Ústřední hráči příběhu tvoří známý milostný trojúhelník, jehož potenciální přítomnost provází většinu manželských soužití od nepaměti. Nová žena v životě ženatého muže znuděného stereotypem a zdaleka už ne tolik překypujícího láskou k choti, které to kdysi před Bohem slíbil. Přidejte k tomu úpěnlivou sexuální potřebu a touhu po novém těle a vyjde vám, že Brad (Patrick Wilson) je v tom se Sarah (Kate Winslet) až po uši. A jeho manželka Kathy (Jennifer Connelly) přitom trpělivě vychovává doma jejich potomka a na manželovy pozdní příchody z práce nahlíží stále s neskrývanou důvěrou v oku. Brzy se však o Ní doslechne a nic už není jako dřív... (oficiálny text distribútora)

kedluben

postupně cítíme tu temnou budoucnost a vidinu něčeho.... vztahy, omyly, láska, napětí, prostě všechno, co mám u filmů rád... žvanit o tom ale nechci, neumím to... určitě sice jsem již viděl i "silnější" filmy, v každém případě to ale nic nemění na tom, že tento je opravdu povedený.... ten tok různých osudů, které spolu souvisejí a někde se protnou, jinde minou... jo! ()

dank011

" Mme Bovaryová je v pasti. Ale má možnost - může dál žít v neštěstí, nebo s tím může bojovat. A vybírá si boj. Na konci prohrává, ale v jejím odhodlání a vzpouře je něco krásného. Jde o Hlad, Hlad po jakési alternativě a odhození nešťastného života. " Společně s převýstižným názvem filmu není k charakteristice co dodat. ( omlouvám se, že toto již bylo kleopatrou citováno, ale nic lepšího k charakteristice asi najít nelze). Snad jen, že Kate je opět fantastická, že v příběhu se odehrávají ještě jiné osudy, frustrace Larryho a nenávist z vlastního strachu, osamělost Ronnieho a maloměšťáctví kolem nás. Všichni utíkáme a všichni nakonec - vyhráváme ? prohráváme? Bylo by to za pět hvězdiček, ale když jako etalon vedle stojí Americká krása... ()

Johnysman

Veliké překvapení pro mě. Čekal jsem obyčejný romantický cajdák s happyendem, ale dočkal jsem se velice zajímavého romaticko-komediálně-psychologického filmového zážitku. Myslím, že několik prolínajících se dějových linií se povedlo ztvárnit velice dobře a vypravěč v backgroundu náboji neubral. ()

sinjakupre

Zajímavá kombinace úhlu pohledu na samotný konec filmu. Někomu může připadat jako happy end, jinému smutný. Záleží na každém, s jakým koncem se ztotožní. Osobně se mi více líbilo "Hledání Země Nezemě", proto dávám čtyři hvězdy. ()

Estetik 1

Viděno v SA s naprosto příšerným českým dabingem, který filmu nějakou tu hvězdu ubral. Ale i tak - tohle bylo hodně slabé, nemůžu si pomoct. Místy neuvěřitelně trapné dialogy, postavy jsou ploché, (téměř) nikam se nevyvíjí. Záporáci jsou slizcí, že už to víc nejde, kladné charaktery naopak krásní. Jestli něco opravdu nesnáším, tak je to voiceover. Film prostě musí používat jiné prostředky vyprávění než literatura. Jednu hvězdu za Kate Winslet, která jakékoli roli přidá nejméně dvě stě procent. Chvílemi jsem žasnul, že jí věřím i ty nejkřiklavější klišé. ()

mseet

Ano, byla to do jisté míry povedená sonda do života podobného životům řady z nás. V tom smyslu povedená, že vycházela z každodenního života běžných lidí a kdekdo si v tom příběhu našel kus sebe. A někdo v něm zase mohl objevit touhu po změně, které není schopen, ačkoli po ni touží. Ale postavy ani jejich osudy se mnou ani v nejmenším emocionálně nezacloumaly. Nefandil jsem jim, nesoucítil s nimi, jejich motivace mi unikala. Směr, kterým se děj ubíral, ani celkové vyznění mě neuspokojilo, minulo, zklamalo. ()

