Príbeh začína pádom hviezdy. Tristan Thorne (Charlie Cox) je jednoduchý chlapec z anglickej viesky Stena (pomenovanú podľa kamenného valu, ktorý ju obklopuje a chráni pred paralelným svetom za jej hranicami). Miluje miestnu krásavicu Victoriu (Sienna Miller) a to tak, že je pre ňu schopný urobiť čokoľvek. Aj vydať sa na cestu do sveta za stenou, odkiaľ jej hodlá priniesť spadnutú hviezdu.  Netuší ale, že tá po dopade získala podobu krásnej dievčiny menom Yvaine (Claire Danes), a že nebude jediný, kto po nej túži. Proti stoja mocní súperi - princ, ktorému má hviezda pomôcť k získaniu trónu, a ohavná čarodejnica (Michelle Pfeiffer), ktorej by Yvainino srdce zaistilo večnú mladosť a krásu. Najväčším nepriateľom si, ale nakoniec bude Tristan sám, pretože ho ani vo sne nenapadlo, že by sa do darčeka pre dievča svojich snov mohol zamilovať. (TV Markíza)

OughJay

Tahle pohádka, jestli se tomu tak dá říct, pro mě byla fakt velký překvapení. Podle mě tenhle žánr v posledních letech dost upadal, vlastně se mi horkotěžko vybavuje nějaká fascinující pohádka, která vznikla v novym tisíciletí. A pak jsem v kině viděl Hvězdný prach... Ačkoliv byly některý triky malinko lacinější, ten příběh byl tak dokonalej a tak rychle uplynul, že v kombinaci se skvělejma hercema to na mě zanechalo fakt hlubokej dojem. Kdybych dal míň jak 5*, lhal bych sám sobě, protože mě se to fakt líbilo. ()

skinny

Nádherná pohádka, která mě příjemně překvapila, možná bych trošinku ubrala těch vražd:-) ale jinak super a Charlie Cox výborně zahrál přeměnu z naivního hocha v odvážného hrdinu!!! ()

Rousse

Příběh sice padlé hvězdy, ale ve filmu ve výsledku pády hvězd nenajdete. Právě naopak - všechny zúčastněné hvězdy zářily, až se nakonec rozzářila i má duše filmového diváka. Nádherná podívaná, která vás opravdu pohladí po duši a věřím tomu, že až půjdu za letní noci na procházku pod jasným hvězdným nebem, na tuhle úžasnou fantasy si vždycky ráda vzpomenu. ()

Opsha

Inu, předloha je nedostižná a scénárista neměl úplně šťastnou ruku, na to, co z ní ponechat a co vyměnit. Že odpadne prolog o Tristanově otci (tedy až na první dvě minuty) je pochopitelné, horší je zcela překopané finále v duchu nejhloupějších závěrečných hollywoodských soubojů. Konec v duchu "žili šťastně až do smrti" je zcela proti duchu knížky, tamní hořkosladký konec dával mnohem větší smysl. Matthew Vaughn sice příjemně jiskří nápady, a třeba část se vzdušnými piráty (s geniálně využitým Offenbachovým kankánem) je pětihvězdičková, ale pomalý začátek a potroublý konec ruku v ruce s dost špatnými efekty film sráží. Škoda, od čtyř hvězd ho dělilo málo, herecké obsazení i režisér by si ho zasloužili, ale bohužel. ()

LuciusWlk

Absolutní spokojenost po všech stránkách!!!! Tady bych se vůbec nestyděl říct a snad poprvé, že film je přinejmenším stejně dobrý jako knižní předloha! Vůbec nemám co vytýkat. Od castingu až po scénář je vše úžasné. A soundtrack je absolutně geniální. Rád se na něj dívám a pokaždé jsem nadmíru spokojen!!! ()

Zombik.

Novátorská pohádka se zajímavým fantasy světem, ve kterém mě každou chvíli překvapí něco jiného. Parádní podívaná na kouzla i pár blond krásek. Claire "zářila" opravdu pěkně. Ricky Gervais pobavil jako vždy a pan kapitán je naprosto dokonalý. 4 a ½ *. ()

vanderbart

dlouho jsem se nemohl odhodlat se na Hvězdný prach podívat a nijak moc jsem nečekal, ale celkem překvapil. příjemná pohádka, dobré obsazení a líbilo se mi propojení s všudypřítomnými vtípky, které to dost odlehčily. ()

Kejdlo

A to jednou přišel strýček Vaugh milé děti, dostal směšný rozpočet, a rozjel to na filmovém plátně ve velkém. A co více milé děti, na tenhle film se můžete klidně koukat i se svými rodiči. Protože je to velmi vtipný romantický filmek o mladých lidech pro skoro všechny věkové kategorie. 9/10 ()

Arkanoid

Miešanie rozprávky a fantasy vyzerá cool aj vďaka svojej vizualite a hudbe. Vo svojich rollách žiarili hviezdy vychádzajúce rovnako ako aj stálice hereckého neba. Temnejšieho Marka Stronga som nevidel a Robert De Niro je zaslúžene kráľ komédie. ()

solskjaer

Jedna z mála moderních pohádek, která za to stojí. Nejen, že je film prošpikován výbornými herci, ale jeho atmosféra je naprosto dokonalá. Romantické nikoliv však podbízivé či laciné. Jeden z filmů, na které se rád podívám znova. ()

