Dexter

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Predloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, David Zayas, James Remar, C.S. Lee, Luna Lauren Velez, Desmond Harrington, Julie Benz, Christina Robinson (viac)

chmíří

Nejlepší seriál poslední doby a narozdíl od ostatních žádné umělé natahování, ale přímý tah na bránu!! Jěště doplním po dokoukání druhé serie, že to je asi jediný seriál u kterého doufám v další sérii, a to už něco znamená!!!Třetí série a pořád něco co nemá obdoby věčina seriálů časem ztrácí dech, ale Dexter ještě přídává pod kotlem, opravdová bomba...Tak i když s přibývajícími sériemi trochu ztrácel dech pořád se drží hodně na špici. A i přes slabší poslední sérii mě poslední díl docela dostal tohle byla krásná rozlučka! Budeš mi chybět Dextere! ()

BluT

Po pár dílech zatím maximální počet hvězdiček. Příběh je trochu natahovanej zbytečnejma scénama, ale jinak jsou všichni (vlastně skoro všichni, Lauren Vélez je dost nudná) herci sympatický, děj krutej a o to tady jde. P.S. Úvodní scéna s Dexterem na začátku každýho dílu je úplně skvělá! P.P.S. Po shlédnutí celé první série musím říct, že Dexter je unikát a "must see" záležitost. Go, Dexter, go! 95% P.P.P.S. Druhá série je snad ještě lepší než první. Dexter dokáže v každém díle ohromit, přijít s něčím novým a dokonale zaujmout a vtáhnout do děje. Takhle jsem se u seriálu, a snad ani filmu, necítil hodně dlouho. Prostě jsem seděl celej napjatej a čekal co se stane dál. Zatím je to pro mě asi nejlepší seriál poslední doby spolu s HIMYM. 99%P.P.P.P.S. Třetí sérka má slušnej rozjezd, ale zatim na druhou ni první nemá, uvidíme, co nabídne dále. P...P.S. Nakonec celá třetí sérka vyzněla fakt o něco hůř než první dvě, ale furt je to výborná záležitost. 94% ()

Ivusha

Když mi o něm kamarád řekl poprvé, tak jsem nechápala... Jak se může koukat na seriál, kde je hlavní hrdina vrah a ke všemu mu fandit?! Teď už to chápu. Velice dobře.:-) Zamilovala jsem si Dextrův cynismus a sprostou Deb... A mé nadšení stále stoupá - díky bohu za třetí sérii! ()

Dargel

Fakticky originální námět seriálu. Sériový vrah, který je vlastně "hodný", to mě vážně dostalo :-D Uvidíme jak tvůrci naloží s touto velmi zajímavou myšlenkou. Morální hranice se téměř stírají a nevím jak vy, ale já když vidím jeho další vraždu, tak si říkám, že to je vlastně v pořádku. Možná by bylo dobré věřit na Dextera, který vždy potrestá jen zlé a hříšné lidi. Ne v životě posmrtném, ale klidně zítra. Žádné smlouvání, žádná lítost, žádné pokání. Nemusím se bát, že by Dexter změknul, když se jeho oběť rozpláče. Na to totiž on nehraje. Jednou jsi něco udělal, tak to už nevezmeš zpátky. Měl sis to rozmyslet předtím. Jo jo, nekdy (poslední dobou) bych chtěl být jako on. City a pocity člověka tak vyčerpávají... ()

divak84

+ každý díl má svoje napětí, většina dílů má své logické a přitom minimalně solidní ukončení. dale se mi libi že i tento díl má "pouze" 13 dílů na sezonu. aspon se nic nudně nenatahuje. tento styl bych uvital již davno třeba u prison break a v dnešníc hdnech třeba u flashforward, který jsem (a udělal jsem dobře) zabalil po 5 dílech . dexter je rozumně a logicky zamotaný. je to prostě špička ve svém žanru (btw by mě zajimalo v jakem čase je vysilam páč v prvních dvou řadách hlavně díky doaksovi je tam same motherfucker, fuck apod. :D) - budu ted trochu povrchní, ale co, aspon se vykecám. dexter je první seriál, který se mi líbí uplně ve všem, ovšem zažitek mi kazí celá řada postav. debra (ošklivá, hrající si na něco co není, a mluví jako by měla v puse litr slin, kdyby se tu dal dát link tak přímo jedna scéna ve druhé řadě je fakt naprosto trapná jak řekne jedno slovo, které ji vubec není rozumět kvůli její držce. obě šéfky oddělení jsou tež troubelíny.. první se chovala jako děcko (při zahýbání jejího boyfrienda) ta druhá je zase ošklivá že nechapu toho herce že si s ní lehl do postele a libal se s ní ... batista - uáčkující ikdyž sympaták, tak mu jeho roli nevěřím ani trocha (včetně debry podle mě nejhůř zvoleni herci) .. a konečně dexter. on často mluví jako by byl v rauši, často jeho komunikace (hlavně když leží) je pouze v podobě šepotu což vyloženěn nenavidím . všimněte si, že dnešním fenomenem v usa seriálech je, že herci z 60% jiakoby šetřili své hlasivky (jakoby nastartovala nějaka nová moda v hollywoodu). vyjímkou není ani dexter. většina dialogů v klidne atmosféře je v podobě něco mezi šepotem a normalní vyškou tonu hlasu. taky si to u mě dexter posral svým románkem s tou odpornou a odporně mluvící anglánkou ..... na ukor sympaticky a (někdy až přiliš) starostlivé Rity. SPOILER: jeden z těch co mi nevadili byl Doakes, velice mě mrzí jeho smrt a dvojnasob že to udělala ta odporná anglánka... ale co, má se hodnoti hlavně děj až poté herci jak hrají a až poté napsané postavy, aspon tak vidim ja svuj žebříček.. když zkousnu postavy mám v dexterovi hodně silný seriál. který NELZE (kvalitou) srovnávat s HEROES jak tady někdo napsal. to je naprostý nesmysl.. heroes s vjímkou možná 5 dílů nesahají dexterovi ani po skalpel ()

ryoga

Tento seriál sledujem s obrovskou chuťou a záľubou..je to totiž seriál ktorý chytí a nepustí.Všetky časti tak bravúrne do seba zapadajú a nenechajú diváka nudiť sa... Momentálne som na tretej sérii, ale najviac ma zatiaľ dostala druhá séria v ktorej nechýbalo veľa a Dexterov Dark passenger bol takmer odhalený...Dexterovo temné tajomstvo odhalila a aj ukončila druhú sériu pekná Jaime Murray s ktorou však aj Dexter musel skoncovať :-)) Koniec štvrtej série bol pre mňa doslova šok a oči pre plač! a už aj tu máme konečne piatu sériu na ktorú som sa tak tešil... Najnovšia - 6.séria vychádza 2. októbra 2011 ()

korndaddy

Dexter je sympaťák. Sice trochu zvrácenej, ale přesto sympaťák. Vždyť to myslí dobře a pomáhá vlastně společnosti. Sem tam to trochu posere, ale to je hold život sériového vraha. To si nevybere. Každopádně seriál, jenž přišel s něčím novým. Kdy obdivujete vraha. To se tak často nevidí. V každém případě dávam plnej počet, Dexterovi držím palce a tvůrcům taktéž. ()

Kacula24

" Dexter, Dexter, viděli jste včera Dextera? Tyjooo, nemůžu se dočkat dalšího dílu.., už jen 2 dny a vyjde novej díl Dextera... Zejtra nikam nejdu, dávaj Dextera... " Dlouho jsem tomuto náporu odolávala, ale nakonec mi to nedalo. Po shlednutí 1. série se ale ptám, co je na tom tak úžasného. Pro mě další Kriminálka Miami. ()

Nassau

Po první sérii tomu prostě méně dát nemůžu. Je to něco tak neskutečnýho, že zase po dlouhé době budu mít co doporučovat, protože to se musí vidět. Dexter JE originální a dnešní detektivní příběhy v různých kriminálkách mu prostě nestačí. Důvodem je totiž silný příběh, rozuzlení, zpracování, herecké obsazení a v neposlední řadě i skvělá hudba. A ty úvodní titulky? Už když jsem je viděl poprvé, tak jsem věděl, že nemám co dočinění jen tak s něcím. (90%) Update: Po pár sezónách musím jen konstatovat, že úroveň poklesla, ale seriál je to i nadále výborný. (85%) ()

dason

Uvazujem ci uz niekedy bol serialovo vymysleny tak inteligentny clovek ako je Dexter. Uznavam ze serial ma genialnu myslienku to dokonca aj po piatej serii. Bravurny vykon Michaela C. Halla. Vyzera fakt ako seriovy vrah. ()

misstake

První seriál od dob Twin Peaks, na kterém jsem se stal závislým. Asi budu potřebovat nějakou Lilu, ať mi se závislostí pomůže... ()

