Matthew Broderick a Danny DeVito září v rolích sousedů, kteří mezi sebou soupeří o nejhezčí vánoční výzdobu! Buddy Hall (DeVito) je pevně rozhodnut, že tenhle rok přebere Stevu Finchovi (Broderick) místo vánočního krále. Svůj dům chce ozdobit tolika žárovkami, že budou vidět až z vesmíru! Nikdo nedokáže odhadnout, jaký budou mít tyhle prázdniny konec. Vy si však tuhle divokou a sněhovou slavnost smíchu jistě užijete a zamilujete si ji společně s celou rodinou! (oficiálny text distribútora)

adamix

Až teraz mi doplo, aký je tu Broderick mimo a nesympatický a že film je enormne nevtipný a suchý. DeVito má ale stále svoj devitovský šarm a kradne si všetko pre seba. Nápad na americký vianočný film je zaujímavý, bohužiaľ ale spracovanie za veľa nestojí. Znižujem na 2*. ()

Blazkowicz

Příběhově dobré, atmosférou tak napůl. Vánoční světýlka hrají hlavní roli, ale radši moc nepřemýšlet nad vším ostatním. Třeba plné ulice umělého sněhu (přitom všude okolo je čisto), vůbec se jim nekouří z pusy a vyloženě trapné efekty jízdy na saních. 3* ()

Miloško

Ajajaj...Toto je až príliš americké. Točí sa to o tom ako nový sused v kludnej štvrti neustále kupuje rozne žiarovky,aby dokázal svoj rozsvietiť tak,aby bol vidno z vesmíru na PC. Hm, ok..je to len komédia. Ale všetko v nej je tak trápne. Takéto problémy američanov by som chcel mať. A ďalšie veci,ako napr. viditeľne umelý sneh, neustále trikové miniatúry takisto bijú do očí... ()

Blazis34

Budiž světlo od Johna Whitesella je přímo ukázkový vánoční film. Po celou dobu je prostředí zcela vánoční a i děj tomu hodně nasvědčuje. Vychytralý Buddy Hall, kterého úžasně ztvárnil Danny DeVito chce aby jeho dům byl osvětlen tak, aby byl vidět i z vesmíru. To se mu nakonec podaří, i když je to na konci hodně sci-fi vyobrazené, ale budiž světlo. Po celou dobu plnění svého cíle si dělá naschvály se sousedem Stevem Finchem, který mu to často oplácí podobnou mincí. Nejhezčí na celém díle je opravdu nádherný dům, který je osvětlen senzačně a pracovníci, kteří toto vytvářeli si museli dát hodně práce. Za film bych dal dvě hvězdy, ale třetí hvězdičku přidávám právě za tento povedený funhouse. Celkově hodnotím na 50%. ()

david666

Jsem "na světýlka" a podobnou výzdobu takže se mi barák DeVita moc líbil i dyž je to kýč jak prase:-) Jinak je film klasická variace na vánoční téma - všichni si uvědomí, že rodina je nejdůležitější - ale mají přece pravdu, ne? ()

SuzieS odpad!

stupidní zápletky, stupidní herci... jednoho krásného dne to běželo v televizi, nijak si mě to nepřítáhlo, takže ten den byl krásný i nadále... ()

VargovaI

Devět z deseti očních lékařů doporučuje vypíchnout si oči, nežli vidět tento film. Sledování tohoto počinu totiž způsobí divákovi zánět spojivek. Není to ani vtipné, ani dojemné, ani poučné je to jenom zbytečně dlouhé. Chvílema jsem měla pocit, že scénarista si dal asi o čáru koksu víc než měl. Americké vánoční klišé mě nezaujalo ani pouhé dva dny před Vánoci. ()

LencaN

Občas to bylo opravdu vtipné, ale jinak to bylo spíš na nervy. Prostě se do města přistěhuje jeden mrňous se ženou a dcerami, co vypadají jako barbie a aby si nepřipadal tolik jako nula, tak se pokusí na svůj dům navěsit tolik světel, aby to bylo vidět i z vesmíru, čímž se otvírá prostor pro sousedské naschvály. Akorát, že se to dalo všechno předvídat. Scénář nebyl nic moc, bylo to takové patlání všeho možného dohromady a nakonec byl stejně klišoidní happy end. ()

Lukkyn

Komedie se zajímavým námětem a mým oblíbencem Dannym DeVitem, která splní svůj účel což je zabavit při vánočním čase!!!Viděl jsem to v tv 23 prosince a bavil jsem se dobře hned jdu rozvítit na verandu :-) ()

schindler

Rádoby vtipná vánoční komedie s nelogickým scénářem(DeVito dává na barák světýlka jen proto, aby byl vidět z vesmíru). Závěrečná scéna s mobilama je vrchol trapnosti. ()

P@\/EL

Celkem dobrá vánoční komedie, jež přinese několik opravdu povedených srandovních scének a hlášek. Veškerý humor vesměs pramení v soupeření dvou sousedů, kteří si rádi dělají navzájem naschvály. Děj byl ucházející, místy i docela zábavný, ovšem závěr korunovaný naivním happyendem na mě zapůsobil dosti přehnaně. ()

Chlo0opek

Taková spíše podprůměrná vánoční rodinná komedie s De Vitem, u které se člověk občas zasměje, ale nic extra to opravdu není.. Obě hlavní role zahrané v souladu s tímto filmem - prostě standardně. ()