Stuck

Dlouho už hledám film vyššího kalibru a po přečtení níže psaných recenzí a štěků jsem vstoupil do stejné řeky jako Vy s velikým očekáváním. Zpočátku jsem v duchu potlačoval zklamání - skoro nic se nedělo a vypravěč mě štval, jelikož snižuje inteligenci diváka a vše mu servíruje. Postupem času u mě křivka líbivosti snímku stoupá – např. když Sarah není dokonalá "Stempfordská panička" oproti jejím kolegyním, ale natře jim to při oslovení neznámého hezouna po kterém jihne klub tří "dokonalých" maminek. Scénář pokračuje podobně jako většina takových to snímků (pocit náhlého obživnutí a nenadálý sex.vztah mezi novými přáteli), zde je navíc divák obohacen o další proplétající se příběh anomálně chovajícího (neřekl bych pedofila jak je někde prezentováno) se jedince - Ronnieho. Děj bez Ronnieho by nebyl úplný, chybělo by napětí co se stane. Člověk mu fandí více než nově vzniklým milencům, aby se dokázal včlenit mezi lidskou populaci a najde si lehce poťouchlé děvče, které to sním vydrží. Bohužel.... Za to že Sarah je znuděná a nezajímá se o dceru může samozřejmě i manžel, přesto mi byla většinu filmu nesympatická no a "hezounek" Brad neví sám co vlastně od života chce a je v podřízené roli vůči své ženě, což samozřejmě vede po touze najít někoho spřízněnějšího. Ronnie a jeho milující matka (tak by to mělo být u všech matek) pro mne byly postavami, které vzbuzovali emoce a vzruch ve filmu. Velmi oslovil i bývalý policista a aktivista proti pobytu Ronnieho ve městě, kdysi dávný jeho kiks, odchod manželky, upadající forma ve fotbalovém týmu, excesy..vše mělo svůj smysl. Přeskočím-li k finále, trnul jsem strachy co scénárista či režisér pokazí, ale ono nic. Vše vystupňovalo a mohutně přeskočilo známé konce plné klišé. Některé otázky byly zodpovězeny jiné si divák zodpoví sám.. I přes zvraty, které se staly člověka nepohltilo smutno, ale radost, že né vždy musíme vše pokazit a rozhodnout se špatně................. ()

StrixCZ

Docela zajímavý film, který na mě ale ve výsledku působil tak trochu jako jeden díl seriálu (byť docela podařený). Nemám nic proti otevřeným koncům, ale tady mi tak trochu chybělo silnější vyznění. Svou roli na tom dost možná sehrál i fakt, že ústřední dvojice mi nebyla příliš sympatická (doufal jsem ve více Jennifer a méně Kate :o) ). Nejsilnější mi tak nakonec přišla úplně jiná dějová linie, než ta hlavní - což pro mě bylo menším zklamáním. Přesto musím říct, že jsem byl do poslední minuty napnutý, jak to celé dopadne. Celkově v mých očích lehce nadprůměrná jednohubka. 69% ()

KaterinaN

Po shlédnutí mám rozpačitý pocity. Bylo to o honbě maloměšťáků na pedofila? Nebo o dvou znuděných lidech, kteří se rozhodli rozvrátit svoje rodiny? Ne vážně, naprosto chápu jaký byl záměr autorů. I tyto dvě naprosto nesourodé linie mají něco společného – touhu a pudy. Bohužel film ve mně nezanechal žádnou stopu. Příběh dvou lidí, snažících se utéct ze stereotypu bohatého předměstí, pokrytého domky s perfektně upravenými trávníky, není jako námět pro film nic novýho. Mnohem zajímavější, a mnohem více k zamyšlení, byl příběh pedofila, který svým přistěhováním způsobil veřejnou paniku už jen tím, že se zkrátka nastěhoval do tohoto „perfektního“ sousedství. ()

Fajung

Obsahovo bohatý snímok balancujúci na hranici medzi romancou a drámou. Film zo života, o tom, že sa snažíme bežnými, ale pre nás niekedy, ale nevšednými zážitkami vyplniť prádzne miesta v našom srdci, prípadne vymaniť sa zo stereotypu bežného života. Jedna vec je to čo od nás spoločnosť, či okolie vyžaduje,a druhá zase, čo skutočne chceme, keď zavrieme oči. Čo skutočne chceme, keď večer zaspávame, o čom snívame. Občas je, ale smutné, že miesto toho, aby sme si vážili diamant, ktorý máme doma, zbierame šutre na rozptýlenie. Patrik a Kate to hrajú výborne. Ku koncu to už stráca trocha na dychu, ale herecké výkony ústrednej dvojice a myšlienkovo bohatý dej robia z tohto snímku slušný filmový počin. 75% ()

veverysiak

Možno nie celkom pútavé rozprávanie, pokiaľ si naň v kľude a pokoji nenájdete patričný čas, no a potom zabudnete na zhony a nevybavené záležitosti a dôležité veci a všetko nenormálne podstatné okolo seba a necháte sa vcucnúť do príjemne plynúceho deja, okrem kvalitne zvládnutých profesií ma zaujal aj rozprávačský podmaz, ktorý veľmi podarene dopĺňal celkovú skladačku, takže 75%. ()

