Přes poetický název půjde opět o tragikomedii sázející především na skvěle napsané postavy a jejich dialogy. „Pokud bychom měli žánrově film přirovnat k některému dílu světové kinematografie, mohla by to být Americká krása nebo Hana a její sestry. Je to hodně konverzační film, který zkoumá z mnoha úhlů fenomén manželství a vše, co k němu patří. Tedy mateřství, otcovství, nevěry… To, jak je někdy manželství rozkládáno plíživě, nebo naopak, jak i velké zásahy zvenčí ho nerozklíží. Těžiště je tedy v postavách a jejich psychologii,“ vysvětluje Jan Hřebejk. Petr Jarchovský k tomu podotýká, že kdyby neexistoval film Tajnosti a lži, jeden z jejich nejoblíbenějších filmů, nynější Medvídek by se takto mohl jmenovat. „Zajímají mě příběhy, ve kterých věci nejsou pod povrchem takové, jaké se jeví navenek,“ dodává Jan Hřebejk. V příběhu o trojici kamarádů a jejich partnerkách se opět sešlo několik herců, se kterými režisér již spolupracoval: Nataša Burger, Jiří Macháček a také Aňa Geislerová a Roman Luknár. Ti budou stejně jako v Krásce v nesnázích hrát partnery. Autoři ovšem pro ně vymysleli naprosto odlišné postavy, a tak bude pro diváky jistě velice zajímavé sledovat, jak se může vztah mezi dvěma herci na plátně vyvíjet. Šestici uzavírají Táňa Vilhelmová a Ivan Trojan. (oficiálny text distribútora)

no2

8/10 - Zatím nejvíce ordinérní Hřebejkův film, pro mě však po Musíme si pomáhat (1.) a Pelíšcích (2.) /třetí/ nejlepší v režisérově filmografii. Herci stále sice pořád ti samí, ale zase je to sázka na jistotu a v Medvídkovi se Hřebejk zvlášť nemýlil - zatímco v Krásce exceloval Schmitzer a U mě dobrý stojí na hereckém výkonu Polívky, v případě Medvídka nevím, koho z prvních šesti herců vyzdvihnout (i když asi přece jen - Ivan Trojan je opět bezchybný a díky němu dávám o hvězdičku víc). Naproti tomu je mi líto, že nadějná Klára Issová ztratila kvůli této (ve filmu zbytečné) roli jeden herecký rok... Ačkoliv podobné "vztahové" filmy moc nemusím, tentokrát mě to "chytlo za srdce" a zhlédl jsem to bez přestávky na jeden zátah (další pokrok oproti Krásce...). Jsem nakonec rád, že Hřebejk točí i filmy ze současnosti (Pelíšky II. už by byl opakovaný vtip, na který by asi nebyl nikdo zvědavý), byť by jich nemuselo být tolik po sobě - pak bychom byli snad v jejich hodnocení více shovívavější. A závěrečný rozhovor v baru mezi mužskými představiteli? Ten je nezapomenutelný! ()

waits

Zanrove prirovnani rezisera k Mendesovi a Allenovi vzbuzuje az trapne rozpaky, podobne jako na vyprodejovych dvd uvadene reklamni slogany "Thriller ve stylu Mlceni jehnatek" nebo "Film, prirovnavany ke Kmotrovi". Tak tedy zminene slogany se myli, stejne jako Hrebejk, zajimalo by me, zda o tom, stejne jako prodejci beckovych filmu vi nebo jestli to neni schopen rozpoznat. A v cem je rozdil mezi vybornym Allenem a podprumernym Hrebejkem? Ve scenari, hercich, rezii. Mam snad film pochvalit za to, ze takovyhle zivot je, ze verne zobrazuje moznou skutecnost? No, to svym zpusobem kazda druha telenovela ceske provenience take. K telenovele nebo (prece jen lepe) k prumerne tv inscenaci ma ostatne Jarchovskeho scenar blizko: napsat dialogy, ktere jsou ze zivota a pritom jiskrive a zajimave neni zdaleka tak lehke, presto se to jimi ve starsich Hrebejkovych filmech jen hemzilo. Tady jich je jako safranu. Pokud jde o mladez, ktera ve dvaceti neoceni tenhle film tak jako divak o dvacet let starsi: mel jsem tenhle pocit treba u Hodin, ovsem u Medvidka to, tipuji, bude zbytecne cekani. A rikam to jakozto chlapik na hrane ctyricitky se spoustou komickych zivotnich prihod, aby bylo jasno:) ()

RomanHyde

Každý den není posvícení. A tak je to i s filmy Jana Hřebejka. Jako by se vyčerpal a točil filmy ze setrvačnosti a cílovou skupinou byl striktně malý český člověk, se všemi klady a zápory.. tady v tomto případě hlavně zápory. Mezilidské, hlavně partnerské vztahy jsou zde vystaveny ve veškeré své nahotě a Jan Hřebejk si v nich doslova rochní. Medvídek jsou Homolci po 35 letech a křičí:" Ukažte mi nějaký normální fungující vztah" !!... bohužel tak trochu v televizní produkci, ikdyž se skvělými herci. ()

krvavamera

Moc pěkný film. Asi po hodině jsem si uvědomila, že je to sice obrazově velmi líbivé, postavy jsou velmi zajímavé a jejich problémy jsou rovněž zajímavé, také jsem si ale uvědomila, že se docela nudím. Motivace postav nejsou odhaleny divákovi, který tak marně tápe po identifikaci s hrdiny, o kterých nechápe, proč a co vůbec dělají, a jeho hlavní motivací ke sledování proto je naděje, že se to konečně dozví. Nejzajímavější motivace "Trojanovy" postavy byla odhalená až na konec, a bohužel vyzněla úplně do prázdna. Zajímaví hrdinové, kvalitně natočeno, skvělé herecké výkony, zkrátka dobrý materiál, ale tak nějak... špatně podaný. Chtělo to zkrátka ještě pořádně zapracovat na scénáři (a rozhodně zkrátit délku alespoň na polovinu). Tenhle film vás nenaštve. Ale taky vám nic nového nepřinese. Ztráta času. ()

Vesecký

Normálně bych po tomto filmu nesáhl, ale dcera miluje Macháčka... Řekl bych - blablabla - takový český stopadesátidílný český seriál ze současnosti zhuštěný do sta minut. Tři trojice intelektuálů, ovšemže z Prahy, protože dnešní autoři, pokud nechtějí český venkov zesměšňovat (Krobot), odjinud náměty nesbírají. Má-li být tohle ukázka, jak vypadají obvyklé vztahy mezi manželi v této zemi, pak autoři šlápli vedle. Zkrátka dokonalý vzorek. Ano, autoři se možná skutečně nechali inspirovat Hollywoodem, tam dnes podobných zbytečně natočených filmů vzniká dost. Dobrý herecký výkon podává Tatiana Vilhelmová a Klára Issová, naopak Menzel a Křesadlová jsou trapní až běda - ale tak měli roli napsanou. Navíc jsem měl pocit, že film sponzorovala KDU-ČSL nebo přímo Vátikán; břevnovský převor se asi musel zviditelnit; jenže pro mne ty scény v klášteře a pak při vítání papežského nuncia připadají ve 21. století anachronické. ()

BigMarthy

Po náročném dni a dramatech Tarkovského, jsem chtěl zkrátka vypnout, naprosto dokonale mi k tomu posloužil znovuobjevený Medvídek. Ačkoliv jdu se svým hodnocením zcela zřetelně proti většině uživatelů, nemohu jinak. Zkrátka jsem se bavil, neříkejte mi, že jste v něm nepoznali někoho ze svého okolí, nebo dokonce sami sebe. Kritiku herců zásadně odmítám, Jirka Macháček je naprosto geniální. Za tričko Táňi, vhazující komunismus do koše, dávám pět hvězdiček :D ()

ypres.bass

Myslel jsem že Pupendo je úlet, Horem pádem se nepovedlo, Kráska v nesnázích mne nahlodala a Medvídek ve mne utvrdil přesvědšení, že s Hřebejkem to jde z kopce. jestli to tak bude pokračovat, tak se dočkáme Hřebejkovského péčka nebo Hřebejkovské telenovely. ------------------------------------- Ale k filmu, pokud chcete vidět tupou a neschopnou dvojici nešťastných tak Geislerová a Vilhelmová je ztvárnily hodně věrohodně. Pokud chcete vidět Trojana s parohama, tak tady je má teda výstavní. pokud chcete vyhodit zbytečně peníze za lístek, tak ten film je to právé pro vás. --- 45% ()

