Hrdinka amerického thrilleru, manažerka Angela Bridgesová (Rachel Nicholsová), pracuje i na Štědrý večer, a když chce konečně odjet domů, zjistí, že hlídač Thomas (Wes Bentley) na ni v podzemí nalíčil past. Buď se jí podaří utéct, nebo přijde o život...  Je Štědrý večer, ale mladá ambiciózní manažerka Angela Bridgesová (Rachel Nicholsová) je ještě stále v práci. Chce vše dodělat, než vyrazí na rodinnou večeři. Když konečně sjede do opuštěné garáže, zjistí, že nemůže nastartovat auto a nemá signál v mobilu. Pomoc jí nabídne přátelský hlídač Thomas (Wes Bentley), ale když se ani jemu nepodaří auto spravit, řekne Angele, aby s ním povečeřela. Ta se jen zasměje, jenže záhy zjistí, že se ocitla v situaci, která rozhodně úsměvná není. Probudí se totiž přivázaná k židli ve studené místnosti pro bezpečnostní službu v podlaží P2 a je si jistá, že štědrovečerní večeře je to poslední, po čem Thomas prahne. Teď záleží hlavně na její odvaze a touze žít, aby se jí odtud podařilo utéct. Americký hororový thriller režíroval Franck Khalfoun. (oficiálny text distribútora)

Spooner

Další ze zástupu podprůměrných hororů. Nápad to byl sice slušný, ale režisér neumí navodit dostatečnou atmosféru a zaujme vás maximálně pár scén. Navíc v celém filmu jde vlastně pouze o dvě osoby, takže by to chtělo i dostatečně dobré herce. A Rachel Nichols dobrá herečka rozhodně neni a každou chvilku jsem si přál její smrt. No a chudák Wes Bentley to prostě sám neutáhne. Prostě ničím zajímavý horor, který můžete v klidu minout. Kdyby ho natočil jeho producent Alexandr Aja, tak by to bylo rozhodně zajímavější. ()

petero

Franck Khalfoun musí byť veľmi dobrý kamarát Alexandre Aju. A tak sa zdá že aj schopný režisér. Z námetu toho vyžmýkali maximum. Zbytočne to neprehnali a scenár je uveriteľnejší ako pri The Hills Have Eyes alebo Haute Tension. Veľmi dobre je použitá hudba a vo filme je pár drsných scén vďaka ktorým sa hororový maniaci budú teteliť blahom a tak v rámci efektných krvavých špecialít sa Khalfoun môže postaviť hneď vedľa Aju a spraviť ešte krok vpred, pretože hneď tá prvá je tak drsná že páni z MPAA tomu bez zaváhania museli šupnúť R-ko. Ďalším dobrým ťahom bol výber hlavnej predstaviteľky. Nielen že je sexy, ale to aj dobre zahrala. Proste si budete priať aby to prežila... ()

Xmilden

Trošku nové prostředí a taky nějaká semtam novinka v ději. Jinak je to takový ten klasický film NĚKDO CHCE NĚKOHO ZABÍT. V tomto připadě spíše chce antihrdina povečeřet s křehkou dívkou, která ale postupem času moc křehká tedy není. ()

oli.G

Na to že to má dve postavy a oveľa viac metrov štvorcových, než býva na film s takýmto počtom hrdinov zvykom, je to celkom napínavé. A keď už príde na násilie, celkom to stojí za to. Osobne by som kedykoľvek bral jednu takúto priemernu hororovú jednohubku namiesto troch nepodarených remakov. ()

Phobia

Workholici mají drsný život, zvláště mají-li vyvinutý hrudník. Nejenže pro samou práci nemají čas na rodinu a bouchají i na Štědrý večer, navíc se mohou stát objektem zbožňování kdejakého šmíráka a mentálního deprivanta. Pokud je workholička ještě ke všemu momentálně postižená (nechápe, proč jí v podzemí nefunguje debil), šmatlavá (zakopává v nejstupidnějších možných okamžicích) a gramlavá, může přijít k vážné újmě na zdraví - třeba si i zlomit nehet! Průměrný thriller s pár slušnými momenty, ale devalvován byl mým nezájmem o osud hlavní hrdinky a dementními chybami hlavního padoucha. 56% ()

Hrabka

Téměř ve všech směrech se jedná o průměrný horor. Napětí slušné, prostory pro horor taky velmi zajímavé, nějaká ta brutalitka a krev se taky najde. Solidní herecké výkony, jak psycho týpek, tak bloncka, to odehráli celkem přesvědčivě. Občas sice něco zaskřípalo, ale na to už jsem v podobných filmech zvyklý a dokážu leccos odpustit. Film jsem si užil, nejedná se sice o žádnou bombu, ale thrillerového fandu to určitě zabaví. Jediná věc, která je tu nadprůměrná, je víte co, že pánové? Rachel Nichols dokáže svým P1 a P2 udržet v pozornosti především mužské publikum a to i jedince, které ostatní dění moc nebaví. 60% ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Atmosféra 7/10 Prostředí 8/10/// +nápad s uzavřeným prostředím není nic nového, ale tady toho tvůrci využili na sto procent, Rachel Nichols svoji postavu slušně zvládla, atmosféra je dobrá a postupně houstne -filmy si vystačil jen se dvěma herci plus pár bezvýznamných postav, ale možná to tolik nevadí./// Já myslím, že to je dobře natočený horor. Skládá dohromady prvky, které už sice známe. Nicméně jako celek působí obstojně a rozhodně žádného hororového fanouška neurazí./// Celkem 74%/// ()

666teen

Jako mrazivý thriller to sice neobstojí (i když studená koupel na Štědrý večer zamrazí dost), ale těch několik GG(Garážové gore) efektů rozhodně potěší. Škoda, že pan hlídač parkoviště nepozval na večeři třeba partu učnic z masokombinátu.... ()

Cappuccino

Blondínka Angela usilovne pracuje dokonca aj na Štedrý večer až do neskorých, nočných hodín. Pri odchode zisťuje, že sa v celej budove nachádzajú len dve osoby. Ona a vrah (spoiler: a ďalšia obeť koniec spoileru). Slušný námet pochováva pomerne nudná, dejová línia v podzemných garážiach spolu s predvídateľnými útokmi vraha. Priemerný hororový snímok, ktorý (na moje prekvapenie) príliš nevystraší, no za to zaujme charizmatickým psychopatom a sporo odetou, hlavnou predstaviteľkou. Filmársky slušne natočené, ale až príliš rutinné a ničím nevytŕčajúce od svojich thrillerových bratríčkov. Občas by režisérovi nezaškodilo zaimponovať do filmu čo to svoje - niečo nové, neohrané, nápadité. Škoda, škoda.. ()

Ruut

Na Štědrý den v noci se moc nepracuje, že. Tohle ví i maniakální hlídač jedné bussines budovy, kde si zamkne večer v gsrážích dívku, kterou potajmu sleduje dlouhé měsíce. No a začíná tradiční naháněčka ozbrojeného šílence s bezmocnou (krásnou + prsatrou + skoro nahatou) holčinou. Samozřejmě se použijí veškerá klišé - nejde se dovolat ven, přijede policejní hlídka ... a taky několik docela drsných překvápek - likvidace dalšího pracujícího opožděnce. V TV bylo stylově na Štědrý den a mě to příjemně osvěžilo monotónní pohádkový program. ()

pornogrind

Celkem pohodovej kousek, kterej neurazil. Moc jsem si od P2 nesliboval o to větší bylo překvapení. Pravdou je, že některý pasáže a scény jsou slabší, ale je tam taky pár scén, který se vyloženě povedly. Celkem se povedl i výběr hlavních představitelů. Wes Bentley byl na ránu a role psychouše mu sedla. Bloncka v podání Rachel Nichols(ové) byla sympaťanda. Jen to stupidní chování. Ale to už je u takových filmů zvykem. Za mě je P2 lepším průměrem. Kdyby bylo víc krve a gore jdu z hodnocením určitě výš. Psychonátlak pro méně otrlé diváky. ()

2-Xtreme

Takto nejako si predstavujem hororový thriller tj. napínaví od začiatku až po samotný koniec. Je to učebnicový príklad, že dobrý film sa dá dosiahnuť aj dvoma postavami v jednom podzemnom parkovisku. S tou správnou hudbou a kamerou sa z toho dá dosiahnuť hodnotný film, ktorým P2 bezpochyby je. Hlavná postava v podaní Rachel Nichols je sympatická po všetkých smeroch a ten jej vystrih bol sakramentsky veľký. Rachel sa držala skvele a predviedla slušný výkon čo sa nedá povedať o záporakovi. Wes Bentley nehral zle, ale proste som mu to nezožral a bol mi hrozne nesympatický. Keby zápornú postavu hral niekto iný určite by to bolo lepšie. Určite aj vám sa stáva, že proste fandíte záporákovi a chcete aby hl. postava zomrela. Tu sa vám to nestane. Ako som už napísal Wes nebol dobrý záporák a vy budete chcieť aby na konci filmu bol on čo bude voňať fialky. Aby som stále nechválil... očakával som viacej krvavých scén, pretože tie čo som mohol vidieť boli skvelé, škoda, že som napočítal iba 2 či 3 :( Suma sumárom, P2 je nadpriemerný horor a patrí k tým lepším čo som tento rok videl. Som zvedaví čo nám Franck Khalfoun pripraví nabudúce. Ak to bude aspoň takto dobré, máme sa na čo tešiť. PS: to že na filme pracoval aj Alex Aja je jasne vidieť. ()

Javert

Od Alexe Aji jsem čekal o hodně víc, i když v tomhle filmu dělal "jen" producenta. Neslaný, nemastný příběh, který jsem viděl už snad tisíkrát v jiné podobě. Trapnej hlavní záporák. Pěkně se ale kouká na výstřih Rachel Nichols. ()

kingik

intenzivně mrazivý horor s výraznými prvky psychothrilleru s pořádnou porcí napětí a velmi zlověstnou vánoční atmosférou, kdy máte pocit, že i vánoční stromek se tváří zle. Rachel Nichols v tomto filmu neprožije zrovna klasické veselé Vánoce. Jako na potvoru se jí porouchá v podzemních garážích auto a pomoc jí nabídne na první pohled sympaticky vyhlížející místní hlídač parkoviště Wes Bentley. Jenže za příjemnou fasádou se skrývá psychicky narušený muž, který má, vzhledem ke své permanentní osamělosti a otravné službě v práci, poněkud rozdílné představy o ideálně prožitém Štědrém večeru. Nic netušící dívku unese a z opuštěného komplexu podzemních garáží nebude úniku. Ten zde sehrává dost podstatnou roli, protože ve spletitém komplexu garáží se z větší části odehrává zběsilá naháněčka s psychopatem lemovaná mrtvolami. Na filmu je znát, že se na jeho vzniku podílel mistr hrůzy Alexandre Aja, který se postaral nejen o produkci, ale také o námět a scénář. Rachel Nichols po několika komediích dokázala, že dokáže být velmi přesvědčivá i ve vážné roli a blýskla se i nepřehlédnutelnými ženskými přednostmi. Wes Bentley byl opravdu nevyzpytatelný psychopat a jeho podmračený kukuč si už dávno říkal o pořádnou zápornou roli. Režisér Franck Khalfoun rozhodně překvapil v mnoha ohledech. Neztrácel čas zbytečně zdlouhavým úvodem a šel rovnou na věc a divákovi servíroval množství originálně pojatých scén, které se nebudou líbit ochráncům přírody (zmasakrování psa) a z filmu pravděpodobně nebudou nadšeny ani ženy, ale není důvod k panice, protože Rachel Nichols se nechovala jako nějaká blbka a dělala, co bylo v jejich silách, aby její chování v krajní situaci nevyznělo iracionálně. Byl jsem spokojen. Kvalitní režie, výborná hudba, nepolevující napětí, originální story, perfektní herci, rovná se skvělý horor nejen na Vánoce. 100% ()

Frajer42

Docela milý film, který je zase o jednom psychoušovi, který netradičním způsobem vyznává lásku dívce svých snů. Škádlí ji a škádlí ji pořádně. Docela sympatické je i poprsí hlavní hrdinky, které kamera velmi ráda opakovaně ukazuje. A i kdyby vás zbytek filmu neoslovil, tak na ty 2 silikonové kopce se kouknout dá. Na druhou stranu bych filmu zcela jistě vytkl jeho nehororovost a postrádal jsem rovněž jakékoli napětí. Prostory parkoviště, kde se velká část filmu odehrává jsou nezajímavé a s násilím se šetřilo. Film vsadil na nepřetržitý psychický teror. Zcela upřímně mohu napsat, že víc než 2* z toho vykouzlit nelze. Dost možná, ale někdo umí kouzlit lépe než já. ()

AppleCore

Na to, že ta holka nemá nehet, boty a na to, že je vyděšená a polomrtvá vydala úctihodný výkon, bohužel dost tragickej, o zabijáku radši ani nemluvim, ta jedna hvězdička je za hudbu, která byla celkem fajn. ()

Campbell

P2 jsem dlouho odkládal a nechtěl jsem ho vidět protože mi bylo jasné že se jedná o další rádoby honičku tentokrát v garáži. Khalfoun je nicméně režisér geniálního Maniaka a tak jsem nakonec pustil i tohle a čekal že mě to překvapí, tentokrát ale ne jedná se o průměrnou naháněčku se sem tam parádní gore prací(židle+auto). Filmu samozřejmě nechybý neuvěřitelné klišé. Aspoň že hlavní hajzl je celkem sympaťák a to šílenství mu i věřím narozdíl od hlavní herečky která byla dost prkenná. ()