Koncert pre jedného

• Česko Koncert pro jednoho (viac)
Animovaný / Krátkometrážny / Komédia / Rodinný / Hudobný
USA, 2005, 4 min

Jeden z krátkých filmů studia Pixar. Vesnická holčička se chystá vhodit penízek do kašny na náměstí, aby se jí splnilo její přání. Dva hudebníci by ovšem zlaťák raději viděli ve svých kasičkách, a tak se Tippy ocitá uprostřed souboje jednočlenných orchestrů, který nakonec dopadne zcela jinak, než by kdokoli očekával. (Nogard)

Maynard.

Velice povedenej kraťásek... Jen mě tak napadlo, že kdyby ti dva borci dali společnej jamík a s nima by si to střihla i ta malá dívčina a to vše někde na rušné ulici, tak by si asi vydělali víc než-li každej sám na opuštěným náměstíčku. Podobně si "přivydělává" jeden týpek na Karlově mostě (v Praze :o)) akorát ten jenom teda točí klikou jako na flašinetě a hudbu za něj zvládají převody a na ně napojený cinkrlátka :o) ()

Káronoš

Roztomilá a usměvavá pixarovka, ale čekal jsem malinko víc od konečného rozuzlení. Ikdyž měla pointa poučný a nápaditý charakter (jak je u těchto anime kraťásků typické), nepřirosta mi k srdci a nepobavila jako jiné. Hodnocení:6/10. ()

Matematicka

Tak asi už i v Pixaru přišli na naši starou dobrou moudrost, že když se dva perou, třetí se směje :-) Ilustrovali ji velice dobrým příběhem. Hudebníci jdou ve snaze zalíbit se malé holčičce až na hranu svých možností... Snad jen ta holčička mi přišla trochu zlomyslná, na druhou stranu ale uměla dobře hrát... ()

PetkaW.

Pixar kraťasy prostě umí a každý další je něčím zajímavý a originální. Tenhle mě sice neoslovil tolik, jako některé jiné, ale nebyl špatný. Pobavila jsem se, zasmála, ale že bych si z něj sedla na zadek, to ne a znovu si ho už asi nepustím. ()

orkadimenza

One Man Band je takovým přehnaným, až ironickým pohledem na pouliční muzikanty a umělce. Místo toho, aby vydělávali poctivě, tak se škubou o každou minci, a dokonce mezi sebou, místo toho, aby se vezli na jedné lodi (jako tehdá ve středověkých ceších). Opět vidíme bohatou škálu nápadů, skvělou hudební vložku a mezi ostatními Pixarovskými kraťasy se tenhle rozhodně neztrácí. ()

Rozjimatel

Výborné krátke animované dielko, hýriace vtipom i nápadom, s peknou výtvarnou stránkou a so zaslúženou odmenou v podobe nominácie na Oscara. ()

Martin_W

Myslím, že tohle dávali před "Auty", když jsem na nich byl ještě s celou třídou v kině.. Pixarovy "kraťasy" jsou krásné, hezké, geniální, ale tenhle je z těch horších.. ()