Jane18CZ

Pokud bychom se za každou cenu snažili zkritizovat tenhle seriál, povedlo by se to snadno, přesto je Dexter velmi kvalitní a svůj post mezi nejlepšími seriály si opravdu zaslouží. Je originální, má sympatické hlavní postavy (mezi mé nej patří hlavně Deb Morgan), výborné zpracování, skvělou kameru, dialogy, zápletku, umí šokovat.. Dexter za ten strávený čas prostě stojí! ()

Ragdoll

Po dlouhém váhání, jestli mám nebo nemám začít Dextera sledovat, jsem konečně zapnul první díl. A pak ještě jeden. A pak další. A pak... no... tohle by mohlo pokračovat ještě dlouho. Prostě opravdu lahůdkový seriálek se skvělými postavami, nečekanými a napínavými zvraty a epickým soundtrackem, jehož potenciál si získá každého filmového fanouška. Tonight’s the night. 95%. ()

Mistickzz

1. Séria: 79%, 2.Séria: 87%, 3.Séria: 84%, 4. Séria: 90%, 5. Séria: 90% Nemám rád krv, mám rád Dextera. Svojou charizmou vás dostane a aj keď by logicky mal byť záporná postava, vy ho tak proste nemôžte vnímať. Tento krimi, čiernym humorom ladený seriál sa veľmi zapáčil a pomaly sledujem časť po časti a nasávam atmosféru, ktorú tento seriál strieda z humornej na depresívnu. ()

Jaccobos

Je tam mnoho dobrých prvků, a ještě je to víc, než suma částí... Přesnost Sherlocka Holmese, nepřítomnost emocí (která na druhou stranu zvýrazňuje jejich úlohu v životě), síla vůle (když se Dexter drží, aby nezabíjel), hodně pochybná morálka (dovolující mu zabíjet a "přežít"), jeho touhy a starosti, příběh odcizence od společnosti, život dvou tváří, podmanivá hudba, krásná Florida...mohl bych asi psát ještě dlouho. Viděl jsme první sérii a je to dobrý seriál - zajímavý především svou psychologií. DRUHÁ ŘADA Takže viděl jsem už i druhou řadu a bezchybný přesný Dexter se stává o něco více pochybovačným, přemýšlejícím - lidským. Objevuje se tu problém (zprvu vystupujícím pod domněnkou "řešení"), který má jméno Lila. Jak říká Dexterova sestra bílá chodící mrtvola. Ta rozkýve Dextera spolu s tím, že celá Miami Metro a FBI jdou po něm jako "řezníkovi ze přístavu". Nicméně touto patálií prochází a nastává renesance jeho zabijáckých choutek.TŘETÍ ŘADA Není tak dobrá jako přechozí dvě. Ale je zde nejzajímavější problém, který se sice řeší i v předchozích řadách, nicméně až tady (v té třetí) vyplouvá na povrch jako hlavní téma. Jde totiž o téma přátelství - a to Miguela Prada a (koho jiného, než...) Dextera Morgana. Příběh o důvěře, zradě, zjištění nutné osamocenosti po celý život. To jsou témata, která vedou tuto řadu. Nový detektiv Quin je výbornou vsuvkou - těším se na další pokračování. ()

Sajuska1991

Nikdy bych o sobě neřekla, že můžu mít ráda sériové vrahy. O co víc - já ho žeru, plameňáčka jednoho ! Učaroval mi, ta jeho bezcitnost a přesto v tom je něco, co nabudí. Bravo Showtime ! ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Minulý týden byla oznámena fúze mezi stanicí Showtime a streamovací službou Paramount+, obojí patří pod Paramount Media Networks, takže v praxi to bude znamenat jenom více sdruženého obsahu na jednom… (viac)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021