Dexter

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Predloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, David Zayas, James Remar, C.S. Lee, Luna Lauren Velez, Desmond Harrington, Julie Benz, Christina Robinson (viac)

vojtik

Seriál, který vás donutí sympatizovat se sériovým vrahem. Kvalita s přibývajícimi řadami neklesá a nesmyslně neopakuje motivy. Každá série má svůj uzavřený příběh - jediné co se vyvíjí jsou samotné postavy, které nemají v seriálové škatulce obdoby. Představitel hlavního hrdiny Dexter Morgan drží tento seriál stejně jako kosti drží naši postavu. Děj to zase zpevňuje a zkrášluje jako člověčí maso vyplňuje naše tělo. Celkové lidské tělo je stejně umělecky oslavováno jako tento seriál. A Dexter Morgan vám ukáže jak jej naporcovat do uhlédných sáčků. ()

JohnVodka

Po dvou sériích jsem nemohl jinak než za plný počet. A to jsem si myslel, že krimi seriál mě už nemůže nabídnout nic nového. Bože jak jsem rád, že jsem se mýlil. Po shlédnutí páté řady jsem se jen utvrdil v tom, jak chytře a nápaditě je stavěna nejen postava Dextera, ale celý jeho příběh od kolébky až (třeba jednou) do hrobu. Jennifer Carpenter občas na můj vkus trochu přehrává, ale je to výborná herečka. V seriálu bych nečekal takový talent. ()

BaronX

Neobvyklý seriál se zajímavým hlavním hrdinou, zábavné a svěží, něco tomu však ještě do dokonalosti chybí - možná se toho dočkám ve druhé sérii. Zatím 80% Druhá série ještě zajímavější než ta první, odhalení Dextera je častokrát na vlásku, brilantní 100%. Ve třetí znatelnej pokles, až konec to vytáhl na 70%. Ve čtvrté na Dextera příliš mnoho chyb, co se s tím chlapem děje, leč Trinity vytáhl hodnocení na 80%. Co teď??? ()

RajCZitko

Docela slabý seriál. Přijde mi možná trochu chytlavý stěžejní příběh, ale jinak je každý díl utrpení a nuda fakt silného kalibru ()

chicab8

Dexter je seriálové unikum, o přízeň diváctva bojuje silnými zbraněmi, hlavní myšlenka - život masového vraha, který je náhodou i policejní konzultant a odborník přes krev - geniální; hlavní hrdina je více než charizmatický a člověk snad ani nemůže jinak, než mu fandit, morální dilema se tedy nekoná; prostořeká policajtka s dobráckým srdcem jako vrahova sestra, to všechno podpořeno zázemím kvalitních kolegů, osobností s velkým O; zajímavé případy se jen hrnou, pomalu (ne však příliš) se rozplétající záhady stále ještě nenudí, snad nebude nadcházející sezóna (už pátá) zklamáním. ()

LakiyL

Napínavý seriál kde vrah je tým dobrým pretože vraždí vrahov :D ...Znie to hlúpo ale Dexter je srdcová záležitosť. Má skvelý dej a zápletku. Je to jeden z mála seriálov kde s kľudným svedomím môžem prehlásiť, že je jedno ktorú sériu človek pozerá, kvalita neklesne ani o kúsok, dokonca seriál napreduje. ()

Alojs

Michael C. Hall se pravděpodobně už nikdy nezbaví vizitky „Toho, co hrál Dextera". Tvůrci pracují s jeho postavou ukázkově. Nevnímají jej coby neměnný element, ale jako tvárnou lidskou odrůdu. V tomto směru je silně nápomocna Dexterova neblahá minulost. Co se tempa týče, seriál zrychluje jen výjimečně a častokrát zavlažuje diváka „pouhými“ ironickými průpovídkami. Důležité posty zastávají vedlejší figurky a jejich mini osudy, rozehrávané v bezprostřední blízkosti jednotlivých případů. Ať už se jedná o nevraživého seržanta Doakse, nevlastní sestru Debru, nebo o přítelkyni, jejího exmanžela a sexy patronku z docházek závisláků. *** Dexter si zkrátka vyšlapal vlastní cestičku. Vystlal si ji igelitem a zkrášlil krvavým štětcem. Zvrácená to variace na téma „DROGA“ a „ZÁKON VE VLASTNÍCH RUKOU“. Seriál překrucuje pojmy jako hrdinství a spravedlnost, ba co víc - troufá si manipulovat se samotným divákem a nutit jej k takovým otázkám jako: „Komu to, sakra, fandím?!“ Seriál se rovněž zdráhá podbízivé recyklace sebe sama. Druhá série navazuje plynule na konec té první - přesto nás míjí notoricky známé formule. Tvůrci přitvrzují, bortí Dexterovy kodexy a příkladě se řídí dle hesla: „Když se sere, tak se sere.“ ()

crjules

Tak pozor! :) Nepamatuji se, kdy me nejaky serial takhle prikoval bedne.Po ctvrte serii ktera byla o nervy, uz hlasam naplno, ze Dexter je pecka a tusim, ze po konci pate serie mi bude chybet. Nepamatuji si , ze jsem nekdy volal ostatnim s dotazem " videls to?!!" a rozebiral kazdy dil , co se mi libilo, kdo me tam stval a jak asi to bude dal. Zacalo to tak , ze jsem pustil prvni dil (vyborne natoceny-seznami vas se vsim a v druhem jste uz naplno v deji) a podlehnul. Dej, prostredi, humor a jednotlive postavy Batisty, Masuky, Doakese , pak Lila ...... sakra , to stoji za to!!! ()