PTuranyi

Výborná vzťahová dráma s citlivým koncom spája príbehy niekoľkých ľudí, ktorý žijú svoj život a vzťahy, v ktorých sa necítia veľmi šťastne a snažia sa nájsť cestu von. Zároveň sa tak dostávame pod kožu malomestského pokrytectva. Niektorí si v ňom hovejú, ale Sarah a Brad sa proti nemu svojím spôsobom snažia vzbúriť. Sarah ako by bola parafrázou pani Bovaryovej, ktorá sa vo filme rozoberá. Produkcia je veľmi dobrá a hoci za hviezdy sú tu hlavne Kate Winslet a Patrick Wilson, herecké výkony všetkých hercov sú výborné. ()

F2003F

Nevýrazný, brilantne napísaný opus. So scenárom sú k tomu fantasticky zosúladené všetky dôležité aj vedľajšie aspekty vynikajúce detailne budovanou mozaikou viacerých príbehov mimoriadne fungujúcich ako celok, ale aj samostatne. To je jednou z najvplyvnejších vlastností filmu v rámci efektnej atmosféry emotívneho pôsobenia so zapamätateľne silným dojmom a vzniknutými pocitmi prenikavými zármutkom z vyvrcholenia celkovo nepredvídateľného príbehu a zároveň s jeho uspokojením. Úžasne obsadené, každá postava dostala vhodný výzor a každému charakteru sa dostalo poriadneho výkonu vrátane vedľajších, ktoré tiež pomáhajú vytvárať v deji údernejšiu skladačku obrazcov obyčajnej ľudskosti podanej neosobným citom tak, aby si divák nemohol žiadnu z nich obľúbiť alebo znenávidieť. Každá ma vyhradený správny priestor natoľko, že neni možné obsahovo ani na moment zaváhať. Vo výsledku ide o neľahko opísateľné dielo, pretože sa v ňom poväčšine dejú malé bežné veci, ktoré sa navonok mýľne zdajú byť ničím nepohľadné, nestrhujúce a postrádajúce všeobecné elementy pre výnimočnosť akou v skutočnosti oplýva. Bolestný film nepriamo určený asi len pre vybranú sortu ľudí, ktorí sú schopný ho výživne vstrebať a pochopiť. Pre mňa sa stal tvrdým nárazom o predsudky z jednoduchosti alebo ohranosti a po prijatom zážitku v ňom nedokážem nájsť jedinú chybu. Stále vstrebávam. ()

ostre_pero

Nehnevajte sa, ale od odpadu! zachránil u mňa tento film len skvelý výkon Patricka Wilsona. V porovnaní s We dont live here anymore (2004) je to totálny shit, navyše vyše dvojhodinový. Nudil som sa ako nikdy predtým, a to som sa na tento film moc moc tešil. Škoda. ()

štěpule

Kdybych při sledování filmu nebrouzdala na netu, asi bych usnula... Je to film na půl o milostném trojúhelníku, napůl o pedofilovi, dohromady o ničem. Kdyby některou půlku dotáhli tvůrci do konce, možná by bylo se na co dívat, ale takhle je to dlouhý příběh bez zápletky. ()

Rozmarýna

Dobře zahraný film, dost rozvláčně natočený a celkem předvídatelný. Místy nuda. Myslím si, že ten příběh s pedofilem v tom filmu byl zcela zbytečný. ()

Daniel Craig míří do televize

Daniel Craig míří do televize

02.06.2016

Představitel Jamese Bonda stále nepotvrdil, zda si znovu obleče ikonický smoking. Všechno ale nasvědčuje tomu, že je s agentem 007 hotový. Na jedné straně máme setkání bondovských producentů s Jamiem… (viac)

Temný rytíř na Divokém západě

Temný rytíř na Divokém západě

05.08.2012

Christian Bale skončil jako ochránce Gothamu (alespoň prozatím to tak vypadá) a poohlíží se po dalších projektech. Adaptace bestselleru Bostona Terana The Creed of Violence ztratila Leonarda DiCapria… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz