Sierra Leone, píše sa rok 1999. V tejto divokej západoafrickej krajine už dlhé roky zúri ľúta občianska vojna – tak dlho, že už pomaly prestáva byť jasné, kto je v nej na strane Dobra a kto Zla... Tieto masakre financujú všemocní vojnoví diktátori, predovšetkým zo ziskov z ilegálneho obchodu s diamantmi. Nuž a práve túto desivú kulisu využíva bývalý žoldnier Danny Archer (Leonardo DiCaprio) zo Zimbabwe pri svojich špinavých obchodoch: vymieňa totiž diamanty za zbrane! Jedného dňa sa Danny v otrasnom väzení, do ktorého sa dostal za pašovanie, dozvie o tajomstve dobrosrdečného rybára Solomona Vandyho (Djimon Hounsou) z kmeňa Mende, ktorého pred časom odtrhli od rodiny, zotročili a prinútili pracovať v diamantových baniach, v ktorých našiel a riskujúc vlastný život ukryl vzácny drahokam. Hoci sú obaja Afričania, ich pôvod a životná situácia by ani nemohli byť rozdielnejšie. To je však razom zabudnuté, keď ich spojí rovnaký cieľ: nájsť a speňažiť onen neobvykle veľký a mimoriadne vzácny drahokam - ružový diamant! Ten by totiž mohol zmeniť ich životy – ale tiež znamenať ich smrť... (oficiálny text distribútora)

Killda

Edward Zwik poukazuje na pravdu, jež se děje v Africe. Natočeno je to sice ve velkém hollywoodském stylu, ale myšlenku tím film neztrácí. Opravdu se zamyslete jestli jsou vaše denní problémy tak obrovské s porovnáním, co se děje ve světě. Zwik jakoby nabádal: "Copak s tím lidi nechcete nic dělat?" Jinak řečeno: "Koupili byste si diamant, kdyby jste věděli, že kvůli němu někdo přišel o ruku?" Film mluvící mi ze srdce. ()

corbeau

"Chápu, proč vy bílí chcete diamanty, ale nedokážu pochopit, co si dělají moji lidé" Jeden z filmů, které otevírají oči... a taky jeden z filmů, které bych zakázal dabovat (při představě, co s černošskou angličtinou udělá tvůrči skupina Aleny Poledňákové mi běhá mráz po zádech). Samozřejmě, že má svoje mouchy, ale snímky,, které chtějí něco říct a nejsou natočené jenom pro prachy na mě zabírají a lecos jim odpustím. Pusťte si to prosím, než půjdete koupit prstýnek pro přítelkyni ()

vyfuk

Je to jako kombinace Obchodníka se smrtí a Poslední skotský král. Každý pojednává skorem o tom samém, až na pár výjimek. U takovéhoto filmu jsem si říkal, že mě to tolik nedrželo jako PSK, ale mělo to své vlastní kouzlo, které bylo nutno respektovat. Ale to bylo to kouzlo, které jsem hledal. Celkově vzato moc hezký film, ale není to na Oscara (promiň Leo). V podstatě je to jako klasický film od pana Zwicka. ()

Autogram

Afrika je krásna krajina a kamera nám to aj parádne ukáže. Len tí ľudia tam...! Bieli či čierni, keď majú v rukách moc a zbrane, sú z nich beštie. Jedni idú za vidinou bohatstva a diamantov, druhí za obyčajným zabíjaním, vrátane detí. Úloha ziskuchtivého hajzlíka, ktorého precitnutie je otázkou času, sadla DiCapriovi perfektne, a je jednou z jeho najlepších. Výborná partnerka, perfektný záver s akciou aj slzami, ktoré boli namieste, to sú silné štyri hviezdy. –––– V historii Afriky, vždycky když se našla nějaká surovina, místní umírají. Ve velkém počtu a v bídě. Platilo to u slonoviny, gumy, zlata, ropy a teď i u diamantů. –––– Znám slušný lidi, kteří tvrdí, že je v nás něco špatně. Ze to máme pod černou kůží, a že je lepší, když nám vládnou bílí. ()

