Harry Potter a Polovičný princ

• Česko Harry Potter a Princ dvojí krve (viac)

Návrat Lorda Voldemorta zapríčiní vo svete kúzelníkov spúšť. Harry (Daniel Radcliffe) má podozrenie, že nebezpečenstvo číha priamo v Bradaviciach, ale Dumbledor (Michael Gambon) sa sústredí na prípravu poslednej bitky, ktorá sa blíži. Potrebuje, aby mu Harry pomohol rozlúsknuť dôležitý kľúč, ktorý vedie k rozuzleniu Voldemortovej obrany. Rozhodujúcu informáciu však pozná iba bývalý profesor Horác Kriklan. Medzitým útočí na študentov ešte úplne iný nepriateľ  – ich tínedžerské hormóny. Harryho dlhodobé priateľstvo s Ginnou Weaslyovou (Bonnie Wright) prerastá v hlbší cit, ale v ceste stojí jej priateľ, Dean Thomas, nehovoriac o jej veľkom bratovi Ronovi (Rupert Grint). Lenže Ron má svojich starostí dosť s romantickými pletkami – Lavender Brownová nešetrí svojou láskou k nemu a Hermiona (Emma Watson) v ústraní žiarli, ale je rozhodnutá neprejaviť svoje city za žiadnu cenu. A k tomu všetkému ešte čokolády napustené nápojom lásky, ktoré skončia v nesprávnych rukách a všetko úplne zmenia. (TV Markíza)

Eldrick

Tenhle potterovský díl je s prominutím o hovně a nic kromě !SPOILER! smrti Brumbála (kterej vypadá spíš jak Gandalf) se v něm nestane. ()

Huntelaar

Ani po pár dnech (a uležení v hlavě) se mi nezdájí adekvátní kritické ohlasy, které si tady pročítám. Knihu jsem si ještě nečetl, ale zrůzných zdrojů jsem se dozvěděl, že i Ona je po dějové stránce Nic-Moc. To že si tady lidi stěžujou, že se to strašně podobá "blbým" romantickým komediím mě taky baví. Co asi tak čekat od filmu odehrávajícího se na "střední škole"? Že se takovým scénám a situacím vyhneme. A tak se spíš nemužu zbavit pocitu, že nám tímto měli postavy ukázat za který tým tzv. kopou a že je to jen předehra před grandiozním finálem. A taky že Princ dvojí krve bude doceněn až zpětně stejně jako Skrytá hrozba a Klony útočí s ohledem na Pomstu Sithů. PS: Pro mě nejlepší hudební doprovod z celé Potterovské série. PPS: Při dalším pokusu mě to nějak nechce pustit. Jdu o hvězdu výš. PPPS: Tak se to Klovesovi po dlouhých letech snahy podařilo. Děvet let usilovné práce, kdy sám sobě kopal díru a mě podprahově přesvědčoval, abych zkusil i předlohu. Jeho motácký velice volný přepis je vetchý jak domeček z karet a je pro mě největším mínusem. Děvet let (krom Pětky) proškrtávat předlohu takovým způsobem, že je jeho scénář myšlenkově na hony vzdálenej od toho, co měla J.K.R. v úmyslu. Chraň ho bůh, jestli s takovým šitem vyrukuje i u dvojnásobné stopáže. ()

Genryuusai

Šestý díl, šestý učitel obrany proti černé magii. Ale tentokrát už opravdu změna, protože to je Snape. Co se ale nezměnilo, že učitel černé magie se ukáže jako zloduch... Potter nasazuje známou taktiku, udělat před finálem zloduchy nemožně silnější než síly dobra, aby diváci mohli cítit tu beznaděj. Na mě to ale vůbec nefunguje, protože ani zloduši (natož dobro v podání Brumbála) v tomhle filmu nepředvedou žádnou promyšlenější akci hodnou zapamatování. Asi nejslabší díl série, což je možná dáno tím, že jsem to nečet. Pochybuju ale, že by se můj názor nějak výrazně změnil i kdybych to čet, vzhledem k tomu, že u fantasy mám rád nějakej ten děj a ten to drasticky postrádá. ()

GILLWANDER

Kvalita síce oproti predošlému dielu klesla no opäť sa máme na čo tešiť. Hlavný hrdina bude mať zase problémy, z ktorých ho neraz musí zachrániť mágia. 75% ()

