School Rumble

• Japonsko スクールランブル (viac)
Japonsko, (2004–2006), 21 h 40 min (Minutáž: 25 min)

School Rumble je japonský anime seriál, který vznikl na motivy stejnojmenné 17-svazkové mangy mangaky Jina Kobayashiho. V seriálu nechybí romantické chvilky ani vtipné situace. Hlavní ženskou postavou je potrhlá středoškolačka Temna Tsukamoto, která není ničím výjimečná, ale má mnoho přátel. Zamiluje se do záhadného a podivného Oji Karakumy a snaží se mu všemožně dát najevo, co k němu cítí. Kenji Harima, obávaný školní delikvent, expert na boj zblízka, se zblázní do Tenmy, ačkoliv ona je zamilovaná do někoho jiného. Nechápavost a zabedněnost Tenmy a Kenjiho tak vede k nespočtu humorných nedorozumění. (Džejkop)

Recenzie používateľa Idaho k tomuto seriálu (2)

School Rumble (2004)

Naprosto skvělá směsice charakterů a vztahů ve mně každým dílem vyvolávala záchvaty smíchu. Ač jsem od toho zpočátku mnoho nečekal, po páté epizodě až do konce jsem zůstal lapen v kouzlu tohoto animovaného seriálu. Zatím se nemohu rozhodnout, která z postav si mě nejvíce získala, ale jedno je jasné, Harima rulezz. Na shledanou v druhém semestru. 100 % ()

Nigakki (2006) (S02)

Zásluhu na snížené kvalitě druhé série má především podle mého množství fillerů, které se objevují zničehonic uprostřed dílů a jejichž hustota se s blížícím koncem série zvyšuje. Prvních několik epizod se školní paintballovou bitvou je doslova geniální. Ale i tak to, co zbývá, vystačí na 70 %. Co se postav týče: Eri Sawachika rulezz! Na shledanou ve třetím semestru! ()