Kolik sluncí je třeba, abychom byli šťastní? Příběh rodiny a jejích přátel z menšího města vypráví o touze proměnit svůj život k lepšímu, ale také o tom, jak často jsou děti ovlivňovány přešlapy svých rodičů. Téměř čtyřicetiletý, ale pubertou doposud zmítaný otec od rodiny Jára (Jaroslav Plesl) se stále nepoučil z vlastních chyb a jeho úlety s sebou přinášejí komické momenty. S partnerkou Janou (Anna Geislerová) vychovávají dvě děti. Starší z nich je dospívající syn z Járova prvního manželství Véna (Marek Šácha), který v příběhu sehraje klíčovou roli po boku staršího kamaráda, punkáče Jerryho (Jiří Mádl). Jana prožívá krizi v manželství, ta vyvrcholí v momentě, kdy Járu vyhodí z práce a ona si najde milence (Igor Chmela). Lavinu nečekaných událostí z povzdálí sleduje a možná nakonec ovlivní místní guru Karel, jehož ztvárnil v nezvyklé herecké poloze Karel Roden. (oficiálny text distribútora)

berusche

Jsem ochotná respektovat herecké snahy za vytouženou rolí (i když u některých doufám, že nebyla zas tak vytoužená), ale nejsem ochotná respektovat Slámovo melodrama, které jsme ze zatuchlého venkova prohnaného individui mohli spatřit již několikrát. A bylo to taky setsakramentsky nudné. ()

Havaj8

Další z těch lepších českejch drám, kdy to na jednu stranu varuje generaci teenagerů. Na druhou stranu to řeší rodinný problémy, kdy to na ty mladý dolýhá a od toho se to odvíjí víc a víc do ...! Ale nic proti takovejm kouskům nemám, přesně tohle česká kinematografie potřebuje. A já taky, protože co víc už můžeme od naších tvůrců čekat. Obsazení parádně rozdělený, i když sem se na to koukl kvůli Mádlovi, kterej tam tolik ani nebyl. I tak ostatní scény nenudili... ()

Martin741

Zas dalsia nadhera, ktoru natocil reziser Bohdan Seno. Jeho tvorba mi nikdy nebola sympaticka a nemam tohoto rezisera rad. Takze zas dalsia retardovana konina za 5 % ()

rakovnik

Uvažuji po shlédnutí tohoto filmu o svém smyslu pro humor, protože označení komedie podle mě sedí na filmy s jinou tématikou, než rozvrácené rodinné vztahy. Jak se mohu smát u scén, kdy jsou si partneři nevěrní, zkrachovalá mládež hledá recept na štěstí v drogách (i když lehkých) a nikdo nevidí šanci uniknout ze své bezvýchodné situace. Bohdan Sláma nám opět naservíroval film, popisující život celkem obyčejných lidí. Ale zůstal až příliš u popisnosti a nechává na divákovi, aby si domyslel, "co s tím". Přeposlední scéna mi na Slámu navíc vůbec nesedí, ale alespoň jsem si konečně uvědomil, jaká byla hlavní role v příběhu "guru" Karla. Mimochodem, toho zahrál opět skvěle Karel Roden, ten chlap má prostě charisma i s dlouhými vlasy a "dědkovskými" brýlemi. ()

bourec

Na začátku sem byl dost v rozpacích ,nějak mě to sralo.Vyznění filmu,herci v hlavních rolích i samotný charaktery,který hráli.Ale postupem času se to na průměr vyšvihlo.Sláma se rozhodně vymyká současný český tvorbě,to se musí nechat.50%. ()

MA.KI

V průměru průměrná hodnocení ostatních uživatelů jsou mi záhadou, Čtyři slunce ale skutečně nejsou nepovedeným filmem. Ačkoli postavy stejně jako v předchozích Slámových filmech znovu pocházejí z neutěšených vod nižší vrstvy společnosti a znovu hledají to své těžko uchopitelné štěstí, režisér rozvíjí spoustu otázek a témat v českém filmu dosud nereflektovaných (viz např. transcendentální rovinu, i když poměrně plochou). Primárně se však snaží zdůraznit důležitost působení vnějšího prostředí na jedince, respektive vlivu rodičů na své děti (> zde Járy na jeho syna; jaký otec, takový syn… – tendence napodobovat chování, opakovat chyby, zároveň však i zhnusení a pohrdání). ~ Osobně mi nesedl výběr herců, z hlavní čtyřky se své role zhostil bravurně snad jen Mádl. Jinak Geislerová už je ohraná, přestože její výkon je dobrý, Plesla i Rodena bych nahradil. I když jejich projev mnohdy limitovaly dosti úsečné věty v jejich replikách, těžko posoudit. Osobně bych však upřednostňoval méně známé tváře. A závěrečný song od Vypsané fixy mám moc rád… ()

cariada

Oceňovaný film kritikou, ale už to méňě diváky. Já jsem se v tom moc neorientoval. Zvlášt Roden byl zralej na svěrací kazajku a celkově postavičky jak někdě ve cvokhausu. Pro mě takovéhle filmy nesjou já to neocením. ()

