Brána draka a tigra

• Slovensko Strážcovia Dračej brány (viac)

Příběh vypráví o třech mladících, kteří bezmezně věří v pravdu a spravedlnost. Dostane se jim do rukou medaile, která v sobě skrývá neuvěřitelnou sílu. Je majetkem jedné z největších zločineckých organizací. Tři bojovníci proti bezpráví se tak nedobrovolně stanou součástí napínavého souboje mezi dobrem a zlem a aby uspěli, musí předvést to nejlepší ze svých bojových schopností. (ČSFD)

Trustme

Ach, ta Asie... Bývaly časy, kdy pod pojmem super akční film si každý představil americký blockbuster z výbuchy velkými co konto Jerryho Bruckheimera dovolilo. A pojmem hongkongská akčňárna jsme lehce opovržlivě přehlíželi zas typickou kung-fu mlátičku o záchraně Strýčka, točenou za pár balíků rýže... Jenže oni ti všichni američtí tvůrci jak si usnuli někde u remakeů, přepisů a "for new generations" adaptací. Nelze se divit, že lačný fanoušek action movie se přeorientuje směrem na Východ a tá Asie mu vyjde vstříc a šanci směle využije k útoku na velmoc akčních filmů. Dragon Tiger Gate je, řek bych nebezpečnou ukázkou jak dát na frak i bohaté, stylové, profesionální a bombastické americké produkci. Svým příběhem jde o klasickou kung-fu zápletku: byli jsme malí, pak jsme se vycvičili, poznáváme se po letech podle stejného nefritového přívěsku budhy,opice, Pikachu..apod. A v závěru porazíme nezničitelného Bosse/Démona. Tady je to rafinovaně maskováno jako přepis klasického čínského komixu manhua (obdoba jap. manga) a převedeno do dnešní doby, včetně všech atributů jako šílené čínské účesy s viditelností na jedno oko, záliba v mobilech, slangová mluva..apod. Režisér Wilson Yip však do toho všeho vnáší cosi asijsky meditativně obrazového. Už dlouho jsem neviděl tak krásně pojaté záběry, práci se světlem a dalšími atypickými možnostmi filmového obrazu! Co mě však opět zcela vyřídilo - byly souboje v zastoupení Donnie Yena! Turbulenční smršť úderů, kopů a létání tříště, mistrovsky stíhající kamera a stříhající střih s klipovou pohodou. Velkou poklonu chci vyjádřit již tradičně brilantnímu zvuku u hongkongských/čínských filmů posledních let! ()

KlonyIlony

Zasněné pohledy na Victoria Harbour, od kterého je v dosahu MHD palác jako Černá věž v Mordoru, ve kterém žulá má lámavost asi jako pískovec, Donnie s vizáží emo-hároše, mafiánští bossové kteří používají smoking jako pižamo, fighty realistické asi jako obrazy Salvadora Dalího (a vlasy po nich zůstanou jako v reklamě na šampón), bitkaři s baleťáckými postavami - žádné hormonální hovada... prostě dobrý oddechový filmec, co nerežíroval našinec. Originální předloha k nahlédnutí i přečtení zde: http://www.8comic.com/6597.html ()

BMAJTZ

Prvnich 10 minut neskutecne navnadi a mate pocit ze pred vama stoji docela slusna bojova akce ale hned po teto slabe chvilce prijde zbytek filmu. Pokud bych pominul kameru ktera neni spatne a nektere strihy jsou vynikajici a samozrejme bojove sekvence jsou velice dobre, pak zbytek filmu je naprosta slatanina. Vlastne ani po celem dokoukani nevim o cem to vlastne poradne bylo a o co tam slo, pokud byl preklad spravny tak dialogy jsou naprosto stupidni a nevim jak mohli vyplnit ty nescetne diry ver scenari. Osobne zacatek byl dobry zbyten kaprosta hruza tohle ma u me maximalne 30% ()

sedm.1

Nebýt opravdu ulítlého fantasmagorického konce,šlo by o parádní bojovou pecku,navíc obohacenou o skvělý příběh a výtečné herce.Skutečně,to co tyhle šikmoočky předvádí,je radost sledovat.Překvapuje mě,jak to ti asiaté dělají,že něco tak přepísknutého,pohádkového,hloupého a naivního dokážou natočit jako výtečné drama se spoustou emocí a geniální akcí.Celé to má švih,skvělou hudbu a ani vteřinu nenudící děj.Dost jsem se tohoto filmu bál,že půjde o asijskou neskousnutelnou fantasypohádku,ale až na ten již zmiňovaný přepísknutý konec jde o pořádný nářez.Milé překvapení! ()

miklaras

Asi jsem opravdu MA staromilec, ale Donnie jakožto metrosexuální adolescent je poměrně smutná pohádka (v jeho případě pohádka z roku 1963, tedy stejný archivní ročník jako Jet Li, což byl ročník skvělý, leč už mu sedí jiné polohy). Pravda, ve věcech natočených po roce 1990 má akční choreografie hodně kolísavou kvalitu a každá o něco lepší věc potěší, ale přeci jen jde těžko srovnávat vynikající choreografie zlatého období a dnešní prostříhané mrzáčky. Donnie Yen mě jako choreograf příliš neoslovuje. Potěšila přítomnost Chen Kuan Taie a Yuena Wah, oba pánové jsou osvědčení old school machři, ale jinak jsem zklamaná. 2.5/10 ()

