Otec (Gary Lewis) si svojho syna Billy Elliota (Jamie Bell) predstavoval celom inak. Už ho videl v boxerskom ringu s rukami nad hlavou, ako sa teší z víťazstiev, ktoré sa rodia z potu a krvi. Lenže keď Billy uvidí vo vedľajšom sále budúce primabaleríny, sen o boxerskom ringu dostáva vážne trhliny. Ladnosť pohybu, ktorou sa pýši balet, mu učarovala neuveriteľne silno. Lenže čo na to povie jeho otec? Vlastnú túžbu však nemôžete oklamať a zakrátko sa Billy aj vďaka pani Wilkinsonovej (Julie Walters) objaví na hodine baletu. Od prvej chvíle je jasné, že Billy je mimoriadne výnimočný talent. Pani Wilkinsonová nakoniec prehovorí Billyho otca, aby mu zaplatil hodiny na prestížnej baletnej škole. Raz sa mu to môže celkom dobre vrátiť... (RTVS)

ibeh

Tenhle film jsem viděla snad už třikrát a vždycky z něj mám stejné pocity. Držím prostě tomu klukovi palce, a otci, aby ho pochopil a podpořil. Billy tak nádherně poskakuje, vyhazuje nohama i rukama, ale s obrovským talentem. Jeho učitelka je taky moc skvělá. I postava kamaráda mi hodně sedí. A vůbec mi tady nevadí, že je konec optimistický, nepůsobí kýčovitě. Celkově velmi vyrovnané, dostanou se z vás emoce všeho druhu. ()

Beagle

Krásný film (v jakémkoliv smyslu slova). Viděla jsem ho poprvé až letos (2008), takže moje očekávání byla dost vysoká. Musím říct, že je ale beze zbytku splnil. Takových příběhů už jsme sice viděli spoustu, ale když dva dělají totéž, není to totéž. Skvělí herci od Jamieho Bella (samozřejmě, ten film je JEHO) až po obligátní zmatenou babičku, která vyráží na procházky bez ohlášení. Jen tou poslední scénou se Daldry vydal na tenkou hranici kýče. Ale mě dostala, nemůžu za to... ()

Violeta

Citlivý balet na drátech křehké rovnováhy mezilidských vztahů. Nemusí se vidět, stačí poslouchat, obraz byl bonusová perlička. ()

Lord.Jim

Jamie Bell byl tak neuvěřitelně přesvědčivej, jeho vzteky a touhy. Jeho tanec tak mile neumělej a tím parádní. Tátovi a bráchovi bych nejprve s chutí namlátila, ale když oni byly vlastně sympatický..., jenom něco nechápali. A ten moment, "kdy táta pochopil" mě zcela dostal. ()

kagemush

....tancuj tancuj vykrůcaj,len mi pécku nezrůcaj,- a to vám mám jako věřit,dodlecto? Ale třeba to pan Daldry myslel upřímně a nikoli zkrze prodejnost skvěle (chytře) zabaleného produktu (ho-ho-ho-ho).-A nakonec,když nám to tak šecko hezky dopadlo,šli šicinky pěkně spát a před spaním si samozřejmě pustili něco z Flashdance,nebo si četli ze scénáře Kes.Nebo něčeho jinýho. ()

easaque

nostalgické -4* další neokomentovaná klasika, která má nesporné kvality, i když vlastně nepřináší nic nového a příběhů o překonávání životních nesnází při cestě za svým snem je neúrekom. A tento jen jede na stejné vlně - snaží se dojmout a zároveň optimisticky povzbudit. Zpracován je slušně, herecky dobře osazen a tak nestojí nic v cestě vysoké oblíbenosti. Já zůstanu nakonec jen u čtyř hvězd a radši dám přednost něčemu originálnějšímu. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

lekr

Strhující britské drama o nesplněných snech, touze něco dokázat a životních překážkách. Některý scény mi opravdu braly dech. Jeden z nejlepších britských filmů!! ()

peto12

Tento film ma dosť zaujal už len tým, že tento film je dosť tanečný. Billy Elliot ako 11 - ročný chlapec sa dal na balet, zbytok sú samé dievčatá. ()

