Hrdinovia

Z nakrúcania 1 - Greg Grunberg, Ali Larter, Sendhil Ramamurthy
USA, (2006–2010), 56 h 17 min (Minutáž: 43–53 min)

Tvorcovia:

Tim Kring

Jack Coleman, Hayden Panettiere, Masi Oka, Sendhil Ramamurthy, James Kyson, Ali Larter, Milo Ventimiglia, Adrian Pasdar, Noah Gray-Cabey, Kristen Bell (viac)

Genesis. Zdánlivě nahodilá skupina jedinců po celém světě u sebe začne objevovat něco, co lze popsat jedině jako "zvláštní" schopnosti. I když většinu z nich zpočátku děsí, učí se s nimi zacházet, hledají jejich hranice a brzy je jasné, že vše má nějaký vyšší smysl... (oficiálny text distribútora)

Z nakrúcania 1 - Greg Grunberg, Ali Larter, Sendhil Ramamurthy

Eddard

Kompletní první série. Výborně, seriál si svou úroveň nejen drží, ale dokonce se čím dál zajímavěji rozjíždí. Postupem času jsem si oblíbíl všechny hrdiny, i když prim hrají "telepat" Parkman, "rozdvojená" Niki¨/ Jessica, "manipulátor" Bennet a "vražedný zlosyn" Skylar... Kvalitativně proklatě vysoko, olizuju se až za ušima, ale kvůli poněkud pomalejším a nervóznějším prvním dílům zatím zůstávám na čtyřech hvězdách. Konec první série mě malinko zklamal, všechno se odhrkalo moc narychlo a tak nějak polovičatě. Jako kdyby najednou dostali scénáristi kudlu pod krk, s tím, aby zápletku ukončili o dva, tři díly dřív než původně zamýšleli... Škoda přeškoda... Dohromady ale stále poctivých 80% ()

J*A*S*M

Volume 1 - Genesis: Na televizním nebi zazářila nová seriálová hvězda. Heroes představili obyčejné a sympatické lidi, kteří se musí vypořádat se svou nově získanou nadpřirozenou schopností. Jejich příběhy se postupně proplétají díky inteligentnímu a promyšlenému scénáři, o potřebné napětí se stará předpovězená hrozba výbuchu atomové bomby a démonický zabiják Sylar. Radost to sledovat. Jen to finále mohlo být trochu lepší. 9/10 Volume 2 - Generations: Děj je natahován různými naprosto zbytečnými odbočkami, za tím účelem jsou představeny nové, veskrze nezajímavé a nesympatické postavy, navíc i staří hrdinové se kvůli prázdnému scénáři a nesnesitelným dialogům (repetetivním patetickým kecům o osudu, vyjímečnosti, předurčenosti apod) stávají pouze zbytky těch sympaťáků z první série. Závěr série je kvůli stávce scenáristů smrsknut do několika málo dílů, které tím pádem získaly větší spád, ale kupodivu ani to nepomohlo. 6/10 Volume 3 - Villains: Zde je jasně patrná snaha o zdrsnění příběhu, jsou použity i některé hororové prvky, děj pracuje hned s několika velkými zápletkami. Ale bohužel - postavy, které ztratily veškerou svou osobnost v druhé sérii, se ukazují jako neschopné dalšího života. Scenáristům se to tu všechno ukázkově rozpadlo pod rukama. Půlka hrdinů by mohla být takřka neporazitelná, takže aby ti ostatní měli nějakou šanci, musí se ti "všemocní" chovat jako tupci. Neustálé cestování časem udělalo z Heroes takřka nepřehlednou komedii plnou logických i faktických chyb, kdy se v každém z jednotlivých dílů postavy snaží de facto o něco jiného, aniž by bylo jasné, co je k tomu vede. Kdokoli může zemřít, protože v dalším díle bude zázračně oživen, kdokoli může kohokoli zradit, protože v dalším díle mu bude odpuštěno, kdokoli bude kýmkoli zachráněn před jistou smrtí, bude na něj v další epizodě oním zachráncem spáchán atentát. A věřte, že v jsem v předchozí větě ani moc nenadsazoval... no dá se tohle ještě brát vážně? Jo a abych nezapomněl, neexistuje horší způsob jak uvést (ukončit) díl, než použít některé z Mohinderových mouder. Zoufalství to poslouchat... 4/10 Volume 4 - Fugitives: Tak už ke všem postavám pociťuji silnou nenávist a averzi. Jestli v další epizodě Bennet znovu čtyřikrát zopakuje, že se chová jako hajzl proto, aby ochránil svoji milovanou Clairinku, končím se sledováním. ()

