Stratené duše

• Slovensko Spriaznení duchovia (viac)
USA, (2005–2010), 78 h 15 min (Minutáž: 41–45 min)

Tvorcovia:

John Gray

Hudba:

Mark Snow

Jennifer Love Hewitt, David Conrad, Aisha Tyler, Camryn Manheim, Jay Mohr, Jamie Kennedy, Tyler Patrick Jones, Kurt Caceres, Ignacio Serricchio (viac)

Melinda Gordon (Jennifer Love Hewitt) má špeciálnu schopnosť. Táto novopečená manželka je nesmierne dôležitým spojivkom pre všetky nepokojné duše, ktoré blúda medi nebom a zemou. Predstavte si, že by ste museli zomrieť a nestihli by ste svojim blízkym povedať niečo, na čom vám záležalo alebo čo by bezpodmienečne mali vedieť. Melinda so svojou zvláštnou schopnosťou doslova priťahuje duchov, ktorí zúfalo potrebujú takúto pomoc. Odovzdaať dôležité správy ľuďom, ktorí by to mali vedieť. Presne preto je Melinda tak dôležitá tak pre mŕtvych ako aj živých. Niekedy má chuť s tým všetkým jednoducho skončiť, ale v konečnom dôsledku najlepšie vie, že jej schopnosti nie sú príťaž, ale výzva urobiť ľudí šťastnými... (oficiálny text distribútora)

tyrs26

Seriál, kde o napětí není nouze, trošičku detektívka.... Když hlavní hrdinka hledá přícinu a řešení problému duší. ()

lacerta

Ještě první dva díly mě trochu bavily, ale zbytek je o ničem. Téma probrané už tisíckrát, nepřináší to nic nového a ani napínavého. Každý díl probíhá naprosto stejně. Na hlavní hrdinku se dobře kouká, ale nestačí to, navíc její naivní a diblíkovské pobíhání moc zábavy nepřináší. ()

numan

Není to úplně špatný seriál, ale všechno je v něm jaksi příliš korektní, marketingové, vykalkulované. JLH je typická stepfordská panička - americký gumídek - a svou roli evidentně bere jako módní přehlídku pláštíků, bundiček, svetříků, kloboučků a podobných pitominek. Ona, její manžel i většina postav je příliš ideální a okrasná, tím pádem těžko uvěřitelná. Romantické scény díky předávkovanému patosu často působí spíš směšně, než dojemně. Z některých dílů je cítit scénáristická bezradnost, z některých čiší evidentní snaha polapit co nejvíc průměrných američanů na "atraktivní prostředí". Nesmí chybět díl o baseballové lize, o americkém fotbalu (soccer v USA nikoho nezajímá :o)), o zakázaných závodech vytuněných aut ve stylu "Rychle a zběsile", o rockové kapele, o středoškolských roztleskávačkách, hopkajících na r´n´b (obzvlášť příšerný díl, u kterého jsem se chechtal na místech, kde jsem měl ronit potoky slz :o)) atd. atp..... Autorem scénické hudby a znělky je Mark Snow a odvedl výbornou práci (i když jeho hlavní melodie není tentokrát tak geniální jako u X-Files). Škoda, že stejně dobrý není taky scénář a herci - legendárním Aktům X bohužel tahle série nesahá ani po kotníky, ačkoliv má i silná místa. Suma sumárum průměr. ()

Kinderr

Seriál, který je opravdu zajímavý a narozdíl od ostatních detektivních seriálů má něco nového a zajímavého. Když vidíte zčátek už se prostě musíte dívat, protože Vás to vtáhne. A určitě při sledování potěší i příjemná a hezká herečka Jeniffer L. Hewitt. ()

Mark1983

Nějaké epizody jsem viděl a podle mého názoru, i když se seriál snaží tvářit jako mysteriózní hororové drama, na mě to působí spíše jako rodinný seriál o duchách. ()

ES13

Nechápu, že má tak malý hodnocení. Pro mě je to naprosto peckovej seriál! Ze super prostředí a hlavně Jennifer je prostě skvělá herečka. Ano v posledních sérií už to nebylo ono. První série byla prostě klasika. Ale jinak naprosto super, strašidlácká podívaná! ()

Mrs.Christie

Mrkací panna se vždy krásně upravenými vlasy a make-upem ( i v posteli) i úžasným oblečením Jennifer Love Hewitt zachraňuje duchy. Ze začátku to bylo docela slibné, ale pak začali scénáristé opět kombinovat záporné duchy, kteří "neodešli", nebezpečí milovaným osobám hlavní představitelky, zlého "posla ztracených duší", atd. Podobné hovadiny u mě pohřbily i jiné seriály (Lovci duchů). Chápu, že zachraňovat hodné a zoufalé duchy by byla za chvíli nuda, ale tyhle "komplikace" jsou už tak provařené z jiných seriálů, že už mě to prostě neba. A navíc, herecké výkony taky nic moc. ()

deedulka

Pohodový duchařský seriál s kouzelnou Jennifer Love Hewitt. Hlavní hrdinka Melinda se snaží pomoct duším zemřelých na druhou stranu. Při tom jí pomáhá její manžel a také profesor z nedaleké školy. Každý díl je něčím jiný a tajemná atmosféra je dokonalá. Příběh se postupně prohlubuje a sleduje rozsáhlejší dějovou linii. Duchařské téma je zároveň prokvetlé vtipnými hláškami a sympatickými postavami. ()

KismetSamedi

Pro mě je Ghost Whisperer víkendová oddychovka, na kterou když mam čas tak kouknu. Některé díly velice pěkné, některé slabší. Nesmím však zapomenout na skvělé intro, které se u tohoto seriálu opravdu povedlo! ()

MiselB

Dám ty 4*, seriál mě nadchl, má své kouzlo. Romantika, tajemno, drama - to vše mě v tomhle filmu baví. Žádné zbytečné zápletky a seriál mám ráda, ráda se na něj dívám, ráda si u něj popláču, zasměju i se trošku bojím. ()

pedolka

Postupné zklamání... Ze začátku se mě tento seriál líbil, vše vypadalo poutavě a tajemně. Ale musím říct že když jsem viděla víc a víc dílů, postupně mě hlavní hrdinka začínala vytáčet svým přeslazeným a věčně "uplakaným/vyděšeným" vzezřením. Nicméně oceňuji že každý díl nese svůj vlastní příběh. ()

Dark_Hark

Za mňa séria filmov, ktoré sa ľudom ako som ja zapáčia. Jedná sa o to, že obyčajná žena má dár hovoriť hovoriť s ľudmi ktorých duša ostala na pozemskom svete. Tento koncept sa mi páči a páčia sa mi aj ďalšie časti lebo každý diel je iný príbeh. A je to zaujímavé a zaujímavejšie. Odporúčam si tuto filmovú sériu pozrieť. Dávam 5 zaslúžených * ()

Kylikian

Pre mňa bol najväčší problém tohto seriálu neskutočne prepálený make-up hlavnej hrdinky a producentky v jednej osobe. Zmaľovaná, jak poľská cigánka pred svadbou, v každom jednom dieli. Či sa zobudí, alebo vylezie z hrobky, stále ten odporný prepísknutý make-up. Fakt sa nenašiel nikto v jej okolí, kto by jej povedal, že vyzerá jak úplná piča? ()