Hrdinovia

Z nakrúcania 2 - Ali Larter, Sendhil Ramamurthy, Greg Grunberg
USA, (2006–2010), 56 h 17 min (Minutáž: 43–53 min)

Tvorcovia:

Tim Kring

Jack Coleman, Hayden Panettiere, Masi Oka, Sendhil Ramamurthy, James Kyson, Ali Larter, Milo Ventimiglia, Adrian Pasdar, Noah Gray-Cabey, Kristen Bell (viac)

Genesis. Zdánlivě nahodilá skupina jedinců po celém světě u sebe začne objevovat něco, co lze popsat jedině jako "zvláštní" schopnosti. I když většinu z nich zpočátku děsí, učí se s nimi zacházet, hledají jejich hranice a brzy je jasné, že vše má nějaký vyšší smysl... (oficiálny text distribútora)

Jacob23

1.serie:Zajimavy serial s vybornou vypravou a slusnym tricky.Vysledny dojem kazi jen nektere slabsi epizody a slabe herecke vykony.Vyborni jsou ale oba Japoncici a policajt co cte myslenky..2.serie:to si snad delate prdel?zacina to byt svinsky limonadova telenovela..tak po velmi spatne 2he serii(hlavne prvni pule)se 3ti opet zveda..sic se to uz posunulo celkem jinak nez seriie 1 ale aspon se v kazdem dile neco deje a neresi se porad telenovelovsky-americke rodinne problemy..zpet na 3* ()

Gerret

Velice zajímavý námět. Něco podobného jako série filmů X-men. Uznávám že by se mi taky někdy hodily podobné schopnosti (no komu ne:-)). Viděl jsem zatím 2 řady a ta první byla o chlup lepší. Příběh nabírá postupem času obrátky a tak jsem se na 1. řadu stihnul podívat asi za 5 dní, pak jsem měl do 7.12.2009 přestávku, protože jsem si chtěl počkat na český dabing 2. řady a na tu jsem se stihnul podívat asi za 3 dny protože má jen 11 dílů, takže těď se těším na další řady s českým dabingem. 27.03.2010 Nevydržel jsem tak dlouho čekat :-) a tak jsem se na to podíval v angličtině 3. a 4. řadu a ty jsou stejně dobrý jako předchozí. Moje nejoblíbenější postavy jsou: Peter, Hiro, Claire, Mohinder, Saylar. Viděl jsem: 1.-4. řada 2x. Hodnocení řad: 1. řada 100%, 2. řada 90%, 3. řada 85%, 4. řada 90%. Hodnocení 90%. ()

Gurtha

1.série - Fantaskní příběh přináší podivuhodně uvěřitelné postavy (body u mě má pro mě překvapivě pan Bennet), děj je natolik rychlý, že se není třeba zastavovat nad drobnými nesrovnalostmi a ani přístup "vše je spojené se vším" nevadí. První polovina vyvrcholí v úžasnou katarzi, která slibuje další bohaté zážitky. O to horší jsou pak poslední díly, které nic netušícího diváka zasypou neskutečným počtem nových postav (či dodají starým postavám nový význam) a uvrhnou ho tak v naprostý zmatek. Za prokázanou věrnost by si člověk rozhodně zasloužil lepší konec. Plus jedna hvězda je za Sylara a kurzy japonštiny. ()

Scar

Veľmi kvalitné a pútavé. Na rozdiel od väčšiny hodnotiacich recenzistov si ale nemyslím, že by druhá séria strácala na kvalite. To skôr až tá tretia. V druhej len trochu pribudlo na tempe a originalite, nie však atmosfére. Dopozeral som všetky štyri série a štvrtá je myslím lepšia ako tretia. ()

Deniel

První 2 série tohoto seriálu za 5* bez mrknutí oka. Děj na sebe krásně navazuje, má smysl, má spád, má to prostě koule. 3. série už je o dost horší, jakoby najednou tvůrci šlapali v bažině a topili se, každým dalším krokem se jen víc a víc potápí do těch bahenných sra*ek. A to co je teď už opět ani nevnímám. Celkově tedy 75%. Velká škoda. Největší seriálové zklamání. ()

J-o-k-e-r

Tento seriál nabízí srovnat se současně probíhajícím Prison breakem. Nikoliv obsahem ale vyvážeností kvality. 1. série Heroes nám nabídla vskutku geniálně promyšlený sci-fi seriál o lidech obdařených výjimečnými schopnostmi. Stejně jako v nedávných Lostech se zde vsadilo na méně známé herce a i to vyšlo na jedničku. Bohužel s přibývajícmi díly, a následně i seriemi kvalita upadá, děj se zamotává, a diváka už to tolik neuspokojuje...velká škoda, protože 1. série stejně jako PB (ostatně i Lost), se blížily i 100%. ()

mkubalikova

4* za první sérii, kterou jsem zkoukla během víkendu. Naprostá bomba! Pak ale zřejmě scénáristy navštívil Syler a skvělý seriál se sám zabil. ()

Kosmik 1

Tak jsem také začal s Hrdiny a mám za sebou první dva díly, tudíž zatím nehodnotím a pouze si sem budu psát další poznámky. Zatím to však vypadá velice slibně. EDIT 19.1.2014: Po sedmi dílech mě to pořád baví, různé příběhy do sebe začínají pomalu zapadat a dávat smysl. EDIT 23.1.2014: Po shlédnutí první série už snad mohu hodnotit a upřímně si nejsem jist, jestli chci vidět další série. Protože mé prvotní nadšení jsem musel malinko svlažit. Seriál byl na můj vkus značně roztahaný a některé dějové linie mě vůbec nebavily a v podstatě ani neměly větší smysl (např. Jessica-Nicky). Spousta postav mi postupem času přišla strašně nesympatická a v podstatě nejvíc jsem si užíval pouze Hirova, Peterova a Clairina děje. Ostatní mi spíše překáželo. No ještě se rozhodnu, jestli dále pokračovat. Váhal jsem mezi 3-4*, nakonec dávám silnější 3 s tím, že se to může ještě v budoucnu změnit. Pokud má být ale první série podle zdejších komentářů nejlepší, tak asi jedině k horšímu bohužel. Čekal jsem o hodně víc. S hodnocením bych to viděl asi takto: prvních sedm dílů 8/10 (kdy mě seriál neskutečně bavil a začátky, kdy všichni postupně přicházeli na své schopnosti, byl opravdu hodně povedený), dalších deset 6/10 (rozvleklé příběhy, nepoutavé postavy, příliš mnoho balastu kolem, místy nuda), závěrečné díly (od kterých jsem čekal největší napětí, bohužel nestalo se tak) 4/10 a poslední díl mě zklamal nejvíc 1/10 (závěrečný "souboj" jsem čekal trochu epičtější, vyvrcholení také mohlo být promyšlenější). Celkově 60% za celou první sérii. EDIT 11.2.2014: Po menší pauze jsem si dal dva díly druhé série a upřímně mi to stačilo. První díl jsem myslel, že začne slibně epickým soubojem mezi samuraji. Ale co z toho nakonec vzniklo, mě absolutně nenadchlo. Rozhodl jsem se dále nepokračovat a věnovat se jiným seriálům, které mám v plánu. Jsem si jist, že druhá série by byla na míň než 3*, ale jelikož po dvou dílech nemůžu objektivně hodnotit, tak Hrdinům ty tři nechám. Avšak nechápu takový humbuk, jaký se kolem Hrdinů strhl. Je zde spousta jiných mnohem lepších seriálů. Vyjmenovávat je nebudu, kdo chce, si je najde. Celkové hodnocení tedy 55%. ()

Gunslinger

Kto by čakal, že niečo také neoriginálne ako je X-menovská tématika môže byť tak bravúrne spracované. Hodnotím po zhliadnutí 11 dieloch.. ()

Philoun1

Perfektní seriál plný tajemna a lidí s napřirozenou silou, kdo by nechtěl někdy být jako nezranitelná Claire, nebo slyšet myšlenky jako Matt a mít spousty dalších super schopností, kterými je toto mistrovské dílo plné. / No ale teda co to bylo ta druhá série? tam ušel snad jen jeden díl jinak nuda nuda nuda hodnocení zatim nechám ze zvědavosti na další sezónu. ()

Kangaxx

Zaujímavý nápad s veľmi veľkým potenciálom, ktorý však v závere prvej série a v sérii druhej prerástol z môjho pohľadu na neustále opakovanie sa nudných problémov hlavných postáv. A to vzhľadom na súčasnú konkurenciu v oblasti seriálov nevyznieva pre heroesov dobre. ()

Pit

Dnes si už pripadám ako vo svete seriálov, a čo ma teší, že ich neubúda ale len a len pribúda. Tých čo sa dajú nazvať úspešnými, je čoraz viac a viac a toto je presne jeden z tých, ktorý sa tak nazvať dajú. Dobrá dejová línia, schopné efekty, jednotlivé príbehy ktoré sa pomaličky spojujú a naviac plnenie snov každého, kto určite ako malý chcel byť jedným z takýchto HEROES. Jednoznačne 5*, s tým, že si určite vyhradzujem právo na zmenu hodnotenia, keď sa seriál ukončí. /PS: to je vec ktorej sa bojím pri každom seriále ktorý teraz beží .... ako to ukončia ? nepokazia to ?/ ()

dinsdale

1. série: 1*, 2. série: 3* (ale ono je to hlavně o tom očekávání) Po první sérii: Mohlo by se zdát že hodnocením tohoto "veleúspěšného (bla bla)" seriálu se snažím za každou cenu lišit od ostatních. Rozhodně to není můj záměr. Jedna hvězdička je přesně to, co si představím, když si vzpomenu na svůj víkend s Heroes. Se všemi těmi skvělými hodnoceními jsem samozřejmě měla velká očekávání, ale už samotný základní motiv seriálu - lidé se zvláštními schopnostmi - zněl velice slibně, je to téma, kterým se lidstvo zabývá od nepaměti. S prvním dílem jsem ani nedýchala. Napětí, první zvláštnosti, sympaťák Peter, silná hudba. Už při druhém dílu jsem občas lehce nadzvedla obočí, protože věci nedávaly smysl a daly se provést mnohem jednodušeji a smysluplněji. Ale moc jsem to nevnímala. S dalšími díly jsem trpěla víc a víc. Ale pořád jsem čekala na vysvětlení, pevně rozhodnutá setrvat do konce série. Kolem dvou třetin série už jsem to fakt chtěla vzdát, nějaká záchrana světa a jedné roztleskávačky mi v tomto podání byla úplně ukradená. Nesmyly se kupily jeden za druhým (dokonce jsem se je zpočátku snažila psát a doufala, že se vše vyjasní); a čím mě tvůrci skutečně dorazili, bylo cestování časem, protože na jeho používání ve filmech jsem zvlášť alergická - jako všechno ostatní v seriálu, nedávalo smysl. Už po prvních dílech jsem věděla, na co je tenhle seriál: na efekt, má ohromit diváka, vyrazit mu dech scénami, schopnostmi, událostmi.. ale u mě to nefungovalo, pro mě byl prázdný a bezduchý, plný trapných klišé (obětovat tisíc, abych zachránil milion), "hrdinové" pronášejí patetické proslovy. Jediné, co jsem celou dobu cítila, byla frustrace. Protože už dlouho jsem neviděla takovéhle strašné plýtvání potenciálem, stříkal všude kolem a já jsem jen bezmocně vzdychala proč? Proč? Tak jako je pro mě pokračování Matrixu největší filmové zklamání, jsou Heroes největší zklamání seriálové. Na další série už jsem si netroufla, i když mě to kvůli Davidu Andersovi (Julian Sark z Alias) lámalo. Dodatek: Překonala jsem se ke druhé sérii. Zklamáním od minula jsem to moc neprožívala, proto mě příjemně překvapilo, že jsem se místy i docela bavila, i když cestování časem je pořád nesmyslné, všichni znají všechny a nikdo neužívá své schopnosti, když to skutečně potřebuje, a totálně nechápu oblíbenost Hira, já ho nesnáším. Ale bylo příjemné vidět zase Davida Anderse jako parádního záporáka. ()

Luteka

Snižuji hodnocení za 4.sérii ... Kvalita seriálu překvapivě stoupala, ale čtvrtá série je propad do neznáma ... Škoda ... ()

Budoucnost bude průměrná

Budoucnost bude průměrná

21.03.2008

Brett Ratner a Len Wiseman jsou jako bráchové. Oba rutinéři, kteří se vyšvihli na výsluní díky úspěšným, ale nikterak zázračným akčním sériím (Křižovatka smrti a Underworld), pak dostali šanci… (viac)

Resident Evil pokračuje

Resident Evil pokračuje

24.09.2007

le no tak, snad si nemyslíte, že vás chceme upozorňovat na aktuální třetí díl zombie vybíjené?! Ten už je v podstatě minulostí. Jistě, pro české a slovenské diváky ještě nějakou chvíli ne, ale… (viac)