Fantasy snímek Beowulf je filmovou adaptací staré anglosaské hrdinské básně (vznikla někdy okolo roku 1000 a je považována za základní kámen britské literatury). Film režíruje Robert Zemeckis a to opět za pomoci performance capture (tu už použil ve svém předchozím snímku Polární Expres).

Tento slavný příběh vypráví o skvělém skandinávském válečníkovi Beowulfovi (hlas Ray Winstone), který se vydává na pomoc králi Hrotgarovi (Anthony Hopkins). Od něho se dozvídá, že musí porazit a zničit obávanou příšeru jménem Grendel (Crispin Glover). Ten totiž neustále terorizuje skandinávský venkov. To se mu nakonec ve velkolepé bitvě podaří, ale aby to nebylo tak jednoduché, musí ještě zabít Grendelovu matku (Angelina Jolie), protože ta z touhy po pomstě začala zabíjet nevinné vesničany... (catchup)

ElizabethBay

I před lety mi ten film nepřišel vůbec povedený, vizuální stránka měla být přelomová a místo toho má grafiku průměrné počítačové hry. Bohužel děj je absolutně slabý. Nevím, kolik lidí se může pyšnit tím, že přečetli Beowulfa (já ano), ale děj ságy je rozhodně složitější a není složený jen z pitek, sexu a pak pykání za sex. Beowulf je úžasně nesympatická postava, nádherně sebestředný namyšlený hrdina a právě pro to ho berete. Ale celé pojetí je příšerné! Nevím, kam dal poslední dobou Zemeckis hlavu, ale to co točí je hrůza. ()

Mistickzz

Ja som sa jednoducho nechal unášať nádherným vizuálom, celkom pútavým príbehom a skvostnou hudbou. Tieto tri aspekty stačili k tomu, aby vo mne Zemeckis svojou animáciou opäť zanechal kladné pocity, ktoré prevážili nad negatívami a slabšími chvíľkami filmu. 70% ()

BluT

Sem tam se tam vyskytl i moment hodný zapamatování, ale celkový průměrný dojem to nezachránilo. Asi by to bylo lepší hraný, ale takhle si to aspoň všichni pamatujou, právě kvůli tý animaci. 60% ()

cachina

Robert Zemeckis již podruhé využívá speciální techniku snímání pohybu pro svůj filmový výtvor (poprvé se jednalo o Polární expres).A jako i předtím si jsou herci a digitální postavy skutečně podobné (alespoň většina - Ray Winstone rozhodně takto namakaný není) Ale tentokrát se nejedná o látku pro děti. Jako námět mu posloužila slavná legenda o dávném hrdinovi Beowulfovi. Film disponuje nápaditou kamerou (ve skutečnosti by takové záběry byly velmi obtížné) a výrazným střihem. Hrdina tu ale není zobrazován jako dokonalá postava, ale jako namachrovaný a i celkem chybující člověk. Režisér také z Grindela nedělá bezduchou obludu. Hlavní doménou snímku jsou dechberoucí bojové scény, závěrečná bitva s drakem nemá jedinou chybu. Boje jsou plné krve, useknutých končetin apod. Takhle nějak si hrdinské eposy představuju. ()

HiddenDragon

Pamatuji si, ze Beowulf byl asi prvni celovecerni 3Dcko v IMAXu. A kdyz skoncil, mel jsem chut jit na nej hned znova:-) Na tehdejsi dobu to bylo asi fotorealisticke maximum. Presto i po letech, kdy jsme na 3D uz zvykli a CGI animace o kus dal (hlavne animace textilu by se asi dnes udelala lip), tak se stale na Beowulfa dobre diva. Hudba je spravne hrdinska a i hlavni song "A Hero Comes Home" je solidni kousek. Motion capturing je na vysoke urovni, a tak ma clovek velmi blizky pocit, jako kdyz sleduje realneho Hopkinse, Malkoviche...no a Angelina jako "mrcha" je tu skvela:-) Navic filmu inspirovanych neproflaklou a drsnou severskou mytologii moc neni. Ehm...o Thorovi si myslim, ze nosi trencle s amer. vlajkou, at se ho Marvel snazi sebevic podat jako severogermanskeho synka :-) ()

iXtr3m3

Po technickej stránke fenomenálne a to nielen na svoju dobu. Po stránke obsahovej už to tak bombastické nebolo a navyše tá mytológia sa mi vôbec nepáči. Žiaľ forma zvíťazila na plnej čiare nad obsahom. ()

kery-

no tak co si budem nalhávat - stálo to asi hodně peněz. Ale kdybych měl komentovat film dějově, tak se tam děje doslova velký kulový. K tomu když odmyslím Perfomance Capture tak film je jen vysokorozpočtový béčko (a to "vysokorozpočtový" soudím jen podle závěrečné scény s drakem). ale zase když Perfomance Capture neodmyslím tak se na to i dá dívat :) Ale čekal jsem od toho víc..Další + je za výborný konec a "nahou" Angelinu (ano, opět myslím na svého chuja).. Moje hodnocení je 70% ()

wosho

Velmi povedený scénář, který je velmi špatně natočen. Zemekis sází na vizuální stránku a bohužel na pc animaci, místo toho aby jej natočil jako obyč film s normálníma hercama a atmosferou raneho stredoveku. Fakt škoda, protože bylo zaděláno na pořádný hrdinský epos. Jaká to škoda. ()

