Dej sa odohráva v alternatívnom svete kde vrahovia ako Freddy Krueger, Michael Myers i Jason Voorhees skutočne existovali a medzi ostatnými vrahmi sú považovaný za legendárny vo svojom obore. Ich najnovším nástupcom je Leslie Vernon, ktorý svoj plán, jednotlivé finesy i samostatný priebeh exkluzívne ponúka týmu dokumentaristov. BEHIND THE MASK: THE RISE OF LESLIE VERNON je originálny slasher ponúkajúci dokumentárnym štýlom náhľad do zákulisia prípravy „veľkej noci“ hororových legiend ako byť čo najefektívnejším zabijakom. (petero)

SOLOM.

Jde vskutku o pozoruhodný filmeček a tak nějak i chápu většinu těch kladných ohlasů, které se za ty roky u něj objevili a i to celkové nadšení. Já ho sice zas až tolik nesdílím, ale ani v žádném případě nezatracuji. Tento napůl dokument a napůl slasher je však v mnoha ohledech skutečně výjimečný a Scott Glosserman si skutečně zaslouží pochvalu zcela po právu. Bylo vidět, že je velkým milovníkem slasheru a svým filmem se chtěl nejen přiblížit svým vzorům, ale zároveň i odměnit všechny fandy tohoto subžánru. Což se mu svým způsobem i povedlo. Ovšem mám k tomu i několik ALE… Zasazení do alternativního světa, kde Jason, Michael a Freddy skutečně existovali – s tím jsem neměl absolutně žádný problém, protože tvůrčí fantazii se meze nekladou a vždy jsem rád za každý nový originální nápad, který prokrví již mnoho let omývané zápletky. Takže postava Leslieho mi byla svým způsobem i docela sympatická. Šlo o normálního maníka, který zázrakem přežil hrůzu v dětství a nyní se chce stát opravdovou legendou. Navíc mu nechybí smysl pro humor, je inteligentní, docela přátelský a hlavně důmyslný. Díky čemuž zasvětí nejen trojici dokumentaristů ale i samotné diváky do svého velkolepého plánu, který má vyšperkovaný do sebemenších detailů. Zcela logicky nám vysvětlí důvod svého činu, jak si vybrat správné oběti i místo kde chce svůj čin uskutečnit, tak i všechny možnosti úniku nebo situace při kterých by se mohlo ledasco zvrtnout a jak tomu předejít. Právě tato první polovina byla opravdu hodně zajímavá, nevšední, humorná a hlavně pěkně zpracovaná. Někteří sice budou remcat, že hororová atmosféra šla úplně do řiti a spíš to připomíná parodii, ale o to šlo především. Nicméně potom se přesuneme k samotnému mordování partičky teenagerů a pohnutému svědomí trojice dokumentaristů. Což už mě popravdě zas až tolik nebavilo. Nebylo to špatné, ALE právě tohle bych už označil za tuctové pokoukání. Ačkoliv se mnou jistě nebudou někteří souhlasit, tak právě tohle mi už tolik důvtipné nepřišlo a ač to přiznávám nerad, právě v těchto okamžicích jsem se začal nudit. Jasně, proběhlo tu pár mordů, ale mě prostě první polovina bavila mnohem víc. Navíc to závěrečné „otočení“ hlavních postav mi ani nepřišlo tolik překvapující, protože to lze vytušit už mnohem dřív, než k tomu došlo. Což byla velká škoda a nakonec to v mých očích snížilo i celkové hodnocení. Pořád je to lepší průměr, ALE mělo to rozhodně navíc…60% ()

petero

Originálna vyvražďovačka? Dajme tomu. Totiž originálny je nápad, ktorý musí každého fanúšika Nightmare, Halloween i Fridaj the 13th sérii na začiatku potešiť. Réžia je tiež dobrá, no prvé sklamanie nastalo so zistením že dej sa odvíja presne tak ako si predstavujete (i keď logicky, pre vraha) a druhé že tie vraždy nie sú nič moc. Ani zaujímavé (nič nové), ani dobre natočené (kamera i strihač si držia príliš veľký odstup) a ani krvavé čo je na slasher si myslím dosť kameňom úrazu. A potom je tu vrah ktorý i so svojou maskou oproti kultovým postavám tohto žánru môže akurát tak handry fajčiť. ()

darkrobyk

První polovina, či spíše dvě třetiny filmu, je dosti nezáživná, značně upovídaná a s nepříjemně roztřesenou ruční kamerou, kterou bych kameramanovi nejraději otřískal o hlavu. Natáčení dokumentu o masovém vrahovi při práci není špatný nápad, ale realizace značně pokulhává a divák netrpělivě vyčkává, kdy se vše konečně rozjede. SPOILER! Pozdě tvůrci dokumentu pochopí, že se stali sami obětí ďábelské hry, což divák pochopí poněkud dříve. Nic dalšího překvapivého se nekoná a film pokračuje v zajetých kolejích obdobných vyvražďovaček. Snad jsem jen očekával, že vraždy budou nápaditější a gore šťavnatější, jelikož co jiného tenhle typ filmů může nabídnout. Nejlepší je skladba k závěrečným titulkům - Talking Heads: Psycho Killer. Úplně poslední záběry s končícími titulky jsou, jak jinak, očekávané... ()

Jordan

leslie je povinná jazda pre každého: milovníka subžánru shalsherov, pre každého milovníka meta-sub-žánru found footage horrorov, pre každého milovníka témy "sérioví/masoví vrahovia" (á la jason vorhees, mike myers...), pre milovníkov kvalitne urobených paródií, pre milovníkov detailov a odkazov (a intertextuality v rámci vyššie spomenutých oblastí) a hlavne pre milovníkov prekapivo komorných, nízkorozpočtových a na pohľad nenápadných, no v jadre kvalitne a s nadšením (a láskou k vyššie spomenutým oblastiam) urobených filmov ()

DJ Obelix

Tak jsem se konecne po mesicich hledani konecne dostal k tomuto filmu. Jako velky fanda hororu a slasheru jsem po tomto dilku doslova prahnul a to byla prave mozna jedina chyba - prilisna ocekavani. Napad s "jinym uhlem pohledu" je genialni sam o sobe a hlavni "hrdina" v podani dobre hrajiciho a sympatickeho Nathana Baesela ma velke charisma a radi mu budete fandit v jeho planu na "velkou noc", jelikoz jeho entuziasmus je proste neodolatelny. Ovsem jak spravne podotknul B!shop, film ma sva hlucha mista a ta jsou predevsim v prvni "teoreticke" casti, ktere by neskodilo trosku vice akce. Kazdopadne tento kousek je v dnesni dobe skutecne vyjimecnym zjevem a vsechny fanousky slasheru dozajista pobavi a osvezi. Davam lepsi 4* ()

• Meno postavy, ktorú stvárňuje Robert Englund (Doc Halloran), vzniklo spojením mien dvoch postáv z filmu Osvietenie (1980) - malého Dannyho, ktorého prezývali Doc a černošského kuchára v hoteli Overlook, Dicka Hallorana. Obaja mali dar "osvietenia". (BlackTom)