Linda.csfd

Od prvního dílu se veškerá moje pozornost soustředila na Snapea. Od vězně z Azkabanu žeru taky Lupina a od Fénixova řádu Nevilla. Harryho a Hermionu nemám ráda od začátku, takže tam se nic nemění. Škoda, že jsou to hlavní postavy. No a Brumbál mě přestal bavit právě u Prince dvojí krve. Fakt super tajnůstkářská povaha. Až mi připadalo, že mu dělalo vyloženě dobře, když všem všechno tajil a nikomu nic (moc) neprozrazoval (v podstatě ani Harrymu toho moc nepředal). Sem tam něco naznačil a teď se jim z obrazu posmívá, že nikdo nic nechápe. Tolik neoblíbených postav pohromadě, až se divím, že to ještě čtu a sleduju. Při čtení knihy mi bylo líto, že se soustředí jen na tlachání a vysedávání ve školních lavicích a u krbu ve společenské místnosti ZATÍMCO kolem se toho děje hrozně moc (což ale kniha nesleduje). Například Malfoyův boj s vlastním úkolem či Brumbálovo výlety. Film mne do tohoto dění nechal nahlédnout za což jsem vděčná. Závěrečný Malfoyův a Snapeův odchod mi v knize připadal úplně epickej, film mi ale husinu nenahnal. ()

Tyckin

Jednoznačně nejslabší díl celé série. Občas jsem měl pocit, že sleduji komedii o randění a láskách mládeže, jen v kouzelnickém prostředí a občas ty vztahovky byly proloženy něčím jiným aby se neřeklo - ukrutně dlouhé, prázdné, nezábavné a nudné. ()

Katarine

Mírné zklamání. Po vynikajícím 5. díle (Fénixův řád) přichází něco jako romantická komedie. Přiznávám, že jsem se bavila u vtipných scén a ty hororové byly taktéž vynikající a perfektně podbarveny zajímavou hudbou Nicholase Hoopera, ale těch romantických scén bylo až příliš a byla jim jakoby věnována největší pozornost, což mě dost mrzelo. Jinak perfektní herecké obsazení (malé a přesto tak důležité role dětské a pubertální podoby Voldemorta byla svěřena rozhodně správně do rukou Hero Fiennese-Tiffina a Franka Dillanea), celková výprava bez chybičky a je jen dobře, že David Yates přebral režisérské žezlo už od Fénixova řádu a dotáhne jej až do konce k 2. pokračování Relikvie smrti. ()

Cl3ricK

Pro mě velké zklamání. Jakožto fanoušek Harryho Pottra jsem čekal od šestého dílu více, než jen jakousi romantickou ptákovinu. To, že byla přidána scéna s Doupětem mi nijak nevadila, ale absence většiny vzpomínek, mě pěkně rozčílila. Vlastně to nejpodstatnější nebylo natočeno. Všechna pojítka pro 7 díl jsou pryč. No jsem hodně zvědavý na finální díl. Ale po zkušenosti s režisérem Yatesem, se na něj přestávám těšit. :( ()

mahler

Líbilo se mi jakým směrem se Potterovská série ubírá a překousl jsem i trochu nepovedený a zmatený Fénixův řád. Ale proč tohle? Za všechno mluví tato věta : ,,Je škoda že XY zemřel ... no a s kým teď chodíš?" Potenciál knihy je absolutně nevyužitý ať už jde o scény s Tomem Riddlem, nemrtvé nebo finále na astrověži a to co následuje po něm. Smutné a nudné a telenovelózní. Dokonce i Helena Bonham mě moc nepobavila a zdálo se že notně přehrávala (tohle nemá s cáklou čarodějnicí co dělat, to už je čistá komerce) - takže pochválím alespoň Jima Broadbenta (ten byl roztomilej). Jedna hvězda za to že je to Potter a druhá za nemrtvé. ()

SonG

Přijdu do kina, kde mne hned na začátku upozorní, že film je rozdělen na dvě poloviny....nesnáším to, čurání udržím i 153 minut....ale dobře.....první polovinu jsem se, neříkám že přímo nudil, ale určitě jsem neměl k nudě daleko. Vždyť se tam nic nestalo krom pár milostných blbostí. (Zavřel bych toho, kdo vymyslel to zavazování tkaničky) Vidím to tak, že první polovina byla věnována menším a hlavně dámské části publika. A pak to příšlo, druhá polovina. Nááářez! Parádní Gambon vystřihl Brumbála opravdu přesvědčivě a scény, v nichž se ukazoval, neměly chybu.......ano, vlastně jednu ano.....Vedle mne na dvojsedačce seděl páreček, holka zažraná do filmu a ten debilek vedle ni se celou dobu choval jako prase, doslova ŽRAL popcorn a pořád se holky ptal, kdo je kdo a co je co..........proto nechodím do kina už moc často. No ale zpět k filmu. Tom Felton dostatečně slizský, Radcliffe ukázkově vzorňácký.......jo a Emma...ach ta Emma!!................První polovina o ničem, druhá parádní. Měl by z toho být průměr, ale přece jenom díky posledním 45 minutám jsem posunul hodnocení trošku nahoru a vycházejí mi z toho slabé 4 hvězdy. ()

BoredSeal

Šestka je po pětce překvapivě suchá, je taková přímočará, uspěchaná, s minimem vedlejších zápletek je ale i kniha. Zklamala mě vizuální stránka, oproti předchozím dílům je šestka utopená v šeru a okolí hradu je vysloveně videoherní bída. I scéna s pohřbem chudáka Aragoga je odfláklá, les nikde, to se jako před smrtí odplazil pár kiláků na širou pláň před hrad? Vysloveně jsem se nenudil, Potter je Potter, ale prostě tentokrát je v Bradavicích pusto a prázdno, žádné zábavné předměty, soutěže nebo lekce (lektvary nestačily). A to, že na konci není žádná bitva a chaos, prostě zloduchové jen utíkají prázdnýma bradavicema před Harrym, no tak to mě úplně otrávilo. Proč to stálo stejně jako předchozí díly? ()

ilemas odpad!