qvark

Věru nerozumím americké kultuře, kdy se v televizi skoro nesmí objevit člověk kouřící cigaretu, ale dýchánek masového vraha je ukázán ve vší detailnosti...teď samozřejmě přeháním (s tou cigaretou), nicméně průměrné množsví krve použité na jeden díl určitě překračuje průměrnou denní spotřebu tekutin....stejně tak jakákoliv snaha tvůrců ospravedlnit jednání hlavního hrdiny je pro mě naprosto zvrácená....ale abych jen nekritizoval...dramaturgická skladba a herecké výkony jsou určitě tím pozitivním, co vás přes prvotní otřes přitáhne minimálně k prvním dvěma sériím. ....přijatelnější pro mne z výše uvedených důvodů je spíše ta druhá, ve které ubyde červené barvy a náznakově se objeví odlehčující scény s Dexterovým protejškem v podobě agenta FBI...Díky tomu, že filmový Dexter je od knižního (hraniční schizofrenie ) polidštěn (pokud si lze takový posun v jeho případě vůbec představit ), nastávají ve třetí poměrně nudné sérii bizardní rodinné situace,ve kterých si Dexter jako vraždící monstrum odskočí někoho rozkouskovat podobně jako když si jde obyčejný chlap odpočinout od citově labilní manželky do hospody na pivo....tohle polidštění je pro mě to hlavní mínus, protože podobně jako v jiných kriminálkách se při řešení případů zdůrazňuje nepopiratelnost vědecké analýzy..nikde se ale i přes postupně odkrývající Dextrovu minulost nevysvětluje, jak k takové kombinaci mozkových pochodů přišel...ve výsledku to totiž vyznívá, že když si v dětství sednete do kaluže krve, tak se z Vás stane citově chladný jedinec s nutkavou touhou zabíjet.... ()

Astrebleue

Jeden kamarád mi Dextera doporučil a já na to: hm kriminálky a děsivý věci, to neni pro mě. Ze zvědavosti jsem se podívala na první díl. Nebylo to úplně špatný, ale nezaujalo to příliš. A pak si říkám, co tomu dát šanci...No neměla sem to dělat, teď ve volných chvílích nedělám nic jinýho než sleduju a sleduju. Takže bacha na Dextera, je děsně návykovej a úžasnej. Miluju ty temné struny na které svým charakterem a úžasně charismatickým hlasem Dex hraje. ()

Armageddon

U mňa momentálne asi najlepší seriál. Michael C. Hall v ňom exceluje až ma mrazí v kostiach. Výborný scenár a vývoj deja aj keď som si myslel že po prvých 2 sériách už nemá čo ponúknuť. Avšak opak je pravdou, dej naberá na obrátkach. Má množstvo výborných charakterov, predovšetkým Dextera ale aj jeho sestru Deb, ktorá má vždy pikantnú nadávku a Masuku, ktorý vie vždy niečo povedať k veci. Výborné hlášky, výrok Jordana Chasa je môj obľúbený. Tick, tick, tick, that's the sound of your life running out. ()

rottik-cb

Živě a s úsměvem vzpomínám na zděšení svojí dobré kamarádky, když jsem se jí svěřila, že koukám na seriál, kde je hlavní (a kladnou) postavou masový vrah a vřele jí ho doporučovala. Samozřejmě na Dextera potom začala koukat taky :) Plusy tohoto seriálu: celková koncepce, zajímavý námět, sympatický herec v roli Dextera, jeho suché hlášky a otázka, na kterou si divák chtě nechtě musí odpovědět: Je vražda vraha morálně obhajitelnější než někoho jiného? Plné hodnocení za první 3 série, ale slyšela jsem, že další jsou snad ještě lepší. ()

freyinec

Po slabším rozjezdu to na mě Dexter vybalil v celé parádě. Dechberoucí seriál, který mě přikoval k obrazovce jsem již několikrát zkouknul dokola a stále mi má co nabídnout. Vrcholem je pro mě čtvrtá série, naopak nejslabší je ta nejnovější, pátá, jinak si Dexter udržuju extra standart a jen tak se od něj neodtrhnete...Btw dabing na Coolu není uplně špatnej, ale stejně doporučuju originální znění, kde vás ohromí C.Hallův hlas. ()

DENIROSIS

**** za 1.sérii. ***1/2. za 2.sérii. ***1/2. za 3.sérii. ***1/2. za 4.sérii. *** za 5.sérii. *** za 6.sérii. *** za 7.sérii. *** za 8.sérii.(2,99). ()

merlinovic

Dexter, je forenzení specialista přes krev. Jeho matku zabili v jeho dětství a on strávil dlouho dobu zavřený s její mrtvolou a obklopen její krví. Toto ho změnilo a není schopný cítit emoce. Má potřebu zabíjet, kterou usměrňuje jeho otec ... tak aby lovil a zabíjel jenom zločince. Tak nějak je to prezentováno divákovi, ale časem se tato představa chladnokrevného vraha ve službách dobra trochu rozpadne. Skrz každou sérii se hledá jeden seriový vrah a přitom se řeší obyčejné případy. Mám dost výhrad ke kýčovitosti, občas primitivnímu ději a absurdním zvratům které působí jako by se děj vymýšlel při točení série. Celkově je to dobře dívatelný seriál, který vás bude bavit. Přijde mi nadhodnocený. ()

louski

Tohle mi neodmyslitelně přirostlo k srdci. Nikdy jsem nezažil tolik emocí a napětí při sledování něčeho. Vrahnoun a psychouš ktérého musíte mít rádi! ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Minulý týden byla oznámena fúze mezi stanicí Showtime a streamovací službou Paramount+, obojí patří pod Paramount Media Networks, takže v praxi to bude znamenat jenom více sdruženého obsahu na jednom… (viac)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021