Jako malí byli přátelé, jako dospělí už neměli příliš společeného. Ale smrt jednoho z nich svedla jejich osudy dohromady. Tae-su (Du-hong Jeong) pracuje jako policista a vražda jeho kamaráda mu samozřejmě nedá spát, stejné tak i Seok-hwan (Seung-wan Ryoo) nehodlá nechat ruce v klíně. Hlavně proto, že se zdá, že prsty v úmrtí přítele má poslední ze čtveřice, mafián Pil-ho (Beom-su Lee). Začíná cesta za pomstou, cesta plná krve a bolesti. Boj proti desítkám soupeřů, krásným zdánlivě křehkým dívkám, i chladným zabijákům. Na konci se znovu sejdou tři přátelé, dva jako spojenci, jeden jako jejich úhlavní nepřítel. (Chen)

Hapretor

Děj je hodně nudný. A bitky? To je vidět všude jinde. Konec vyloženě dementní. Vůbec sem nebyl spokojen. Čekal jsem to více záživné. ()

Tamten

Velmi zajímavý film, který po uvedení do ději a předvedení nějaké té akce upadne na delší dobu do podivné kriminálky, která téměř začne nudit. Ovšem než k tomu dojde, přejde do takové akce, která se vidí jen u nejšílenějších kousků z žánrů bojových umění. Díky této řežbě (a též díky používání taekwonda co by bojového stylu hrdinů, i když to výslovně není nikde zmíněno) si film u mě vysloužil o nějaké to procento navíc. ()

Vykuk

Opět to mělo mnohem větší potenciál, závěrečná bitka solidní a trochu to vylepšila, jinak děravý příběh, akce po skromnu, nevyužité postavy 4 bodyguardů, kteří se předvedli víceméně až v závěrečné bitce (krom akce na policejní stanici), spousta nevysvětlených momentů, proč co jak najednou odhalili atd... celkově neurazí, nepotěší, řekl bych lepší průměr v tomto žánru, především díky hlavnímu představiteli (ale zase o něco méně kvůli trapnému a otravnému záporákovi). No jsou lepší filmy, ale já mám pocit, že vše, co za něco stálo už jsem viděl :(. ()

HEED

No celkem to ušlo. Po celou dobu filmu se dost mluvilo. Hlavní záporák byl slizký paznecht který to navíc ani neskrýval, hanba vůči kamarádství by jej mohla fackovat. Plná huba keců a životních kréd z mafiánského soudku. Vyplatí se ovšem počkat až do poslední dvacetiminutovky, kde přijde na velké zůčtování kill bill Tarantinovských rozměrů. Hodnocení sráží, že jsem se na film díval celkem natřikrát, protože mě natolik asi nezaujal. Na druhou stranu by mě mrzelo kdybych se na něj nedodíval aniž bych jej jen popřeskakoval. ()

AmunRa

Začátek ve stylu kriminálky s vyšetřováním vraždy přítele se po třetině filmu mění na gangsterku s westernovým schématem zrady starého přítele a boje několika spravedlivých proti neporazitelné přesile. Jednoduché, ale ověřené schéma funguje i tentokrát, jen místo revolverů a pušek mají hrdinové taekwondo, hole a nože. Na rozdíl od západních filmů ovšem u asijské kinematografie není předem jasné, jestli někdo film přežije. První část je dobře natočená parafráze na noir filmy s nočními bitkami a vymlacováním výpovědí, střední část je klasická gangsterka s odpovědí bosse pomocí sekání končetin, betonových botiček a náklaďáku. Třetí část je jedna velká řež ve videoherním stylu, kde nastupují stále další vlny vždy silnějších nepřátel. Dobře natočeno, hlavní hrdinové výborně vystihují své postavy a záporák není démonický, ale spíš zakomplexovaný slizký křivák schopný všeho. Obzvlášť musím vyzdvihnout choreografii bitek, naopak tempo filmu je proměnlivé a někdy se zbytečně vleče. ()

Baerdeller

Už od začátku se mi vybavoval neodbytný pocit, že se koukám na korejskou variaci Once Upon a Time in America pod taktovkou korejského Quentina Tarantina a vida - jak tak koukám na komentáře, tak nejsem zdaleka sám... Víceméně zamrzí jen to, že se filmu nedaří udržet konstantní tempo. Takhle máme uprostřed půlhodinu nudné vaty, která může leckoho před koncem odradit. Škoda. (Obzvlášť když si vezmete, že Once Upon... má skoro 4h a tolik nenudí.) Slabší (ač objektivně nezasloužené) 4**** ()

Filmasia 2007

Filmasia 2007

01.12.2007

Festival asijských filmů FILMASIA (www.filmasia.cz) má letos čtyři sekce: Zaostřeno na Hongkong, Pocta režisérovi: Johnnie To, Novinky asijského filmu a Asijská hororová noc. V programu je například… (viac)