Lekcie riadenia

• Česko Lekce řízení (viac)

Britskou komedii natočil režisér Jeremy Brock v hlavní roli s Rupertem Grintem, který si už získal diváckou přízeň coby Ron, nejlepší kamarád čarodějnického učně Harryho Pottera ze školy v Bradavicích. Plachému Benovi je sedmnáct a čekají ho prázdniny, na které se vůbec netěší. Zatímco ostatní si v létě užívají, on je stráví na hodinách výuky bible, snahou získat řidičák a výpomocí starým lidem. Ani pánovitá pobožná matka a pasivní otec nejsou zrovna ideální prázdninoví společníci. Benův svět se však převrátí vzhůru nohama, když začne pracovat jako asistent excentrické herečky na penzi Evie (Julie Waltersová). Je to neomalená, obhroublá a zároveň dětinská ženská, která řádí v Benově životě jako uragán. Mladík se proti své vůli stane jejím společníkem a průvodcem v řadě dobrodružství, jež vyvrcholí společným výletem na festival v Edinburghu. (oficiálny text distribútora)

Belsi

Stará protivná manipulátorská rašple v hlavní roli v komedii, kolem které humor ani neprošel. Pro mě docela ztráta času, kterou jen trošku zmírnil slušnej výkon Rona Waesleyho. ()

dawnie

Přiznávám, ke koukání na Lekce mě přiměl Rupert, mam pro něj slabost a hrozně mě zajímalo, jaký bude v jiný roli. Postava Bena omezovanýho panbíčkářskou pokryteckou matkou mu krásně padla. Příběh byl mile nepředvídatelnej, a závěrečná scéna v kostele (a před kostelem) mě nadchla - to, jak Bena ta boží neustále fuckující stařenka přiměla žít, bylo osvobozující a já jim celou dobu držela palce. Tyhle osobitý malý filmy s britským humorem mam moc ráda, vždycky mě totiž překvapí něčím neokoukaným. ()

macetoma

Mírně nadprůměrné dílko. To, že ji u nás uvedla stanice, která se hlásí sloganem "jiný prostor" chápu jako snahu o zařazení do jiné škatulky než je naše nejsledovanější televize. Rupert Grint je takový správně prkenný, ostatně jako už byl ve filmech o nejslavnějším čaroději - vlastně jsem pořád čekal, kdy se objeví "vy víte kdo". Stará dáma Julie Walters by uhrála cokoliv a klidně jí budete věřit, že zná celého Shakespeara zpaměti. Náboženská fanatička Laura Linney zahrála to co musela, aby byla správně fanatická - snad až moc. Extrémy působí místy až vypjatě, ale jako celek se to dá. Pěkná exkurze po Spojeném království. Dávám tři hvězdy. ()

janilla

Na jednu stranu to na mě občas působilo až křečovitě, na druhou zajímavě a originálně. A konečně jsem viděla Ruperta Grinta jinak než Rona Weaslyho! ()

Honzulik

Lekce řízení (Driving Lessons) - Velmi pěkná role herčky Julie Walters v roli Evie Walton (herečky na odpočinku) Julie ve své roli exceluje a vtáhne vás do děje. Dalších herecké obsazení je vedle ní mdlé, bez většího šarmu. Rupert Grint (Ben) se svým tradičním výrazem se již stává trochu okoukaným. Benova matka Laura mi chvílemi pak připadala tak, že má plno řečí o vztahu k Bohu, ale sama by přitom potřebovala pořádnou lekci o toleranci, úctě a lásce k bližnímu...Celkem solidní 3*. ()

Dobrotka

Tento film bol skvelý. Aj keď možno nedosahuje úroveň 5 stars, ale.... ľahká a príjemná komédia. Rupert si ma získal ako chalan, ktorý má nalinkované detstvo od šibnutej mamy a utieka sa do svojho sveta. Ron je snáď zachvíľu dead, nech žije Rupert:-) ()

Elisson

Na to ako blbo mi znel názov tohto filmu a ako som si myslela, že to bude fakt nejaká komédia o autoškole, som bola clekom príjemne prekvapená. Rupert Grint, ktorý vo mne tentokrát neevokoval Rona Weasleyho, aj keď bol na začiatku filmu tiež prvotriedne trdlo... príbeh o synovi kňaza, ktorý má vyšinutú pokryteckú matku a nebyť jednej svojskej starej herečky asi si nikdy nenájde vlastnú cestu. Príjemne bežiaci príbeh o ceste k vlastnému životu s fakt dobrou hudbou. - Sufjan Stevens, Richard Thompson, Salsa Celtica..... 5 hviezdičiek za to, že je to také príjemné nenásilné a má to nejaký vyšší zmysel ()

JackieBliz

Naprosto pohodový film podkreslený nejlepší filmovou hudbou, co kdy byla použita ( v tomhle žánru). Julie Walters byla parádní zestárlá herečka a Rupert (který se rozhodně nikdy nezbaví nálepky Rona Weasleyho) Grint se ukázal v novém světle. Na mě až moc pánbíčkářství (ateistka každým coulem), ale takové milé pokoukání o změnách v životě. Strašně se mi líbil konec. A za zmínku stojí herectví Laury Linney - jako psychotická matka byla výtečná! ()

Sovice

Pohodový film na letní prázdniny s nejsladším hercem planety v hlavní roli. Já jsem s tímto počinem maximálně spokojena po všech stránkách, vyzdvihnout si určitě zaslouží hudba. ()

cocostorm

Film se mi z počátku jevil jako nudný a já opakovaně koukala, kolik zbývá minut do konce. No, nakonec jsem se toho konce dočkala. Film se mě nějak zvlášť nedotkl. Ruperta mám jako herce ráda, ale v začátcích tohoto filmu jsem si začla říkat, zda má Rupert vůbec mimické svaly. Připadalo mi to, jako bych se dívala na sochu. Za zmínku asi stojí skvělý výkon Julie Walters, ale to je asi tak všechno. ()

Vig

Zajímavý film, který se nesmyslně jmenuje tak jak se jmenuje, ale budiž. Rupert nám toho ze svého hereckého umění moc nepředvedl, ale Julie WAlters nezklamala :D ()

Eseter

Když jsem viděla to obsazení, říkala jsem si, že to vůbec není dobrý nápad. Ale díky skvělé Julie Walters jsem neviděla paní Weasley ale herečku Evie. S Rupertem už je to trochu horší. Nevím, jestli ten nepřítomný výraz tak dobře zahrál, nebo se prostě jinak tvářit neumí. Ale i kdyby to bylo jeho hereckým neuměním, jeho póza se do příběhu dobře hodila. Líbilo se mi, že se tvůrci vyhnuli tragickému konci, který se tu podle mě nabízel, ale vyzněl by jako ubohé klišé. Nesmím ještě zapomenout na Lauru Linney, která si tu zahrála opravdu příšernou matku a zahrála si ji výborně. ()