Madlene

Silný příběh plný emocí. Ke konci se poněkud vleče, nicméně je to jeden z těch filmů, který vám bezpochyby zůstane v mysli a musíte o něm přinejmenším dlouho přemýšlet... Velmi příjemně mne překvapil zejména Di Caprio, ale ani ostatní nezaostávali pozadu za celkově ostrým a akcemi nabitým tempem. Rozhodně za 4. ()

Almásy

a aj to berte ako kompliment. krvavy diamant je priserny salat narvany africkym klise az po okraj, debilnym scenarom a neprimeranou dlzkou. co na tom ze tu dicaprio podava jeden z najlepsich vykonov kariery a ze Danny Archer je jedna z najlepsich postav ake som vo filme spoznal, krvavy diamant je americka hovadina o tom ako svet kasle na afriku. radsej si dajte nepohodlneho alebo posledneho skotskeho krala. a dve * skutocne len za herecke vykony, nic ine ()

Nepi

Výtečný film s výtečným DiCapriem. V tom klukovi opravdu něco je! O tom nás přesvědčil už Martin Scorsese. Ale tady mu role padne taky jak ulitá. Skvělé lokace, krásný střih, režie a spousta akce na pozadí dojemného příběhu, to je Krvavý diamant. ()

deckardx

Tomuhle filmu sem se uz nejakou dobu zamerne vyhybal a ted nevim proc.. Strasne to na me zapusobilo a po skonceni jsem mel chut pustit si to znova.. O hlavni trojice netreba mluvit, vsichni podali nadprumerny vykon a je trosku skoda, ze si film nevyslouzil ani jednoho Oscara. Na jednu stranu strasne krasnej snimek, ale na druhou je odporny, co se deje ve svete.. Hodne silnej nadprumer.. ()

Pecival

Agitka, která zvlášť v první půlce na můj vkus tlačí příliš na pilu.Příběh mě připadal vystavěn těžce podle schématu, navíc prokládáný klasickou dávkou lecjakého klišé. Nehledě na logické boty (kšefty osobně vyřizuje kápo nadnárodního molochu) a trošku naivní moudra "Lidé si nebudou kupovat diamanty na kterých bude krev" (no chtěl bych mít scénaristův optimismus). Na druhé straně je krásná výprava, vcelku svižná akce, jako vždy luxusní Jennifer a Lea v poslední době také mohu. Jistě film s podobným tématem se mudrování nevyhne ( a nechci situaci v žádném připadě zlechčovat), ale jak se říká všeho s mírou. Také kratší stopáž by asi neuškodila, ikdyž film uběhl docela rychle. ()

tommmy89

L. DiCaprio, obzvlášť v úlohách záchrancu a obätavej duše. Presne toto kafé mi chutí. Keď k tomu trochu primiešame súcit a emócie.... to tvorí poriadne našľahanú penu. Horúce kafé s dávkou reálnej situácie, k tomu zapálená cigara s výhľadom na panorámu prírody. Ehm Ehm. Nič menej 4 z 5 ()

ssfan

Perfektní moderní akční drama. Ústřední herecké trio přesvědčivé a velmi kvalitní. Příběh zasazený do afrického středu je neobvyklý a nesmírně poutavý. Film je i dost napínavý, má perfektní hudbu, kameru a všechno vypadá dost realisticky. 90% ()

Blackberry

Ďalší "africký" film drasticky zobrazujúci čierny kontinent ako územie neriešiteľných problémov. Nie ani tak finančne ako byrokraticky a morálne... >> Čo film má? Djimona Hounsoua! Neskutočne kvalitné bojové zábery, výborný soundtrack. >>Čo by film mohol mať? Lepší scenár, vyšperkovanie detailov a snahu o citové pripútanie do deja.>> Čo by film nemusel mať? Jennifer Connelly - nepresvedčivý výkon.>>Mám pocit, že v prvej časti filmu sa tvorcovia trošku nevedeli rozhodnúť, kam snímok posunúť, no dôkazom toho, že na to prišli je posledných 35 minút, ktoré majú všetko (možno len škoda posledných 3 anglických minút, bez ktorých by sme sa zaobišli). "In America, it's bling bling. But out here it's bling bang." ()

voleman

Povedený dobrodružný snímek, který je zasazený do drsného života v Africe, kde probíhají samé krvavé revoluce. Začátek je dost brutální a realistický ovšem po chvíli jde spíš o putování pěknou Africkou přírodou za diamantem a za ztraceným synem. Prostředek by se sice dal možná trochu zkrátit, protože máte občas trochu pocit nudy, ovšem to netrvá moc dlouho a většinu času se dobře bavíte a film vám nakonec uteče rychle. Výborně zvolení herci, hlavně DiCaprio, který v poslední době hraje všude výborně a hlavně má čuch na výborné filmy. Také pěkná hudba, která dobře zapadá do filmu a dobrá režie dělají z tohohle příjemné dobrodružné překvapení. 90% ()