Perry-

Ne, prostě ne. Kdyby to bylo hrané, bylo by to možná super, takhle mě to připadalo jako in-game video. Souboj s drakem byl skvělý, hudba se mi také líbila, ale ta technologie mě silně odrazuje. Není to ani animák, ani film. Škoda, snad se Zemeckis poučí a příště nás obdaruje něčím hraným. ()

cab

Necekany triumf nove technologie ve fantasy adaptaci zname hrdinske baje o Beowulfovi z ktere jsem mel opravneny strach kvuli realistickemu zachyceni hercu, na ktere si divak bud zvykne a nebo si bude stezovat az do konce. Zaverecna scena s drakem bere dech a Eragon je proti tomu hadr. 75% ()

Castorr

Trojrozměrná animace je v tomto filmu od režiséra Zameckise (Polární expres, Forest Gump,...) opravdu na špiškové úrovni, tomu se vytknout nedá nic. Příběhově jsem čekal o torchu víc a neuškodilo by i víc akce. Pro mě je nejlepší ve filmu Angelina Jolie, která je si úžasně podobná. ()

panWolf

Je to marný,ale i přes ty mrtvolný ksichty musím dát filmu 80%.Holt mám rád fantasy a pohádky. Tahle je pro dospělce a když už jsou u toho moji milovaní seveřani, tak nelze jinak.Bohužel, musí dát za pravdu většině komentů, jo jo, kdyby to tak bylo hraný! ()

Milan25

Zemeckis by se měl vysrat na animaci a natočit zas neco pořádného. Už polární Expres za moc nestál a Beowulf ho nepřekonal. ()

dopita

Tohle je průser!!! Neuvěřitelně fádní, nudnej, mdlej a hlavně v tom nejhorším smyslu slova umělej film. Ach bože, Robert Zemeckis nám klesnul až na uplný dno. Místo aby se staral o příběh a filmařinu jako takovou, tak pořád vymejšlí nový způsoby jak točit filmy. Jenže se na to nedá dívat!! Film je nudnej a absolutně nezajímavej a i akční scény velmi rychle začnou nudit. Zkrátka Zemeckisovi je jednno co natačí, důležitý pro něj je jak to natačí a jak to vypadá (a vypadá to blbě), a to ať si strčí někam a hodně hluboko. Kdyby to natočil někdo jinej, tak rozhodně tolik neprskám, jenže Robert Zemeckis pro mě léta byl Pan režisér. Takže Roberte, táhni dělat do ILM jestli chceš vymejšlet nový technologie, nebo se srovnej a začni točit filmy, ale opravdový filmy, tak jak si to kdysi hodně dávno uměl. Jinak na tebe seru... ()

bila.tecka

Anglosaská epická báje vyvedená animační metodou motion capture v režii Roberta Zemeckise, hmmmm... Silný příběh byl už několikrát zpracován, tenhle je přínosný hutnou atmosférou a využitím ksichtů známých herců. Zejména nad Angelinou Jolie zjihne nejedno mužské oko.. Použitá animace má ještě mnoho much (trhaný pohyb, voskový nádech), přesto nosný scénář výsledek zachraňuje. ()

Paity

Viděl jsem oba dva "Beowulfy". Ten americký a ten severský. A musím říct, že ani jeden nevymačkal z filmu maximum. Ovšem kopulování s místním mutantem si možná mohli nechat pro sebe. Přece jen si nemyslím, že by divák musel vidět všechno. Jinak děj ubíhá na mě trochu pomalu, ale to je možná otázka názorů. ()

Tintin už má obličej

Tintin už má obličej

25.03.2008

Spielberg a Jackson to s tou digitálně animovanou adaptací slavné komiksové série Tintin myslí opravdu vážně. Dokonce tak vážně, že první díl trilogie bude podle všeho dalším Spielbergovým režijním… (viac)

Herecké posily 1: Krásky

Herecké posily 1: Krásky

06.03.2008

Už tradičně pro vás máme souhrn několika zajímavých castingových novinek k filmům, o nichž už jsme psali dříve. Dnes začneme těmi hezčími doplňky ;-). Start natáčení hororu (resp. nadpřirozeného… (viac)

Wachowští jsou zelení

Wachowští jsou zelení

27.11.2007

Na tuzemská kina právě útočí Beowulf a i v této souvislosti není pochyb o tom, že stojíme u zrodu čistě digitální kinematografie. Jistě, pořád má za sebou jen první krůčky (vyvíjejí se technologie a… (viac)

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

11.09.2007

Dávnověcí skandinávští bojovníci se vrací na plátna kin. V posledních letech se jim tam kdovíjak nedařilo. Adaptace Crichtonových Pojídačů mrtvých pod tuzemským názvem Vikingové dopadla tuze neslavně… (viac)