Ústřední hráči příběhu tvoří známý milostný trojúhelník, jehož potenciální přítomnost provází většinu manželských soužití od nepaměti. Nová žena v životě ženatého muže znuděného stereotypem a zdaleka už ne tolik překypujícího láskou k choti, které to kdysi před Bohem slíbil. Přidejte k tomu úpěnlivou sexuální potřebu a touhu po novém těle a vyjde vám, že Brad (Patrick Wilson) je v tom se Sarah (Kate Winslet) až po uši. A jeho manželka Kathy (Jennifer Connelly) přitom trpělivě vychovává doma jejich potomka a na manželovy pozdní příchody z práce nahlíží stále s neskrývanou důvěrou v oku. Brzy se však o Ní doslechne a nic už není jako dřív... (oficiálny text distribútora)

shyster

Už od začátku jsem měl potíž s tím hlasem, který popisoval vnitřní náladu herců. Jeho účel asi byl povznést film na artovou úroveň, ale nakonec to vyznělo tak, že je to prachbídná berlička scénáristů, kteří si nevěděli často rady. Kate Winslet i Patrick Wilson a další jsou tohohle filmu ozdobou, ale když překousnete ten hlas a úsměv na tváři vám vykouzlí herecké podání, tak přijde hloupý závěr, který vrátí film do vod průměrnosti. ()

Stanley

Kvalitní filmová "vztahovka", kde zejména trefně se zde vyskytující komentář vypravěče dodává filmu "knižní" hloubku a prožitkovou autentičnost. Zajímavé je, že stejný komentář naopak některé diváky frustroval (dle některých jiných komentářů). ()

4daPeace

Verdikt: Je zde sice uveden krasny text distributora, ovsem cele je to uplne jinak. Za A) zadny milostny trojuhelnik ve filmu neni a hlavne za B) ''jeho manželka Kathy (Jennifer Connelly) přitom trpělivě vychovává doma jejich potomka a na manželovy pozdní příchody z práce nahlíží stále s neskrývanou důvěrou v oku.'' ? Takze postupne - Manzelka v podani Jennifer NEVYCHOVAVA TRPELIVE DOMA potomka, nybrz pracuje cele dny a potomka vychovava onen manzel, ktery tudiz nepracuje, tudiz nechodi pozde z prace, jednou tydne vecer si jde akorat zahrat s prateli americky fotbal za coz se mu zena odvdeci tim, ze 3 predplacene casopisy, ktere muz odebira, mu zrusi (Neco jako Men's Health, Sport a Dobra mama), pote si manzelka pozve svou matku (ala Zoufale Manzelky), ktera stale dohlizi na manzela. Spatna, radoby tajemna a dokonala psychologie postav (zvlaste druhych, pracujicich polovicek hlavnich hrdinu), ktera se snazi lacine ospravedlnit, proc se jejich drazi, kteri se na full-time job staraji o deti, zadivaji do sebe. K tomu si pripoctete nadmernou delku filmu o takovych 25minut a mate vysledek. ()

zuzinka2

Výborné vztahové drama. Kvalitní scénář zobrazující milostný vztah dvou zadaných lidí, kteří žijí na jednom americkém předměstí, kde si každý skoro vidí do talíře a kde vše co se odchyluje od normálu vyvolá velkou diskuzi a spekulace, scénář mě překvapil svým koncem, který jsem vzhledem ke gradujícímu finále čekala jiné, ale který mě potěšil. V hlavních rolích výborní K. Winslet a P. Wilson, kteří se nebojí ani odvážnějších scén, které však nepůsobí prvoplánově. Avšak zdá se mi, že nakonec vztahové peripetie tohoto páru, jsou přebity příběhem J. Earla Haleya, jehož linie mě nakonec zasáhla nejvíc a kterou si pamatuji nejvíc. 85% ()

