň jedné hvězdy (až odpadu). První série je geniální a nechce se mi věřit, že ti sami lidé, kteří ji vytvořili, pak natočili takový shit, jako je druhá série. Třetí už je zas o trošku lepší, ale problém je v tom, že to začíná být pořád dokola. Peter jednou umí všechno, pak zas nic, pak zase všechno - to samé Sylar... Natahovačka, jak vyšitá. Škoda no. Jeden z dalších seriálů, který jsem miloval, a však stylem "uděláme pokračování za každou cenu", se mi naprosto znechutil. ()

joullinar

Heroesov som pozrela celkom nedávno, ale osobne ma nešokoval. Bola to len ďalšia napodobenina xmenov, čo by bolo v pohode, až na niektoré schopnosti, ktoré sa vymykali logike nad hranicu, ktorú som ochotná zniesť(sa niekto dotkne nejakej veci a vie čo tá "vec" robila...wtf???). Prvé dve série boli celkom dobré, ale citové výlevy Clare so steptatkom a jej neschopnosť sa vyrovnať s tým akú ma cool vlastnosť mi vadili počas celého seriálu. Ale najviac ma dožral asi Matt Parkman, teda skôr Greg Grunberg, jeho herecký výkon plný dychčania a funenia bol desný a chuť uškrtiť ho som mala už od prvého dielu. Ali Larter/Nikki dačo podobné, ale neskôr sa jej výkon (postava Tracy) akosi utriasol. No našťastie tam boli aj takí, čo hrať vedeli a Hiro&Ando ma úplne dostali:). Ale 4 série stačili, snáď to tak aj ostane. ()

nocnimura

plný souhlas s tendecí hodnocení s "Lima"; poňádž, scénáristická krize která vyvrcholila přehršlí komplikovaností jimiž seriál sám sebe pozřel - mám tím na myslí zejména časové zmnožení časových smyček a možnost změny podoby; takže z třetí série jsem ochutnala snad pouze jeden dva díly, abych si neznechutila fakt, že mám vyzvětšovaný obraz SYLARa na zdi ()

chevronman

Tak nevím. Zdá se to jako výborné, inteligentní sci-fi s lidmi se schopnostmi, ale není. Je to nudné, utahané, námět známý už z X-Menů, a kdyby někdo čekal, že v seriálu bude naplněn a rozjetý na plný pecky, zmýlí se. Je to nudná, ukecaná verze X-Menů s šedými charaktery a bez výraznější akce, kde by nám tvůrci pořádně ukázali nějaké ty schopnosti a jak fungují. Zkrátka jsem čekal, že tvůrci naplní potenciál, který v sobě onen seriál choval. Nestalo se tak. Víc než tři po čtyřech sériích nedávám. ()

keenny

Obyčajní ľudia s neobyčajnými schopnosťami. Seriál, ktorý mal niečo do seba a ako diváka si ma vďaka zaujímavej téme získal. Asi najzaujímavejšia a najlepšie zahraná postava mi prišiel Sylar - hlavný záporák, no napriek tomu nesmierne sympatický, o ktorom sa celú dobu špekulovalo na akej strane nakoniec bude. Scény typu Peter vs. Sylar boli mojimi najobľúbenejšími končiac paradoxným koncom. Snáď sa ešte dočkáme poslednej série alebo aspoň filmu, ktorý by celý dej zavŕšil. ()

Akhin

Seriál Hrdinové se stal fenoménem. Výborný seriál, který trhal rekordy - nejen sledovanosti (na začátku), ale i v počtu nelegálního stažení (na konci). Bohužel právě proto a pro nízký výdělek byl po čtvrté řadě seriál ukončen tím, že začala řada pátá a proto nevíme, jak to s hrdiny vlastně dopadlo. Mým nápadem by bylo natočit jeden až dva celovečeráky a prodávat je na DVD. I když pravda je, že čtvrtá řada už nebyla tak dobrá, jako ty předchozí, což možná také ubralo na sledovanosti. Zpracování je výborné, hrdinové zapadli do svých rolí výborně a v průběhu seriálu je odkrýváno propojení mezi jednotlivými hrdiny. Příběh se odehrává povětšinou v Severní Americe, kde se hrdinové včetně výborného záporáka Sylara snaží zachráni svět před nástrahami. V každé řadě je nástraha jiná avšak vždy zničující. Hrdinové vynikají nadpřirozenými schopnostmi, každý má jinou. Některí mají schopnost regeneraci, jiní umí létat, další třeba přejímat schopnosti jiných nebo se umějí zneviditelnit. Samozřejmě proti nim stojí skupina lidí, takzvaná Společnost, která se snaží hrdiny najít a izolovat je od zbytku světa. Celý příběh ve mě vyvolává myšlenku, že první "hrdina" na světě byl Mojžíš, který dokázal ovládat vodu. Moje hodnocení je 90% za seriál, 10% za roztleskávačku (Hayden Panettiere). ()

Cabotin

Tak já nevím. Seriál jsem si čmajznul díky hvězdám uživateli přisouzenými. Seznal jsem jistý sešup, ale pořád je to napínavé, i když je to přiblblé. V nekonečných hodinách cest vlakem to pomáhá ovládat touhu zdrhnout na hajzl a tajně si zakouřit a v podstatě přežít nekonečnou trasu. Nic není kratochvilnějšího nad seriál, který přemůže na pár minut snad jen výhled z okna na Tatry, Váh a jiné evropské řeky a velehory. Ano, je to od třetího dílu sračka, ale zábavná a nenudící. Čert vem Sofii Coppolu, která vypovídá nudně o nudě a prázdně o prázdnotě. To přece umí každý mamlas. Dávám přednost a dobrých 90% kratochvilnému seriálu. ()

RomanHood

Pět hvězd za první sérii. Scénář, sympatičtí herci, skvělé charaktery a schopnosti. Audiovisuál je pro mě slast :) Sylar je záporák všech záporáků a uchovává si zahalenou tvář dostatečně dlouho. Pro milovníky sci-fi je to povinnost. Další série jdou s kvalitou dolů, nicméně pořád je to koukatelné. ()

Abet

Prvá séria ma dostala po každej stránke,dejovo,vizuálne,postavu Petra Petreliho si jednoducho bolo nemožné si nezamilovať. Jeden z klasických prototypov superhrdinu,inteligentný,trochu naivný a zmätený,čo sa s ním vlastne deje,na misii na záchranu roztlieskavačky. A potom sa to prepletá,zamotáva a človek je od dielu k dielu čoraz nalepenejší na obrazovku. Avšak od druhej série vyššie nastáva klasický jav u seriálov,a to zhoršovanie ich kvality. 5* nechávam kvôli skvelej prvej sérii,ostatné hodnotím 3 a nižšie. ()

QuietRioT

Čo na to povedať? Prvá séria geniálna, nezabudnuteľná a pravdepodobne si ju budem púšťať ešte aj v dôchodku. Druhá nezaostávala o veľa aj keď už začala trochu premývať mozog.... A potom to prišlo. Všetko išlo do kytek s treťou sériou. Síce som pri seriáli ostal až do konca, ale nestálo to za to. Takže len kvôli prvej a druhej sérii 4*. ()

Jeffo8

Po první sezóně se určitě jedná o jeden z nejlepších Sci-Fi seriálu co jsem viděl. Skvěle promyšlený, sympatičtí herci, propracovaný a skvěle promyšlený příběh. Jediná postava, která mi šla trochu na nervy byl Hiro, ze svým trochu dětinským pojetím své role, ale asi to tak mělo být. Nevím jestli si troufnu jít do druhé série, první byla opravdu skvěle zakončena a nechci zkazit svůj dojem. 91% ()

