1942

• Singapur 1942 - Singapore (viac)

Válečný konflikt v Malajsii v roce 1942. Skupina čtyř vojáků vedená válečným veteránem z čínské války seržantem Takeshi Satem se ocitá ztracená v džungli. Jedinou možností,jak se dostat zpět k jednotce, je probít se z obklíčení. Brzy ale zjišťují, že jejich vojenské mapy jsou nepřesné a rádio nefunkční. Začíná boj na život a na smrt s nepřátelskou džunglí, hladem, žízní a stále narůstající panikou. (oficiálny text distribútora)

MickeyStuma odpad!

I s ohledem nato, že Thajsko má poněkud jiný kulturní pohled, musím uvést, že tento film je dosti nepovedený. Spojit mysteriozní námět s válečným příběhem je sice dobrý nápad, ale takovéto zpracování se spíše podobá divadelní hře. Vyprávění je značně kostrbaté a mnohé scény nedovyprávěné. Anebo je to špatným střihem? Nakonec, jak si vysvětlit konec? Nějaká vsuvka ze sci-fi? Nic tu nemá logiku a divák jen kroutí hlavou a ani se nenamáhá přemýšlet nad tím, o co tu vlastně jde. Zkrátka, tento thajský počin považuji za velký omyl a ohromnou ztrátu času to sledovat. To je daleko lepší čučet do zdi. ()

R4D0

Na môj vkus príliš suché žiadna zvučka,zo začiatku žiadne dialogy proste nič nepodobalo sa my to na vojnový film bohužial nepodobalo sa my to ani na dokument miestami som mal pocit ako keby bol spomínaný film úrivok s amateského pokusu o vojnový film,teraz ma napadla otázka prečo dávam 1* a nie odpad! Ale dám jednu pretože nerád dávam film-om odpad! A to duplom vojnovým ale ako si spomínam bolo tam pár dobrých scén i ked s nádychom amatérov. ()

Peter-1307 odpad!

Dopozerať tento film do konca a nedajbože bez preskakovania znamená, že dotyčný(-á) je: - strašne až smrteľne sa nudiaci, alebo - jeho okolie je pre neho nebezpečnejšie ako pozeranie samotného filmu, alebo - za každú minútu pozretého deja poberá mzdu, alebo - je totálny exot. No, nie som ani jedno z toho. Jediné, čo si z toho filmu budem pamätať je vykuchtaná mŕtvola. PS: dopozeral som to do konca s použitím preskakovačky, lebo za živého božíčka som nevedel pochopiť, čo tým filmom chcel réža povedať a o čo mu išlo. ()

petrik11 odpad!

Bol som vcelku zvedavý, horor a ešte z 2. svet. vojny. Stále som čakal na nejakú zápletku, no nedočkal. Možno chvíľkové zázračné uzdravenie kapitána malo byť tým vrcholom, inak odpad. ()

Bilky

Ty kokso, to bolo čo?! Pekná ftákovina a jedine vďaka mojej nespavosti a zároven lenivosti pustit si cosi pozeratelne na dvd som skoncil pri tomto kuse o rakosnickyx vojacikox. Jedine co tento divny film zdvihlo z 10% je zaverecna pointa a jedno stebielko travy ;) Inac sa to cele potaca od psyxedelickeho scenara ku stupidnym dialogom a babkoherecky kostrbatým výkonom. Gratulujem všetkým, ktorí to dokážu dopozerať... ()

djbarrel

Hodně slabý rádoby horor. Děj prakticky o ničem a celý film o ničem. Všude jen nuda a šeď. Málem jsem usnul než jsem se propracoval ke konci a to stopáž není nijak přehnaná. 15 % ()

davistercz

Není to žádné super dílo, ale taky není to žádná sra*ka jak tu všichni hodnotíte. Chtěl jsem dát za 3***, ale za ten "celkem fascinujicí" pribeh dávám za 4****. Ujde. ()

padlar odpad!

Čekal jsem válečný film, dostal jsem ale naprostý blud. Neválečné, neakční a nehorové cosi. V průběhu filmu jsem naprosto ztratil ponětí o čem ten film je. Konec mě pak odrovnal a znechutil naprosto. Takže toto opravdu nebrat. ()