Richmond, Anglie 1923. Spisovatelka Virginie Woolfová píše v azylu svého venkovského domu jedno ze svých vrcholných, nejintimnějších a vnitřně nejkomplikovanějších děl "Paní Dallowayovou". V Los Angeles roku 1951 si touto knihou prosvětluje depresi všednodenního stereotypu těhotná žena v domácnosti Laura Brownová, připravující narozeninovou oslavu pro svého manžela. Také moderní paní Dallowayová - Clarissa Vaughnová, emancipovaná nakladatelka z New Yorku roku 2001 - chystá oslavu pro muže, kterého miluje: pro básníka Richarda umírajícího na AIDS. Jeden den ze života tří různých žen obývajících tři různé časoprostory nabízí meditaci nad nejistotami i bolestnými vítězstvími moderní ženské feminity: nad jejími pochybnostmi ohledně seberealizace v soukromí i práci, nad jejími milostnými pouty k mužům a ženám... a také nad jejím děsem tváří v tvář uplývajícímu času pustošícímu květiny ve váze stejně jako všechny lidské jistoty. (oficiálny text distribútora)

RPGman

Hodiny budou navždy jeden z nejlepších filmů o ničem a zároveň o všem. Film popisuje životy 3 žen, které se různě prolínají, přestože existují absolutně v jiných dobách. Tyto životy spojuje kniha, která byla napsána jednou z nich. Ve filmu se nachází spousta věcí, které celý příběh rozšiřují a myšlenkově obohacují. ()

B. Haf

Která z nich byla vlastně šťastná? Úžasný film, všechno se v něm snoubí s lehkostí která pronikne do mozhu omračující silou. Philip Glass složil nejkrásnější filmovou hudbu, jakou znám. ()

Ferguson

Existenciální trápení Virginie Woolfové, které zachycuje do své nové knihy ovlivňuje její čtenářky v každé době. Tři ženy, tři doby, ale jeden a ten samý problém – „Žiji tak, jak opravdu chci?“. Nádherné komorní drama plné skvělých hereckých výkonů. ()

bosonoh

:: Největší bouře se odehrávají uvnitř nás samotných :: Komorní drama s volným tempem nabité emocemi. Film je o touze, povinosti, lásce, osudovosti, smrti a odvaze žít nebo umřít. O tázkách, na které si všichni musíme odpovědět sami a nikdo nám s tím, naneštěstí a díky Bohu, nemůže pomoct. O posledních kapkách jež vedou k tomu že pohár přeteče.To vše na pozadí jednoho "(ne)obyčejného" dne "obyčejných" životů tří žen a jejich nebližších. Nechci podceňovat mládí, ale filmu beze zbytku porozumí asi jen střední a staší generace (já bych ve dvaceti nepochopil). Srovnávat výkony všech tří hlavních představitelek je zbytečné. Všechny byly skvělé. Výkon Julianne Moore byl ohromující a ani Meryl Streep nezůstala pozadu. Nicole Kidman jsem poznal až po té, co jsem si její jméno přečetl v titulcích (nekecám). Byla prostě bez svého pršáčku k nepoznání. Její výkon ve mě evokuje pocit že když se někdo dokáže takhle proměnit musí to být takový "cvok" asi jako Virginia Woolfová. Na tenhle film musíte být naladěni ale pokud se vám to podaří odnesete si "zkušenost" na kterou budete myslet ještě dlouho potom co odejdete z kina. Jeden z nejlepších filmů co jsem viděl. ()

Yara

Viděl jsem Hodiny. A pak jsem četl Mrs. Dalloway. A pak to do sebe všechno zapadlo. Film o Virginii Woolf se nemohl jmenovat příznačněji než Hodiny. Právě hodiny jsou námětem, který se objevuje téměř ve všech jejích dílech. Provázání všech 3 příběhů hlavních aktérek se výborně doplňuje. Opět je to ten typ filmu, kdy ne první, ale většinou až druhé či x-té zhlédnutí vám dá pochopit všechny do té doby nepochopené souvislosti. V role Virginie si snad nedovedu představit nikoho jiného než Nicole Kidman. Ed Harris, podle mě v životní roli. ()

jaLOO

Dokonale. Kazda malinka suciastka presne pasuje do uzasne vypracovaneho stroja, ktory nam ukazuje pocity tak realne, problemy tak hmatatelne a vykony tak uveritelne, ako uz davno nie ziadny iny film. Pre mna part excellence :) ()