TONYNKO

Hodnotenie: 1. SERIA- Serial zaujal už od prvej časti ( kapitoly ) a nutil ma pozerať stale dalšiu a dalšiu. Do toho ešte skvela hudba, postavy ma bavili a pri niektorych momentoch som stracal dych. Finale sa mi na prve zhliadnutie nepačilo ale na druhe zhliadnutie mi vyražalo dych. Každopadne idem na druhu seriu :-). 10/10 Hodnotenie: 2. SERIA- Prve dve časti boli dosť zle. Nezaujimavy dej, nove postavy uplne nudne, scenaristicky nezvladnute. Dalšie časti už boli znovu v tom duchu v ktorom 1. Seria, niekedy prišiel aj vyrazeny dych. No ku koncu sa všetko vratilo na uroveň prvych dielov. Finale nebol finale ( keby sa neobjavil napis koniec druhej knihy ani by som nevedel že je to finale ). Takže nechavam štyri, za dieli od 3 po 9, ktore boli skvele. Trochu sa bojim, no idem na tretiu seriu. 8/10 Hodnotenie: 3. SERIA part 1 ( Volume Villians )- No, určite to nebolo take zle jak som čakal. Prve štyri časti akoby zabludili z nejakej telenovely ( ja jsem tvoje matka, synu ) ale po štyroch častiach telenovela skončila a serial sa rozbehol a už sa nezastavil. Dej ma zaujal všetko by bolo vyborne, len Sylar- to čo bolo? Nechcem spolierovať ale to nebolo prirodzene to čo sa s nim dialo. Takže keby bol prve časti lepšie a Sylar by sa nechoval jako je'nuty tak by to bolo važke super. Uvidime čo dalej :-). PS: 3 seria bola lepšia než druha. 8/10 Hodnotenie: 3. SERIA part 2 ( Volume Fugitives )- Po 1.serii najlepšia seria. Zaujal ma hlavne pribeh, ktory sa svojimi kvalitami može rovnať 1.serii. Postavy ukazali svoju temnu stranku ( niektore svetlu ) a niektore stale balancovali medzi zlom a dobrom. Naopak ma trochu sklamala akcia, ktora mala jedinecnu možnosť v suvislosti s pribehom. Ale to je len malička pripomienka. Hrdinovia sa proste vratili do starych kolaji. Takže sa tešim na 4.seriu :-). 9/10 Hodnotenie: 4. Seria: Koniec dobry, všetko dobre aneb posledna seria sa strašne podarila. Postavy su v najlepšej forme a stretavaju sa s každodennymi problemami človeka aj s nezvyčajnymi problemami Hrdinov. Novy zaporak aka Samuel Sullivan je dobry ale Mr.Sylara nedokaže nahradit.9/10 Hodnotenie: Celok- Hrdinovia boli jeden z najlepších serialov a jeho ukončenie je tragicke pretože Volume 6 mohlo byt možno aj najlepšie zo serialu. Ale čo už. 10/10 ()

matisek19

Nikdy sa mi filmy a ani seriály spojené s mágiou nepáčili. No Heroes ma vyviedol z omylu. Sylar ako moja najobľúbenejšia postava bola neskutočne plná zvratov - dobrý, zlý, zlý, zlý, dobrý, zlý...no raz tak a raz tak. Škoda, že sa to skončilo natáčať no a príbeh vlastne ostal otvorený :/ Prvá séria asi najlepšia, ale ani ostatné nie sú na zahodenie. ()

Budoucnost bude průměrná

Budoucnost bude průměrná

21.03.2008

Brett Ratner a Len Wiseman jsou jako bráchové. Oba rutinéři, kteří se vyšvihli na výsluní díky úspěšným, ale nikterak zázračným akčním sériím (Křižovatka smrti a Underworld), pak dostali šanci… (viac)

Resident Evil pokračuje

Resident Evil pokračuje

24.09.2007

le no tak, snad si nemyslíte, že vás chceme upozorňovat na aktuální třetí díl zombie vybíjené?! Ten už je v podstatě minulostí. Jistě, pro české a slovenské diváky ještě nějakou chvíli ne, ale… (viac)