Ferinka

Ze začátku mi to přišlo jako hrozný úlet, protože tohle je takový žánr sám pro sebe.. Dospělácká legrace promísená s dětskou naivitou, neuvěřitelná síla humorné stránky a údernost té vizuální. Když pominu výkony a herce, tak největší radost jsem měla z toho, že jsem se na konci filmu nacházela v hyperdobré náladě.. Mimochodem - podařený soundtrack. ()

gutshoter

Super děj a hlavně sakra pohádkově jedinečný. Robert de Niro lahůdkový. Jen ten závěr kazí celkový dojem. xxx po druhém zhlédnutí jsem nadšený mnohem více. Když se Yvaine rozzáří, srdce vám poskočí radostí. Závěr je sice na pohádku poněkud hororový, ale také se mi teď paradoxně velmi líbil. Vše jednoduše úžasné! ()

xLIGHTx

Zvláštny film. S malebnou výpravou. S veľkým zástupom celebrít z plátna v rôznych rolách. Dáko ma však Stardust neuchvátil, až asi po 50-tej minúte to začalo byť zaujímavé, ale oplatilo sa. Po spustení vrelej, romantickej linky došlo k naštartovaniu pútavosti. (Kreácie Roberta De Nira sú podarené a dosť zábavné.) Značne to však stojí na rozkošnej, pôvabnej, jemnej star Claire Danes (s tou jej skvostnou jamkou na brade), hrajúcej hviezdne hviezdu, ktorá sa tu ale neobjaví hneď od začiatku a tá tu ozaj ale zažiarila. Tvorcovia vedeli, prečo si ju vybrali a urobili dobre. Je to rozprávka, ale mne to skôr pripadá ako taký hrejivý fantasy romanťák. A to je iba príjemné zistenie. ()

hudryhudry

Stardust je typická novodobá pohádková fantazy, ve které jsou klasická pohádková klišé dosti zlehčována a proto se v průběhu filmu dost zasmějeme. Ze začátku jsem sice upřímně litoval utracených peněz za kino, ale po několika minutách se film rozjel, děj začal mít spád a koncentreace vtipných momentů se začala zvyšovat. Pohádkových prvků je v tomto snímku vskutku požehnaně, přesto je film všechny zajímavě využije a vyčerpá. Fantazie Neila Gaimana je vskutku nezměrná. Létající kocábka loví blesky, z nebe padají hezké slečny a bratrovražda je ve filmu stejná samozdřejmost jako znalost anatomie zvířecích orgánů vrásčitými čarodějkami. Jedinou slabou stránkou filmu, ale zároveň i tou nejdůležitější, je nevýrazná hlavní dvojice Charlieho Coxa a hvězdičky Claire Danes. Cox mě moc nepřesvědčil a jeho výkon byl skutečně průměrný a Danes je spíše herecká supernova a její krása je pro mě velmi sporná. Proto se jistě nebudete divit, že si film sám pro sebe utrhl Robert de Niro. Ač ve filmu hrál jen slabou půlhodinku, omotal si mě svojí perfektně zvládnutou postavou bukvice kolem prstu. Při jedné scéně jsem hýkal smíchy, až mi začaly téci slzy, Robertík ten kankán umí božínku... "Pozor, držte se, řídí kapitán :-D" Jinak kamera, hudba i efekty jsou skvělé. Tenhle film stojí za to vidět, ale možná, že na druhé, třetí zhlédnutí u mě jeho kvalita ještě více vzroste, zatím je to 3,5 * ()

chmíří

Moc příjemná pohádka, pro mě nepředstavitelné spojení řežiséra a spolupracovníka na takových gansterkách jako Po krk v extázi či Podfu(c)k a pohádky vyšlo na výbornou! Styl mě zaujal hned a až sem si zvykl na ten jednoduchý příběh tak sem se sám divil jak sem fandil dobrákům a nepřál to těm zlým, což je myslím v mém věku důkaz kvalit filmu! ()

chef

Tento film má skutočne kvantum vecí čo sa dali spraviť lepšie a zaujímavejšie, celkový dojem mi to však neskazilo. ()

Rozy

Je to jeden z nejlepších filmů tohoto roku. Netrpělivě sem ho očekával několik týdnů a ani jsem se neodvážil si jakoukoliv verzi pochybné kvality stáhnout. Chtěl jsem si počkat totiž na ten opravdový zážitek z kina a ten byl velkolepý. Film se zpočátku opatrně rozjíždí a dává nám okusit něco málo z onoha fantasy světa za Zdí. Poté ale dojde k pádu hvězdy a film začíná nabírat na obrátkách. Ve filmu mě kromě již zmníněného a podle mého názoru dobře zpracovaného děje, ještě mile překvapil výkon některých herců zejména pak kapitána Shakespeara s hrůzostrašnou pověstí (Robert De Niro). Z kina jsem tak po dvou hodinách odcházel z s pocitem uskopojení a s jistotou, že daný snímek shlédnu během několika týdnů ještě jednou. ()

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

15.11.2021

Již 8. ročník festivalu Malé oči je tu! Během listopadu a prosince se filmový festival pro děti objeví v několika městech po celé republice. Dramaturgové připravili pro malé diváky (i jejich rodiče)… (viac)

Comicsové Mýty mají scenáristku

Comicsové Mýty mají scenáristku

20.01.2015

Stříbrnému plátnu střídavě kralují comicsové adaptace od Marvelu a DC, neměli bychom ale zapomínat ani na Vertigo. Dospělácká odnož DC nám dala filmy jako Constantine, Dějiny násilí, V jako Vendeta… (viac)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze