Azumanga daió: The Animation

• Japonsko あずまんが大王 THE ANIMATION (viac)
Hudobný videoklip

Malinká přemoudřelá Chiyo, introvertní milovníce zvířat Sakaki, trhlá hyperaktivní Tomo, pomalejší "jiná" Osaka, Yomi a nakonec Sakaki zbožňující Kaorin jsou spolužačkami na jedné japonské střední škole. Společně prožívají své vcelku běžné životy, ve kterých ovšem není nouze o bláznivé a veselé situace, které jsou způsobeny okolnostmi vnějšími, povahou našich kamarádek a leckdy i svéráznou a výbušnou třídní učitelkou Yukari a její kamarádkou tělocvikářkou Minami Kurosawou, řečenou Nyamo.

Seriál je sestaven z kratičkých epizod, které, třebaže jsou řazeny chronologicky, nevytvářejí žádný komplexní příběh. Inu jako ve skutečném životě. Určitou odlišností proti většině "středoškolských" anime seriálů je absence prvních milostných vztahů s chlapci a též minimum fanservisu a ecchi prvků. Seriál vznikl podle úspěšné mangy Kiyohiko Azumy. (Subjektiv)

Hudobný videoklip

daEmoNickY odpad!

Tohle a komedie .... hahhahaa. Ne, radši zapařím Quadrax http://plnehry.idnes.cz/logicke/quadrax-iii-navrat-legendy-d0r-/clanek.A000922_052126_bw-plneHry-logicke_bw.idn než aby se mi rozpustil mozek něčím podobným. ___ Sledovat krvácení z nosu z pohledu na kalhotky a pak to všechno hysterický chování těch postav .. u Kristovi dobré vůle! ___ Hysterie se léčí masturbací, otaku sice nad tím honí ostošest, ale těm kreslounům to nepomahá http://images.google.cz/images?q=otaku . Jak je to možný? Voni nejsou skutečný, že? ___ Lepší pilulky než hoňba je análek, otaku stejně maj hemeroidy od věčnýho sezení a ty tak patáček snáze chňapnou chapadly v prdeli a nepustí. Navíc otaku nebude lhát, že je mu anime u prdele a tak se může vnutit aji normální holce . Když to nevyjde tak furt může pozvat kámoše a užít si poetičnost anime na vlastní kůži http://images.google.cz/images?q=tentacle+rape . ()

Naushika.

Tak u tohohle jsem se vážně válela po zemi, dusila se úplně vším, co jsem se u toho snažila pít či jíst atp... A přitom v tomhle anime není jediný vtip, který by byl normální a to snad ani na japonské poměry. Hlavu a patu to nemá. A ještě aby mělo - člověk nestíhá ty fórky, natož aby se snažil vnímat nějaký děj. Ve výsledku je to sranda k potrhání... ze které se čas od času vynoří nějaká docela zvláštní scéna, jež naznačí jakousi hlubší rovinu - Azumanga je možná vcelku vážně míněnou oslavou dětství a nostalgickým zkonstatováním jeho pomíjivosti. ()

gibbon

Chacháá. S takhle geniálně ujetým humorem přišli naposled Monty Pythoni. Pošahané jsou znělky, hudba, všechny postavy včetně zvířat... :) Ani občasné náznaky děje tu nejsou potřeba. Strčte pár holek z Azumangy do jedné místnosti a pohřběte všechny reality show. Škoda přeškoda, že autor předlohy Azuma Kiyohiko není příliš plodný a kromě dokonalé mangy "Yotsuba to!" už má v šuplíku jen pár drobečků. ()

Naslund

Seriál jsem si rozložil do delší doby a docela mě zarazilo, jak jsem se někdy silně bavil, byl smutný a někdy zase dokoukával díly jen z povinnosti. Nemyslím si jako ostatní, že by šla v průběhu série kvalita dolů, protože si mě seriál postupně získával a zpětně mi úvodní díly přijdou nejslabší. Základem je však mít správně vyladěnou náladu na každý díl a pak se nemůže nelíbit. Bohužel není možné odhadnout, na co se další díl zaměří a která postava bude udávat tempo. Osobně jsem byl nejspokojenější při bližším věnování se super agilní Tomo a špatnými vlastnostmi prolezlé učitelce Yukari. Postupně mě však začaly unášet i scény se Sasaki, Chio a ostatními... i Osaky, jejíž myšlenkové pochody by nestíhal ani Korsakov. Po skončení jsem byl velice špatný z toho, že je vše u konce a že už nebudou následovat další episodky. Kéž by byl tak zábavný a dojemný i konec mého studia na střední škole. ()

Secretus

Roztomilá praštěnost. Nepotrhá Vám to bránici, ale mírný úsměv si udržíte na tváři při sledování celou dobu. A to i přesto, že semtam svraštíte obočí, jak se snažíte pochopit japonský "inside joke". Kvalita epizodek kolísá, některé jsou dost nezáživné. Postavy jsou hodně ploše vykresleny, ale i tak Vám, alespoň některé, přirostou k srdci. Animace je správně hravá a perfektně sedí k téhle střelenosti. ()

Galéria (1 066)

• V mange hrdinka Osaka hovorí, že v skutočnosti sa narodila v meste Wakayama a potom vyrastala v Kobe. Tomo však stále hovorí, že je z Osaky, lebo je to pre ňu ťažké na pochopenie. (Flipper)
  • Seriál bol originálne vysielaný v 4 minútových segmentoch každý deň. V nedeľu boli všetky segmenty spojené, bol pridaný opening, ending, atď. a vytvorila sa jedna 24 minútová časť. (Flipper)
  • V interview k sérii režisér povedal, že požadoval v openingu výrazné menenie tónov, rytmu a celkového hudobného vyznenia. (Flipper)