lakikaki

Film ako celok pôsobí výborne, najmä herecké výkony sú na veľmi slušnej úrovni (rád by som vyzdvihol najmä Jennifer Conelly, ktorá sa svojej malej úlohy zhostila perfektne), ale je tu niekoľko problémov, pre ktoré Malé deti nemôžem ohodnotiť piatimi hviezdičkami. V prvom rade mi jeho minutáž pripadala viac ako pridlhá, ku koncu som sa už v kine dosť mrvil. :) Ďalšou vecou, ktorá mi pripadala dosť divná bol príbeh exhibicionistu. Ten pôsobil ako osobitný film, ktorý vlastne s pôvodným filmom nemá veľmi veľa spoločného. To ani tak nevadí, pripadá mi to ako celkom dobrý nápad, ale problémom je, že tento "filmík" je žánrovo trochu mimo filmu a to od neho len zbytočne odpútava pozornosť a pôsobí to rušivo. A nakoniec by som sa rád vyjadril o rozprávačovi. Ten je možno účelný, ale celkovo mi len kazil dojem snímky a pôsobil akoby mi niekto čítal knihu. Ale inak tento film odporúčam všetkým, ktorí majú radi kvalitné filmy a dostatok trpezlivosti (130 minút je predsa len 130 minút). ()

Wormboy

Dalsi z radu vztahovych filmov. Ustredne duo je sice sympaticke, avsak ich dejova linia nie je to, co je v tomto filme najsilnejsie. Vztahove pochybnosti a hladanie niecoho ineho, je z mojho pohladu lepsie spracovane v Last Kiss-e. Pre mna bola ovela zaujimavejsia linia odsudzovaneho pedofila Ronnieho, ako aj aktivistickeho ex-policajta. Treba vsak povedat, ze vsetci herci su skutocne skveli, avsak osobne by som vyzdvihol Jennifer Connely, ktora svoju rolu uchopila z toho najlepsieho konca, pretoze si velmi dobre viem predstavit, ako sa postava pracujucej, milujucej, avsak pochybujucej manzelky, mohla v zlych rukach zvrhnut do znacne negativnej roviny. Takto v podstate vo filme nevystupuje jedna skutocne negativna postava, co je v tomto pripade podla mna len dobre. Little Children je velmi dobry film, avsak nie az tak, aby sa stal nezabudnutelnym... ()

danecek24

64. Zlatý Glóbus za rok 2006 - nominace (3) - Nejlepší film (drama), Nejlepší herečka (drama) - Kate Winslet, Nejlepší scénář - Todd Field, Tom Perrotta ()

Juto

Dojímavá, umelecká dráma odohrávajúca sa na predmestí. Výsledkom je film, ktorý je náročný, prístupný a ťažko na neho prestať myslieť. 9/10 ()

Riley

Také se přidám k názoru, že jsem nejprve nepochopila, proč tolik času zabírá ten ,,úchyl" a nakonec mě ten konec naprosto dostal. Ve finále se mi ta dějová rozvětnost zdá jako velkým filmovým plusem. Zvláštní a zajímavý film nabízející mnoho úhlů pohledu. 80% ()

campix

Jako malé děti mě zaujali především tím, jak moc obyčejný film to je. Tedy až na linii s pedofilem, která je sice velmi bizarní, ale zároveň opravdu zábavná (například scéna u bazénu). Jinak mi tento film připomínal především Americkou krásu a nebo například Nouzový východ tou svou civilností a jak říkám obyčejností. Herecky také velmi příjemné, jen škoda že Jennifer Connelly nedostala více prostoru. ()

moviefilm

Zdrvujúci a šokujúci. Týmito dvoma slovami by sa dala opísať táto romantická dráma s bravúrnymi hereckými výkonmi. O Kate Winslet hovoriť netreba, čo ma však zaujalo, bol výkon Jackie Earla Haleyho, ktorý svoju rolu nehral, on ňou bol! Asi je ozaj pravda, čo sa hovorilo v Tropickej búrke, že kto svoju rolu hrá excelentne, má väčšiu šancu vyhrať Oscara, ako ten, kto svoju postavu doslova žil. Čest výnimkám. Skvelý scenár, s vynikajúcimi dialógmi. Len ma mrzí a štve zároveň, že nominácia na Oscara v hlavnej kategorii nebola... ()

Radiq

Puritáni podělaní američtí. Ze začátku jsem nevěděl, jestli to bylo myšlený vážně nebo ironicky. Američani jsou dost blbí na jedno i na druhý. Nejlepší byla panická scéna v bazénu s úchylem. Vždyť i úchyl je jen člověk. Skvělá scéna se sexem ve sklepě. Skvělá každá scéna, kde se objevila Kate Winslet. Kate Winslet je nejen jedna z nejkrásnějších a nejpřirozenějších žen v branži, ale taky jedna z nejkrásnějších žen vůbec (nějaký vyschlý modelky se můžou jít zahrabat!). Ale pozor - to, co začíná jako blbost o předsudcích američanů, se změní v zajímavé drama. Měl jsem z toho pak trochu depky, ale to mám z málo filmů. ()

Mona07

Tenhle film si mě omotal kolem prstu a to od začátku až do konce. Působivé, neokoukané drama sdělující pocity a myšlenky hlavních hrdinů, tak pravdivé, tak "normální", až Vám berou dech. Zamyšleně hledím a myslím si: Ano... každá mince má dvě strany. . . 10/10 ()

Mr.Ripley

Pokus o zvrácenější Americkou krásu s nepřiměřeně úmornou stopáží. Kate znovu dokazuje, že je jasnou jedničkou ve své generaci. ()

Magneto

Herecky a formálne brilantná dráma (hypnotické zábery spolu s Newmanovou hudbou evokujú podobné emócie ako Americká krása, ale kontroverzia nieje taká desivá.V dôsledku toho nieje ani katarzia na konci taká účinná ako u Mendesovho majstrovského diela. Btw. Kate Winslet a Sam Mendes sú manželia)...Naozaj oceňujem dramaturgiu, réžiu a šťavnaté herecké výkony Kate Winslet a Patricka Wilsona. Tematika je už troška otrepaná, ale stále sa je na čo pozerať...podobne ladený, teda aspoň čo sa týka tej tematiky je The Last Kiss...Ale tam dominuje mužský hrdina a v tomto filme je to jednoznačne ženská záležitosť. PS: Kate Winslet sa pomaly stáva mojou obľúbenou herečkou, len tak ďalej :-) ()

farmnf

Winsletová je krásná a zajímavá, taky je to profesionálka jak víno. Scénář je opět pověstně americky pitomý. Na druhou stranu má i světlé chvilky. Evropskému divákovi se tu servíruje pohled na americkou většinovou společnost, myslím , docela reálný. Budeme hrát po nocích fotbal a honit úchyly. Hlavní hrdina je hezký, má rád své dítě, souloží s kamarádkou a místo aby se učil na zkoušky a konečně se postavil na vlastní nohy, čumí na skejťáky. No ale je to sympaťák, ne? Vulgární debil, jeho kamarád je policajt co měl průser a po právu ho vyrazili. Bůh ho však plácne po jeho tupé hlavě a on se nakonec stává Mirkem Dušínem. Jak americké! Winsletka je ale opravdu skvělá a je hezký že tu nehraje tuctovou slepici. Na závěr musím přiznat, že vážně nevím, zda ten film je úplně blbý nebo průměrný. ()

JimmyII

Nečekaná a nevídaná záležitost. Syrové a opravdové, nekompromisní a na dřeň lidských emocí jdoucí drama z jednoho anonymního, typického amerického prostředí, kde se žijí smutné životy schované za pozlátko, kde lidé trpí a kde se trápí. To se však nelíbí Sarah, která vybočí ze své společností vnucené role, a pak už sledujeme události, které na to navazují. Je tu plejáda skvělých postav, například vedlejší linka s pedofilem je neuvěřitelně silná. Herci jsou ve svých rolích jistí, obzvlášť pak Kate Winslet a Jackie Earle Hayley. Todd Field napsal inteligentní scénář a zvládl ukočírovat náročné téma. Bravo. ()

Daniel Craig míří do televize

Daniel Craig míří do televize

02.06.2016

Představitel Jamese Bonda stále nepotvrdil, zda si znovu obleče ikonický smoking. Všechno ale nasvědčuje tomu, že je s agentem 007 hotový. Na jedné straně máme setkání bondovských producentů s Jamiem… (viac)

Temný rytíř na Divokém západě

Temný rytíř na Divokém západě

05.08.2012

Christian Bale skončil jako ochránce Gothamu (alespoň prozatím to tak vypadá) a poohlíží se po dalších projektech. Adaptace bestselleru Bostona Terana The Creed of Violence ztratila Leonarda DiCapria… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz