Dexter - Série 2

(séria)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, 2007, 10 h 34 min (Minutáž: 49–56 min)

Tvorcovia:

James Manos Jr.

Kamera:

Romeo Tirone

Hudba:

Daniel Licht

Michael C. Hall, Julie Benz, Jennifer Carpenter, Erik King, C.S. Lee, David Zayas, James Remar, Mark Pellegrino, Glenn Plummer, Devon Graye, Max Gail (viac)

Když je v přístavu na dně moře nalezeno 18 rozporcovaných těl, policejní oddělení v Miami a FBI zahájí masivní pátrání po muži, kterému média říkají Řezník z přístavu. Dexter je do případu velmi zapojen, vzhledem k tomu, že těla, která našli, jsou jeho oběti. Dexter má plné ruce práce, aby zahladil všechny stopy. Zvlášť, když má za patami podezřívavého kolegu Doakse. (CinemaRanger)

hrumsrt

Pokud to porovnám s první sérií, tak se prostě neubráním tomu, že kvalita šla dolů (a bohužel někdy výrazně). Je otázkou, co je hlavní dějovou linkou ? Lilah (Jaime Murray) to hraje skvěla, až si snad nedovedu představit někoho jiného. ALE nevím čím to bylo, ale Rita mě opravdu štvala, no a v zápětí Lilah tomu nasadila zcela jinou laťku - za mě snad Dexter někdy najde někoho k němu lepšího. Brilantní je tentokrát James Doax, který šlape Dexterovi na krk, jak to jen jde. Jejich rozhovory v závěru série byly asi to vůbec nejlepší, co nám 2. série nabídla. Je mi přeci jen trošku líto Marií Laguertové, která měla vlastně pravdu, snažila se pomoc příteli, jen prostě Dexter vystavěl přesvědčivější lež. 95% ()

Dzoumen

Vau! Dextera musím hodnotit pouze kladně, protože je to geniální seriál, ale to už jsem říkal v 1. sérii. 2. sérii jsem si užil o trošku víc. 2. série byla víc napinavější a lépe propracovaná. Kdyby to někoho zajímalo SPOILER: umřou 2 postavy v této sérii. 97% ()

AndrewNewman

Opäť kvalitná šou, počas ktorej mi začala byť sympatická hlavne postava Debry. Niet tu veľmi čo vymýšľať, tentokrát si tvorcovia posvietili na samotného Dextera a aj keď niektoré jeho chyby či úkony boli nie až tak premyslené, stále sa na to veľmi dobre pozeralo. No a finálna momentka, v nej sme sa dočkali azda najväčšej satisfakcie v Dexterovom štýle. Chýbalo mi však väčšie lákadlo do 3. série a takisto to finále pre mňa skôr nastalo v predposlednej, než v poslednej časti. V rámci kriminálok je to však neskutočný nadštandard, konkurujúci aj nedostižnému Sherlockovi od BBC. ()

Sashmen13

A konzistentní pokračování, jedna věc co se mi obzvlášť líbí, vždy je 4+ příběhů, které se pararelně odehrávají, takže i když nás něco zajímá méně, pořád se těšíme třeba na vývoj jiné události. ()

pallok

V druhej sérii z Dextra urobili trošku hlupáčika, spomalil reakcie, hľadá slová, priblblo sa díva na ľudí okolo seba. Verím, že to všetko je len prefíkaný kalkul na diváka, že sa v závere série zbaví svojho nepríjemného tieňa ktorým je brutálny pes James Doakes, a že ho nahradí niekto ešte lepší, brutálnejší. Dextre, držím Ti palec! 95% ()