Letci z Tuskegee byli za druhé světové války slavnou americkou leteckou jednotkou složenou z Afroameričanů. V té době v americké armádě stále existovala rasová segregace a černoši byli považováni za lidi podřadné, neschopné ovládat složité stroje, vhodné pouze k pomocným úkolům. Prvního kurzu se v červenci 1941 účastnilo třináct afroamerických kadetů. V příštích čtyřech letech byli letci vysláni na více než patnáct tisíc bojových misí po Evropě a severní Africe. Tito hrdinové tedy bojovali nejen proti Hitlerovi, ale i s předsudky své vlastní země, za kterou někteří i položili život. (TV Nova)

Jager_JK

Co to sakra mělo znamenat ?! Vzpomínáte jak jak jste měli u zhlédnutí traileru ten příjemný mrazivý pocit v zádech ?? Tak si ho pustěte raději znovu, protože tady nic takového nečekejte. Dvouhodinová nuda, ve které je pár pěkných záběrů v leteckých bitvách. Cuba Gooding Jr. a Terrence Howard zde byli obsazení úplně zbytečně. Navzdory rozpočtu se podařilo triky dotáhnout jakš tač k dokonalosti, avšak záběry z kokpitů letadel na mě stále působily nevěřícně. Hudba .... ?!?! Skladatel asi koukal na úplně jiný film. Sakra těšil jsem se vážně hodně, ale tohle to je jeden z největších, dost možná největší průšvih z produkce George Lucase. P.S. Georgi dej nám raději další Hvězdné války a vy ostatní raději koukněte na Rytíři nebes. ()

vieriX

Aspoň, že to bylo podle skutečné události což dodává filmu daleko větší odlesky u mě . Film se odehrává tak, že se vyjede bojovat do vzduchu pak se zase kecá je tu klasické téma černoši versus běloši a slovo negr tu zazní hodně často a než se černoši stanou hrdiny i pro bělochy k tomu je dlouhá cesta. Nechápu proč je tu uvedeno jméno George Lucas nebo spíš proč se do toho projektu vrhl. Jako dobré a zajímavé téma, které nebylo špatně natočeno mě se osobně líbilo, ale mohlo to dopadnout ještě mnohem lépe. ()

Alca

Tohle mě hodně zklamalo, myslela jsem si, že to bude válečný a zároveň zábavný večer. Nakonec byl jen válečný, a ani to nějak převratně. ()

MickeyH.

Letci z Tuskegee Airmen si jistě zaslouží veliký obdiv nejen tím, jak bojovali v oblacích, ale i tím, jak bojovali za své společenské postavení, a jsem rád, že jsem mohl o nich vidět i tento slušně natočený film. Samozřejmě tu byla trocha sentimentality a okoukaných nebo lehce předvídatelných scén. Ani milostný románek nechyběl, ale jako celek na mě film rozhodně zapůsobil. Bojové scény pod taktovkou George Lucase lehce připomínaly Hvězdné války. Dobré, přehledné akční záběry a do toho skvěle zakomponovaná hudba. Opravdu jsem si to užíval. Nevím, proč je tolik průměrných nebo až podprůměrných ohlasů. Možná to bylo zbytečně protahováno dlouhými upovídanými scénami, mně osobně to však nevadilo. Herecké výkony Davida Oyelowa, Nata Parkera nebo Terrence Howarda mě nadchly a taky si mou přízeň nakloní film, kde to hlavní hrdina nezvládne a zemře. Hodnotím **** ()

McMastamind

Tak nějak jediný pocit, který ve mně film vyvolal je, že musím hned jít a praštit baseballovou pálkou prvního negra, kterého potkám, po jeho nahnědlé kebuli. Ne, teď vážně, větší sračku jsem už dlouho neviděl a Lucas u mě hodně klesl. Jedna slabá hvězda za vzdušné souboje. ()

Gallienus odpad!

To nebyl válečný film, ale pouze hodně špatný vtip. Překvapilo mě, že jsem u toho vydržel až do konce, jeden z nejhorších filmů na toto téma... Šablonovitost postav mě opravdu dojímala, nemám nacisty v lásce, tady jsem jim musel fandit. Vždycky jsem žil v přesvědčení, že když se má točit válečný film, měl by tam být nějaký poradce, historik, nevím zda si sem někoho vzali, protože tohle veledílo stvořil někdo s nulovou znalostí historie. Technická stránka filmu je katastrofa, ty černoši mají na těch letadlech snad energetický štíty či co, i to se ještě dalo, nicméně ten začátek, to byl humus. Běloši neplní rozkazy a nechají bombardéry zmasakrovat při honbě za slávou, ale černí piloti, ti ne, ti jsou morálně na výši, plní rozkazy a vyhrávají spojencům válku. Přes 95% pilotů v leteckých silách USA nad Evropou během války jsou ti, jejichž barva kůže je bílá... Jestli toto má být protirasistické, tak není, naopak, v tomto filmů jsou obětí běloši. ()

Arccos

Geoge Lucas chtěl natočit poctu prvním černým pilotům v USAF a ti si ji jistě i zaslouží. Je dobře, že na ně tento film upozornil. Bohužel jde jinak o zklamání. Red Tails si z historie berou pouze námět a kolem něj vystavěly téměř kompletně vymyšlené události a nakupily prvoplánové postavy a jedno klišé za duhým. Všechny letecké souboje jsou navíc nevěrohodné a nejsou ničím jiným než akční arkádou, připomínající souboje ze Star Wars. (Chtěl bych ale vypíchnout alespoň jednu scénu, která je založena na skutečnosti: Letce se skutečně podařilo během jedné mise sestelit tři Me 262, ačkoliv nebyli první, kterým se tento proudový letoun podařilo sundat, jak tvrdí film.) ()

wayne99

Škoda že krásné záběry letedal sráží příběh, který je na úrovni kdysi u nás promítaných válečných filmů sovětské produkce (němci jsou zde zobrazováni jako neschopní diletanti) a osloví tak maximálně dítka z prvního stupně ZŠ. Zvláště vtipné je první setkání pístových stíhaček s Me-262, kde poměr sestřelů je tak 5:2 ve prospěh P-51 (což je jistě rekord) a čelní souboj těchto dvou strojů - P51 vyzbrojen 6 kulomety 12,7mm navíc umístěných v křídlech, což v případě čeního útoku znamenalo neustále vyrovnávat úchylku (kulomety byly nastřelovány na vzdálenost cca 300m, kde se střely sbíhaly ke středu), zatímco Me-262 měl 4 kanóny ráže 30mm umístěné na střed v přídi trupu, navíc jeden granát z kanónu Mk-108 vážil půl kilogramu a zásah jedinou střelou tak často stačil i ke zničení čytřmotorového stroje (běžné stíhačce dokázal uthnout celé křídlo), hlavní hrdina v tomto fitmu však přežije celou špršku těchto granátů - prostě pohádka pro děti. ()

DeDanu

Klenot kinematografie to není, ale alespoň mne pan Lucas přinutil juknout do historických análů a rozšířit si obzory o další střípek znalostí. A navíc, teď nikdo po panu režisérovi nepůjde, že je nepřítel menšin, že. :-)) ()

davistercz

Kdybych měl vyjmenovat alespon 10 nejlepších filmů tohohle roku, tak bych určitě mezi ně zařadil i film Red Tails. Nevím proč tak nízké hodnocení, ale mě se to neskutečně líbilo. Jak sám osobě napovídal trailer tak film byl ještě úžasnější. Čekal jsem že to bude pořádná pecka o druhé světové válce a taky že je! Ačkoli nemusím válečné filmy, u kterého se bojuje jen ve vzduchu, ale u tohohle se mi to líbilo. Bojových akcí si tu užijete celkem dost. Skvěle vybraní herci. Po technické stránce zpracované tak dokonale, že výbuchy mě doslova pohltily krásou. Výbuchů a letadla si tu užijete celkem dost. Režisér si dal hodně záležet. Tenhle film není jen o bandě černochů, kteří bojují za svojí zemi, ale také že v téhle době byla velká diskriminace černochů. Snímek neobsahuje jenom bitvy ze 2 světové v., ale také některé příběhy lidí. Trochu si užijete i malinko romantiky,humoru a hlavně výbuchu a střel. Hned na začátku je už skvělá akce, která vás uvede přímo do děje, takže nemusíte moc přemýšlet co a jak... Pár chyb bych opravdu našel, ale nechci je sem psát. Jak jsem už uvedl, film Red Tails je opravdová bomba, kterou si rozhodně nenechte ujít! ()

Jirásek

Být pamětníkem 332. letecké skupiny z Tuskegee, tak mě ten film urazí. Co to mělo jako být? Jakože skupinka černochů (a nehledejte v tom žádný rasový podtext) sama nakope prdel celé Luftwaffe a k tomu přibere i nějaké lodě, vlaky, auta atd? To už jsou amíci tak tupí, že se jim musí druhá světová prezentovat takovýmito nesmysly? Boha jeho, to byla kravina. Nálet jediného mustanga bez bomb na křižník ho pošle ke dnu? Skupina několika mustangů uchrání celý svaz B17 bez ztráty kytičky? A ty vypatlané kecy velitele letky německých stíhačů… a to vybírám jen ty největší perly. Takhle se druhá světová fakt nedělá, s tím jděte do háje. ()

jack_scott

Karlštejn a Kouřim film nezachrání, byť lokace a efekty jsou suprové...nečekal sem od příběhu nic extra,ale to byla tupost....Lucas už je fakt senilní dědek co natáčí čistě na efekt. Klasický patriotický válečný snímek s příměsí anti-rasismu...to ještě budiž, ale tak jednoduché to prostě být nemuselo. To ať mi nikdo neříká. I průměrný američan musí toto považovat za zbytečně jednoduché...** a * za efekty. ()

Vica

Bohužial v tomto prípade dávam dve hviezdy len za efekty, keby tie neboli dobré, tak som veľmi ochotná dať odpad, pretože taký hlúčik primitivizmu na filmovom plátne som už dávno nevidela. Ten film sám nevie čím chce byť. Niektoré dejové línie tam boli tak nasilu včlenené, že absolútne stratili pointu. Druhá možnosť je, že bolo vystrihnutých 50 minút filmu a povodne to zmysel fakt dávalo. Cením si snahu o zdokumentovanie príbehu čiernych bratov :) ale tam to aj ostalo, pri snahe... ()

Vimrak158

Strýček Lucas dostal chuť stvořit a produkovat příběh o černošských letcích, kteří za 2. světové války bojovali s nacisty v Itálii. Film je to sám o sobě velmi zajímavý, pěkně ztvárňuje letecké boje a dává možnost divákovi na 2. světovou válku nahlédnout z trošku jiné perspektivy. Tým letců, kteří odvádějí pouze podřadné práce dostane možnost chránit bombardéry a letci se musí pořádně předvést aby ukázali pentagonu, že i oni mohou dělat důležité mise. Film vyniká nejen v akčních scénách (kterých bohužel mnoho není), ale i v dialozích, které jsou často až dojemné. Herecké výkony jsou standardní a neoslní ani neurazí. Film jako takový doporučuji spíše kvůli jinému pohledu na válku, protože jinak se o žádný zázrak nejedna. P.S : Scéna kdy letci létají v Itálii a v pozadí je Karlštejn je velmi vtipná. ()

Facerr

Jedny z nejvychytanějších vzdušných soubojů, co jsem viděl a banda černochů, která hraje na plný pecky, přičemž to vypadá, jako by jim to bylo úplně f..k of. Cuba Gooding Jr. je tady tentokráte jen do počtu, jeho úsměv umí celou podívanou i tak slušně okořenit. Přestože se hned u úvodních titulků dozvíme, že je příběh natočený podle skutečných událostí, celá podívaná se nese v subjektivně a jasně nastaveném směru, kterej vede diváka skoro k přesvědčení, že nebejt černochů, 3. říše funguje do doneška:). Jako u většiny podobnejch "podleudálostínatočenejch" bijáků, doporučuju zapomenout na realitu a ponořit se do tohohle dílka. Stojí to za to. ()

route60

A já se na Red Tails tak těšil a on to je docela obstojný průser, když se budu chtít kouknout na opravdu výborný film na stejné téma podívam se na TV film Letce z Tuskegee. ()

Rez0

Ukecaní černoši dostali šanci si konečně pořádně zastřílet a zalítat. Akce a letecký souboje jsou povedený, všechno vypadá moc pěkně. Jakmile ale otevřou pusu, tak to jde do kytek. Nesmyslný a zbytečně dlouhý dialogy kazí celkovej dojem z filmu. Taky nechápu proč do všech leteckejch filmech cpou nějaký ženský a vymýšlejí milostný zápletky... Takže ve výsledku jenom zklamání. Prakticky stačí vidět jenom trailer. Dvě a půl hvězdy. ()

Lucas jde do důchodu, končí se Star Wars

Lucas jde do důchodu, končí se Star Wars

21.01.2012

Možná je v tom jen snaha za každou cenu upozornit na válečný epos Red Tails, který tento víkend startuje v amerických kinech, ale George Lucas se v rozhovoru pro The New York Times tvářil vážně.… (viac)