3DD!3

Po pilotu jsem hodně příjemně překvapený. A taky dost zvědavý co se z toho bude klubat dál. Zatím nejzajímavější z jedinců se mi jeví ten časoprostorový japončík (tuším že se jmenuje Hiro) a ta kočka co ji hraje Ali Larter (za a) je to kočka, b) její schopnost vypadá zatím nej-nej-nej no nejdivněji? asi :-). O několik dalších dílů později... To co se dělo v pilotu bylo jen slabé kafíčko. První série HEROES nabrala od začátku neuvěřitelné tempo a díky povětšinou kvalitním scénářům si ho udržela až do konce. Skvěle napsané charaktery se podařilo výtečně obsadit a herci předvádí více než slušnou práci. Kringovi se navíc podařilo vybrat opravdu zajímavé schopnosti, kterými hrdiny vybavil a vyloženě si je užívá. Taky ví co by lidi rádi viděli a tak jim to ukazuje. Hlavním ale zůstává možnost ztožnění s postavami. Problémy, které řeší. Právě to je nejsilnější karta HEROES. Protože vás zajímá jestli Hiro dokáže změnit budoucnost, protože vás zajímá jestli se Peter naučí létat nebo později sebekontrole. Nebo dále se rozrůstající mytologie. Postavy, které nejsou tím, čím se zdáli být a události, kterým jste nepřikládali velkou váhu se stávají klíčové. Už teď se nemůžu dočkat druhé série a to ta první právě skončila. Druhá kapitola, vinou stávky scénaristů pouze jedenáctidílná byla, přiznejme si to, o dost slabší než vynikající první série. Rozjezd druhé řady jakoby kopíroval první díly té první. Jenže jsme přišli o moment překvapení, o nové hrdiny, o zavedené hrdiny a dokonce i o napětí. Čekal jsem víc a to asi myslím každý. Nicméně náhled do třetí kapitoly HEROES mě potěšil. Protože to, "že je On zpátky" pro mě mělo mnohem větší význam než celá druhá série. P:S: Radost jsem snad měl jen z elektrické Kristen Bell. Třetí kapitola, nikoliv řada, doslova vyrazí dech. Události nabírají obrátky, cesty časem sem a tam a do toho se ještě na scénu přichází pan Petrelli. Tomu prostě říkám využití potenciálu. Nově příchozí charaktery nevadí, ale nijak v paměti neutkví (až na výše zmíněného taťuldu) a díky séru se nakonci docela zajímavě zamíchaly karty třeba mezi takovým Andem a Hirem. Když k tomu pak přidáte situaci mezi dvěma hlavními bratry... no čekají nás zajímavé věci. P:S: Opravdu jsem si vychutnal dvojdíl se zatměním slunce, který vnesl do seriálu jedinečnou, netypickou atmosféru. Kapitola čtvrtá se vydává úplně jinudy než bylo naznačeno v první půli třetí řady. Všechno je najednou civilnější a obyčejnější. I když pak zase člověka mrzí ty nelogičnosti. Mohla z toho být 24ka se superhrdiny. Škoda. Mrzí mě, že Sylara zase odstavili stranou a poslali ho hledat taťku. Přitom jeho začlenění do hlavního děje vede k nejlepším dílům (v závěru je to hodně znát). Kdyby bylo jen na mě, přejmenoval bych seriál na SYLAR a na ostatní hrdiny se vykašlal. Uvidíme co nabídne další řada. Našlápnuto má zatím velice slušně. Pátá kapitola mě chytla za slovo, když jsem mluvil o tom, že by se seriál měl více věnovat Sylarovi a na začátku nám ho dokonce nabízí ve dvou verzích. Naštěstí se zvýšila i kvalita příběhů jiných postav (dokonce i Claire) a nový záporák Robert Knepper je opravdu dobrý, stejně jako celý nápad s karnevalem. Jsem zvědav jestli se dočkáme další sezóny protože ta malá ukázka znovu vzbudila můj zájem. () (menej) (viac)