Casablanca

Leo je prostě "dobrej"... Krvavý diamant mi připomněl krutou realitu jižní a střední Afriky a četbu mého mládí - Wilbura Smithe. K tomu zvláštním způsobem krásná Jennifer Connelly, spalující Afrika, slunce, žár, spád... ()

venca163

Podle americkejch tržeb v tom bylo málo patosu, podle mě ho tam bylo až moc =). Spielbergovský epizodky a happy end, ve kterzm chyběl už jen americkej prezident s vlajkou na pozadí. Kromě toho tam bylo i dost nadějnejch scén, třeba takový ty kde děti mácháj se samopalama. Jen to jako celek není zrovna dvakrát uvěřitelný. Za kvalitní řemeslnou práci, nastínění konfliktu a hezký prostředí Afriky dávam silný 3*. (70%) ()

Soweek

V dnešní době béčkových hororů a thrillerů je velmi pěkné vidět, že se na světlo dostal velmi kvalitní dobrodružný film. Jennifer Connely už není ta mladá narkomanka z Requiem for dream, ale pěkně nám vyrostla a stala se z ní žena:-) Nicméně stejně jako ostatní charaktery na svou roli se stoprocentně hodí. Celý film působí vcelku realisticky, kromě "amerického konce", který vás veme trochu za city. ()

Luksa

Hodně povedená záležitost, hlavně díky režii Edwarda Zwicka a hereckým představitelům - Leonardovi DiCapriovi, který se do role sobeckého překupníka diamantů hodí, ikdyž jsem měl většinu filmu problém fandit mu, Jennifer Connelly nemá příliš prostoru, což je škoda, protože se na ní dobře kouká... a Djimon Hounsou dostal konečně pořádnou roli a jeho postava na mě emočně působila nejvíc. Snímek má několik hodně zapamatováníhodnych scén (úvodní přepadení vesnice, výcvik dětských vojáků atd.) a silný myšlenkový přesah, který ho odděluje od většiny ostatních drahých blockbusterů poslední doby. Není to film pro celou rodinu. Škoda, že dlouhá stopáž je opravdu někdy hodně cítit a sympatii k hlavnímu hrdinovi jsem si našel skoro až na konci (možná to byl ale záměr..). Velmi spokojených 90% ()

NALBERTik

Podobne jako Constant gardener chce tento film ukazat, pro mnohe netusene veci.... Je vsak mnohem vice akcnejsi a taknak divatelnejsi pro sirsi verejnost.... Nejde mu vsak uprit, ze se povedla shlednuti doporucuji kazdemu... ()

Tři nejlepší hrané filmy o Africe

Tři nejlepší hrané filmy o Africe

01.12.2019

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

04.03.2009

Edward Zwick je prostě smolař. Točí kvalitní filmy, které mají zároveň i značný divácký potenciál, ale přesto z různých důvodů (většinou mizerná propagace) nakonec propadnou. Krvavý diamant… (viac)

Bond účastníkem Zwickova odboje

Bond účastníkem Zwickova odboje

18.05.2007

Když Daniel Craig podepisoval smlouvu na chlastání martini s vodkou a projíždění se v Aston Martinu, možná se obával, aby mu (stejně jako jeho předchůdcům) role agenta 007 nepřischla navěky. Zdá se… (viac)

Všichni chtějí Lea

Všichni chtějí Lea

08.05.2007

Doby, kdy každá dospívající dívka měla nad postelí plakát Jacka a Rose na přídi Titanicu, už jsou pryč, ale zájem o Leonarda DiCapria neopadá. Právě naopak. Každý producent a režisér, který v… (viac)