Martin741

Pre mna len podpriemerny film o balete, do ktoreho sa zblaznil mlady chlapec Billy. Dzejmi Zvoncek teda predviedol velku biedu - keby radsej natocili artovy film o tom, ako sa rozklada hnoj na poli, tak to jo, to bych bral. Akysi pribeh, slaboduche dialogy a prislusny vodopad slz. Nuda - dufam, ze raz toto uvidi Verbal a okomentuje to 30 % ()

Aljak

Billyho Elliota som videl už veľmi dávno, ale akosi som si ho nepamätal. Nevedel som, či preto, lebo ma to nezaujalo, alebo preto, že som tomu nevenoval vtedy až takú pozornosť. A teraz po rokoch zisťujem, že to bol bohužiaľ ten prvý dôvod :( Námet je síce pekný, ale tá atmosféra, v ktorej sa to celé nieslo mi prišla taká nedôstojná - miestami som ani nevedel, či si z baletného umenia robia srandu alebo to myslia vážne. Navyše, Billyho baletenie mi skôr pripomínalo step a nie balet! Áno, je to už taká filmová klasika, ale podľa mňa strašne preceňovaná. Mohli tomu venovať väčšiu vážnosť, aj keď určite to nebolo na zahodenie - keď sa to tak vezme, je to mierny nadpriemer, avaš zaostávajúci za očakávaním (ak vezmem do úvahy hodnotenie 85%). P.S. Kto chce vidieť skvelý film s tematikou baletu na precítenom sociálnom podklade, tak odporúčam film Mao's Last Dancer, ktorý Billyho bez problémov zatieni. ()

Lischai

Velké kouzlo udělají ty dělnické reálie, kde jde kluk s holkou do školy a klackem cinkají o štíty policajtů v kordonu. Asi to snese srovnání s Do naha!, kde dělají podobnou legraci se sociálním podtextem. Jen je škoda, že se nejde hlouběji než za "jdi za svým snem": Na několika místech je k tomu našlápnuto (kluci co nejsou úplně klučičí, otec co musí volit mezi dvěma syny), ale výrazněji se ta témata bohužel neotevřou, takže je Billy Elliot takový ten nekonfliktní feel-good televizní film. ()

vydumnica

Pekny film. Tak ako sa Billy citil pri tanci, tak by som sa chcela citit stale. Trosku nechapem, preco Jamie Bell nebol nominovany za svoj perfektny herecky vykon, a naopak, preco Julie Walters bola, nie zeby bola zla, ale on mal byt Star. Billy Elliota som pozerala az teraz po dvadsiatich rokoch. Davali ho na ARTE, pozerala som ho s nemeckym dabingom, keby to bolo v originali, asi by sa mi to este viac pacilo. Pribeh trosku smutny, drsny, ale plny nadeje. Pre kazdeho kto ide za svojim snom, kto ma rad tanec a hlavne balet, ale aj pre vsetkych nas, co si radi pozrieme dobry film. 75%. ()

honajz2

Mno, kdyby to mělo víc propracované postavy (protože takhle mi přišlo, že mění názory naprosto okamžitě, spíše z vůle scénáristy, než přirozeně) a mnohem lépe vykreslenou dobu Anglie za Margaret Thatcherové (protože tam to hodně pokulhává a to dost), tak bych ty čtyři hvězdy dal bez jakýchkoli námitek. Ono to sice "stačí" i takhle, ale je v tom vidět potenciál na něco většího a hlubšího, na co se to bohužel nepovedlo posunout, jelikož by to pak nejspíš oslovilo menší počet diváků. Nicméně i tak mě mile překvapilo, že to moc nevydírá (čehož jsem se bál asi ze všeho nejvíc, jelikož Daldry podle svojí filmografie vypadá jako další přírůstek do rodiny moderních filmařských kýčařů a la Chbosky), že se to nesnaží být přehnaně vyhrocené nebo sladkobolné, že tu postavy nejsou černobílé a každá má své klady i zápory a dokonce ani z Billyho neudělali hnedka gaye, nebo to aspoň není tak jasné, ale popravdě na to nejsou žádné přímé odkazy, vše je vysvětlitelné včetně toho polibku kamarádovi před odjezdem, takže si nemyslím, že by byl gay. Ono by to asi bylo víceméně jedno, ale podkopalo by se to pod sebou ve vztahu k začátku filmu, kdy paní Wilkinsonová tvrdí, že balet nemusí dělat jen homosexuální chlapi, ale i heterosexuální. A k tomu se pak několikrát vrací, takže se s tím ve scénáři naštěstí opravdu pracovalo. On je totiž i ten scénář v určitých jednotlivostech propracovaný, jen je prostě vidět, že má na víc. A popravdě bych ten film radši viděl v takovém podání, SPOILER ve kterém Billy není až tak talentovaný a na tu školu by se nedostal. To by teprve bylo drama, které by opravdu prověřilo charaktery všech, ale to by to pak rázem nebylo tak příjemné, i když přístupné by to mohlo být stále pro stejný počet diváků - jedno odmítnutí automaticky neznamená definitivní konec. KONEC SPOILERU Prostě se s tím námětem dalo lépe pracovat, to mi nevymluvíte. Ale jinak ano, vůbec to nebylo špatné, rád jsem to viděl, spíš se mi to líbilo než naopak, soucítit jsem tu dokázal snad s každou postavou (což je celkem vzácnost) a i přes to, že baletu vůbec nerozumím a je to jedna z mála forem umění, která by mě při sledování nebavila, tak tady musím uznat, že to mělo něco do sebe a tanečních scén naštěstí nebylo tolik, aby mě to začínalo otravovat. Navíc to má i solidní soundtrack. Možná tu čtvrtou hvězdu někdy i dám, kladů to pro mě mělo taky dost, ale zatím se přes tři prostě nepřenesu, z výše zmíněných důvodů. Silné 3* ()

M.i.k.e

od dnes už skoro klasiky sem po pravdě čekal trošku víc než jen lehce klišoidní příběh o chlapci, který chce tančit, což ovšem nejde úplně dohromady s tím co jeho otec horník očekává od "chlapa". Natočený je Billy Elliot hezky a Jamie Bell to na svůj věk zvládl velmi dobře, ovšem tempo je pomalé a žádné velké emoce ze mě Stephen Daldry (který umí vytvořit slušné filmy) úplně nevydoloval. Na jedno podívání v rámci odmazání restů ok, ale znova bych se na Billyho nepodíval...60% ()

shyster

Billy Elliot zahřeje na duši. A to díky skvělému Jamie Bellovi v hlavní roli kluka, který se zbláznil do baletu. Na konci filmu ve vás zůstane krásný pozitivní pocit, který jsem naposled měl u Amelie z Montmartru. Přes to musím vytknout, že na některých místech sklouzl do přeslazlenosti. I tak to nebrání tomu, že tento film budu rád vyhledávat. ()

Sinn

SPOIL...Scéna, kde si povídá Elliot s Debbie, jdou po ulici a Debbie jede klackem po zdi, načež plynule přejde na štíty policajtů (kteří se během dlouhé stávky stali naprosto přirozenou součástí jejího života), mě dostala...jinak nic extra film, tanec je forma exprese, ale když je to uměle vytvořené, nahrané, tak mě to až tak nebere. ()

MrPierc

Ušatý baletní Flashdance ve Velké Británii. Chvíli mi to přišlo příliš pohádkové, ale atmosféra chudé rodiny i členů byla vykreslená perfektně. Vyzdvihuji hlavně vedlejší roli otce (Gary Lewis), který i když trpí předsudky k baletu, tak udělá pro syna cokoliv, aby měl lepší budoucnost než on. Sebeobětování v nejkrásnější formě pro svého syna. Balet mě nebaví a mužský už vůbec ne a proto mě téma o baletu nenadchlo. Také mi to přišlo i trochu muzikálové. Soundtrack ale potěšil. ()

ad

Charming!!! Opravdu nádherný, velice křehký příběh bez hluchým, či slabších míst... Světová kinatografie má ve Stephenu Daldrymu zaděláno na budoucího klasika :) ()

zuzinka2

Nádherný dojemný snímek o tom, že když člověk opravdu chce, jeho sny se mohou splnit. Skvělá režie Stephena Daldryho a hlavně úžasný výkon Jamieho Bell (jeden z nejlepších dětských výkonů vůbec) plus velmi dobře zvolená hudba z tohoto filmu dělá nádhernou podívanou a vám se bude chtít tančit společně s Billym. P.S. Nejenom citlivé povahy by si měli připravit kapesníky, protože v tomto filmu si každý najde scénu, která ho dojme. ()