Dexter

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Predloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, David Zayas, James Remar, C.S. Lee, Luna Lauren Velez, Desmond Harrington, Julie Benz, Christina Robinson (viac)

Recenzie používateľa zdenur k tomuto seriálu (13)

Dexter (2006)

Neuměl jsem si představit jak může vypadat seriál, jehož hlavní hrdina si libuje v zabíjení lidí. Pak jsem ho uviděl, pochopil a oblíbil si ho - oblíbíte si ho taky. Normální masový vrah. Většinou se mi u seriálů, které mě takhle "chytnou" stává, že se mi na začátku další série totálně zhnusí. Dexter mě ale příjemně potěšil a druhá série mě neodradila... to už o něčem svědčí. ()

Dexter (2006) (S01E01)

Úvod chladný jako psí čumák, stejně jako charakter hlavního hrdiny. Nejde si nezamilovat dokonalé hudební podkreslení. Finální otevření hlavní zápletky mě sice nijak neuzemnilo, ale svůj účel pilot splnil. ()

Krokodýlí slzy (2006) (S01E02)

Děj se už v druhém díle začíná mírně větvit, a to včetně flashbacků z minulosti může být pro někoho dosti matoucí. Z těchto důvodů jsem si musel tento díl dát na dvakrát a asi i kvůli tomu jsem se u konce přestával orientovat ve jménech. Rozhodně ale nedoporučuji seriál z tohoto důvodu zatracovat a dát šanci minimálně celé sérii. ()

Nevinné mládí (2006) (S01E03)

Tento díl mi přišel strašně pohádkový, hlavně co se rodinné linky týče. Všechno je v takovém krásném zamlženém oparu. Naopak Dexterovy začátky jsou až překvapivě morbidní. Hlavní zabiják v tomto případě strašný řepák spíchnutý horkou jehlou. Celkově podprůměr. ()

Pomocná ruka (2006) (S01E04)

Škoda, Halloweenský díl šlo podle mě využít kvalitněji. Celkově šlo o hodně nudný díl. Nejzáživnější linkou tak zůstává Angelův výběr prstýnku. ()

Americký sen (2006) (S01E05)

Linka s imigranty se sice může zdát krapet mimo, ale dává předzvěst něčemu většímu. Za mně poslední díl před definitivním propadnutím kouzlu Dextera. ()

Vráceno odesílateli (2006) (S01E06)

Děj se pomalu prohlubuje. První velká Dexterova zkouška nastává právě teď. Není to sice úplný odvaz, ale napětí z rozuzlení se tady drží do poslední chvíle. ()

Okruh přátel (2006) (S01E07)

I když se dívám na Dextera už podruhé, pořád mě mate. Je tady tolik maličkostí a tolik věcí, které jsou jinak než se zdají, že nad tím žasnu jako poprvé. Největší esa sice teprve přijdou, ale i teď se musím smát sám sobě jak jsem naletěl. ()

Cvokař k večeři (2006) (S01E08)

Pokud si někoho nezískal seriál ani po této epizodě, nemá podle mě cenu se zahazovat s dalšíma. Grand finále s vrahem z chlaďáku je mrazivé až až. ()

Táta to ví nejlíp (2006) (S01E09)

Díl pomalu odkrývá Dexterovu minulost. Linky ostatních charakterů zde působí dost nuceně. Vztah mezi Dexterem a Rudym se znamenitě vybarvuje, až jsem se kolikrát musel pousmát. ()

Vidět rudě (2006) (S01E10)

Famózní scéna na místě činu v hotelu a rozuzlování toho, co se stalo v minulosti. ()

Volání krve (2006) (S01E12)

K plnému hodnocení chybělo málo. Zkazily to různé momenty, u kterých jsem kroutil hlavou s myšlenkou "až moc velká náhoda". Balonkové finále tomu taky moc nepřidalo. Každopádně rozuzlení a hlavně shledání u rodného domu; jeden z nej momentů. ()

Náš otec (2008) (S03E01)

Série začíná dost opatrně. Nedává tušit co se bude dít a jakým stylem se bude děj vyvíjet. Závěr dává tušit, že kromě záporáka se tentokrát bude vyvíjet i Dexterův svět. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Minulý týden byla oznámena fúze mezi stanicí Showtime a streamovací službou Paramount+, obojí patří pod Paramount Media Networks, takže v praxi to bude znamenat jenom více sdruženého obsahu na jednom… (viac)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021