TERRORDROME

Debilná comicsová hovadina. Dej na prd, akcie málo, zato dostatok sprostých flashbackov ktoré úplne zbytočne vysvetľujú minulosť hrdinov, čo aj tak za nič nestojí. K tomu dáka vyhonená romantika, staré krivdy a Donnieho účes typu "nič nevidím" od Stevieho Wondera. Režisér sa očividne snažil natočiť čosi viac ako len obyčajnú mlátičku, ale išiel na to strašne zle. Systém "najebem tam všetko možné, zamiešam to, okorením hromadou drístov a budem sa tváriť že som natočil niečo hovadsky duchaplné" spôsobil že je z toho nakoniec úplná rozmrdaná nuda. ()

Klay

Nemám ve zvyku vytýkat akčním filmům nedějovost, protože efektně nasnímané přestřelky/kung-fu takové nedostatky většinou spolehlivě překryjí. Tentokrát musím udělat výjimku. Režisér Wilson Yip (SPL) zašel příliš daleko, když se po excelentní první třetině pustil do dramatu o dvou bratrech na opačných stranách zákona. Co do té chvíle zbylo z perfektního tempa úvodu dokonale likvidují vyloženě hnusné flashbacky a do konce filmu už nepřijde nic tak dechberoucího jako byly první dvě bojové scény. S tak strohým scénářem bych raději nechal herce, aby do sebe kopali po celých 90 minut bez přestávky. V závěru navíc přijde ke slovu i fantasy a to dost uměle naroubované na už tak pochroumanou kostru. Na Dragon Tiger Gate jsem se hodně těšil, bohužel mě dost zklamal. Přesto bych ho milovníkům akčních filmů doporučil, už kvůli těm bitkám stojí za shlédnutí, ale nečekejte nic převratného. ()

mota

Kung-Fu legenda zasazená do moderní doby nedopadla vůbec zle. Jenom jsem nepochopil souvislosti mezi prvními 2/3 a zbytkem filmu, což u takovýchhle akčňáren stejně nevadí. ()

Nightbreed

Trápny dej a strašný herci. Jediné čo sa mi páčilo boli niektoré scény z bitiek ,ale aj to asi len do polovice filmu a celkom zaujímavá ,ale nijak výnimočná vizuálna stránka filmu. Preboha a ten hlavný záporák to bolo čo? Hneď ako som ho videl tak som sa nemohol prestať smiať. ()

KoleckoR

Akční kung-fu podívaná. Plná dobře propracovaných bojových scén. Jediné, co mě kazilo dojem byl ten moderní háv filmu. Dějová line byla obdobná jako ve strarších filmech a ústředním tématem byl samozřejmě boj dobra a zla. Tohle všechno bylo ale vloženo do moderní doby, mezi mládež z ulice. To mě bohužel nesedělo. Celý film je protkám rytmickou, hodně dynamickou hudbou, která ještě umocňuje tempo. ()

Bozvav

To, že film nemá dialogy, žádný děj a hlavní protagonisté vypadají jakoby utekly z cvokhausu, to by mi u tohoto žánru tak nevadilo. Ale, že nakonec do vcelku reálně pojatého příběhu nacpou zcela zbytečné tzv mystično, to mě fakt naštvali. Celé dílko nemá žádnou myšlenku, ani poselství, které by chtělo vykřičet do světa Přesto všechno se podařilo vytvořit velmi slušnou kung fu podívanou, která se dala dokoukat do konce, aniž bych měla chuť spáchat harakiri. Kdyby se jen trošku snažily,(ne víc mlátit, ale myslet) mohla to velmi dobrá podívaná. Neznám příliš tento žánr, takže budu optimistická a velkorysá,. tři*. ()

Puol

Poslednou dobou vyzerajú honkongské mlátičky až nejak príliš efektne. V tomto prípade sa do ešte dá pochopiť, jedná sa o sfilmovaný komiks. Najväčšiu pozornosť strháva na seba Donnie Yen, ktrorý hrá ako zvyčajne takmer kung-fu poloboha s udržovanou ofinou. Možno keby som poznal predlohu by som si ti vychutnal lepšie, takto som tam žiadny náznak deja nenašiel. ()