Jason Bourne, bývalý elitný agent CIA, si postupne skladá čriepky svojho života a postupne odhaľuje, že jeho minulosť skrýva rad temných miest. Teraz už konečne stojí na prahu riešenia vlastnej životnej hádanky – bol zabijakom v službách mocnej skupiny vnútri tajných služieb. Z Moskvy prechádza celou Európou až do marockého Tangeru a napokon do New Yorku. Jason sa opäť musí brániť pred vlastnými ľuďmi, ktorí ho chcú za každú cenu zabiť. V ich čele tentoraz stojí Noah Vosen, výkonný riaditeľ programu Blackbriar, poskytujúceho utajenej zložke CIA rozsiahle nelegálne právomoci. Vosen so svojím tímom je prostredníctvom najmodernejšej techniky unikajúcemu Bourneovi ustavične v pätách a likviduje všetkých „nepohodlných" ľudí v jeho okolí. Bývalý špión má však spojencov vnútri organizácie – pomáhajú mu operátorka Nicky Parsonsová a agentka Pamela Landyová. Bourne nakoniec zistí svoje pravé meno a pochopí, ako ho zmanipulovali, aby sa stal zabijakom v štátnych službách... (TV JOJ)

Nashy

Většinou to bývá tak, že poslední díl série je ten nejslabší. V tomto případě to tak není. Naopak, naprosto úžasné zakončení, i když kdo ví, možná se ještě pokračování dočkáme. ()

halberdier

Po delší době (zaviněné sledováním televizních klasik Prison Break a Akta X) jsem viděl nějaký novější film. Panečku a jaký! Jelikož běžel minulý týden v TV Bourneův mýtus, mám ho v živé paměti a tím pádem mně nevadilo, že Ultimatum nemá klasický začátek a navazuje na druhý díl. Podobně jako Mýtus i třetí díl je jedná velká honička. Skvěle natočená akce, které můžou všechny Matrixy tiše závidět.Třeba souboj Bourne vs agent v Maroku je daleko efektnější než všechny zpomalené bitky v Matrixu. Skvěle je tu vykreslena i "paranoia" dnešního světa, kdy skutečnými vladcí světa jsou všemožné tajné sledovací organizace. Nenapadá mě snad výjma Paná prstenů žádná trilogie, kde by každé následující pokračování bylo lepší než předchozí díl. ()

KacHnAop

Paul Greengrass dotáhl třetí díl do skvělého konce. Jeho kamera vás vtáhne do děje a kaskadérské kousky jsou na výbornou. Zvláště napínává honička na střechách v Tangeru, která vrcholí skokem do okna, kam ho kamera následuje. ()

Tomasson93

Skvělé zakončení skvělé trilogie u které jsem se snad ani sekundu nenudil! Vedle např. Pána prstenů a Návratu do budoucnosti jedna z TOP trilogií! ()

Muf911

V tomto žánru výborný film. Bohužel jsem ho viděl bez zhlédnutí prvního a druhého dílu, ale i tak to nevadilo. Zpočátku mi trochu vadila dokumentární, v ruce držená a rozklepaná kamera, ale časem jsem si zvyknul. ()

wray

Ozaj tu nemam co velmi napisat. Pred chvilkou som okomentoval Bourne Supermacy a plati tu presne to iste, mozno dokonca este trosku viac pozitiv. A ze to je co povedat pri tretej casti! Ono u filmov je to vacsinou tak ze 2ha ci 3tia cast malokedy dopadne lepsie ako predosle, Bourne si kvalitu rozhodne zachoval, mozno dokonca vylepsil. Asi sa oplati pozriet obe casti po sebe, ale tak ci onak - vyborny film! (A o rok tu mame dalsiu cast, iny reziser ale - ktovie, mozno to opat vyjde) ()

Bruce_cz

Co mě na této trilogii fascinuje? Drtivá většina akčnějších filmů 80% času filozofie, vysvětluje a kecá se, 20% je nejčastěji na konci líbivá akce, která se potom sestříhá do traileru a konec. Bourne je složený převážně z akce, příjemná délka filmu, posadí diváka do křesla a nechá koukat s otevřenou pusou jak kamera a střih desítky minut vykreslují akční a živé dění, abych načerpal bohatost příběhu přečtu si knihu, abych prožil Bourneovo dobrodružství je film úžasným doplněním předlohy. Krása. ()

Holusacek

Paul Greengrass si po Bourneovu mýtusu věřil a viděl že byl uspěšný,tak se pokusil udělat ještě lepší díl a udělal film,kde to srší jednu akční scénu za druhou,to však asi netušil,že to asi nemusí někoho bavit,jako třeba mě.Nevím proč,ale od samého začatku jsem se nudil,připadalo mi to moc stejné,takže bych nepřeháněl s hodnocením- 66nejlepší film.Na druhou stranu,ne všechny akčí scénky mě nudili,byli takové,které byli vcelku dobré,ovšem promintě,prvním dvoum dílům se to nevyrovná,přišlo mi to moc stejné a dalšího Borna si již nepřeji.=65% film měl nějaké své mouchy například kdy herec Matt Damon padal z deseti patrového paneláku přímo na záda...a hele on přežil!...vlasně pardon,když přežil bez škrábnutí tolik honiček tak už vím,že naprosto nesmrtelný.A jinak je ve filmu celkem odvážný,hledá ho celý svět a on pořád chodí úplně stejně bez jakého koliv přestrojení,to mi ve dvojce nevadilo,ale tady už toho bylo moc.Oproti dvoum dílům jsem byl zklamán.Paul má možnost si to u mě napravit Zelenou zonou,tak uvidíme. ()