m-Jan

Skvělý film u kterého jsem měl po dlouhé době husinu. Tři charaktery každý jiný a všechny se střídají ve vedení děje aniž by to vadilo. Sebevražda Eda Harrise je něco co jsem ještě nezažil ... scéna tak nalehavá, jednoduchá ale překvapivá... Jen rozloučení o kterém jsem do poslední chvíle nevěděl že je rozloučením. Hudba Phillipa Glasse jedna z nejlepších v celém roce, přesahuje naprosto žánr podkreslující hudby - obstojí sama o sobě a příběhu to neškodí. Jen někdy zamrzí zdlouhavost děje... no ale jinak jasných 90% ()

kika1650

90% - Hovoriť o tom, ako dokonale vyvážený, premyslený a efektný je tento film, hádam ani nemá zmysel, o tom ako je všetko logicky podložené a umne poskladané do mozaiky, ako sa na konci všetko spojí, súvislostí vyjdú najavo, osudy sa pretnú... Čo sa hereckých výkonov týka, veľmi konzistentné a vo všeobecnosti na úrovni. Nicole Kidman má síce umelý nos a jej minimalistické poňatie je možno skôr náčrtom, miestami trochu pozérske a strnulé.. Juliane Moore hrá podozrivo podobnú úlohu ako vo Far from Heaven (Oscar – nominácia) a Meryl Streep jednoducho zachytila celý život jednej ženy v jedinom dni a áno, je to vďaka jej technickému prístupu. ()

Marcey199

Ani jeden z příběhů tří různých žen mě nevtáhl natolik, abych si na konci obdivně povzdechla. Možná kdyby se líp dotáhla linie s Julianne Moore (ta mě zaujala nejvíc)... Ale takhle jsem měla z filmu pocit, že mu něco chybělo. ()

Pattrick

Nemohu hodnotit. Silný příběh 3 žen, které se propojují, každá se snaží najít sebe sama, strašně složitý film, sice je zajímavé, ta propojenost, ona píše, ona prožívá a ta čte, ale na jedno zkouknutí to pro mě není, sakra, opravdu složitý film. Překrásná hudba :) ()

pepito25

Jeden z mojich piatich NAJ. Vybrúsený diamant medzi filmami, čistý a magický. Uveril som každé slovo, čo bolo povedané alebo zamlčané. Uveril som postavám každý výraz, každé gesto. Tie scény: železničné nádražie, na okne u Richarda či samota hotelovej izby Laury Brownovej.... alebo v závere rozhovor zostarnutej matky s láskou jednoho básnika.... "Klid nikdy nenajdes tym, ze se vyhnes zivotu." ()

qnnaire

Síce veľmi silný príbeh troch žien, ale napriek tomu aj nudný a možno z mojej strany aj nepochopený. Skrátka ma ten film nechytil za srdce. A to aj napriek skvelým hereckým výkonom (kvalitnými hercami sa to tam len tak hemžilo). Príbeh bol príliš jednoduchý, príliš rozťahaný a príliš nedôrazne rozprávaný, preto sa u mňa prepadol do hlbín priemernosti. Dvakrát som sa to pokúšala pozerať a zaspala som pri tom. Ale keďže som tvor húževnatý, pozrela som si to tretíkrát. A síce som už nezaspala, ale akosi vo mne na konci filmu zostal pocit premárnenej šance jedného silného príbehu. ()

Goodboyko

Poprvé mne u toho robolela hlava, podruhe mne bolelo u srdce a po treti jsem brecel a brecim vzdy kdyz to vidim, diky Nicole, diky Meryl, diky Julianne ()

Hall_Wolf

Film, který má všechno. Dokonalé herecké výkony (Nicole Kidman prostě dokonalá, stějně tak Julianne Moore), skvělý scénář, skvělého režiséra a naprosto vynikající a nepřekonatelnou hudbu. Ani při několikátém shlédnutí rozhodně nenudí.. Opravdu krásný film, který má duši. Ani při několikátém shlédnutí rozhodně nenudí. ()

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Superhvězdná britská špionáž

Superhvězdná britská špionáž

14.11.2010

Inteligentních špionážních thrillerů je dnes zoufale málo (opakuji: „inteligentních“), takže když se David Hare, dvakrát nominovaný na Oscara za Hodiny a Předčítače, rozhodne napsat a režírovat… (viac)

Tom a Sandra blízko a hlasitě

Tom a Sandra blízko a hlasitě

24.08.2010

Ještě takhle před rokem by nám tato kombinace jmen zněla nepatřičně. Tom Hanks ve filmu Stephena Daldryho – v pohodě. Ale po boku Sandry Bullock? Jejda! Všechno se změnilo. Sandra je teď držitelkou… (viac)

Čertova švígrmutr

Čertova švígrmutr

30.06.2006

Někteří charakterní herci hrávají v inteligentních hlubších filmech, když jim jde o umění a touhu něco po sobě zanechat. Z toho se ale objeví v tak prvoplánovém hloupoučkém čemsi, že se člověk… (viac)