Crawler-D

Máme tu Slámovy vydědence počtvrté, nyní si bere za své podivnou směsku spiritualistů, nezaměstnaných a punkačů, ale vzájemně tyto subkultury vedle sebe přirozeně existují a Sláma naštěstí nadále zůstává tak zručným režisérem, že vše se odehrává s jiskrou autenticity, bez karikatury a herecky plynule, a to i když se často mluví sprostě. Není v tom slyšet papír scénáře, ale skvělé vedení herců. Závěrečná tečka se sice žánrově vzdaluje, ale osvěžuje celé dění a dává mu potenciál jiného vnímání. ()

Dannysek4U

Prilisna poetizace ani zvlastni pokus o metafyzickej presah tomuhle prilis obycejnymu pribehu moc neslusej. Ale skvele zahrany a krasna kamera + Vypsabna fixa. ()

zette

Ale jo, uveritelny film... a to natolik, ze vas postupem casu zacne nudit. Zajimave herecke slozeni, mlady Sacha zaujal. Pokud bych si nemyslel, ze 57% je podhodnoceny vysledek, dam jen tri hvezdicky. ()

necisty

Tak já nevím, možná bych se přikláněl i ke čtyrem, ale nebudem to hrotit. Je jasné, že dramata jdou čehounům líp než komedie. To je chyba, ale hlavně je to chyba v případě, že je něco jako tohle považované i klidně z půlky za komedii, protože to fakt komedie není. Jelikož jsem se nezasmál, tak to necháme na třech, ale kdybych věděl do čeho jdu a vzal v potaz Karla, tak by to šlo - vydeptalo mě to slušně. ()

papaJA21

Příběh rodiny a jejích přátel z menšího města vypráví o touze proměnit svůj život k lepšímu. Tak to teda nevím, mě to přišlo jako zástup ztracených existencí, točících se v kruhu. Nebráním se filmům s lidmi na okraji společnosti. Naopak, v poslední době je docela vyhledávám a podařilo se mi zhlédnout opravdu krásné filmy, především z latinské Ameriky. Ale to už je podruhé (Poupata), během velmi krátké doby, kdy u nás vznikl takovýto absurdní snímek. Víc se k tomu asi nedá dodat, velké zklamání, především po předchozích Slámových filmech. Pokud se chcete podívat na výborné socální drama s poslední doby doporučuji Dom, http://www.csfd.cz/film/273758-dom/, Akáty http://www.csfd.cz/film/301376-akaty/, Sin Nombre http://www.csfd.cz/film/254456-sin-nombre/ ()

WolfR

Smysl minimálně dvou sluncí jsme jaksi nepostřehl, tím pádem jejich výskyt ve filmu je naprosto zbytečný a také konec jednoho z nich pokládá otázku - "proč vlastně?" Ale řemeslně je ten film opět špička. Klobouk dolů před režií Slámy, 3 hvězdy. ()

dr.fish

Proboha proč nám to ten Sláma dělá? Donekonečna nás přesvědčuje o tom, že nejlepším řešením lidského života je vzít provaz a jít si to "hodit". Tenhle film je čirá beznaděj a nejhorší je na něm závěr, kdy někdo Slámovi zřejmě poradil, že tomu má dát nějaký nadějný konec, tak se k tomu donutil a je to úplně blbý, jelikož to nejde z něj. Film musí být pro diváky, to je podmínka. A tohle pro diváky prostě není. Přesto nutno vyzdvihnout herecké výkony všech zúčastněných. Za to dávám dvě hvězdy. Jinak je to teror vůči všemu a zejména životu samému....40% ()

Angelopul

Zatim asi nejslabší film Bohdana Slámy. Ale pořád na naše poměry nadprůměrné sociální drama, kterému nesahají např. Kobry a užovky ani po paty. A také první film, ve kterém je Mádl snesitelnej. Jenže. Pokud byly předchozí filmy Bohdana Slámy depresivní, tady jde do extrému a ani závěr nepřináší příliš naděje. A ačkoliv i v ostatních filmech často autor ukončuje příběhy neobvyklým způsobem, tady se mi to dost nelíbilo. Ne, že by mi vadily filmy, které nekončí happyendem, tady je ale konec náhlý a nečekaný, poenta nepřináší tolik potřebnou katarzi a ta ezoterická pasáž mě vyloženě rozčílila.  Proč, v jinak racionálnim a takřka dokumetárnim autorově přístupu. ()

Radiq

Ujetej Roden, zarostlej Plesl, sockovitě punkerskej Mádl, na svůj věk skvělej Marek Šácha, klasickej Chmela, celkem dobrá Geislerová, zajímavá Melíšková - no prostě Slámovi se zas jednou docela ten film povedl a držel mě v zájmu skoro celou dobu, i když nakonec mi to zas až tak moc nedalo. Škoda, že ten song od Fixy ze závěrečnejch titulků tam nebyl použitej víc, ten k tomu docela seděl. ()

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

07.07.2012

Volné seskupení čtyř jednosálových artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 12. do 18. července tohoto rokuBEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších… (viac)