Carlos.Meo

Dojem z celé série u mě nejlépe vystihuje zvláštní stav a pocity při závěrečném songu Extreme ways od Mobyho, kdy musím všechno předchozí vydýchat a uvědomit si, o čem to vlastně bylo a jak nám to bylo podáno. Krásně mi přitom běhá po zádech mráz a já vlastně nevím, co cítím. ()

Dekovnik

Extreme ways are back again Extreme places I didn't know I broke everything new again Everything that I'd owned. Mobyho song to prostě na konci zase vystihl. ()

Wladimir78

Greengrass opět dokazuje, že v rámci pseudodokumetární režie nemá konkurenci. Kde mi u jiných filmů lezou zběsilé střihy a rozklepaná kamera na nervy, Greengrasovi to žeru i s navijákem. Precizní akce, která do diváku buší od začátku až do konce. Prostě nářez. ()

matow

Kto má rád akčné-krimi z prostredia tajných agentov nemal by Bourneovú sériu vynechať,je to špica vo svojom žánri,nervydrásajúca zápletka,výborné akčné scény a herecký koncert Matta Damona,táto úloha mu je šitá na mieru. Po prvých dvoch filmoch som myslel že ma trojka(Bourneovo ultimátum)nebude mať až tak velmi čím prekvapiť ale na moje potešenie som sa mýlil a po záverečných titulkách som si len tak odfúkol....bola to šialene dobrá jazda!!!:-) ()

mseet

První dvě bourneovky si vybavuji jen matně a mám pocit, že mě nijak zvlášť nenadchly. Ten svěží "evropský" vánek, o kterém většina básní, mě tolik neobčerstvil. Ultimátum pokračuje ve stejném stylu, ale jakoby mělo všechno větší spád. Všechny ty honičky po londýnském nádraží, v madridských ulicích či po marockých střechách jsou zábavné. Zápletka je taky celkem slušně utkána, ale srdcovka to pro mě asi nikdy nebude. Přesto jde podle mého o Damonovu nejcharismatičtější roli - víc takových! 80% ()

maniak.sused

Trochu ma hnevá, že ľudia nerozlišujú medzi filmom, ktorý je reálny, a ktorý sa reálne najmä tvári. Uznám, že táto séria má v rámci dnešnej akčnej tvorby k racionalite a zdravému rozumu pomerne blízko, ale stále sú tam mnohé momenty, ktoré vám pripomenú, že je to film, keď si poviete, že ,,takto by to určite byť nemohlo." Inak však asi najvydarenejší diel. U mňa medzi 3 a 4 hviezdami. Prikláňam sa k štyrom kvôli Tangerským uličkám a marockému zabijakovi. ()

Leník

Oproti předchozím dvěma dílům dost zklamání. Scénář se mi zdál děsně odfláklý, jako by v něm šlo jen o to, jak do něj naprat co nejvíc honiček. Natočené to je skvěle, to jako jo, ale příběh dost nuda... ()

Borin.P

Musím přiznat, že oba předešlé filmy ve mě žádnou hlubší stopu nezanechaly, ovšem v případě Bourneova ultimáta jsem byl přímo unešen. Za poslední dobu nepřišel nikdo s lépe šlapajícím, chytřejším a celkově zvládnutým akčním snímkem a závěrečná část série nemohla končit důstojněji. Po krátké úvaze mě nenapadá asi nic co vytknout. I Greengrassova roztěkaná kamera mě tentokrát do filmu krásně zapadla a v rámci žánru řadím do absolutní špičky. Od prvních minut mi bylo jasné, že tohle bude velice kvalitní podívaná. 90% ()

LeStAtKa

Můj nejvíc nejoblíbenější super agentovský film :-) Matt Damon v něm prostě září. Celej film jsem mu držela palce jak o život....no a teď mě z toho pělně bolej xD...napínavej film jak kšandy :-) ()

Vendys958

Nejlepší akční film, nejlepší bitky, úžasná kamera a snad žádná hluchá místa. Matt Damon se pro tuhle roli narodil. James Bond by dostal na prdel. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

19.03.2016

Jason Bourne a Tommy Lee Jones

Jason Bourne a Tommy Lee Jones

29.07.2015

Zatímco se stále doufá, že v pátém bourneovském filmu uvidíme Vigga Mortensena (měl by se ucházet o roli hlavního padoucha), špiónský comeback Paula Greengrasse a Matta Damona nabral jinou hereckou… (viac)

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

16.09.2014

Ještě před pár dny se Paul Greengrass (Kapitán Phillips) zajímal o režii nového filmu s Leonardem DiCapriem a Jonahem Hillem (Vlk z Wall Street). Teď to ale vypadá, že ho spíš čeká návrat k… (viac)