Wild_man

Medívka bych ohodnotil jako průměrný český film. Místy je to velmi povedená komedie, která je ale bohužel určena spíše pro rodinu. Sám bych se u filmu asi unudil, některé zdlouhavé pasáže mi neseděli. Herecký víkond Jirky Macháčka je opět skvělý a moc mě potěšil. Nejvíc mi asi vadilo, že se děj jakoby opakoval - nakonec měli všichni kamarádi problém s manželkami... ()

godycz

Mám rád MOC Woody Allena..... ...ty jeho dialogy, jeho sondy do partnerských vztahů, jeho humor.....nikdy nezapomenu na ten měsíc (asi tak 6 let nazad ??) kdy jsme s TeaKey sjeli v mém starém vhs všechny filmy co jsme posbírali...... ...podobný pocit jsem si odnesl, z posledního Hřebejkova filmu. Musím uznat, že nejlepší na jeho filmech jsou právě ty dialogy a životní situace....možná proto, že jsem jich toliko podobných zažil na vlastní kůži......zpětně když některé vyprávím, třeba rozchod s Digitální, tak je to také vlastně velmi humorné...... ....moc fajn byla scéna pana Menzela a jeho doznání k nevěře.....ouč....ačkoliv jsem byl zase jediný, kdo se v kině smál...... ...lidi se změněj......že jo....zbuzněj....... ...takže NEVADÍ, klidně každý rok film....stejně jako WA.... ()

JohnFarst

Ach kde sú tie časy, kedy sa Hřebejk nepokúšal byť najrýchlejšie natáčajúcim režisérom pod slnkom? Keď natáčal FILMY ako Pelíšky, Musíme si pomáhat alebo Pupendo? Pretože Medvídek je výsledok nepozornej a rýchlokvasenej výroby Jarchovský-Hřebejk. Samozrejme príbehovo sa dej netýka takých závažných tém ako vo vyššie uvedených filmoch ale predsa len prečo už keď natáčali film tak si nedali záležať na scénari? Apropo po technickej stránke je na tom film slušne ale príbeh bol nudný a tém zo života mu podobných je viac než dosť. Jarchovský si mohol dať viac záležať na dialógových scénach, z ktorých ten povestný šmrnc akosi vyprchal. Hlášok je tu dosť ale pramálo sa pri nich smejeme a keby to chcelo byť aspoň tragikomické ako v Homolka a Tobolka, ale nie je. Nakoniec sa zopár trefných nájde ( "brum, brum" a "lidi zbuznej") ale tie rýchlo zapadnú medzi obyčajné dialógy, ktoré denodenne počujeme aj mimo kinosály. Krásna však bola scéna nevery medzi Menzlom a Křesadlovou, tam bolo cítiť toho pravého Hřebejka a jeho zmysel pre "stolové" scény so situačnou komikou. Hlavné trio Macháček-Trojan-Luknár bolo podarené a uveriteľné. Keď tak na to pozerám Hřebejk ani len nepomýšľa na oddych, ktorý by mu podľa mňa jedine prospel. Už nám v kinách beží U mně dobrý a pomaly dotáča Nestydu tak dúfam, že tieto ďalšie rýchlokvasáky dopadnú lepšie ako tento medvídkovský koláč. ()

mh.mail

Viděl jsem to v kině, ale nějak si po tom roce už vůbec nemůžu vybavit, o čem to vlastně bylo. Jen se mi něco plete s Geislerovou a cukrárnou. Takže to ve mě nezanechalo prakticky žádnou stopu. Až se na to podívám v televizi, budu moudřejší. ()

Indian88

Myslím si, že herecký výkony jak Trojana, Geislerové nebo Issové jsou zbytečně vyplácaný na pro mě dost oříznutým příběhu. Škoda škoda. ()

Luqi

100 minútový nudný rozbor úpadku troch manželstiev. Ja si vlastne ani neviem predstaviť, že s takýmto scenárom dalo natočiť niečo lepšie. Jednoducho mňa takéto témy vôbec neoslovujú..............Ale tri hviezdičky dám. Neviem síce do akej miery to bol úmysel, ale ja som tam dosť výrazne cítil dokumentárny film. Asi aj kvôli zvuku a určite aj kvôli hercom, ktorí pôsobili prirodzene. A tak to väčšinu filmu vyznelo autenticky, čo poteší (keď už teda samotný dej nedokáže zaujať)............ ()