Nejslabší a nejnudnější díl. Nudou jsem se málem ukousal. Nejvíce se mi líbili první dva a pak mne to pomalu přestávalo bavit. Tenhle díl je hodně ukecaný.Co všichni na HP vidí? Raději se podívám na něco od Vorlíčka. Proti pohádkám nic nemám,ale HP nemusím. ()

maverick10

Nicim neprekvapujici dil z dalsi rady nekonecnych dobrodruzstvi Henryho Fotra. Pokud autorka neukonci tuto telenovelu, stane se z toho casem propadak. Na vrcholu je treba odejit se vztycenou hlavou a nezdimat z toho dolary. David Yates neprisel s nicim novym a jen nam pribeh zahrnuje spoustou postav, ktere maji v knize svoje misto, ovsem ve filmovem pribehu jsou zbytecni asi jako nástěnkář na kosmicke lodi. ()

honajz2

Tak tohle bylo zklamání. Skvělé první tři díly, horší ty dva pokračující a teď tohle? Ne, na tohle se nemá smysl dívat. ()

buchli

Čím víckrát to vidím, tím míň se mi to líbí... děj je poslepovaný až hanba, pro nečtenáře předlohy musí být absolutně nesrozumitelný. Jediné, co drží Prince nad vodou, jsou vtipy (některé opravdu nezapomenutelné), Alan Rickman (jako obvykle) a jakési tušené vnitřní napětí... ()

berusche

Tak ja se priznam: jsem fanda HP :D ne filmu, mam blize ke kniham samozrejme. Po nadseni, ktere prinesla jednicka, jsem se zklamala trochu v dalsich dilech, ve ctyrce a petce se to trochu zlepsilo. Tenhle dil byl moje smrt a myslela jsem, ze kdyz film skoncil, budu normalne vzteky busit do sedacky a usedave plakat. Prazdno, malo vtipu vzhledem ke knize, malo vysvetleni, vykon uz neprekvapujici a s tema efektama uz si na me taky neprijdou. V konecnem dusledku, chran vas ruka pane, drazi tvurci, jestli mi takhle zkazite tu sedmicku!!! ()

KoRniky

Jelikož jsem četla jen v originále a úplně perfektně anglicky neumím, nepamatuju si všechno a tím pádem mě poprvé knižní předloha neovlivnila tolik, jako v předchozích dílech. Možná i proto se mi tento díl tolik líbil. Láska a romantika, spousta vtipných scén... ale hlavně nahlédnutí do Voldemortovy minulosti skrze myslánku a Brumbálovy vzpomínky. Jen jedna, ta nejdůležitější, není celá. Mladý Tom v sirotčinci působí opravdu děsivě, to zlo mu vyloženě kouká z očí. Ron a Levandule, žárlící Hermiona, Harry a Ginny, konečně si jí všiml... a do toho Draco se svým tajným úkolem a Snape, zapřísáhlý splnit úkol za něj, pokud to nezvládne. No, nakonec ho splní. A jestli jste doteď Snapea neměli rádi jak já, po Princi dvojí krve ho budete z duše nenávidět. ()

easaque

-3* konečně jsem si po dlouhých letech doplnil nevyřízený rest ze základního filmového vzdělání a zkouknul celou fantasy sérii o čaroději Harry Potterovi. Díky mému věku mě už šílenství při vydávání jednotlivých knížek minulo a tak mi muselo stačit jeho filmové ztvárnění. Převedením na filmová plátna se znásobila jeho strašidelná stránka a v mnohých případech mi už nepřišla příliš vhodná pro dětského diváka, i když pro mladého čtenáře je to limitované jen jeho fantazií. Nemůžu říct, že by mě celá série přišla zbytečná a nebavila, i když ke konci jsem se na další díl těšil čím dál míň a dokoukal jen ze zvědavosti jak to paní Rowlingová chce uzavřít. Občas mi přišly scény v jednotlivých dílech zbytečné, předvídatelné, opakující či bez souvislosti a naivní, ale základní kostra příběhu je docela dobře postavená a stejně jak roste hlavní hrdina, tak se vyvíjí i okolí. K Harry Potterovi už nemám důvod se vracet a celá série je dobře zpracována a protože jednotlivé filmy nemá smysl samostatně sledovat, dal bych ji výslednou známku za 3*. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Zemřel herec Paul Ritter

08.03.2010

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (viac)