Tadakuni, Hidenori a Yoshitake jsou studenti na chlapecké škole. Seriál vypráví o jejich každodenním životě - hledají lásku, poflakují se po škole nebo prostě dělají naschvály ostatním spolužákům nebo holkám. Na absurdním humoru postavené anime o chování středoškoláků. (Harroc)

Hitman_47

Abych pravdu řekl, tak po prvním dílu mi to přišlo jako takové "meh", snažící se být strašně vtipné, aby ve výsledku skončilo jako velmi trapné. Ale další díly to posunuli o několik stovek tisíc levelů dál ! Hlavní hrdinové jsou všichni strašní dementi ... yakhože ale zatraceně sympatičtí dementi. Styl humoru je naprosto vyhovující, a i když se zpočátku nezdá, tak všechny skeče nakonec dávají dohromady takový ten klasicky neklasický, středoškolský příběh o přátelství a hlavně všedních problémech středoškoláků (ok, tady nejspíš ústřel, ale to je grumpy cat manie taky, navíc se bavime o anime stereotypech ... a komu by tato závorka nedávala smysl, tak fuck you). Animace a kresba je na výborné úrovní, přeci jenom se na tom podíleli Square Enix, tak ti si nelajsnou vyhodit do světa hnusnou matlanici. Pokud si ujíždíte na absurditě a zmrdění stereotypů, berte všema dvaceti ... třema ! ()

Larky

Fakt, že Danshi kōkōsei no nichijō má spoustu vztyčných bodů společných s vynikající Azumangou daioh (epizodky v epizodách, skečovitost...) automaticky neznamená, že půjde o podobně povedené animované dílko. Velmi křečovitá snaha tohoto seriálu o to působit za každou cenu vtipně ale na druhou stranu příliš nekoresponduje ani z výše zmíněným seriálem ani se samotnou podstatou tohoto druhu seriálů. I ujetá Azumanga dokázala vtipy vyhrotit, ale nebyla to snaha která by přes koleno lámala celý koncept skečovitých serií, nýbrž dobře dokreslovala silnou příjemnost kvalitních slice of life mini-příběhů. A právě to se Danshi kōkōsei no nichijō absolutně nedaří. Vše je tu jasně podřízeno nablblému schématu - být pořád vtipný a když se náhodou tenhle fór nezadaří, v tom dalším být ještě vtipnější. Pokud k tomu přičtu nepovedenou kresbu (která je místy opravdu odpudivá) a velmi špatně napsané tři hlavní charaktery, nemůžu dát víc než jednu hvězdu. V prvním díle jsem se aspoň jednou zasmál, dál jsem se nudil. Navíc nevidím důvod proč Danshi kōkōsei no nichijō sledovat, když je spousta kvalitnějších skečovitých Anime (téměř kterékoli mimochodem), ve kterých není 99% vtipů buď velmi trapných nebo nedotažených jako tady. Danshi kōkōsei no nichijō patří k tomu nejhoršímu, co zimní sezóna nabízí a to s opravdu mnoha důvodů - spousta levných, nudných (ne)vtipů, hodně odfláklou kresbu (která uznávám, že není tím nejdůležitějším u tohoto druhu seriálu, ale je tak jako tak otřesná) a tři hlavní charaktery, které si s nudností tykají víc než s čimkoli jiným. ()

Cracker

Danshi koukousei no nichijou je exemplárny príklad toho, ako by malo vyzerať naozaj vtipné, komediálne anime. Z názvu logicky vyplýva že toto anime je zamerané na stredoškolských chlapcov a ich každodenné životy. O tých každodenných životoch sa však dá jemne, ale naozaj len jemne pochybovať. Situácie v ktorých sa ocitá najmä ústredná trojica Hidenori, Tadakuni, Yoshitake sú vždy prevedené s maximálnou finesou a humorom. No a práve humor je v tomto anime ten základný kameň, všetko ostatné autori obetovali. Nemôžem si pomôcť, ale nikdy som nevidel nič vtipnejšie, zábavnejšie a pri žiadnom inom filme či seriály som sa tak nenasmial. Každá z 12 epizód(+ špeciály) je nabitá pozitívnou energiou, vtipnými epizodickými ''každodennými'' príbehmi zo života. A pri každej z týchto epizód som sa nahlas smial plných 20 minút. Môžem pohodlne povedať, že po Živote Briana ide o najvtipnejší počin, s akým som sa kedy stretol. A aj preto si toto anime vydobilo miesto v mojej seriálovej topke. Mangaka Yamauchi Yasunobu musí byť so svojím zmyslom pre humor, dosť zaujímavým a veselým človekom. Stále tu opakujem humor, humor, humor, humor.... To však človek ocení až keď toto dokonalé anime zhliadne. Opening a Ending sú taktiež prvotriedne, čo sa týka hudby, príjemne hrá v pozadí. Pred animáciami a hudbou sa mi však najviac páčili empirické a špičkové výkony seiyuu. Dúfam, že to ohlásené dorama sa naozaj natočí a že si z nás len autori zas nerobili srandu. It's surreal. ()

rikitiki

Seriál, který se téměř nevyvíjí. Sledujeme anekdotické příběhy několika středoškoláků, kdy pointa scény se ne vždy podaří. Děj se přesouvá mezi dvěma skupinkami kluků, některé příběhy mají pokračování, animace ničím neoslní. Celkově je to mdlé, kluci se dost často nudí – jak asi normálně v životě – ale od anime čekám větší ulítlost. Tady ji zastupovaly jen občasné zcizující efekty, kdy se kluci baví o tom, že jsou v anime a mikropříběhy skupinky holek v závěru téměř každé epizody. SHRNUTÍ: Určitě je to dobře odpozorované, autoři ještě mají v živé paměti vlastní dospívání, ale chybí tomu motor, který by diváka strhnul. ()

Tsukikage

Toto anime není jenom o ubohém situačním humoru a vtipu, je to parodie a to jedna z nejlepších. Paroduje spoustu anime typů a příběhů, což velice oceňuji. Ke sledování tohoto anime je potřeba vidět množství nekvalitního anime a žít v prostředí, kde je anime naprostá blbost a kdokoliv se o něm jen zmíní je šílenec. Možná tenhle seriál otaku nemají moc v lásce, protože jsou zde hlavní hrdinové chlapi, což se neslučuje s Azumangou daioh, která mě dosavaď nezaujala ani na to, abych se podíval na první díl (stačilo mi jen pár obrázků). Obdobně se dá uvažovat i o Nichijó. Jinak, proč se mi to líbilo je taky hudba, která byla výborná, animaci nemůžu nic vytknout. Pro všechny, co si chtějí uchovat zdraví rozum ve světě anime a větší nadhled nad ním, je tento výtvor jako stvořený. Je to prostě tak dobrý, možná si to dám i do oblíbených. Taková sranda. Hrozně mi to připomíná mě samotnýho. Tady krásně vystihují, co to znamená volný čas. Ale fakt je to hrozná sranda! ()