School Rumble

• Japonsko スクールランブル (viac)
Japonsko, (2004–2006), 21 h 40 min (Minutáž: 25 min)

School Rumble je japonský anime seriál, který vznikl na motivy stejnojmenné 17-svazkové mangy mangaky Jina Kobayashiho. V seriálu nechybí romantické chvilky ani vtipné situace. Hlavní ženskou postavou je potrhlá středoškolačka Temna Tsukamoto, která není ničím výjimečná, ale má mnoho přátel. Zamiluje se do záhadného a podivného Oji Karakumy a snaží se mu všemožně dát najevo, co k němu cítí. Kenji Harima, obávaný školní delikvent, expert na boj zblízka, se zblázní do Tenmy, ačkoliv ona je zamilovaná do někoho jiného. Nechápavost a zabedněnost Tenmy a Kenjiho tak vede k nespočtu humorných nedorozumění. (Džejkop)

Recenzie používateľa Naslund k tomuto seriálu (2)

School Rumble (2004)

Navnaděn vtipnými americkými a britskými komediálními seriály jsem se rozhodl vyzkoušet něco legračního i z druhého konce světa. Po šesti dílech jsem se znuděn rozhodl odložit seriál na neurčito a vrátil se k němu až v rámci tréninku na zkoušku z angličtiny. Po dvou dílech jsem byl zděšen, jak jsem mohl tento seriál odložit. Od sitcomů se obvykle očekává jeden metaný vtip za druhým a člověk si na tento luxus rychle zvykne. Čím více vtipů, tím méně se člověk soustředí na postavy a tím zanikne prostor pro spousty dalších dobrých vtipů. School Rumble nenabízí vtipy s razantní kadencí a tak se díky tomu člověk rychle sžije s postavami a každý vtip má i větší cenu. Nikdy bych nevěřil, že se budu tak bavit nedorozuměními v milostných mnohoúhelnících a trapasy, které však nejsou pro diváka ani trochu trapné. Výsledkem bylo, že na každý další díl jsem se těšil víc, než u jakékoli jiné komediální série. Celkově mě seriál vždy velice pozitivně naladil a některé postavy jsem si oblíbil snad až příliš. Hlavně Sawachiku a Harimu, ze kterých by byl mimochodem výborný pár :-) ()

Nigakki (2006) (S02)

Začátek série pokračuje v duchu té první a dokonce ji možná i překonával, dokud neskončil kulturní festival. Od té doby bohužel nefunguje už skoro nic, co se mi na seriálu doposud líbilo. Vztahy se přestanou vyvíjet, zápletky se začnou opakovat a především humor dostane tvrdou ránu. Spoustu prostoru navíc bohužel dostane Lala, která je u mě hlavní aspirantkou v anketě o nejneoblíbenější postavu a s níž spojený humor mě doslova zabíjí. Naštěstí ji kompenzují skvělá Sawachika a Yakumo. Zkoušel jsem i mangu, ale i tam pro mě končí skvělá série již brzy po začátku. ()