Pumiiix

První série byla rozhodně lepší než druhá ;-) Já dávám plný počet hvězd, v každém dílu se odhalovaly nové a nové tajemství, seriál jel stále kupředu a nezůstával dlouho na místě, pořád se něco dělo a nebyl čas na nudu. Některé postavy dostaly více místa než jiné, mně to nevadilo. Nejlepší Peter, Sylar a ze začátku dost Hiro, časem docela omrzel. Druhou sérii postihla bohužel stávka, takže série neměla plný počet dílu. První ,,zhruba,, polovina byla dost pomalá a zhoršily se i triky. Druhá polovina byla lepší, nakonec 4* v Heroesech budu určitě pokračovat….už to není co to bývalo, kvalita šla razantně dolů. Snižuji na 3*. ()

Hild

Viděno zatím první dvě série. 1. Série: Velice dobré a originální téma s velkým potenciálem pro seriál. Samotnou mě seriál překvapil svou chytrostí. Seriál mě neuvěřitelně vtáhl již svou úvodní scénou, kdy stojí Peter na střeše budovy. Objevuje se zde spousta zajímavých myšlenek, především o evoluci, které rozhodně vedou k zamyšlení. Líbilo se mi, jak se postavy postupně proplétají, důležité je ale, že je to uděláno vážně chytře a logicky. Od začátku víte, že děj směřuje k velkému výbuchu v New Yorku a sledujete, jak se k němu postavy postupně dostávají. Hodnocení první série: 85% 2. Série: Nevím, ale tady už jsem začala mít strach, že ten skvělý potenciál stát se jednou kultovním seriálem se pomalu, ale jistě vytrácí. Slabý odvar první série. První polovina je celkem o ničem, nepochopila jsem třeba, proč Hira odsunuli úplně bokem od hlavní linky, podle mě to nemělo vůbec žádný význam vzhledem k seriálu. Druhá půlka se však zase hodně zvedla, i když už se zde objevují nelogičnosti, pořád se jedná o velice zajímavý seriál a závěrečná věta "I´m back" dostatečně naladila na třetí sérii. Hodnocení druhé série: 60% ()

• Sylar (Zachary Quinto) ke konci 3. řady získá schopnost měnit podobu. Vždy mění tvář, ale šaty zůstávají stejné. Později však mění tvář i šaty bez jakéhokoliv vysvětlení. (A7X92)
  • Podle webu TorrentFreak si v roce 2009 jednu z epizod seriálu stáhlo nelegálně z internetu 6 580 000 lidí. To bylo v tomto roce nejvíce ze všech seriálů natočených v USA. Toto číslo asi o půl milionu převyšuje průměrnou sledovanost seriálu na tamějších televizních stanicích. Na dalších příčkách v ilegálním stahování tehdy figurovaly epizody seriálů Ztraceni (od r. 2004) s 6 310 000 staženími, Útěk z vězení (od r. 2005) s 3 450 000 staženími, Dexter (od r. 2006) se 2 780 000 staženími a Dr. House (od r. 2004) se 2 590 000 staženími. (virus10)
  • Tvůrce seriálu Tim Kring chtěl dle svých slov vytvořit rozsáhlou ságu s mnoha postavami o tom, jak velký, děsivý a komplikovaný je podle něj svět, a o lidech, kteří s tím mohou něco udělat. Kring měl pocit, že policejní nebo lékařské drama nemá postavy dostatečně mocné na to, aby mohly zachránit svět. Přišel tedy s myšlenkou obyčejných lidí, kteří by v sobě objevili neobyčejné schopnosti, a přitom by byli na rozdíl od mnohých superhrdinů stále zakotveni v reálném světě. (JayCZ)

Budoucnost bude průměrná

Budoucnost bude průměrná

21.03.2008

Brett Ratner a Len Wiseman jsou jako bráchové. Oba rutinéři, kteří se vyšvihli na výsluní díky úspěšným, ale nikterak zázračným akčním sériím (Křižovatka smrti a Underworld), pak dostali šanci… (viac)

Resident Evil pokračuje

Resident Evil pokračuje

24.09.2007

le no tak, snad si nemyslíte, že vás chceme upozorňovat na aktuální třetí díl zombie vybíjené?! Ten už je v podstatě minulostí. Jistě, pro české a slovenské diváky ještě nějakou chvíli ne, ale… (viac)